Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@A.NN.A a czytałaś umowę?Pewnie jest tam taki zapis:( ciesz się,że jeszcze za skrócenie zlecenia nie każą Ci zapłacić :(Nie wiem na co ty czekasz zjeżdżasz ze steli 5 a szóstego daj wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym i od 6 już u nich nie pracujesz nie wiem o co Ci chodzi .Jest tyle agencji a Ty się jednej przyczepiłaś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A to zrób tak jak napisałam nie będzisz miała żadnego problemu jak nie będziesz już na zleceniu możesz wypowiedzieć w każdej chwili czyli natychmiast pierwszy z brzegu radca prawny Ci to powie .Jak jesteś na zleceniu to musisz się trzymać tego terminu bo mogą nałożyć Ci karę ale jak zakończysz zlecenie nic Ci nie mogą zrobić Ty sobie poczytaj o tym w internecie.No chyba,że masz zapis,że jak zjedziesz prędzej to będziesz musiała za bilet zapłacić:hahaha: Był tu na forum taki post,że opiekunka siedziała 2 miesiące w miejscu gdzie była poniżana tylko dlatego,że jej było szkoda 60 euro,które z wypłaty by jej zabrali za podróż jakby nie była pełnych 2 miesięcy:rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lena_57   w zależności jaka sztela się przytrafi ale przerwa jest zawsze dla opiekunki, i nie wazne czy się odpoczywa w pokoiku czy wystawia twarz na promienie słońca.Jeżeli PDP chodząca to i praca mało fizycznie wymagająca i wtedy bieganie po górkach w sam raz.W przerwie można poczytać spokojnie książkę albo porozmawiać z rodziną w Polsce.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A jak czytam jakie masz naprawdę problemy z tą agencją ,,to życzę Ci abyś nigdy na takich nie trafiła,,i ja bym nigdy nie chciała wdepnąc w tą agencję,,,tak jak piszesz ,,jakieś niewolnictwo,,,na siłę trzeba siedzieć,,nie jesteśmy ich własnością,,, ja dziękuję ,że ja bez problemu mogłam zmienić agencję,,,i teraz też mam wypowiedzenie 2 tyg, ,,,ale narazie nie myslę,,,czytam  oferty,,nieraz pięknie napisane,opisane oferty,że aż by się chciało zmienić stelle ,,, a za tym pięknem kryje się wielki diabeł:hahaha:  i od razu przechodzi pomysł zmiany,,,,:o

Anna powodzenia,,walcz jak lwica i nie daj się młodym paniusiom,,,,:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katii tego to niestety nikt nie wie ale moze ktos Ci pomoze bo akurat nie długo zjezdza a ma spokojne miejsce i nie wraca tam zmienniczka:)Powodzenia .Jest tez duzo nowych zleceń to poszukaj czegos dla siebie i wez moze nowe zlecenie albo pytaj czy mozesz porozmawiac z opiekunką ,która jest na miejscu moze trafisz na dobre miejsce.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katii na krótkie zastępstwa to ciężko,,,teraz prawie każda agencja chce na 2 miesiące? zauważyliście to? mało która szuka na miesiąc ,,czy 5 tyg, ,,,zmówiły się czy co?

@LENA_57 nie kombinuj już,,,poprostu musi się przewietrzyć spód auta:hahaha: my jesteśmy super szofery a nie takie kaskaderzy jak wyżej:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi ja nie wiem jakbym się starała to nie wiem czy by mi takie parkowanie wyszło. No kto by mnie ściągnął na ziemię. 

Ja tu jak wyjeżdżam z garażu mam problem. Musze minąć drzewo i trafić w bramę pod skosem, aby wyjechać na ulicę. Wyjeżdżam tyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LENA_57 napisał:

Blondi ja nie wiem jakbym się starała to nie wiem czy by mi takie parkowanie wyszło. No kto by mnie ściągnął na ziemię. 

Ja tu jak wyjeżdżam z garażu mam problem. Musze minąć drzewo i trafić w bramę pod skosem, aby wyjechać na ulicę. Wyjeżdżam tyłem. 

trening i trenig i zostaniesz mistrzem kierownicy:hahaha: drzewo i skosy ohohohoho a autko wypasik,,,uważaj ,,ostrożnie,,powoli,,a wprawisz się ,,,jeszcze nauczysz się wjezdzac tylem do garażu to zawsze ranem lepiej wyjechać,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katii na krótkie tzn.na jak długo chcesz jeżdzić?Było parę takich ofert ostatnio ale same ciężkie przypadki.@Blondi ma rację tylko na 2 teraz mają zlecenia ale może dlatego,że chcą już mieć opiekunkę na święta.Ja kiedyś też jeżdziłam na krócej niż 2 miesiące ale ostatnio nic ciekawego nie znalazłam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

Blondi, oj wjechać tyłem to jeszcze gorzej.  Między drzewkiem a garażem chyba bym na sześć się odkręciła. 

Pisze do jasnej ciasnej ,,trening, powolutku,,,powolutenku,,i na żadne szesc się nie będziesz kręcić,,,:hahaha: zamiast spać to kombinuj na sucho jazdę do tyłu do garażu:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie takiego parkowania nie życzę. Ale raz przytrafiło  mi się na tankowaniu (CPN) pomylić pedały. Warkot był taki, że............ obsługa stacji wybiegła. Ale warkot ogromny pozwolił mi na opanowaniu pojazdu ( Lancia Y).  Miałam pecha, bo akurat tankowała ŻW. Więc oni zawsze ' do usług".

Stłukłam sobie prawą " lampę".  Sprawdzono mnie. Byłam bez spożycia. Śpieszyłam się,  bo do otwarcia sklepu miałam tylko 10 min, a wieczorem miałam jechać na imprezę i też miałam być tylko imprezowiczką kierownicą. 

Szczęście, że tak właśnie nie zakończyłam potrzeby tankowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz napisał:

Pomasowałem babci Beine:całus:, o tak, ale szrajbnę , że to pięć ojro kosztuje, jak syn wróci i mogę jutro do centrum "uderzyć" z Blondi:hahaha::love:

images.jpg

A co my za 5 ojro kupimy?:rozpacz: masuj całą noc babcię, aby było 500 ojro:hahaha: a potem?

szkolax11.gif

A potem? to

szkolax7.gif

Wszystkim po trochę atrakcji dostarczę,,a co ,,mam się nudzić jak mogę się fajnie bawic:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kris napisał:

Kogo ukarzesz? Chorego dziadka czy babcię? :(

dokladnie... komu tu mozna zrobic sprawe? agencji, ktora ma pewnie jakiegos prawnika, dziadowi, ktory jesy=t juz niekumaty i ma w papierach agresive Demenz i nie beda go powaznie traktowac..... zreszta czekam wasnie na pogotowie, bo dziad stracil dzis odrucjh przelykania i zeby nie umarl wezwalam lekarza i kroplowke mu podlacza.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, A.NN.A napisał:

@jolantapl., wypowiedzenie dałam 16 lutego.

Bo wiedziałam że mam te cholerne 30 dni. Do 5 jestem na szteli

Nie, u nich moje wypowiedzenie jest liczone z końcem miesiąca  lutego, a początkiem następnego, to szczęście że nie od końca marca bo mam zlecenie do 5 marca:hahaha:

Co to jest?

Niewolnictwo?

z ważnych powodów możesz wypowiedzieć umowę zlecenie ze skutkiem natychmiastowym i tego prawa nie można się zrzec.

Zasadą jest, że zlecenie może wypowiedzieć każda ze stron, bowiem jest to stosunek oparty na wzajemnym zaufaniu i dlatego strony nie mogą z góry zrzec się skutecznie uprawnienia do wypowiedzenia umowy
z ważnych powodów (art. 746 § 3 Kodeksu cywilnego).

    Nie wiem po co twoja agencja przedłuża ten okres wypowiedzenia, ale w takiej sytuacji masz prawo żądać od nich wypłaty utraconych zarobków.

       Rozmowa twojego prawnika z agencją zakończyła by tą sprawę.

       Brak nam bardzo stowarzyszenia, które w takich sytuacjach oferowałoby pomoc prawną. Właściwie to zresztą tym zajmują się związki zawodowe, których też nie mamy.

@A.NN.A bieg wypowiedzenia zaczyna się w momencie dostarczenia go do  biura twojej agencji  i tego agencja nie może zmienić, jeśli od 16 to od 16.

http://www.kodekscywilny.pl/artykul,1690,4936,obliczanie-terminu-wypowiedzenia-zlecenia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Blondi napisał:

Pisze do jasnej ciasnej ,,trening, powolutku,,,powolutenku,,i na żadne szesc się nie będziesz kręcić,,,:hahaha: zamiast spać to kombinuj na sucho jazdę do tyłu do garażu:hahaha:

Blondi, kombinuj dziewczyno nim twe wdzięki przeminą, uśmiechaj się błogo jeśli chcesz za mąż pójść.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty Ty po prostu musisz odpocząć. I na spokojnie przeanalizować sobie całą sytuację i tę bzdurną agencję. Wiem, że znajdziesz dobre rozwiązanie.

    Zbieraj dowody i rozmawiaj z ludźmi dookoła. W Niemczech np trafiają się wręcz ludzie którzy oburzają się na niegodne traktowanie opiekunek. Bywają i tacy.

    Agencje na prawie to nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Południk 38 napisał:

Lena_57   w zależności jaka sztela się przytrafi ale przerwa jest zawsze dla opiekunki, i nie wazne czy się odpoczywa w pokoiku czy wystawia twarz na promienie słońca.Jeżeli PDP chodząca to i praca mało fizycznie wymagająca i wtedy bieganie po górkach w sam raz.W przerwie można poczytać spokojnie książkę albo porozmawiać z rodziną w Polsce.:cool:

Południk 38, toć tez ja takowe przerwy mam, schodzę do swojego pokoju choćby na godzinkę i odpoczywam. Nie muszę codziennie chodzić na spacer. Od 7 rano do 13.00 się nastoje to nogi mnie bolą, wolę posiedzieć odpocząć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...