Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Ja przyjechałam na miesiąc z możliwością przedłużenia. Tak więc przedłużam co dwa tygodnie. Od tej strony wiem na czym stoję. Z drugiej strony w tej pracy nigdy nie wiemy na czym stoimy. Jak się nie odwrócisz to d**a z tyłu.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, salazar napisał:

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

Snuję się, odbieram urodzinowe telefony (dziś szef ma urodziny) i czekam na wyniki testu, koło południa ma być wynik. 

Mam nadzieję, że ma "tylko" zapalenie płuc, bo jeśli złapał koronę, to będzie kiepsko.

Bawaria od poniedziałku zamyka wszystkie szkoly, przedszkola i żłobki. Od rana o tym mówią w radiu.

Życzę optymizmu :)!

Westfallen tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się wyjaśniło o tyle o ile że jadę stąd do Hamburga do Celebrytki na parę dni, może tydzień.Zyskam trochę czasu na zastanowienie czy jechać potem do domu czy do Andrei.No i grosza trochę wpadnie:)

Może przez ten czas coś się wyklaruje względem granicy.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marta B napisał:

U mnie się wyjaśniło o tyle o ile że jadę stąd do Hamburga do Celebrytki na parę dni, może tydzień.Zyskam trochę czasu na zastanowienie czy jechać potem do domu czy do Andrei.No i grosza trochę wpadnie:)

Może przez ten czas coś się wyklaruje względem granicy.

Chyba najbardziej rozsądna decyzja.

Choć ... nie koniecznie dla mnie.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam problemu, bo mam tu być do 28.04 i myślę, że do tego czasu wszystko się wyklaruje O.oO.oO.o Zieńć panikuje, mierzy mojej córce gorączkę przed wyjściem do pracy :o Nie robili zapasów i nagle dziś zięć z własnej i nieprzymuszonej woli przed pracą wylądował w Biedronce i nakupił mięsiwa, co jeszcze nie wiem, ale widać, że towar  rano ciągle jest :o No wzięło chłopaka, ale jestem za bo lepiej na zimne dmuchać :|

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże!

Jak ja mam przejść za chwilę czternastodniową kwarantannę ze wszystkimi moimi kochanymi na kupie??? No jak?!?❤

20200313_200201.jpg.1d64c0930b0a67ee66df7820fd520c0a.jpg

Wszędzie dobrze ale najlepiej tam, gdzie serce twoje i gdzie kochają, i na ciebie czekają(bo była niepewność, co będzie jak ojca spowrotem nie wpuszczą). Serio serio

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Wnuczki ma na składzie to i już po spaniu.Gadziny już bajkę na tablecie oglądają zanim się rozkręcę.Chyba się nie nadaję bo z 2 dzieci to urwanie głowy.Ale to miłe urwanie głowy. 

Spokojnego dnia foremki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spałam jak niemowlak. Co prawda miałam jakiś durny i dość realistyczny sen ale tylko obudziłam się na chwilę i spałam dalej. 

Żyjemy i ciągniemy swoje wózki niezależnie od bagażu. Oczywiście wolałabym by w moim wózku była dwójka wnucząt jak u @Teresadd:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja po krótkiej nocy.

Bardzo późno poszłam spać(około 2). Obudziłam się tuż po 6, ale dospać nie mogłam, bo (już wczoraj) uzmysłowiłam sobie, że jeśli mój wyjazd nie dojdzie do skutku, to umrę śmiercią głodową, bo zapasów nie zrobiłam ;)

Makarony i kasze są u mnie zawsze, ale nic do tego.

No to, pomna tego, co w sklepach ruszyłam do Biedry.

Luzik, półki pełne (papieru toaletowego jednak brak, ale nie po to szłam). Z czasem sklep się zapełniał ludźmi, ale nawet do kasy nie stałam dłużej niż 5 minut.

 

Z ostatniej chwili- dobrze, że żarcie kupione, bo właśnie dodzwoniłam się do busiarni- przewozy do De odwołane.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry forumowo:cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich. Za oknem śnieżek prószy sobie i tylko 2 graduski na termometrze, brrrr zimno. Po pieczywo muszę wyjść. 

@Basiaim ja dzwoniłam wczoraj do busiarni i jadą normalnie, więc zarezerwowałam bilet na wtorek i mam nadzieję że wyjadę do de.

Życzę wszystkim miłego dnia i spokojnej soboty, oby do przodu:cmok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Ja też późno wczoraj usnęłam z nadmiaru wrażeń ale wstałam wyspana....teraz się zastanawiam na jaki termin zmienić rezerwację i jak otworzą granice czy bedą wolne miejsca ? No nic innego nie pozostaje tylko czekać i obserwować rozwój wypadków.

Spokojnego dnia.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janeczka1963 , sytuacja zmieniła się późnym wieczorem.

Pisała do mnie dziś koordynatorka, że wszystkie wyjazdy są odwołane na 10 dni, a oni współpracują z różnymi przewoźnikami.

Ty chyba moja sąsiadka w Pl, więc z busów podobnych korzystamy.

Nie będę pisać nazw firm, ale kilka już to potwierdziło.

Zadzwoń, dopytaj. 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Szanowna Opieko! Miłego dnia, choćby nie wiem, co się działo. Amerykanie zalecają nie wpadać w panikę, odstresować się koniecznie, bo pozytywne nastawienie w jakiś tam sposób chroni nas przed chorobą. Zobaczcie, że wielu ludzi mimo zakażenia wcale nie choruje, ewentualnie ma lekki katarek. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ewamarchewa napisał:

Dzień dobry Szanowna Opieko! Miłego dnia, choćby nie wiem, co się działo. Amerykanie zalecają nie wpadać w panikę, odstresować się koniecznie, bo pozytywne nastawienie w jakiś tam sposób chroni nas przed chorobą. Zobaczcie, że wielu ludzi mimo zakażenia wcale nie choruje, ewentualnie ma lekki katarek. 

Teorie spiskowe krążą wśród ludzi i chugowie ile w tym prawdy

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...