Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, beatrix+ napisał:

Co oni qurważ w tych szparagach widzą? A może przypraw jakiejś tajemniczej dodają?

Beatrix, wkładaj je do wrzącej,  mocno osolonej i posłodzonej wody z dużą ilością masła. No i oczywiście obieranie, nie oszczędzaj, bo nie ma nic gorszego, niż siedzące w zębach szparagowe "włosy" ;).

Cóż, nie każdy musi lubić szparagi, ja wczoraj sama pożarłam ponad pół kilograma :D.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, beatrix+ napisał:

MY już po śniadaniu,  kawy się wypita,  szparagową zupkę zaraz nastawię. 

A! Przypomniało mi się...jak się nazywają te skarpetki złuszczające w DM? Bo mam pięty kowala...pomóżcie,  plis...

P.s.

Co oni qurważ w tych szparagach widzą? A może przypraw jakiejś tajemniczej dodają?

Z mojego doświadczenia wywnioskowałam, że Niemcy lubią wszelakie potrawy, które się ekspresowo wykonuje i do nich należą też szparagi. Mnie one smakują a to , że szybko się przyrządza to dla mnie też zaleta :tak2:

Beatrix zapodaje zdjęcie do skarpetek.

Wszystkim forumowiczom miłego dnia przy okazji :)

51zoYgl14tL._SX425_.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna,czuję się niby lepiej ,ale wciąz dupowato:(Do tego stopnia ,że fajki ograniczyłam,ze strachu chyba.Niech to szlag:( .Może na zmianę pogody?

Szukam towarzystwa na niedzielę,ale się okazało,że nawet jakby kto chętny był do FnM jechać ,to każdy ma Diesla i do miasta nie wjedzie:(Pozostaje więc solo ciapągiem jechać:(

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, beatrix+ napisał:

! Przypomniało mi się...jak się nazywają te skarpetki złuszczające w DM? Bo mam pięty kowala...pomóżcie,  plis...

Polecam Schrunden Salbe z Rossmanna i taki aparacik z wymiennymi rolkami do "szlifowania" stóp. Wszystko FUSS WOHL. Nie przepłacaj za SCHOLL'A. 

Jak trzeba, służę zdjęciem:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, beatrix+ napisał:

Kasia!! Nie obrażaj kalafiora! Kfiotek pyszny,  a te fallusiki niekoniecznie...xd

Uwielbiam te fallusiki,pyszota:):):)Się nie znacie siostro,nic a nic na fallusikach,he he

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, foczka63 napisał:

Kurna,czuję się niby lepiej ,ale wciąz dupowato:(Do tego stopnia ,że fajki ograniczyłam,ze strachu chyba.Niech to szlag:( .Może na zmianę pogody?

Kasiu, może po prostu wybrałabyś się do lekarza? Dla spokojności ducha i ciała?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MisiekFfm napisał:

@foczka63 Jaka szkoda, że mnie tam nie ma. 

Mam w ofercie prawie profesjonalny Stadtführung po tym mieście. 

Oprowadzilem już paru Niemców i mało gałów z trotuaru nie zbierali. 

Służę doradztwem na odległość :cześć3:

Ja tylko tam i z powrotem,i tak nie zdążę w przerwie.Ale głosować mus!:)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Kasiu, może po prostu wybrałabyś się do lekarza? Dla spokojności ducha i ciała?

Jak mi do konca weekendu nie przejdzie to się wybiorę i jak firma EKUZ łaskawie wyśle bo 19ego się skonczył.Póki co prowadze się statecznie,powoli i jakoś idzie:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  :d

Dopiero usiadłam....rano poczytałam połajanki, reprymendy i upomnienia oraz żebym się puknęła w ten głupi łeb ale nie miałam czasu odpisać....:haha:a teraz jak mam czas postanowiłam nie odnośić się do niektórych postów, pominąć milczeniem lub zwyczajnie zignorować......wszak życie jest zbyt krótkie aby budzić się z żalem....:d

Miłego dnia, optymizmu i uśmiechu wszystkim życzę  :cmok:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Teresadd napisał:

Nad losem forum.

Kto chce i z kim chce to ma kontakt pozaforumowy :cmok:. @1bozka dawaj jakieś prywatne namiary na siebie!!!!. Może być e mail żebym Ci głowy telefonami nie zawracała :haha:. Jestem otwarta na "drugi obieg", więc jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam na priv. Miłego dnia.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, foczka63 napisał:

Jak mi do konca weekendu nie przejdzie to się wybiorę i jak firma EKUZ łaskawie wyśle bo 19ego się skonczył.Póki co prowadze się statecznie,powoli i jakoś idzie:)

Jeżeli masz prywatne ubezpieczenie to możesz skorzystać, czeka się krócej na zwrot kosztów jak z NFZ. Tyle, że szpital i te inne sprawy mocno kosztowne są, a ubezpieczyciele mają podpisane umowy z lekarzami tylko w większych miastach. Ale w razie potrzeby lepiej zapłacić niż żałować. Trzymaj się ciepło :cmok:.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aniao napisał:

Jeżeli masz prywatne ubezpieczenie to możesz skorzystać, czeka się krócej na zwrot kosztów jak z NFZ. Tyle, że szpital i te inne sprawy mocno kosztowne są, a ubezpieczyciele mają podpisane umowy z lekarzami tylko w większych miastach. Ale w razie potrzeby lepiej zapłacić niż żałować. Trzymaj się ciepło :cmok:.

Mam i korzystałam rok temu.Zobaczymy ,póki co jest w miarę.Dzięki:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...