Skocz do zawartości

Dla stawiających pierwsze kroki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@AnnaAgata Jest taka kolej: polska Agencja , a pośrednik niemiecka Agencja. Niemiecka Agencja przekazuje wszystko dla rodziny w de. Dlatego jest to normalne . Podpowiem,że moja znajoma w polskiej Agencji przeszła z językiem a w niemieckiej nie przeszła. To nie znaczy, że to dotyczy Ciebie! @AnnaAgata to jest normalne ,ze musisz czekać kilka dni.. biurokracja. Wytrwałości:serce: i powodzenia:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, erika napisał:

@AnnaAgata Jest taka kolej: polska Agencja , a pośrednik niemiecka Agencja. Niemiecka Agencja przekazuje wszystko dla rodziny w de. Dlatego jest to normalne . Podpowiem,że moja znajoma w polskiej Agencji przeszła z językiem a w niemieckiej nie przeszła. To nie znaczy, że to dotyczy Ciebie! @AnnaAgata to jest normalne ,ze musisz czekać kilka dni.. biurokracja. Wytrwałości:serce: i powodzenia:love:

Wiem że to zawsze chwilkę trwa. Nie bylam przygotowana na to, że niemiecka strona będzie jeszcze sprawdzała język. No nic, muszę czekać na decyzję. Najwyżej będę czekała na inne zlecenie. Życzę wszystkim miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AnnaAgata napisał:

Wiem że to zawsze chwilkę trwa. Nie bylam przygotowana na to, że niemiecka strona będzie jeszcze sprawdzała język. No nic, muszę czekać na decyzję. Najwyżej będę czekała na inne zlecenie. Życzę wszystkim miłego wieczoru.

@AnnaAgata ja też czekałam:( nawet pytałam Agencji polskiej i co przeszłam ? Agencja pl. tez czekała trochę smutno,ze załapałaś sie na łykend., ale taka nasza rola. :love:Miłego wieczoru  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaAgata mnie przepytywali wszyscy -polska i niemiecka agencja ,pamiętam przez telefon kupę rzeczy nie zrozumiałam o co pyta ,,na oslep gadałam ,,kilka razy po polsku z niemiec koordynatorka rozmawiała ,,ale ja postawiłam warunek ,aby na steli był internet i rodzinka mnie odrzuciła,,hahahha do takich zacofanców nie pojadę -nigdy,,córunia powiedziała ,że opiekunka ma się mamusią zajmować a nie na internecie siedziec,,taka mądra córunia,,więc oferta została dla opiekunki mniej wymagającej,której  nie potrzebny internet,,,także normalną rzeczą są te telefony,,,tutaj gdzie jestem to rozmawiałam z jednym z synów ,,przed przyjazdem,,,to czekanie ,czy zatwierdzą czy nie ,czy już ta oferta będzie moja czy nie ,,niepewnośc ,,myślenie itd, nieraz na jedną ofertę rodzina dostanie z róznych agencji 3 opiekunki i która pierwsza ,,,ryzyk fizyk ,,czekaj spokojnie ,,tak musi być ,,nawet jak odrzucą to powiedz sobie ,,tak musiało być,to nie była mi pisana stela,,,mówię Ci -sprawdza się nieraz ,,na lepsze potem człowiek wychodzi,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaAgata tak,  mnie zdarzały się takie rozmowy ze strony niemieckiej lub nawet z rodziną Pdp bezpośrednio.

I pewnie, że rodzina może wybrać kogoś innego: czasem mają 2 lub 3 osoby do wyboru, choć taki wybór to rzadkość.

Ale przed Świętami to agencje mają raczej kłopot a nie opiekunki, więc się nie martw na zapas.

           a, i warto spróbować negocjować stawkę za Święta. Mam stałych klientów, ale gdybym jechała do nowych teraz to twardo zażądałabym 300 euro dodatku za Święta i Nowy Rok, a nie podwójną stawkę za te dni, albo nie jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to czekanie jest najgorsze ale wyjścia nie ma :), czekać trzeba :). Dziękuję za Wasze odpowiedzi, to dodaje otuchy :), w niektórych wątkach ostatnio pojawiły się jakieś osoby siejące złośliwości (przynajmniej tak to odbieram ja) i powiem szczerze, że z punktu widzenia "obserwatora" którym głównie jestem takie "głupkowate" teksty aż mnie raziły i nie chciało się czytać ale niezmienne jest to, że są tu osoby na których radę i życzliwość można zawsze liczyć. Dziękuję :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem xd. A więc moja rozmowa z niemiecką agencją została bardzo pozytywnie oceniona ale...no właśnie w sobotę niemiecki pośrednik dostał info iż ta konkretnie rodzina najprawdopodobniej rezygnuje z agencji, pewnie zmienią agencję, nie mniej niemiecka pośredniczka pozwoliła sobie bez mojej zgody (bo weekend) wysłać mój profil do innej rodziny na lżejsze zlecenie niż zgodziłam się poprzednio i przed chwilą dzwoniła moja agencja tylko po to, żeby uzyskać moją zgodę :) tak więc 6go grudnia zaczynam swoje pierwsze zlecenie i "pierwszy raz" będę miała za sobą O.o, a na razie jestem przerażona ale pozytywnie :oO.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AnnaAgata napisał:

Już wszystko wiem xd. A więc moja rozmowa z niemiecką agencją została bardzo pozytywnie oceniona ale...no właśnie w sobotę niemiecki pośrednik dostał info iż ta konkretnie rodzina najprawdopodobniej rezygnuje z agencji, pewnie zmienią agencję, nie mniej niemiecka pośredniczka pozwoliła sobie bez mojej zgody (bo weekend) wysłać mój profil do innej rodziny na lżejsze zlecenie niż zgodziłam się poprzednio i przed chwilą dzwoniła moja agencja tylko po to, żeby uzyskać moją zgodę :) tak więc 6go grudnia zaczynam swoje pierwsze zlecenie i "pierwszy raz" będę miała za sobą O.o, a na razie jestem przerażona ale pozytywnie :oO.o

A no widzisz,,i tak musiało być,,nie ta to inna i lżejsza oferta i super super super i będzie dobrze i myśl pozytywnie i przerażenie pogon bardzo daleko od siebie,,uwierz w siebie i poradzisz sobie -trzymam kciuki,,,jest tu trochę dziewczyn co teraz jada 1 raz ,,jest ,,Aniu nie jesteś sama ,która teraz zaczyna tą przygodę i jak jedna myśli aby było dobrze i jest trochę przerażona ale w razie co -pisz i my wpadamy na pomoc do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na pewno obecna na forum :) i pisała jak idzie no i w razie czego wiem gdzie szukać wsparcia i porad :D. Jadę do babci z początkową demencją i tyle. Bardziej do towarzystwa będę i pomocy w domu więc myślę, że na pierwszy wyjazd idealnie. No oczywiście jak będzie na prawdę okaże się na miejscu ale dostanę kontakt do obecnej opiekunki więc przed wyjazdem też o wszystko wypytam :). A teraz szykuję się na nockę, ostatnią w tej pracy i potem jeszcze dwa dni i od 25go już koniec z pracą w hipermarkecie i przygotowania do wyjazdu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaAgata ale sobie wszystko perfekt przygotowałaś,,,pięknie odchodzisz z jednej do drugiej pracy,język umiesz,zlecenie do ogarnięcia,to tylko życzyć ,,Szerokiej Drogi",,

Przy takiej początkowej demencji bądz gotowa na częste zmiany planów u babci,,powie Ci np, to i tamto na obiad a za jakiś czas powie co innego ,,także to normalne ,,zapomina szybko i jak zobaczysz ,że ma fochy -to zostaw samą -bardzo dobrze jej to zrobi,,za chwilę nie będzie foch ,,och ta demencja ,,mój dziadek też ma początkową ,,babcia depresja z demencją,,ale bardzo spokojna,,

Także idzie ogarnąc wszystko,,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie małe pytanko. Czy opiekunka może mieć pomalowane paznokcie? Powiem szczerze, że nie zastanawiałam się nad tym ale dziś zapytała mnie o to moja przyjaciółka. Od ponad 2 lat nie mogłam w pracy mieć nic poza lakierem bezbarwnym a kiedyś zawsze miałam pomalowane paznokcie i w sumie teraz się nad tym zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaAgata możesz mieć pomalowane paznokcie ,,chyba ,że będzie to bardzo przeszkadzało Twojemu PDP to wtedy zmyjesz,,ja często maluje ,,nikomu to nie przeszkadza i gotuję przecież,,ale wiem ,że dla higieny powinny być nie malowane,,wszystko zależy na jakich PDP trafisz,,,ale zakazu nie ma ,,że nie wolno,,nie nie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam takie pytanie do bardziej doświadczonych w tej branży niż ja.

Mianowicie, niebawem zdawać będę egzaminy zewnętrze, bo jestem na przed ostatnim semestrze opiekunki starszych w Cosinusie. Czy u Was poprawiło się coś w kwestii finansowej po uzyskaniu kwalifikacji?
Nie ukrywam, że wiąże z tym spore nadzieje na jakąkolwiek podwyżkę zarobków z tego tytułu.

Edytowane przez natalia123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze @Łukasz. Ja przez ostatnie miesiące rozmawiałam z dziesiątkami agencji i niemal wszędzie słyszałam to samo, że w pierwszej kolejności liczy się to, czy opiekowałaś się kimś przez jakiś czas choćby z rodziny, a nawet jak masz ,,papiery,, to usłyszysz być może argument taki, że nie masz doświadczenia w opiece na terenie Niemiec i że po 2-3 wyjazdach mozesz ubiegać się o podniesienie kwalifikacji zawodowych i językowych. Nie nastseialabym się na pierwsze wyjazdy że zaproponują nie wiadomo ile bo mimo papierki dla agencji będziesz i tak początkująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w mroźny ale słoneczny poranek z wielkopolski.

Do wyjazdu zaledwie dwa dni :), lista rzeczy do spakowania zrobiona już dawno...dziś wyciągnięta :) i wieczorkiem zacznę pomału wyciągać rzeczy do spakowania. Lista rzeczy pewnie zostanie i będzie służyła pomocą kolejnym wyjazdom :). Tak więc ten ''wielki czas'' dla mnie zbliża się wielkimi krokami, za kilka miesięcy pewnie będę się śmiała z tego jak teraz to przeżywam bo pomału tak jak i dla Was zacznie się to stawać rutyną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...