Skocz do zawartości

Marie Louise

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

59 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

1573 wyświetleń profilu
 1. Jak rozliczacie podatek dochodowy z dochodów uzyskanych w Niemczech ? Czy dostajecie rozliczenie roczne od agencji ? Czy podatek rozliczacie w Polsce czy w Niemczech ?
 2. Rzeczywiście w internecie nic nie ginie. Właściwie to nie rozumiem, dlaczego agencje nie założą wspólnych stron do reklamowania ofert. Tu też agencje się reklamują i tu też mogą nas śledzić i robią to.
 3. Sprawdziłam. A w Polsce zaliczki na podatek dochodowy od umowy zlecenia są obowiązkowe.
 4. Umowa na tak zwanych warunkach niemieckich, którą oferuje jedna z firm też bezpieczna nie jest. Zwłaszcza dla Pań słabo znających język i nie znających niemieckiego prawa. Nie można łatwo sprawdzić, czy płacone są składki na ubezpieczenia społeczne. Jeśli firma nie wystawia rachunków i tylko zapewnia, że wszystko jest w porządku, to dopiero po czasie dowiadujemy się, ze nie płacone są zaliczki na podatek. Jeśli firma do tego oszukuje podopieczną, ze wszystko jest w porządku, że opiekunka ma Steuernummer itp itd, jeśli niemiecki koordynator też nie pomaga, tylko tak samo okłamuje podopieczną to już nie jest zabawne. Wracamy do Polski i musimy szukać prawnika.
 5. Byłoby również dobrze, gdyby udało się aby Pani Timm napisała co to są warunki niemieckie umowy, bo wiele z nas myśli, że jak niemieckie to super a potem wychodzą problemy, Na przykład kłopot z rozliczeniem podatku.
 6. Ostrzegam przed firmą Danzige Pflege. Firma informuje, że zatrudnia na niemieckich warunkach, niestety zamiast Lohnsteuerbescheinigung przysyła Verdienstbescheinigung jako rozliczenie roczne.Na tym zaświadczeniu nie są uwzględnione diety. To jest zaświadczenie o dochodach a nie rozliczenie roczne. Firma twierdzi, że podczas rejestrowania w kasie chorych (DAK) nadawany jest Steuernummer a na tym zaświadczeniu żadnego takiego numeru nie ma. Firma twierdziła, że ten numer otrzymam razem z zeznaniem rocznym. Na zaświadczeniu nie ma także zaliczek na podatek dochodowy. To nie są warunki niemieckie. Na niemieckich warunkach meldunek jest obowiązkowy. Firma wypłaca także nieprawidłowo wynagrodzenie przy niepełnych miesiącach. Kiedy miesiąc ma 31 dni dzieli stawkę przez 31 i mnoży przez ilość przepracowanych dni . Firma nie wystawia także rachunków miesięcznych i nie można sprawdzić jak obliczane jest wynagrodzenie. Kiedy chce się wyjaśnień dotyczących zatrudnienia firma twierdzi, że to jest jej tajemnica handlowa. Czekam teraz na ostateczne wyjaśnienia firmy i jeśli ich nie dostanę, podejmę dalsze działania.
 7. Ale ja chcę się rozliczyć w Niemczech, bo tylko wtedy jest wolna kwota od podatku.
 8. Steuernummer. Powiedzieli podopiecznej, że go mam.
 9. Wyjeżdżałam i czekam od miesiąca na rozliczenie i numer podatkowy


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...