Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Grzegorz B napisał:

Dzień dobry całuje rączki itp. Na sztelomierzu 10 szok i niedowierzanie że już tylko tyle. Za tydzień w poniedziałek pakuję klamoty Heinza, dzidzię, zawożę go do Krumbach.  Do szpitala. A w nocy busik do kraju. Co prawda dzidzia sprawia kłopoty ostatnio. Lekarz zaordynował zwiększenie dopaminy na noc. I teraz od 3 dni rano znajduję go rano we krwi. Jakby z polowania wrócił i zjadł kogoś na surowo. Usta sobie przegryza.  Powiem Wam, że nie mam pomysłu. W poniedziałek Elka dzwoni do naszego guru od Parkinsona. Po za tym szwabska złota jesień. Aż chce się żyć po tych deszczach. Czuwaj

Dzień dobry :) Dużo siły i pomysłów dla Ciebie!! Dobrze, że już jedną nogą na urlopie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielne, leniwe dzień dobry Opiekunkowo :)!

Do poskarżyjek nie pójdę, ale powiem Wam cichutko, że strasznie zazdroszczę Wam grzybów.. Na urlopie nie było kiedy wybrać się do lasu, a po powrocie do De jedna jedyna wycieczka "w poszukiwaniu" zakończyła się sromotną klęską :(. Wtedy było chyba za zimno, a teraz, gdy mamy złotą, hmm, niemiecką, jesień trzeba brać się do pracy, a nie ganiać po lesie z z grzybowym obłędem w oczach. Szkoda, bo u mnie i świeże, i mrożone, a marynowane to już w ogóle, cieszą się wielkim wzięciem. Nadmienię tylko, że pan Ciasteczkowy marynowane jadł pierwszy raz w zeszłym roku i bez trudu potrafił wciągnąć cały słoiczek do lokacji ;).

Niedzielę (oprócz grzybowej frustracji) organizuje mi wyjazd do miasta w wiadomym celu, spotkanie z koleżanką w kolejce do lokalu, a potem pewnie poszukiwanie ogródka, żeby się najeść, napić i ponapawać rewelacyjną pogodą, czego i Wam życzę :)!

 

 

 

FB_IMG_1570742651437.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko:cześć2:. Pogoda jest cudowna :hura:dziś, słoneczko :327_sunny:świeci od rana, żadnej chmurki :332_cloud:na niebie nie widać.

Kawusia :kawa: stoi już zrychtowana,można się delektować:kawa2:, kto się ze mną napije :dyskusja:, zapraszam :oklaski:.

Miłej niedzieli życzę wszystkim :cmok:

images (84).jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko:cześć2:. Pogoda jest cudowna :hura:dziś, słoneczko :327_sunny:świeci od rana, żadnej chmurki :332_cloud:na niebie nie widać.

Kawusia :kawa: stoi już zrychtowana,można się delektować:kawa2:, kto się ze mną napije :dyskusja:, zapraszam :oklaski:.

Miłej niedzieli życzę wszystkim :cmok:

images (84).jpg

Teraz sobie siedzę i drugą :kawa:piję ...:328_white_sun_small_cloud:przecudnie świeci ...:papieros:trzymam ...i :897_ok:....:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry koleżanki i koledzy.

Głosować nie będę ,czego żałuję ,ale nie mam zaświadczenia ,że mogę.W lipcu jak jechałam do roboty ,to nawet nic w temacie nie był wiadomo.

Pogoda w Kolonii letnia .Już 18 stopni.Spacer z piesem zaliczony,przy okazji trochę ćwiczeń uskuteczniłam.Robota opiekunowa czeka.

Miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Teresadd napisał:

nie mam zaświadczenia ,że mogę.

Gdybyś się wcześniej zarejestrowala w spisie wyborców w swoim niemieckim rejonie mogłabyś głosować-przegapiłaś:(Wtedy zaświadczenie o prawie do głosowania nie jest potrzebne.Było trąbione w odpowiednim topiku,było.Nie czytało się ,nie wiedziało:(Gapa.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beatrix+ napisał:

Zrób Serce Batiara. Musi postać,  jak każda nalewka,  ale orgazm totalny!

Nigdy nie robiłam. Raz próbowałam, lata temu, i byłam zachwycona. No ale na stelli jestem i...nie mam suszonej tarniny ( i w okolicy nie widziałam żadnego krzaka) A i głogu ususzyć nie mam jak. Czyli będzie taka pospolita głogówka, która również jest pyszna:szydera:

W tym roku, pierwszy raz, robiłam nalewkę z ognika. Jest pyszna. Z lekką nutą goryczki. A kolor jest po prostu przepiękny! Bursztynowy taki. I cudnie klarowny. Wystarczy raz przefiltrowac i rulez:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Myszuniu! Nie wyżeraj wszystkiego ptoskom!

Mój ognik jeszcze malutki..

42d593d8fd59.jpg

Dzikie trzeba zawsze mrozic. Bo czekać aż mróz zlapie w Niemczech to szybciej ptaki zjedzą. 

Suszone owoce można na necie kupić. 

Ja przed wyjazdem góralską nastawię i być może czeremchę 

Piękny dzień jak na 13!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

Ależ Myszuniu! Nie wyżeraj wszystkiego ptoskom!

Mój ognik jeszcze malutki..

42d593d8fd59.jpg

Dzikie trzeba zawsze mrozic. Bo czekać aż mróz zlapie w Niemczech to szybciej ptaki zjedzą. 

Suszone owoce można na necie kupić. 

Ja przed wyjazdem góralską nastawię i być może czeremchę 

Piękny dzień jak na 13!

Jeszcze mam w planie rajskie jabłuszka. Też pierwszy raz popełnię. Ale to już w tygodniu polecę na zbiory. No i nigdzie nie mogę dorwać rokitnika. 

Co do suszonych z neta to moglabym i się pokusić. Obawiam się tylko o zdrowie psychiczne mojej Kurki gdy zobaczy ile tego naprodukowałam:szydera:. Poza tym straszna lipa ze słojami. Za cholerę nie wiem gdzie kupić trzylitrowe. Obleciaĺam co popadnie i ni ma. Chyba zacznę sępić po sąsiadach:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Jeszcze mam w planie rajskie jabłuszka. Też pierwszy raz popełnię. Ale to już w tygodniu polecę na zbiory. No i nigdzie nie mogę dorwać rokitnika. 

Co do suszonych z neta to moglabym i się pokusić. Obawiam się tylko o zdrowie psychiczne mojej Kurki gdy zobaczy ile tego naprodukowałam:szydera:. Poza tym straszna lipa ze słojami. Za cholerę nie wiem gdzie kupić trzylitrowe. Obleciaĺam co popadnie i ni ma. Chyba zacznę sępić po sąsiadach:szydera:

Rokitnika nie złapiesz w twojej okolicy. Kup sobie nieprzefiltrowany sok i z niego zrób nalewkę...super wychodzi, a i nie trzeba palców kłuć obieraniem z gałązek :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Rokitnika nie złapiesz w twojej okolicy. Kup sobie nieprzefiltrowany sok i z niego zrób nalewkę...super wychodzi, a i nie trzeba palców kłuć obieraniem z gałązek :haha:

Rośnie w parku na Telavera. Ale jakoś tak durno skubać na oczach Niemców, którzy się dziwnie przyglądają i mają noże w źrenicach:szydera:

No i ja lubię sama od podstaw. Kupiony sok? Eee...Półowa frajdy odpada:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Rośnie w parku na Telavera. Ale jakoś tak durno skubać na oczach Niemców, którzy się dziwnie przyglądają i mają noże w źrenicach:szydera:

No i ja lubię sama od podstaw. Kupiony sok? Eee...Półowa frajdy odpada:szydera:

Twój wybór :haha: A czas pędzi...moja naleweczka już "się odstaje" :szydera: A w ogrodzie mam ognika żółtego...i kalinę...i berberys...tyko spirytku mało zostało, więc nie wiem, czy je przerobię  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Twój wybór :haha: A czas pędzi...moja naleweczka już "się odstaje" :szydera: A w ogrodzie mam ognika żółtego...i kalinę...i berberys...tyko spirytku mało zostało, więc nie wiem, czy je przerobię  :haha:

Spirytek w sklepie jest łatwo dostępny:p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emma napisał:

Dzień dobry :) Dużo siły i pomysłów dla Ciebie!! Dobrze, że już jedną nogą na urlopie.

No w sumie tak samowolnie zmniejszyłem o 23.00 dozowanie. Oczywiście dzisiaj powiedziałem Elce. Jutro będzie dzwoniła do dottore 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...