Skocz do zawartości

[...] Polityka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

szkoda tylko tylu ofiar,to jest moje zdanie i tą opinie podzielają też poważni historycy.

szkoda tylko tylu ofiar,to jest moje zdanie i tą opinie podzielają też poważni historycy.Plan czy intencje były szczere ,ale nie obliczone,znów liczono na "cud" a nie wzięto pod uwage rzeczywistości.Podobną polityke uprawia obecny Rząd ,szuka przyjaciół za Oceanem a sąsiadów ma za "G"Polityka z przed 1939 rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powstaniu mieli nam pomóc sąsiedzi - Sowieci, ale nie pomogli, tylko rozbrajali Polaków na terenach, gdzie Polacy już wypchnęli Niemców. NKWD aresztowało i mordowało żołnierzy AK, Stalin zatrzymał żołnierzy Rokossowskiego na wschodnim brzegu Wisły, bo przygotowywał się do okupacji Polski.

Brytyjczycy chcieli pomóc, ale Sowieci nie wyrazili zgody na lądowanie samolotów RAF-u, najistotniejsze jest to, że w tym czasie w Wielkiej Brytanii działało silne lobby sowieckie i prasa pro-sowiecka "ogłupiała" opinię publiczną.

Roosevelt namawiany przez Churchilla nie chciał oficjalnie zaprotestować przeciw działaniom Stalina, bo miał inne plany związane z Sowietami.

To było powstanie nie tylko przeciw okupantom niemieckim, ale również przeciwko nowemu okupantowi - Sowietom i polskim komunistom.

 

W Polsce wyją syreny, zapalcie świeczkę albo znicz, żeby upamiętnić powstanie.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie co myślisz-dokadnie !  każdy chciał wolności ,szkoda tylko ,że tyle tysiecy ludzi zgineło  nie w imię wolnośći kraju a głupoty dowódców i przywódców.Serenity już wspomniała  co było powodem tego ,ale do końca jeszcze nie znamy wszystkich faktów.Jeszcze raz podkreślam ,podobną polityke prowadzi obecnie Rząd..Człowiek tylko nie poważny daje się w manipulować w tą "grę",która jest bardzo niebezpieczna  nie tylko dla Polski.Przysłowie Polak mądry po szkodzie,czyżby kolejna lekcja czekała Polaków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ,chodziło mi Florcie

21 minut temu, Florcia napisał:

adamos1, cierpisz na jakąś obsesję, wszystko odnosisz do polityki obecnego rządu a Twoje krzyczące komentarze są chaotyczne i nie wnoszą nic do dyskusji. Nie wiem dlaczego, ale piszesz takie...zgorzkniałe posty, nie ma w nich żadnej refleksji.

 

bo piszę prawdę a prawda Cię boli--pozdrawiam:) Zresztą  nie tylko Ty  ,dotyczy to 1|4 wyborców co głosowało na PiS. Historii nie zmienię to fakty> za to Twoje wypowiedzi mają sens!Pozdrawiam.

jeszcze dodam nie tylko tego Rządu ,ale okres 26 letni  nie jest aż tak chlubny ,głupota i fanatyzm zgubiły Polske i gubią do tej pory.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mam Ci Florcia napisać ,lub przypomniec do czego gotowe są ówczesne władze  do zburzenia tego co co wypracowali robotnicy ,swoim potem ,zakłady ,kopalnie   Pałac Kultury, inne gałezie przemysłu,bo to zrobiła "komuna" a wysłać miliony ludzi na tułaczke za chlebem   a czy nie szło tego zmodernizować?Czy chcesz wiecej argumentów!Polska Sanacyjna.To nie tylko moja ocena ,ale inteligentniejszych ludzi ode mnie bo kim ja jestem   tylko opiekunem! -prawda.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno Florcia  nie byłem ateista a tym bardziej komunistą  ,bo jak czytasz moje komentarze ,to wiesz,ale zawsze nie lubiłem skrajnosci-wybacz---jestem człowiekiem  o poglądach  umiarkowanych,synowi zawsze to powtarzam ,nie bądz najlepszy ani najgorszy...to jest moja dewiza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabieram tu głosu,bo wiem,że nic nie zmienimy,jedne elity zastąpią drugie i poobsadzają stołki swoimi ludźmi,krewnymi itd. Ale nie o tym chciałem pisać,a konkretnie przytoczyć artykuł,jak to już zaczynają być problemy z budżetem,tylko dlatego,że PiS obiecał 500,czym zjednał sobie wyborców i teraz samodzielne rządzi..http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/program-rodzina-500-plus-henryk-kowalczyk-brakuje-5-mld-zl,667035.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.08.2016 at 17:00, Florcia napisał:

W powstaniu mieli nam pomóc sąsiedzi - Sowieci, ale nie pomogli, tylko rozbrajali Polaków na terenach, gdzie Polacy już wypchnęli Niemców. NKWD aresztowało i mordowało żołnierzy AK, Stalin zatrzymał żołnierzy Rokossowskiego na wschodnim brzegu Wisły, bo przygotowywał się do okupacji Polski.

Brytyjczycy chcieli pomóc, ale Sowieci nie wyrazili zgody na lądowanie samolotów RAF-u, najistotniejsze jest to, że w tym czasie w Wielkiej Brytanii działało silne lobby sowieckie i prasa pro-sowiecka "ogłupiała" opinię publiczną.

Roosevelt namawiany przez Churchilla nie chciał oficjalnie zaprotestować przeciw działaniom Stalina, bo miał inne plany związane z Sowietami.

To było powstanie nie tylko przeciw okupantom niemieckim, ale również przeciwko nowemu okupantowi - Sowietom i polskim komunistom.

 

W Polsce wyją syreny, zapalcie świeczkę albo znicz, żeby upamiętnić powstanie.

Roosevelt niestety był zapatrzony w Stalina, założył różowe okularki, bo dopiero co USA udało się przezwyciężyć spory kryzys, po drugie Stalin był mu potrzebny na światowym froncie. Jedynym, któremu nie zabrakło trzeźwego myślenia był Churchill, ale był osamotniony... Tak to bywa jak obcy wtrącają się w sprawy Europy... i tak niestety Churchill wydał nas na żer komunistów pozostawiając za żelazną kurtyną, bo ktoś i tak musiał tam zostać... Patrząc jednak na to dokąd zaszła nasza Siostra, zachodnia Europa, nie jestem aż tak pewna, że coś dobrego nas ominęło.... może kiedyś przejrzymy na oczy, kiedy przestaniemy na wszystko patrzeć jedynie z perspektywy pieniądza, biedniejszego... A co do dzisiejszej polityki, to z PO i tak byśmy już dalej nie zajechali. Potrzebujemy polityków, którzy będą nie tylko patrzeć na to jak nas oskubać, ale co można nam zaoferować. Sami powinniśmy zmienić swoją mentalność i zamiast myśleć, co mogę dostać, zacząć myśleć, co mogę dać, sam stworzyć, sam siebie i swoją rzeczywistość kreować. Nie jest to takie proste, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, wśród emerytów lub tych co do tego wieku się zbliżają wciąż pokutuje stara mentalność, którą próbuje się narzucić lub hamuje się nowe... Idziemy ku czemuś nowemu, popełnianie błędów jest rzeczą normalną, zamiast lgnąć do zachodniej siostry powinniśmy się zastanowić jakie błędy ominąć. Czy patrząc z perspektywy starości waszych PDP jesteście pewni, że powinniśmy się na Zachodniej Europie wzorować? A może omijając ich błędy stworzyć swój własny świat? 

PiS pomyślało o rodzinie i uruchomiło program 500+. Wymaga to znalezienia cholendarnych funduszy. Pieniądze nie spadają z nieba, dlatego potrzeba ruszyć szarymi komórkami i pomyśleć o stworzeniu nowych rynków, które zaczęłyby przynosić dochód, bo spoglądanie na banki jest równoznaczne z szykowaniem sobie stryczka. Nowe rynki wiążą się ze zmianami w dziedzinie prawa i ekonomii, to są gałęzie od których należało by zacząć.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, agryppina44 napisał:

Tak to bywa jak obcy wtrącają się w sprawy Europy... i tak niestety Churchill wydał nas na żer komunistów pozostawiając za żelazną kurtyną, bo ktoś i tak musiał tam zostać...

Nie pisz takich bzdur, bo nie daj Boże, jeszcze ktoś w nie uwierzy.

4 godziny temu, agryppina44 napisał:

A co do dzisiejszej polityki, to z PO i tak byśmy już dalej nie zajechali.

Tego nie możesz wiedzieć ani Ty ani nikt inny.

4 godziny temu, agryppina44 napisał:

Sami powinniśmy zmienić swoją mentalność i zamiast myśleć, co mogę dostać, zacząć myśleć, co mogę dać, sam stworzyć, sam siebie i swoją rzeczywistość kreować.

Czy proponujesz zmianę mentalności wg scenariusza PiS, czyli potakiwania i powielania opinii, wypowiedzi małego lidera?

4 godziny temu, agryppina44 napisał:

Idziemy ku czemuś nowemu, popełnianie błędów jest rzeczą normalną, zamiast lgnąć do zachodniej siostry powinniśmy się zastanowić jakie błędy ominąć.

Ku czemu?! I co jest takie nowe, bo nie widać gołym okiem, chyba, że to jakaś "zdrapka"?!

4 godziny temu, agryppina44 napisał:

Czy patrząc z perspektywy starości waszych PDP jesteście pewni, że powinniśmy się na Zachodniej Europie wzorować?

Co masz na myśli? Czy aż tak źle funkcjonują, nie mają opieki państwa? Nie stać większości na opiekunkę z Polski, Czech, Węgier, Rumunii czy Słowacji?!

4 godziny temu, agryppina44 napisał:

PiS pomyślało o rodzinie i uruchomiło program 500+.

PiS nigdy nie myślało o rodzinie tylko o wyborcach, którym złożyli m. in. tę obietnicę tylko po to, żeby wygrać i rządzić a to jest wielka różnica!

4 godziny temu, agryppina44 napisał:

Pieniądze nie spadają z nieba...

Nic nowego nie odkryłaś, to wie każde dziecko. A jeśli chodzi o używanie szarych komórek, to nie posądzaj bezpodstawnie PiS o korzystanie z nich, bo to już byłoby nadużycie z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Florcia napisał:

 

Nie pisz takich bzdur, bo nie daj Boże, jeszcze ktoś w nie uwierzy.

Tego nie możesz wiedzieć ani Ty ani nikt inny.

Czy proponujesz zmianę mentalności wg scenariusza PiS, czyli potakiwania i powielania opinii, wypowiedzi małego lidera?

Ku czemu?! I co jest takie nowe, bo nie widać gołym okiem, chyba, że to jakaś "zdrapka"?!

Co masz na myśli? Czy aż tak źle funkcjonują, nie mają opieki państwa? Nie stać większości na opiekunkę z Polski, Czech, Węgier, Rumunii czy Słowacji?!

PiS nigdy nie myślało o rodzinie tylko o wyborcach, którym złożyli m. in. tę obietnicę tylko po to, żeby wygrać i rządzić a to jest wielka różnica!

Nic nowego nie odkryłaś, to wie każde dziecko. A jeśli chodzi o używanie szarych komórek, to nie posądzaj bezpodstawnie PiS o korzystanie z nich, bo to już byłoby nadużycie z Twojej strony.

Serenity a czy Ty coś nowego odkryłaś  ?? , jest to I Rząd za którego powinien się wstydzić kazdy normalny człowiek   aTy     I ---a      bedac na wygnaniu za chlebem!!!!!!

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi----emocje emocjami ,ale wszyscy musimy żyć  i na tych złodziei płacić ,oraz tułać się za chlebem,bo nieudacznicy rządzą tym państwem ,dlatego  nie chodzę na wybory,dopóki kler będzie" myślą przewodnią" tego narodu! (może nie całego)  jak teraz 1|4 narodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.08.2016 at 13:58, agryppina44 napisał:

Roosevelt niestety był zapatrzony w Stalina, założył różowe okularki, bo dopiero co USA udało się przezwyciężyć spory kryzys, po drugie Stalin był mu potrzebny na światowym froncie. Jedynym, któremu nie zabrakło trzeźwego myślenia był Churchill, ale był osamotniony... Tak to bywa jak obcy wtrącają się w sprawy Europy... i tak niestety Churchill wydał nas na żer komunistów pozostawiając za żelazną kurtyną, bo ktoś i tak musiał tam zostać... Patrząc jednak na to dokąd zaszła nasza Siostra, zachodnia Europa, nie jestem aż tak pewna, że coś dobrego nas ominęło.... może kiedyś przejrzymy na oczy, kiedy przestaniemy na wszystko patrzeć jedynie z perspektywy pieniądza, biedniejszego... A co do dzisiejszej polityki, to z PO i tak byśmy już dalej nie zajechali. Potrzebujemy polityków, którzy będą nie tylko patrzeć na to jak nas oskubać, ale co można nam zaoferować. Sami powinniśmy zmienić swoją mentalność i zamiast myśleć, co mogę dostać, zacząć myśleć, co mogę dać, sam stworzyć, sam siebie i swoją rzeczywistość kreować. Nie jest to takie proste, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, wśród emerytów lub tych co do tego wieku się zbliżają wciąż pokutuje stara mentalność, którą próbuje się narzucić lub hamuje się nowe... Idziemy ku czemuś nowemu, popełnianie błędów jest rzeczą normalną, zamiast lgnąć do zachodniej siostry powinniśmy się zastanowić jakie błędy ominąć. Czy patrząc z perspektywy starości waszych PDP jesteście pewni, że powinniśmy się na Zachodniej Europie wzorować? A może omijając ich błędy stworzyć swój własny świat? 

PiS pomyślało o rodzinie i uruchomiło program 500+. Wymaga to znalezienia cholendarnych funduszy. Pieniądze nie spadają z nieba, dlatego potrzeba ruszyć szarymi komórkami i pomyśleć o stworzeniu nowych rynków, które zaczęłyby przynosić dochód, bo spoglądanie na banki jest równoznaczne z szykowaniem sobie stryczka. Nowe rynki wiążą się ze zmianami w dziedzinie prawa i ekonomii, to są gałęzie od których należało by zacząć.

Bardzo mądry wpis, z którym się oczywiście  zgadzam.

Dziękuję, Agrypino !

za dużo tu już było  zgorzknializny i bezsensownego nalatywania na Polskę.

O 1.08.2016 at 20:17, adamos1 napisał:

sorry ,chodziło mi Florcie

jeszcze dodam nie tylko tego Rządu ,ale okres 26 letni  nie jest aż tak chlubny ,głupota i fanatyzm zgubiły Polske i gubią do tej pory.

         Kiedy dwóch uzbrojonych po zęby  bandytów napadnie Cię na ulicy - jak Polskę w '39 napadnięto -  z zrobią z ciebie kalekę niezdatnego do pracy albo zabiją ciebie lub twoich bliskich -  to też będzie spowodowane twoją głupotą i fanatyzmem ? a jak się zasłonisz i spróbujesz oddać i  uratować resztę godności - jak Powstańcy Warszawscy - to będziesz głupim śmieciem, bo powinieneś dać się zabić pokornie na kolanach i  oddać swój kawałek ziemi ?

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...