Skocz do zawartości

Święta na stelli?


Gość Alicja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Blondi a wiesz,bo to nie zawsze jest tak ,że możemy spędzać chwile z tą osobą  z którą chcemy,właśnie z tym kogo pragniemy.Nie zawsze można podjąć decyzje ot,tak.:(

@Serenity w takim razie wyszło na dobre.Moja znajoma mówiła na pewne związki a właściwie na tego co niby jest,"figurant",no bo figuruje na papierku,ha,ha.Życie z "figurantem" to życie w samotności jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi  @luttka Dziękuję. I myślę, że jak człowiek się rozejrzy to zawsze znajdzie kogoś komu też brak towarzystwa i to nie musi być zaraz wielka miłość, ale zwyczajnie drugi człowiek też samotny.

         i istotnie nic gorszego nie znam jak życie z figurantem czy inne przymusy życiowe. Nie, samotność to nie jest najgorsze w życiu, bo inni ludzie mogą być znacznie gorsi od samotności.

        Samotność to jakiś etap w życiu i jest zła jeśli się od niej ucieka... a czasem jest konieczna, bo akurat trzeba odpocząć i dać sobie czas na wylizanie się z ran czy przemyślenie sobie tego co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka no trafiłas fajnie z tym figurantem-hahahha dobre !!!:hahaha: nigdy takiego figuranta -nigdy,,,jak ja bym miała być z facetem i spędzac święta osobno,to w czorty z takim chłopem,,od razu porządek i koniec ,,faceta trzeba czuć i wiedzieć że się go ma przy sobie,,,:serce:luttka nieraz trzeba zrobić coś spontanicznie i też okaże się wspaniałe i cudowne ,,podjęcie decyzji jest dla nas wszystkich problemem i trudnością ,,ale :serce: nam wskazuje bardzo dużo,,słuchaj serduszka ,,,a nuż się uda? 

@Serenitydobrze pisze ,,że nie musi to być od razu miłośc ,ale piękna przyjażn też może być a potem może się narodzić z tej przyjażni miłośc ,,tak też lubię ,,,taką kolejnośc,,,:hahaha:

16 minut temu, AnnaAgata napisał:

"Niektórzy ludzie przyszli na świat, by samotnie borykać się z losem, ani to dobre, ani złe, takie jest życie". 

Paulo Coelho

Zobaczysz ,że i do Ciebie się uśmiechnie szczęscie ,,,miej zawsze taką nadzieję ,a przyjdzie taki dzień ,gdzie poczujesz się taka szczęsliwa i radosna i pełna życia ,,,ktoś czeka na Ciebie ale Ty narazie o tym nie wiesz,,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi nie zawsze jest to takie proste.Kiedyś i ja myślałam,że nigdy,że trzeba to życie jakoś brać i byc szczęśliwym chociaż przez moment.

@Serenity racja,,racja.Przyjaźń.szczerość i szacunek to silne podstawy związku.Miłość? Już słyszałam to słowo i nie kojarzyło mi się dobrze,Chora,toksyczna zachłanna- to niektórzy nazywają miłością.Tak @Serenity samotność z sobą samym nie jest zła,ale samotność obok  kogoś jest smutna i ciężka.

No spontaniczność,oj tak.Gdzie ją dają?Gdzie dają obojętność na ludzkie gadanie? Gdzie dają siłę żeby przeciwstawić się innym,niekiedy bliskim i przewrócić życie ?

ha,ha ale smęty nam się włączyły,No to ciacha na te smutki,słodkie i grzeszne.Ciacho nie pyta,ciacho rozumie:dmniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek kupił raz jedno ciasto na święta -ten ich keks,,,a nie dawno następne ,bo zapomniał ,że już w domu jest jedno i wczoraj do kawki poleciało jedno z ciast świątecznych-hahahha -zdziwiłam się bardzo,,że pozwolił ciasto otworzyc i jesc , doszedł do wniosku ,że potrzebne jest mu jedno tylko ciasto,,,także dzisiaj do kawki z rodzynkami i orzeszkami keksik,,:hahaha: można już świętować ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają tu też bardzo dobre korzenne,kruche ciasteczka i takie z marcepanem w środku ciasto,stollen.

Te ciasteczka to wciągam ,aż strach.Zaczynam od kilku i paczka w dwa dni schodzi.A ta paczka niemała jest. @Blondi a kto po Tobie przyjeżdża do dziadków,wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka to mój keks jest właśnie Stollen -smakuje super ,,marcepanowego nie kupił dziadek bo nie lubi ,,więc te co kupił tez jest bardzo dobre ,,aż sama jestem zdziwiona ,że mi smakuje ,,,ale jak nie ma nic to i stollen może być:hahaha: a o tych piernikach z Norymbergi to mi nie mów, bo w tamtym roku codziennie paczka szła ,,,,do domu jeszcze wiozłam,,, w edece są bardzo dobre te pierniki korzenne ,,, 

nie wiem kto przyjeżdza ,,szukają kogos,,mi jest obojętne kto tu przyjedzie ,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W edece?A to jak zdąże to zajdę ,bo namierzyłam gdzie edeka i penny.ja tu mam kawałek drogi do miasta i muszę mieć wolny dzień. A nie wiem jak to z tym wolnym będzie.

Dzwoniła w końcu pani z firmy.Ha tak myślałam ,bo zmiana czeka.

A od kiedy jest tu Weinachstmarkt? Od teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz ja jako dobra koleżanka ,załatwie Ci te konie od Helmuta i jeszcze pożyczę motorek do napędzania sanek abyś zdążył  na te święta ,,,:hahaha: pochodnie sam musisz skombinowac :hahaha: na pewno masz jeszcze z komunii dużą gromnicę-hahahha  

antygwałty zostaw tylko w domu,,nie zrób siary u @luttka:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi No ta gromnica z pierwszej komunii to wymiata :dprawie oplułam monitor.Wyobraźnia podsunęła mi widok romantycznego faceta w kożuchu z rozwianym włosem pędzącego z ta gromnicą z kokardą .A Idźże Ty w cholerę z tym romantyzmem.:dMy ze względu na słuszny wiek założymy oboje Gummistrump,polecane tu na forum .Do samych pach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luttka napisał:

@Blondi No ta gromnica z pierwszej komunii to wymiata :dprawie oplułam monitor.Wyobraźnia podsunęła mi widok romantycznego faceta w kożuchu z rozwianym włosem pędzącego z ta gromnicą z kokardą .A Idźże Ty w cholerę z tym romantyzmem.:dMy ze względu na słuszny wiek założymy oboje Gummistrump,polecane tu na forum .Do samych pach.

o chocho piszesz gumki po pachy,,:hahaha: co to za moda ,,ale podejrzewam ,że świąteczna -bo to temat ,,święta na stelli"-hahahha ja już widzę w tych gumkach @Łukasza ,emocjom nie ma końca -rozsadzi te gumki-hahahha:hahaha: koniecznie w mikołajki albo gwiazdki,albo albo,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa na temat jest.Przybycie na święta przecież ,czy tam jako podarek z kokardą. A w tych gumkach to jak świąteczne szynki będziemy. Coraz więcej przemawia  za świętami w DE.Oprócz dokładki w pieniążkach.Bo chyba tylko dokładają nowym zleceniom.Jakbym miała tu wrócić na święta to już nie.Widzę że np inna firma kusi 300 euro i praktyczny prezent.Ciekawe co to? Moja rozpalona wyobraźnia podsuwa mi różne warianty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka a jak masz w umowie? 14 dni wypowiedzenia? w jednej wypowiadasz i do drugiej startujesz ,,wszystko przygotowujesz sobie z firmą nową i czekasz kiedy minie te 14 dni i tam od następnego dnia Ciebie zatrudniają,,,,ale przez te 14 dni może nowa firma wszystkie formalnosci zalatwić z Tobą,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...