Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaspałam do pracy...:haha:Ale się szef ucieszył na mój widok! I dziękował,  że w ogóle jestem.

To się nazywa praca bez stresu i pośpiechu...A nie zap....lanie na poczcie!

Teraz pięty,  maseczka,  pazurki , kawusia i czekamy na fleżkę. 

Miłego!

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Po wczorajszych włóczęgach padłam jak kawka . Przywitać się z morzem było musowo , najpierw łażenie po promenadzie , później jeszcze trzeba było pójść na dziką plażę ....i kilometry się same robiły . Na dziś mamy zaplanowane zakupy " domowe " a po obiedzie łażenie i zwiedzanie  sklepów ....jest tego qrestwa od groma ...będzie co zwiedzać :haha:Na jutro wielkich planów nie mamy , dopiero w środę jedziemy na oglądanie wodospadów . Tym razem zaczynamy od tego , czego jeszcze tutaj nie widziałam . Jeżuńku jak tutaj jest cudnie ....morze ,góry ,pagórki , hot5el na hotelu i hotelem pogania  .Tylko zasapać się cholera można podczas chodzenia , ale się staram , nie pokażę , że moją kondycję to o doopę można potłuc xd

Miłego dnia i tygodnia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widzieliście ten film, nawet ok. A ja stwierdziłam ostatnio, że się do tej pracy nie nadaję, ja się czuję jak w więzieniu, męczy mnie ta praca bardzo psychicznie, ok jest żeby wyjechać raz, dwa razy na rok na maks 6 tygodni, ale ja na szczęście mam prace w Polsce, co prawda słabo płatną, ale stałą, i myślę, że więcej nie pojadę, chyba, ze naprawdę będę potrzebować gotówki. Poza tym jak policzyć te pieniądze, na 4 miesiące, no bo 2 miesiące jestem tu i 2 miesiące w domu, to wypłata się rozkłada, bo nie oszukujmy się ale w Polsce,każdy z nas prawie ma jakieś opłaty, za mieszkanie, media, kredyty, tyle, że na wyżywieniu można zaoszczędzić, chociaż różnie też bywa, bo czasami niektóre rzeczy za swoje kupujemy pieniądze, ja tak tu mam, bo babcia oszczędna bardzo. A co Wy myślicie ?

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzemy się z życiem za bary. Potrzebna moim zdaniem siła i humor. Na dziś życzę wam tych przydasiow:d

Później wyrażę moje myśli nt zarabiania w D i popre swoimi argumentami.

Teraz podrzuce trochę spamu:haha:jaką konwersacje przeprowadziłam z pieselami podczas, kiedy prasując zobaczyłam szkody przez nich wyrządzone:

Być może próbowały przyodziac, ale zrezygnowały i zostawiły napis:

20190708_094311-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@betty222 Sporo tych filmików pooglądałam i w każdym z nich czuć sztucznośc ,mniej lub bardziej.

Jeśli czujesz się jak w więzieniu t absolutnie nie jest to ptaca dla ciebie-szkoda zdrowia.Może spróbuj np.na urlopie pojechać do innej roboty,typu,fabryka,szklarnie.Tam odbębniasz swoją zmianę ,wychodzisz i jesteś wolna aż do następnej zmiany.Nie wiem jaka kasa,może trochę mniejsza,ale zastrzyk gotówki,jak się nie ejździ cyklicznie zawsze jakiś jest.

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dziś do Normy zlokalizowałam miejsce Karlaladen, czyli sklep Caritas-u :d Oczywiście przechodziłam obok kilka razy, ale ja jak zwykle potrzebuję czasu żeby coś zauważyć :szydera: Tak mam, że minę bez mrugnięcia okiem słonia na ulicy, a moją uwagę przykuje jakiś nic nie znaczący detal :haha:Zdolność męskiego poruszania się w nowej przestrzeni jest dla mnie tajemnicą nie do odszyfrowania xd Zaraz wybieram się tam i może jakieś motki włóczek + druty oczywiście, znajdę. Daj bosze żeby nic poza tym bo przecież wybrałam się na to zlecenie z okropnie małą walizką :szydera:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Idąc dziś do Normy zlokalizowałam miejsce Karlaladen, czyli sklep Caritas-u :d Oczywiście przechodziłam obok kilka razy, ale ja jak zwykle potrzebuję czasu żeby coś zauważyć :szydera: Tak mam, że minę bez mrugnięcia okiem słonia na ulicy, a moją uwagę przykuje jakiś nic nie znaczący detal :haha:Zdolność męskiego poruszania się w nowej przestrzeni jest dla mnie tajemnicą nie do odszyfrowania xd Zaraz wybieram się tam i może jakieś motki włóczek + druty oczywiście, znajdę. Daj bosze żeby nic poza tym bo przecież wybrałam się na to zlecenie z okropnie małą walizką :szydera:

Jakiś worek 120 litrów możesz zajumać i zapakować dobrem wszelakim :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@betty222 Zmień agencję,  zmieniaj miejsca...

Dogadaj się ze zmienniczką,  że chcesz dłuższe wypady niemieckie. Ja z moją ustaliłam, ona jako skoczek za mnie na 4-5 tyg. A ja 3 miechy. Wszystko idzie dogadać. No chyba,  że nie chcesz tu pracować...

 

Leżaczek nakarmiony tortelini,  przegryzl deserem i zapil piwem free alkohol. No to śpi. 

Po południu zakupy z wnuczką. 

Chyba i ja się zdrzemnę. 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, megy napisał:

dziendobry kto mi kawke zrobi u mnie w czajniku plyn do mycia naczyn moja pdp lubi czystosc :haha: serio chyba soli nasype niewiem jak sie pozbyc tego smaku 

Sok z cytryny. I wody zagotuj. Może sody trochę. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@betty222 na Twoje pytanie co wy myślicie odpowiem, że staram się nie myśleć :haha:Wiadomo przecież, że nikt za darmo takiej kasy nie płaci ... Więzienie??? Pewnie, że tak... czasem o zaostrzonym rygorze :szydera:, ale w ten sposób wychodzimy z sytuacji, które wydawały się beznadziejne, lub też realizujemy marzenia na których zrealizowanie nie umiemy uciułać w inny sposób. Zmiany w psychice ??? też... Bosze ta robota wywaliła ze mnie na wierzch wszystko i dobrze, że samego gówna w sobie nie miałam bo bym musiała to nie tylko oglądać, ale i wąchać :szydera: Może nie byłabym w stanie już tego ocenić O.o Byle do przodu Betty222 bo czasami nie warto roztrząsać czegoś na co nie masz innej rady :d

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, NNNdanuta napisał:

na co nie masz innej rady

Jak to nie masz?Oczywiście ,że masz!Masz zawsze wybór-albo wybierasz prace wyjazdową albo nie,albo żyjesz za najniższą krajowa klnąc na czym świat stoi ,albo decydujesz się coś w życiu zmienić!Zawsze jest rada!

Jedyna rzecz na jaką rady nie ma to nieuleczalna choroba i śmierć.Tego nie przeskoczymy,ale wszystko inne tak!

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, foczka63 napisał:

 

Jak to nie masz?Oczywiście ,że masz!Masz zawsze wybór-albo wybierasz prace wyjazdową albo nie,albo żyjesz za najniższą krajowa klnąc na czym świat stoi ,albo decydujesz się coś w życiu zmienić!Zawsze jest rada!

Jedyna rzecz na jaką rady nie ma to nieuleczalna choroba i śmierć.Tego nie przeskoczymy,ale wszystko inne tak!

Zawsze wszystkim powtarzam ,że zdrowie najważniejsze.Reszta się ułoży tak jak sami o to zadbamy.@beatrix+ dobre, dobre teksty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się popołudniem rześkim lecz słonecznym.Tobołek spakowany,sraczka jest-czyli jutro wyjazd.

Odniosę się do naszej pracy-to jest "robota"dla twardzieli.Tak uważam. Natomiast dla mnie -nie do przyjęcia są dwumiesięczne przerwy.Kiedy będę zmęczona psychicznie i fizycznie,wówczas dłuższy odpoczynek będzie wskazany.Na chwilę obecną chcę pracować z krótkimi przerwami na odwiedziny w domu.

I jeszcze odniosę się do zmarłego pdp. w domu:mój zmarł po południu i przez całą noc do południa dnia następnego-byłam z nim sam na sam.

                                                Słońca w serduchach:cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...