Skocz do zawartości

[...] Polityka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Głosowałam na pis, ale właśnie takie sytuacje mnie dobijają, bo gdyby nie kaczyński, duda, kurski, macierewicz i pawłowicz to nie byłaby to zła partia. A tak to zwyczajnie wstyd i obciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to rozumiem, bo ten pałac to nic fajnego ale ja bym codziennie pokazywała jakieś inne fajne miejsce w Polsce. Np. rynki, zabytki, panoramy itd. Grażyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trochę to jaką katedre z mszą wsadzą-debile...oni są dla mnie zerem,chamstwo i arogancja teraz rządzi tym Państwem-tak daleko to oni nie zajadą  to nie czasy średniowiecza.Miłego dnia.

7 godzin temu, Gość Lidia napisał:

Głosowałam na pis, ale właśnie takie sytuacje mnie dobijają, bo gdyby nie kaczyński, duda, kurski, macierewicz i pawłowicz to nie byłaby to zła partia. A tak to zwyczajnie wstyd i obciach.

   masz racje    to są psychicznie chorzy ludzie -jeden z nich jest tylko żonaty  to już coś mówi.nie pisze dalej bo dostaje białej gorączki.Jeszcze nie stałem przed takim dylematem ,wracać do Polski czy nie!

sam fakt ,że im przeszkadza Pałac Kultury to już świadczy o ich debiliżmie,zastanawiam się tylko ,że żaden nie rzucił  dyplomem ,który otrzymał za komuny ach komuny w Polsce nigdy nie było tylko ustrój socjalistyczny  ale mniejsza o to.,ale zrujnować gospodarke ,posprzedawać za grosze to byli pierwsi i tak jest do dzisiaj.Fanatyzm religijny i polityczny niszczy Polske.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Monika napisał:

KE już wdrożyła procedurę kontroli praworządności wobec Polski. To pierwszy taki przypadek w historii UE. Gratuluję.

  wdrożyła ale w ocenie są bardzo ostrożni bo nie chcą się narażać  a podobny los już spotkał Austrie ,kiedy to żył Heider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Nawet tak prawicowy prof. Wolniewicz nie wytrzymał argumentów o Smoleńsku. A to wszystko w rozmowie z Ewą Stankiewicz w TV Republika:

Co na to Stankiewicz? Że prawda była dla profesora nie do zniesienia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gość ArA napisał:

Nawet tak prawicowy prof. Wolniewicz nie wytrzymał argumentów o Smoleńsku. A to wszystko w rozmowie z Ewą Stankiewicz w TV Republika:

Myli się Pan profesor. Jestem ekspertką od fizyki, chemii, biologii, matematyki, wypadków lotniczych. To lubię w niej najbardziej. A na koniec napisać, że prawda boli. hahahahahaha

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Ona jak Einstein wszystko wie ,czekać kiedy nagrode Nobla dostanie ,ale od Maciarewicza ,,żenada -wstyd mi ,że jestem polakiem,że tacy idioci Rządzą tym krajem ,byłem młodym chłopakiem i już mówiłem w Polsce nigdy nie bedzie dobrze i do dzisiaj jest to aktualne.Polak jest tylko dobry do bicia i do pyskowania ,ale nie do rządzenia Państwem.Dopóki Kler nie zostanie odsunięty od "koryta"tak długo w Polsce będzie"burdel"musi nastąpić rozdział Państwa od Kościoła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie jest wstyd, ze jestem Polka, ale sorry za brak polskiej czcionki. My jestesmy mlodym panstwem. w tym ksztalcie Polska istnieje od 25 lat.

            Polacy sa nieporownywalnie pracowitsi i zaradniejsi od Niemcow, ktorych to Niemcow nawet nie jestem w stanie wyobrazic sobie wobec takich wyzwan jakim musi sprostac przecietny Polak: bezrobocie, brak kapitalow po rodzicach, brak sensownego  systemu opieki spolecznej i zdrowotnej, itp itd... To wszystko trzeba dopiero wypracowywac mozolnie...

             Najgorsza rzecza jest brak szacunku dla samych siebie, nieznajomosc historii.... Polska miala swoje zlote czasy ( XIV-XVII): i to nie jak inni na zasadzie podbojow i grabiezy slabszych sasiadow, ale na zbudowaniu niezwykle madrej politycznie  Unii polsko-litewskiej i to trwalo prawie 400 lat, nie ma drugiego takiego przykladu w historii Europy.

     Szanujmy sie troche i nasz kraj , gdzie indziej nie jestesmy u siebie... A i stad, z tych Niemiec mozemy jeszcze zwiewac...

 

          

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dosłownie, mnie wstyd za Polske ,że tacy debile i nie  w przenośni !rządzą tym krajem ,potem "żygają" na Niemców ,bo Niemcy potrafią inaczej się rządzić ,gdyby nie fakt napływu tylu emigrantów i UE ,Niemcy w latach  70-80-tych żyli jak w Raju.Polacy tylko są dobrzy do opluwania jeden drugiego oraz sąsiadów ,Niemcy to hitlerowcy ,Rosjanie to tacy a tacy itd,ale oni sami są święci.Wybacz zdania nie zmienię.Przeszedłem trochę w tym kraju.Byłem działaczem Solidarności  po tyg,w Stanie Wojennym byłem zwolniony a dzisiaj Ci co bronili rzekomo demokracji ,zrobili na nią zamach.Parodia,to jest tragidramad.  Wybacz jestem trochę na forach społecznościowych i widzę co ludzie piszą.Ludzie wierzący z KK!.

jeżeli idzie o historie Polski ,były momenty "zdrowe"  ,ale te 3 rozbiory  były przez takich debili jak obecnie ..temat szeroki,patrz optymistycznie ,ale ja to widzę w ciemnych barwach-pozdrawiam.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamos1 napisał:

nie dosłownie, mnie wstyd za Polske ,że tacy debile i nie  w przenośni !rządzą tym krajem ,potem "żygają" na Niemców ,bo Niemcy potrafią inaczej się rządzić ,gdyby nie fakt napływu tylu emigrantów i UE ,Niemcy w latach  70-80-tych żyli jak w Raju.Polacy tylko są dobrzy do opluwania jeden drugiego oraz sąsiadów ,Niemcy to hitlerowcy ,Rosjanie to tacy a tacy itd,ale oni sami są święci.Wybacz zdania nie zmienię.Przeszedłem trochę w tym kraju.Byłem działaczem Solidarności  po tyg,w Stanie Wojennym byłem zwolniony a dzisiaj Ci co bronili rzekomo demokracji ,zrobili na nią zamach.Parodia,to jest tragidramad.  Wybacz jestem trochę na forach społecznościowych i widzę co ludzie piszą.Ludzie wierzący z KK!.

jeżeli idzie o historie Polski ,były momenty "zdrowe"  ,ale te 3 rozbiory  były przez takich debili jak obecnie ..temat szeroki,patrz optymistycznie ,ale ja to widzę w ciemnych barwach-pozdrawiam.

Adamie , masz ogromne kompleksy nizszosci wobec zachodnich nacji. Z cala pewnoscia takie myslenie nikomu nic dobrego nie przynosie.

1. Rzad Polski jest wybierany od 25 lat w demokratycznych wyborach, nie sa to zadni okupanci, ani narzucona wladza. Rzad stanowi niejako ukoronowanie calego systemu polityczno- gospodarczego tworzonego prawie od podstaw  z bardzo kiepskich zaspobow: brak tradycji demokratycznej i racjonalnej organizacj spowodowanej brakiem niezawislosci, , gospodarka zdezorganizowana 45letnim  komunizmem, niedobor  kapitalow w kazdym zakresie, zwlaszcza wykwalifikowanej kadry zdolnej czymkolwiek zarzadzac.Dlugo by wymieniac czego... Rzad jest skutkiem sytuacji, a nie glowna przyczyna zla w Polsce

2. Piszesz tez, ze nasi rzadzacy potem "żygają" na Niemców ,bo Niemcy potrafią inaczej się rządzić .

Rownie dobrze moglabym powiedziec o Tobie, ze twoj PDP umial sie lepiej rzadzic w zyciu od Ciebie, bo ma pieniadze na opieke, nie musial jechac za granice, nie musial zostawiac rodziny, bo byl madrzejszy od Ciebie? Pracowitszy? Gowno prawda. Ow Niemiec byl w o  niebo lepszej sytuacji niz Ty i umie jedna piata albo i nie.

3. Dalej sugerujesz, ze Niemcy gdyby nie emigranci i UE zyliby jak w raju? To nonsens. Bez emigrantow nie byloby podstawowej sily roboczej: jedna trzecia pracownikow opieki to emigranci. W rzezniach i na polach pracuja prawie wylacznie cudzoziemcy. Co by bylo w Niemczech bez emigrantow? zapasc gospodarcza i wscieklosc ludzi nieprzywyklych do pracy. Wyszliby na ulice i powolali rzad kolejnego Hitlera. Ale taki plan Europa zdusilaby teraz  w zarodku.

ale... wiecznie emigranci do Niemiec nie beda przybywac i koniunktura na niemiecka bron - a z tego zyja -  tez sie moze skonczyc i co wtedy?

Tak, bardziej juz wierze w przyszlosc Polski, bo nasza historia to walka o przetrwanie. Udalo sie.

A teraz musimy sie uczyc jak zyc lepiej.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.zamykam temat  ,ja zdania nie zmienię. Jeżeli Wam tak podoba się Rząd Polski ,dlaczego tu siedzicie.?  Jeszcze raz piszę kocham swoje rodzinne strony i nic po za tym ,jeden urodził się tam ,drugi tam ,nic za to nie możemy,i nie plujmy jeden na drugiego.(to nie do Was miłe Panie)-szanuje wszystkich,tylko czego nienawidzę to idiotyzmu i fanatyzmu.Fanatyzm religijny i polityczny gubił i gubi Polske.Dzięki temu miliony polaków tuła się za granicą  za chlebem.System socjalistyczny w Polsce nie miał u mnie uznania ,ale w tych czasach żyło nam się dobrze ,mimo to ,że było koło nas dwoje małych dzieci a teraz?Drogie Panie zamykam ze swojej strony temat..Miło pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adamos, jaki jest koń każdy widzi:-). Polityka wpływa na nasze życie, ale czy to jest sens tak się przejmować, kiedy politycy zwracają na nas uwagę jak nas potrzebują w wyborach? Nie podoba mi się ten rząd, ja go nie wybierałam, tylko niecałe 20% go wybrało, ale rządzą. Kotłowanie i burdy polityczne, żeby odwrócić uwagę od najważniejszych spraw, to nasza polska specjalność.

Skąd wiesz jakby było, gdyby nadal rządził stary rząd? Zapewne byłoby inaczej, ale to wcale nie oznacza, że byłoby lepiej? Diabli z tą całą polską maskaradą! Przedtem też nikt nie interesował się bezrobociem i naszą branżą. Wydłużyli nam wiek emerytalny a zapomnieli zadbać o miejsca pracy m.in. dla nas, dlatego tu jesteśmy.

A teraz kolejni dzierżą władzę, tylko mają inne interesy, bo polityka to właśnie interesy, taki świat biznesu i "przygody" z wyborcami. Wygląda na to, że rząd będzie robił interesy a dla nas zostanie tylko "przygoda";-).

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywny komentarz  ...mnie polityka w zasadzie nie interesuje ,ale musiałbym być ze stali by to "olewać",nigdzie tego nie napisałem ,że PO  czy inni byli dobrzy ,wszyscy kradli i sprzedawali Polske,włącznie z PiS-em  ,tylko ,że część ma klapy na oczach i tego nie widzą lub nie chcą widzieć.Zbyt jest wielka zachłanność na pieniądze,dlatego tak wygląda ta sytuacja. Zresztą nie tylko u nas w Polsce ,ale we wszystkich krajach postkomunistycznych.Po tylu latach nie jeden sobie pluje w twarz ,że trzeba było nie zaczynać.W Polsce demokracja dała nam tylko wolność słowa i nic po za tym.Zmieniły się tylko szyldy.Obecnie  szykuje się polowanie na" czarownice" co może skończyć  sie dla wielu tragicznie.Wyobraż sobie,że Niemcy  nie teraz a wcześniej chcieliby sie rozliczyć z przeszłości,widzisz to ?,bo ja nie!Jeżeli 80% społeczeństwa popierało Hitlera.! Czy nie lepiej by było zrobić grubą kreskę i zacząć wszystko od nowa.?  Rząd PiS  ma ku temu wielką szanse ,ale zaprzepaszcza to! i tu popełniają tragiczny błąd ,bo z miłości katolickiej najlepiej wszystkich swoich wrogów załatwili by jak Stalin,który wymordował 40 mln ludzi i to swoich..Dlatego  jeszcze raz na koniec ,bo napisałem ,że zamykam temat,piszę ,że finał bedzie chyba tragiczny  ,chyba ,że się opamietają,ale z tego co obserwują  chyba nie ,bo nawet w nocy pracują bo wiedzą ,że czas nie gra na ich korzyść      tzn.      powolne tzw." reformowanie systemu". .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jestem ,ale nie będę klaskać jak oni chcą!Jestem sobą.Pozdrawiam:)

wiem ,że nie zyskam tu u wielu aplauzu -trudno ,nie jestem marionetką jak większość Polaków   był komunizm przyklaskiwali ZSRR teraz są pod wpływami USA  przyklaskują im  -to nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Oni są wszyscy po jednych pieniądzach. Głosowałam na PO, ale jak widzę posłankę, która nagrywa ministra a potem na mównicy prosi premiera o to, by go obudziła to mi ręce opadają. Jak dzieci. Proszę pani, a on śpi. Żenujące przedstawienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...