Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Afryka napisał:

Kasia, gdyby się skupić wyłącznie na Dekalogu, to nie jest zły, bo każdy dobry, myślący człowiek, obojętnie czy wierzący czy nie, stosuje się do tych zasad. Problem polega na tym, że Kościół "zatrzymał" się na poziomie medycyny sprzed 2000 tysięcy lat. Dlaczego piszę zatrzymał w cudzysłowie, bo sami korzystają z tych dobrodziejstw nowoczesnej medycyny pełnymi garściami i członkowie ich rodzin, a ty szary katolika masz się bać ognia piekielnego, po prostu zarządzanie poprzez strach, a później się dziwią, że 80 % z deklarowanych katolików wierzy wybiórczo. 

Popieram Twoją wypowiedź.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Afryka Każda religia na świecie zarządza wiernymi poprzez straszenie.Niestety:(Tym bardziej dziwi mnie ,że ludzie się do religii garną.Nie rozumiem, po co mi w życiu coś, czego mam się bać?

A już idea spowiedzi do ucha u katolików to zupełny matrix. 

Ale,ok,niech sobie wierzą,niech się spowiadają,tylko niech nie narzucają swoich poglądów pozostałym.Dziś w Polsce religia katolicka jest traktowana jako jedyna obowiązująca.O pozostałych ,które jeszcze funkcjonują nic się nie mówi a przecież są wierni innych wyznań,w mniejszości ,ale są.Gdyby gnom wyznawał islam czy prawosławie np. to ta religia byłaby nr 1.

A my wszyscy,ogólnie ,jako naród godzimy się na to.Na Rydzyka,na bizancjum kościelne,na wpieprzanie się do polityki ,na pedofilię chowaną pod dywan.Jeden czy dwa pokazujące to filmy niczego nie załatwią.Może nawet poruszą umysły nielicznych wierzących,na chwilę....Ale ,żeby doszło do zmian ,to chyba nie za naszej kadencji.

Poza tym jak tak czytam tu i tam o polskim KK to dochodze do wniosku ,ze papież Franciszek jest przez nich traktowany jak wróg publiczny,kompletnie się z nim nie liczą.

Oczywiście są fajni ,normalni księża,ale się nie wychylają i ze świeca ich szukać.A jak już usiłują coś mówić to natychmaist zamyka im się usta zakazem wypowiadania się albo przenosi na drugi koniec kraju. 

Tylko drugie Chile i druga Irlandia oraz całkowiete zerwanie konkordatu może coś zdziałać.Inaczej nic się nie zmieni jeszcze długie lata:(

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59 Nie Ewuś, nie człowiekiem pozbawionym uczuć, tylko człowiekiem, który takie filmy dokumentalne oglądał wiele lat temu i cały czas ogląda nowe, ktore również składają się z wypowiedzi molestowanych przez księzy osób.  Człowiekiem, ktorym dawno temu wstrząsną do głębi film ,,Szkoła dla łobuzów", człowiekiem, ktorym wstrząsnęła do głębi historia zakonnic, ktore dręczyły , seksualnie też, oddane im pod opiekę dzieci. No przecież w TV był reportaz o siostrze Bernadetcie, gdzie rownież wypowiadały się osoby dręczone. Powstała książka. Dlatego się dziwię, że ktoś jest wstrząśnięty, po obejrzeniu dokumentu Sekielskiego, bo świadczy to o tym, że zyje w oderwaniu od rzeczywistosci, albo po prostu odgania tę rzeczywistość. Tutaj nowoscią tylko jest fakt, że to polski film, zrobiony przez Polaka i wyemitowany w naszym kraju, choć jak widać też niejako pod stołem, bo youtube nie kazdy ogląda. W Gdańsku miała się w Domu Harcerza odbyć projekcja , a potem dyskusja i co? Ano, podobno sprzęt odmówił posłuszeństwa. Ciekawe tylko jaki? Białe przescieradło na ścianie? No bo laptop i rzutnik to chyba zabezpieczali organizatorzy projekcji. Zakłamanie , obłuda, oszustwo. Ksiądz albo ma babę na boku, albo molestuje okrutnie  dzieci. To mają być autorytety? No chyba dla głupich, głuchych i ślepych. Dalej uważam, że słowo ,,wstrząsnięta/ty" po obejrzeniu tego filmu to kolejny frazes. No ale dobrze, można się nie interesować co wyprawia KK na świecie i w Pl, no ale nie tak dawno wszedł na ekrany kin sławny KLER i co? I dalej jesteśmy wstrząśnięci? Tylko tyle?

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Afryka Uwierzyli Afryko miła, bo wierni ich noszą wprost na rękach i zawsze nosili. No to jak mieli nie uwierzyć? Ksiądz, szczególnie w małej społecznosci to najważniejsza przecież persona, bo jak bez jego posrednictwa dostanie się społecznosc ta, do krolestwa niebieskiego? Zadziwiającym jednak jest fakt, że Księża jakoś tego Boga się nie  boją, o czym swiadczy ich prowadzenie się i okrutne występki. Chciwość, pazerność, rozwiązłość, oszustwa, pijaństwo, to chyba jedne z grzechów głównych, czy mylę się może?

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława "Szkołę łobuzów" obejrzałam już dawno, o Magdalenkach irlandzkich coś tam przeczytałam. Staram się czytać i być na bieżąco. Po przejściach z bierzmowaniem pozwoliłam moim trzynastoletnim dzieciom nie chodzić do kościoła ( i tak by nie chodzili, tyle że w ukryciu). Chodziło w sumie o pierdolety, ale przy nich wyszła cała obłuda instytucji kościoła. Dziesięć lat temu przestałam i ja uczestniczyć w mszach. Chodzę tylko na śluby, pogrzeby i inne uroczystości na które jestem zapraszana. Rozmawiam, dyskutuję i coś tam wiem. Pytanie jest inne. Co my możemy zrobić? Jakieś sugestie? Uczestniczę w wyborach, poglądy mam stałe od dawna, ale dotychczas żaden rząd nie wziął się za faktyczny rozdział kościoła od państwa. To co się teraz dzieje wykracza daleko poza konkordat.

Pokazani w filmie księża nie odpowiedzieli w żaden sposób za swoje czyny. Tylko jeden z nich był skazany prawomocnym wyrokiem i odbył karę. Reszta w spokoju dożywa swoich dni. Ja od wczoraj płaczę nad tym chłopcem (mężczyzną), któremu matka kazała być ministrantem wiedząc co ksiądz mu robi. Doradź, co można zrobić?

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao Zrobić Aniu można tylko jedno. Postępować tak jak Ty, oraz głosić swoje poglądy wszem i wobec, otwierając tym niezorientowanym oczy. Ja tak robię, mimo iz narażam się na naprawdę czasami zadzwiające osądy mojej osoby. No ale ja juz przywykłam. Zawsze byłam odważna i dość hm....wojownicza, oraz waląca prawdę w oczy. Nie znoszę  zakłamania po prostu i nie będę trąbić w trąbkę większości, wbrew sobie i zasadom człowieczeństwa, albo dla własnych korzyści,żeby mnie wszyscy lubili. W dupie to mam. Jeszcze jedno, wszyscy jestesmy odpowiedzialni za to co wyprawia kler. Wszyscy, bo pozwalamy im na to. Nie pozwolmy zatem,, przyglądajmy się, zglaszajmy kazdy niepokojący  sygnał.  Kropla drąży skałę. Oglądałam wczoraj konferencję dostojników koscielnych. No po prostu żałosne to było. Oni wcale nie czują się winni. Oni się ogromnie boją, że kończy się ich Eldorado. Bo że się konczy to widać. Lawina ruszyła i juz się nie zatrzyma. To, że każdy rząd boi się zrobić z nimi porządek to ja wiem, ale to my utrzymujemy polityków do uja i chyba mamy coś do powiedzenia? Nie tylko przy urnach wyborczych.

Może czas zacząć wierzyć w Boga, zamiast w Księdza!!!!!

Edytowane przez Dodzisława
  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dodzisława napisał:

@aniao Zrobić Aniu można tylko jedno. Postępować tak jak Ty, oraz głosić swoje poglądy wszem i wobec, otwierając tym niezorientowanym oczy. Ja tak robię, mimo iz narażam się na naprawdę czasami zadzwiające osądy mojej osoby. No ale ja juz przywykłam. Zawsze byłam odważna i dość hm....wojownicza, oraz waląca prawdę w oczy. Nie znoszę  zakłamania po prostu i nie będę trąbić w trąbkę większości, wbrew sobie i zasadom człowieczeństwa, albo dla własnych korzyści,żeby mnie wszyscy lubili. W dupie to mam. Jeszcze jedno, wszyscy jestesmy odpowiedzialni za to co wyprawia kler. Wszyscy, bo pozwalamy im na to. Nie pozwolmy zatem,, przyglądajmy się, zglaszajmy kazdy niepokojący  sygnał.  Kropla drąży skałę. Oglądałam wczoraj konferencję dostojników koscielnych. No po prostu żałosne to było. Oni wcale nie czują się winni. Oni się ogromnie boją, że kończy się ich Eldorado. Bo że się konczy to widać. Lawina ruszyła i juz się nie zatrzyma. To, że każdy rząd boi się zrobić z nimi porządek to ja wiem, ale to my utrzymujemy polityków do uja i chyba mamy coś do powiedzenia? Nie tylko przy urnach wyborczych.

Może czas zacząć wierzyć w Boga, zamiast w Księdza!!!!!

@Dodzisława No właśnie, MY powinnismy to robić a nie robimy, tylko komentujemy pozytywnie dokonanie Sekielskiego i na tym pewnie sie skończy. Jak długo jeszcze potrwa to przyzwolenie wykształconej gawiedzi na panoszenie się kościoła w każdej, KAŻDEJ strefie spolecznego życia.

Matka Teresa z Kalkuty, która powinna być guru kościoła mówiła: trzeba zmienic mnie i ciebie, tak tak w tej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hawana napisał:

Coś poszło nie tak?

@hawana tak tak, poszło jak najbardziej tak bo każdy oczekuje na moment, że może wreszcie sie pokajają w obliczu niezbitych dowodów a  nadzieja poszybuje. Nie, nie poszybuje bo dalej w Toruniu będą śpiewać Abba Ojcze:ostrzegam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry się z Państwem. Wiedziałam, że po wczorajszej emisji filmu Sekielskiego można na Was liczyć. Bardzo się cieszę z tak wielkiej ilości rozsądnych głosów w dyskusji.

Co do samego filmu, to mną też nie wstrząsnął w sensie, że zobaczyłam w nim coś, czego bym wcześniej nie wiedziała. Problem pedofilii i innych wynaturzeń w kościele był i jest i na nic się zda zaklinanie rzeczywistości, że to sporadyczne przypadki albo dzieło szatana.  Film wg mnie powinien być wyemitowany w ogólnodostępnej telewizji, żeby jednak otworzył oczy tym, którzy tak ślepo i bez żadnej refleksji wierzą w kościół. Podkreślam jednak, ze wiara w kościół a wiara w Boga to dwie różne wiary. Do wiary w Boga nie są potrzebni żadni pośrednicy. I w tym miejscu pozwolę sobie na wklejenie pewnego mądrego komentarza, na który przypadkowo natknęłam się w sieci, czytając różne artykuły po wczorajszej emisji (Komentarz zawiera cytaty z Pisma Św.) :

 

Umiłowani Siostry i Bracia!
– nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
– godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, pedofilów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców urojonych niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki” (Ap 18. 4).

 

Miłej, słonecznej  i refleksyjnej niedzieli Wam życzę :338_boom:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława Tak jak napisałam, Kościół to wierni! A o tym co ma do powiedzenia pleban na prowincji, doskonale wiem, " wsi spokojna, wsi wesoła", a rozmowa w dzisiejszych realiach toczy się między Panem ( Kaczyński), Plebanem z Torunia i Wójtem z Brzeszcz. Ale lawina ruszyła i nikt już tego nie zatrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Afryka napisał:

@Dodzisława Tak jak napisałam, Kościół to wierni! A o tym co ma do powiedzenia pleban na prowincji, doskonale wiem, " wsi spokojna, wsi wesoła", a rozmowa w dzisiejszych realiach toczy się między Panem ( Kaczyński), Plebanem z Torunia i Wójtem z Brzeszcz. Ale lawina ruszyła i nikt już tego nie zatrzyma. 

@Afryka Hahaha, rozmowa trzech sredniowiecznych autorytetów. Ciśnie sie na usta cytat z Pawlaka:" ot zagrzezli my a czort karty rozdaje":(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! A propos wczorajszej emisji, to jako ciekawostkę podam, że ksiądz Dariusz Olejniczak w grudniu ub. roku prowadził rekolekcje w Białymstoku. To było zresztą w filmie. Oto cytat z ogłoszenia oraz link do strony ogłoszenia:

3. W tym tygodniu, w piątek, sobotę i niedzielę będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe. W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną będą sprawowane o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W niedzielę porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Spowiedzi prosimy nie odkładać na niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Olejniczak, kapłan Archidiecezji Warszawskiej. Już dzisiaj módlmy się w intencji tych rekolekcji, aby wszyscy nasi parafianie dobrze przygotowali się do Świąt Bożego Narodzenia.

https://www.parafiansm.pl/ogloszenia/131-iii-niedziela-adwentu-16-12-2018-r.html

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława  skala tego procederu jest ogromna ale nie każdy ksiądz to zbok i pedofil.

Już wczesniej pisałam, że brak surowych kar, ukrywanie faktów, zamiatanie pod dywan problemów to gwarancja nietykalności....to jest sprawa dla prokuratury i sądów państwowych, nie kościelnych. Posiedzałby taki księżulo w celi z innymi współwiezniami to by mu sie odechciało molestowania dzieci. A Biskup go przeniesie do innej parafii lub diecezji za karę.....no wielka mi kara jak nowe ofiary są w zasięgu ręki.

Ksiądz jak każdy człowiek jest istotą seksualną ale jako ksiądz ma zakaz realizacji swojej seksualnosci...i tu jest problem....Celibat już dawno powinien być zniesiony.

Jeszcze długa droga przed nami bo zakaz informowania wladz państwowych o przestępstwach w Kosciele nadal funkcjonuje i tylko "góra " czyli Watykan może go znieść. Został zniesiony tylko wobec Stanów Zjednoczonych bo tam władze państwowe sie postawiły i zażądaly świeckiego prawa dla  księży.....a w Polsce ?....może zniesienie Konkordatu dałoby szanse na zwalczenie problemu ?

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...