Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A witojcies!

Się umiarkowana pogoda zrobila,  slonko i 24 gradusy. 

Dziś na obiad kluchy z drobiem i szpinakiem. Dziadkowi rozgotuję,  a ja aldente wyciągnę. 

Zajrzałam do mojej umowy,  że do 31 września. Ki czort? Jak nie ma dnia takiego. Ale już wyjaśniłam z agencją. 

Miłego dnia!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megy-  Też muszę iść z moimi nowymi umowami do kogoś kto zna się na temacie. Zawsze miałem na zleceniu zapis, że należy się 1*** euro za miesiąc.  Od jakiegoś czasu to zmienili i teraz jest, że należy  się 2*** euro za 2 miesiące.  Zielony w tym temacie jestem i muszę to sprawdzić. Troszkę mi to śmierdzi.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, violka napisał:

Dzieńdoberek Ludki :cmok:

Dzisiejszy dzień wolności przełożyłam na niedzielę . Z jednej strony ogarnia mnie smutek , że całe 2 dni muszę czekać na rozłożenie skrzydeł , a z drugiej strony czuję jakiś wewnętrzny spokój , ponieważ zdałam sobie sprawę , że w niedzielę  mój portfel  może czuć się całkiem bezpiecznie :haha:

Miłego piątku życzę .

@violkapojde za twym przykladem i w niedziele 

pojde do....

Zoo:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzis lajtowo jest!

Pomoc z Krankenkassy zapchala babke do fryzjera.:oklaski:

Dotad corka podcinala jej wlosy, bo ja zaparlam sie i nie chcialam latac przez wielki park pod gorke, pchajac babki 85 kg.

Okazalo sie,ze jest i inna droga ,tez 20 min marszu.

Na obiad byl jogurt dla babki, bo o 15. bedzie bezuch  i ciasto,wiec babka musi miec miejsce na nie i na wiaderko bitej smietany.(brak ikonki bleeee)

Babka czegos wk,, nerwiona siedzi i smazy sie na tarasie.

Nogi ,stopy ma jak baniaki napuchniete.

Az jej w kostkach wisza takie bule.

Ale dalej wytrwale opieka je na sloncu, :przekleństwa:

Przestalam odzywac sie na ten temat, bo reaguje zloscia.

Niech robi jak uwaza, tego zdania jest corka.

A wiec voila!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sayonara 52 napisał:

Ludzieeee!

no jak zyje ,nie widzialam czegos takiego:szok::kopara:

Przyszedl bezuch.

pop dostala ...

paczke wafli za 85 centow!!!!:hura:

Brak slow....

O! To mało widziałaś :szok:

Jeszcze dużo przed tobą :d:tak2:

Ja widziałem, jak córka - właścicielka sieci piekarni - przyniosła swojej matce na urodziny myjkę-siateczkę pod prysznic i małe mydełko z Rossmanna, zapakowane w półmetrowej wysokości folię z niezliczonymi kokardami na górze. 

I niosła to od samochodu do domu tak, jak by to był conajmniej Koh-i-Noor. 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MisiekFfm napisał:

O! To mało widziałaś :szok:

Jeszcze dużo przed tobą :d:tak2:

Ja widziałem, jak córka - właścicielka sieci piekarni - przyniosła swojej matce na urodziny myjkę-siateczkę pod prysznic i małe mydełko z Rossmanna, zapakowane w półmetrowej wysokości folię z niezliczonymi kokardami na górze. 

I niosła to od samochodu do domu tak, jak by to był conajmniej Koh-i-Noor. 

Najważniejsze, aby sąsiedzi widzieli jaka dobra córka... to się nazywa dobra autoprezentacja

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, sayonara 52 napisał:

Ludzieeee!

no jak zyje ,nie widzialam czegos takiego:szok::kopara:

Przyszedl bezuch.

pop dostala ...

paczke wafli za 85 centow!!!!:hura:

Brak slow....

 

35 minut temu, MisiekFfm napisał:

O! To mało widziałaś :szok:

Jeszcze dużo przed tobą :d:tak2:

Ja widziałem, jak córka - właścicielka sieci piekarni - przyniosła swojej matce na urodziny myjkę-siateczkę pod prysznic i małe mydełko z Rossmanna, zapakowane w półmetrowej wysokości folię z niezliczonymi kokardami na górze. 

I niosła to od samochodu do domu tak, jak by to był conajmniej Koh-i-Noor. 

Usmialam się setnie:szydera: ale też zauważyłam ich ^^szczodrość, od baaaardzo dawna. Fakty są takie: we people (my naród:haha:) robimy prezenty takie, że niemal kredytujemy się pod zastaw nieruchomosci:oops:a niemce robią prezenty symboliczne, żeby z pustą ręką nie przyjść. Ich opcja jest lepsza, no może bez przesady wafelki ale ogólnie. Nie jest jakoś zobowiązujące. U nas przebijamy albo po aptekarsku ważymy ale ^pokazujemy się.

To są narodowe mentalnosci przekazywane pokoleniowo ale gdyby łowić sens to nie wiem czy znalazłabym w tym szczodrym obdarowywaniu gdy nie zachodzi jakas racjonalna potrzeba.

Ich geschenki trochę śmieszą nas ale ich nie, to co nam do tego no nie?

@sayonara 52 Ty to potrafisz sensację wywołać:szydera: :cmok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodsza córka mojego podopiecznego:

Czas - 5 miesięcy

Odległość - 23km

Ilość wizyt - 6

Ilość prezentów - 1 (miseczka truskawek w szczycie sezonu)

Ilość wypitych kaw - 12 (zez monżem odwiedza)

Średni czas wizyty - 45min

Średni czas uspokajania podopiecznego po wizycie - 3 dni

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas1965 Ja ich nie bronię, tych Niemców ale...analogie można znaleźć po naszej stronie. Ba! można znaleźć przykłady, gdzie rencina rodziców jest mocno wskazana w budżecie dzieciątek. Ehhh nie demonizujmy jednych i nie beatyfikujmy drugich. Pod każdą szerokością geograficzną starość nie udała się panu bogu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, foczka63 napisał:

PDP koleżanki w stanie "roślinnym",leżący.Karmiony zmiksowanymi papkami.Kilkoro dzieci.Na urodziny dostał ananasa,sztuk 1, z obwiązkową kokardą.

 

@foczka63 Nie ironizuje ale jaki wskazałabys odpowiedni prezent dla taty w tym stanie? Nie czepiam się tylko zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Krista napisał:

@Tomas1965 Ja ich nie bronię, tych Niemców ale...analogie można znaleźć po naszej stronie. Ba! można znaleźć przykłady, gdzie rencina rodziców jest mocno wskazana w budżecie dzieciątek. Ehhh nie demonizujmy jednych i nie beatyfikujmy drugich. Pod każdą szerokością geograficzną starość nie udała się panu bogu:(

To nie był atak. Czasem najchętniej zacytowałbym"I'm just a soul whose intentions are good
                                                                                  Oh Lord, please don't let me be misunderstood"

To raczej dla żartu napisałem. Starsza córka jest przeciwieństwem młodszej, więc statystycznie jest w porządku.

Najbardziej dobija reakcja na te wizyty. On widzi, że tak naprawdę sprawdzają, czy jeszcze żyje.

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krista napisał:

@foczka63 Nie ironizuje ale jaki wskazałabys odpowiedni prezent dla taty w tym stanie? Nie czepiam się tylko zastanawiam.

Zestaw kosmetyków odpowiednich do pielęgnacji w tym stanie.Pościel lub piżamę.Soki,przeciery,odżywki dla chorego.Cokolwiek,  co jest pacjentowi przydatne.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, foczka63 napisał:

Zestaw kosmetyków odpowiednich do pielęgnacji w tym stanie.Pościel lub piżamę.Soki,przeciery,odżywki dla chorego.Cokolwiek,  co jest pacjentowi przydatne.

Tym sposobem omijasz to co obdarowującemu jest zbędne :haha:. Ja jednak nadal jestem pod wrażeniem (pozytywnie) obdarowywania NIE KOSZTEM SIEBIE. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 No tak, masz 100 pro racji i praktyczności i gdyby niemcy stosowali naszą mniemanologie to tak by podeszli. Bo jak @Tomas1965 wskazał, że intencje zwykle mamy dobre (jeśli nie jesteśmy przestępcami) to tylko zrozumieć siebie lub ktos nas i pelna zgoda i porozumienie. Ja osobiście nie zauważyłam u nich praktycznych podarków tylko takie hmm byle były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sayonara 52 napisał:

Boszsz!

No zb:kopara:ieram  z podlogi,po waszych wpisach.

Faktycznie ,wiele jeszcze nie widzialam....

No widzisz :d

A pamiętam jeszcze:

słoik konfitury z Aldi za 85 centów.,

sześć pomidorów na tacce z NETTO z przedwczorajszą datą ważności /przecenione/, 

i z "droższych" prezentów 

butelka czerwonego, macedońskiego wina z tutejszego, wioskowego sklepu, za 1,56 EUR. 

 

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krista napisał:

niemce robią prezenty symboliczne, żeby z pustą ręką nie przyjść.

Baaardzo symboliczne.

 

Na poprzednim adresie podczas mojego turnusu wnuczka pdp szła do komunii św.

Rodzina zżyta, wszyscy w pobliżu mieszkali. Ja byłam któryś raz z kolei, dobrze ich wszystkich znałam, pomyślałam więc, że coś od siebie też dam, jakiś drobiazg.

Podpytałam jednej z córek pdp, czyli ciotki małej komunistki,co mogłabym kupić. A ona mi po namyśle odpowiada:

"Lanie bardzo podobają się takie bezbarwne pomadki ochronne do ust. Możesz jej taką kupić".....

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PDP był mobilny jak na swój wiek.Na urodziny przybywały i dzieci(2 córki)i ich rodziny.prezenty zawsze przydatne:konserwy mięsne które PDP uwielbiał,krem Nivea,Voltaren(duuża tuba,maszynki do golenia i Nimm2.Dziadek przeszczęśliwy za każdym razem.Na święta zresztą,podobne zestawy prezentowe.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...