Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ‎2018‎-‎03‎-‎02 at 17:23, Ewa1966 napisał:

a czy zna ktoś firmę seniorvip

 

ja znam z opowiadania!!!!!! Moja koleżanka jest tam zatrudniona, Jedyne  co jej się nie podoba to podstawa składek ZUS, Sposób naliczania jest jakiś dziwny, Np., za 12 dni danego miesiąca nie odciągają składek, a za cały miesiąc od 1300 eur płacą 125 zł Zus u, Czy kto słyszał o takiej metodzie naliczania?

Edytowane przez XXMartaXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Tak. Składki odprowadza się w miesiącu wypłaty wynagrodzenia a podstawa czasem jest bardzo niska więc i składki tycie.

hmmm firmy tak kombinują że już nikt się w tych machlojach nie połapie. Kilka firm,2-3 umowy, jakiś marketing i matki i córki oddziały, Dzielą mnożą, jakiś idiota prawnik pisze umowę która nie ma mocy prawnej itd. Po co????? żeby opiekunka na niego pracowała??,Co oni z ta opieką zrobili??Firam Pl ma firme w DE która jedna bez drugiej nie żyje, bo biorą  od siebie prowizje !!!!!! A na ten sztab ludzi musi zarobić 1-na opiekunka!!!!  tragedia !!!! Jeszcze opiekun niemiecki, Boże co to ma być????

Dzięki nam tak bardzo zwiększyło się zatrudnienie w 2-ch krajch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość basino29

Sereniti. Pisze Pani bzdury na portalu. Nigdy Niemiec nie zgodzi się , żeby opiekunka która jest na szteli pracowała 10 godzin.Niemka, jak jest na godziny to to co ustalone i w umowie WYKONA i NIC WIĘCEJ.i podopieczna o tym WIE. A nawet POTRAFI POWIEDZIEĆ ,ŻE P. MELANII TO NIE JEST PUZ FRAU .siebie NAWZAJEM BRONIĄ. A my POLKI to za PSIE pieniadze do WSZYSTKIEGO. A GDZIE TA KASA 1500.1600 O KTÓREJ PANI PISZE. BZDURA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość basino29 napisał:

Sereniti. Pisze Pani bzdury na portalu. Nigdy Niemiec nie zgodzi się , żeby opiekunka która jest na szteli pracowała 10 godzin.Niemka, jak jest na godziny to to co ustalone i w umowie WYKONA i NIC WIĘCEJ.i podopieczna o tym WIE. A nawet POTRAFI POWIEDZIEĆ ,ŻE P. MELANII TO NIE JEST PUZ FRAU .siebie NAWZAJEM BRONIĄ. A my POLKI to za PSIE pieniadze do WSZYSTKIEGO. A GDZIE TA KASA 1500.1600 O KTÓREJ PANI PISZE. BZDURA.

Koleżanka @Serenity nie pisze bzdur. Większość z bywalców tego forum, świadomych swoich praw opiekunów i opiekunek, pracuje 8-10 godzin, ma przerwą nocną, pauzę w ciągu dnia, wielokrotnie cały dzień wolny dodatkowo i zarabia takie pieniądze. A gdzie one są? W nas. Jeśli ktoś zna niemiecki, pogrzebie w internecie, to znajduje właśnie takie wynagrodzenie, a nawet wyższe. Z nieba samo nic nie spada. Nad swoim dobrobytem trzeba popracować, negocjować z agencjami, żądać od rodzin respektowania prawa. Jak ktoś tego nie umie, to potem pisze takie słowa jak ty napisałaś. Zapraszamy częściej na forum. Można się od nas wiele nauczyć i wykorzystać w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dużo teraz pracuję ale mam pauzę a wieczorem idę do innego mieszkania gdzie mam swój pokój. I zarabiam właśnie tyle czyli 1500-1600. Samo nie przyszło, musiałam poszukać i mieć karty przetargowe ( referencje i język ). Można ? Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, XXMartynaXX napisał:

Tak.Ja  trochę  przegiełam.Co innego  miałam  na myśli.Nie  wiem dalej  jak to dokładnie  napisać

Ja mam  szczęście  do  hrabianek  z zerowymi  możliwościami.

Szacuneczek. :tak:

A ja nie negowałam wypowiedzi basino49 tylko napisałam jak teraz mam. Zarabiam dobrze ale praca ciężka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, XXMartynaXX napisał:

Tak.Ja  trochę  przegiełam.Co innego  miałam  na myśli.Nie  wiem dalej  jak to dokładnie  napisać

Ja mam  szczęście  do  hrabianek  z zerowymi  możliwościami.

Zauważyłam pewną prawidłowość. Jak agencja jest na poziomie, to takie opiekunki zatrudnia, oferuje jakość za większe pieniądze. I dla rodzin i dla nas. Szukaj agencji na poziomie, wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, XXMartynaXX napisał:

Tak.Ja  trochę  przegiełam.Co innego  miałam  na myśli.Nie  wiem dalej  jak to dokładnie  napisać

Ja mam  szczęście  do  hrabianek  z zerowymi  możliwościami.

:dobrze:   :cześć2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostrzegam przed firmą Danzige Pflege. Firma informuje, że zatrudnia na niemieckich warunkach, niestety zamiast Lohnsteuerbescheinigung przysyła Verdienstbescheinigung jako rozliczenie roczne.Na tym zaświadczeniu nie są uwzględnione diety. To jest zaświadczenie o dochodach a nie rozliczenie roczne. Firma twierdzi, że podczas rejestrowania w kasie chorych (DAK) nadawany jest Steuernummer a na tym zaświadczeniu żadnego takiego numeru nie ma. Firma twierdziła, że ten numer otrzymam razem z zeznaniem rocznym. Na zaświadczeniu nie ma także zaliczek na podatek dochodowy. To nie są warunki niemieckie. Na niemieckich warunkach meldunek jest obowiązkowy. Firma wypłaca także nieprawidłowo wynagrodzenie przy niepełnych miesiącach. Kiedy miesiąc ma 31 dni dzieli stawkę przez 31 i mnoży przez ilość przepracowanych dni . Firma nie wystawia także rachunków miesięcznych i nie można sprawdzić jak obliczane jest wynagrodzenie. Kiedy chce się wyjaśnień dotyczących zatrudnienia firma twierdzi, że to jest jej tajemnica handlowa. Czekam teraz na ostateczne wyjaśnienia firmy i jeśli ich nie dostanę, podejmę dalsze działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Oczywiście, że się opłaca.. a nawet trzeba. Nie wyobrażam sobie wyjechać za granicę w ciemno, bez sprawdzenia danej agencji - niestety, ale można się nieźle na tym przejechać. Ja od roku jeźdzę do Niemiec z REKLAMA i bardzo sobie chwalę. Czytelna umowa, dobre warunki zatrudnienia, do tego różne szkolenia, możliwość nauki języka. Także jeśli ktoś z was jeszcze nie wybrał agencji, to ja zdecydowanie polecam tę.

O agencjach piszemy tylko i wyłącznie w klubie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, opelka napisał:

Oczywiście, że się opłaca.. a nawet trzeba. Nie wyobrażam sobie wyjechać za granicę w ciemno, bez sprawdzenia danej agencji - niestety, ale można się nieźle na tym przejechać. Ja od roku jeźdzę do Niemiec z Promedica i bardzo sobie chwalę. Czytelna umowa, dobre warunki zatrudnienia, do tego różne szkolenia, możliwość nauki języka. Także jeśli ktoś z was jeszcze nie wybrał agencji, to ja zdecydowanie polecam tę.

Zdecyduj się w końcu...........jeździsz już ,czy chcesz po raz pierwszy wyjechać/patrz inny watek/. Wyobraź sobie , że opiekunowie potrafią czytać ze zrozumieniem. Czego te agentury nie wymyślą:grzmotnąć:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewa14 napisał:

Zdecyduj się w końcu...........jeździsz już ,czy chcesz po raz pierwszy wyjechać/patrz inny watek/. Wyobraź sobie , że opiekunowie potrafią czytać ze zrozumieniem. Czego te agentury nie wymyślą:grzmotnąć:

 

 

ale się perła białolica pogubiła O.o:grzmotnąć: aż strach pomyśleć jak pisze wiecej post niż całe dwa :szydera:

 

Edytowane przez scarlett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.03.2018 at 08:30, Marie Louise napisał:

Ostrzegam przed firmą Danzige Pflege. Firma informuje, że zatrudnia na niemieckich warunkach, niestety zamiast Lohnsteuerbescheinigung przysyła Verdienstbescheinigung jako rozliczenie roczne.Na tym zaświadczeniu nie są uwzględnione diety. To jest zaświadczenie o dochodach a nie rozliczenie roczne. Firma twierdzi, że podczas rejestrowania w kasie chorych (DAK) nadawany jest Steuernummer a na tym zaświadczeniu żadnego takiego numeru nie ma. Firma twierdziła, że ten numer otrzymam razem z zeznaniem rocznym. Na zaświadczeniu nie ma także zaliczek na podatek dochodowy. To nie są warunki niemieckie. Na niemieckich warunkach meldunek jest obowiązkowy. Firma wypłaca także nieprawidłowo wynagrodzenie przy niepełnych miesiącach. Kiedy miesiąc ma 31 dni dzieli stawkę przez 31 i mnoży przez ilość przepracowanych dni . Firma nie wystawia także rachunków miesięcznych i nie można sprawdzić jak obliczane jest wynagrodzenie. Kiedy chce się wyjaśnień dotyczących zatrudnienia firma twierdzi, że to jest jej tajemnica handlowa. Czekam teraz na ostateczne wyjaśnienia firmy i jeśli ich nie dostanę, podejmę dalsze działania.

Mają fantazję w wymyślaniu głupot. W tej firmie wszystko jest nie tak!>:(

8 godzin temu, opelka napisał:

Oczywiście, że się opłaca.. a nawet trzeba. Nie wyobrażam sobie wyjechać za granicę w ciemno, bez sprawdzenia danej agencji - niestety, ale można się nieźle na tym przejechać. Ja od roku jeźdzę do Niemiec z Promedica i bardzo sobie chwalę. Czytelna umowa, dobre warunki zatrudnienia, do tego różne szkolenia, możliwość nauki języka. Także jeśli ktoś z was jeszcze nie wybrał agencji, to ja zdecydowanie polecam tę.

Dlatego sprawdzamy i nie jeździmy z tym oszukańczym badziewiem.:) Ale staraj się, staraj. Może dostaniesz jakiś plecaczek, dresik, czy torbę.:p Jak jeszcze kiedyś można było normalnie porozmawiać o agencjach, to ktoś się chwalił że dostał od tych z Pro, chyba dres, już dokładnie nie pamiętam. No i nie można tego sprawdzić bo @Moderator wysłał to w niebyt.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla nocnych marków, nie trzeba wstawać w nocy...:d

OPIS STANOWISKA

Praca tylko w NOCY! Poszukujemy opiekunkę lub opiekuna z komunikatywnym niemieckim do seniora, 1570 Euro plus premia, 14169 Berlin

Dojazd: 28.03
Stawka: 1570 Euro plus premia świąteczna
Miejscowość: 14169 Berlin

Do opieki:
Pan 98 lat, 65kg, 170cm, potrzebuje podparcia przy chodzeniu, cierpiący na nietrzymanie moczu, demencje – trudności z orientacją, skłonność do upadku - gdy czuje się nie swojo ma tendencje do chodzenia ale miał operacje biodra i nie jest w stanie chodzić sam.
Trzeba go pilnować przez całą noc, żeby nie wstawał sam, chodził sam i nie mógł upaść.
W ciągu dnia opiekun ma wolne. Nie trzeba gotować ani sprzątać.

Warunki mieszkaniowe:
Pan mieszka w mieszkaniu 80mkw, dla opiekunki pokój, internet w przygotowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kris napisał:

Coś dla nocnych marków, nie trzeba wstawać w nocy...:d

OPIS STANOWISKA

Praca tylko w NOCY! Poszukujemy opiekunkę lub opiekuna z komunikatywnym niemieckim do seniora, 1570 Euro plus premia, 14169 Berlin

Dojazd: 28.03
Stawka: 1570 Euro plus premia świąteczna
Miejscowość: 14169 Berlin

Do opieki:
Pan 98 lat, 65kg, 170cm, potrzebuje podparcia przy chodzeniu, cierpiący na nietrzymanie moczu, demencje – trudności z orientacją, skłonność do upadku - gdy czuje się nie swojo ma tendencje do chodzenia ale miał operacje biodra i nie jest w stanie chodzić sam.
Trzeba go pilnować przez całą noc, żeby nie wstawał sam, chodził sam i nie mógł upaść.
W ciągu dnia opiekun ma wolne. Nie trzeba gotować ani sprzątać.

Warunki mieszkaniowe:
Pan mieszka w mieszkaniu 80mkw, dla opiekunki pokój, internet w przygotowaniu

:mur: bo uwierzę w ten wolny dzień, skoro dziadek ma szwendacza >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

:mur: bo uwierzę w ten wolny dzień, skoro dziadek ma szwendacza >:(

Nie musisz w nic wierzyć. Może w dzień siedzi kto inny? Jeszcze takiego ogłoszenia nie było - żeby siedzieć kamieniem całą noc przy dziadku i pracować jeszcze w dzień!:) Jak nie trzeba sprzątać i gotować, to krasnoludki tego nie robią... A może robią? Te z ogródków?:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...