Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ....

Podpadnę miłośniczkom kotów , ale trudno , przyznam się bez bicia , że miałam ochotę ukatrupić  Jadzinego kota .Skuriel jeden od 5.30 miauczał , zawodził pod moimi drzwiami , żeby go wypuścić na żeniaczkę . Pogoniłam dziada kilka razy , zbiegł na dół i znów pod moje drzwi ...i tak dookoła Wojtek . Jadzia na noc ma drzwi otwarte , bo gdyby potrzebowała jakiejś pomocy to córka na dolinach ma usłyszeć alarm ...też śpi przy otwartych . Służba na poddaszu ma drzwi szczelnie zamknięte . I kuźwa co z tego , że Jadziuśka po nocach nie tańczy , nie woła skoro  jej kocisko już tak ?:szydera: Dzisiaj robię Jadzi  tylko poranną toaletę , podaję śniadanie i mam wolne .Obiad przygotowuje Hela i jemy wspólnie , rodzinnie . Sie zje ..sie odpocznie i aby do przodu :d

Miłej , słonecznej niedzieli :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Opiekunkowo cieplutko :love: życząc miłej i spokojnej niedzieli. 

Obudziło mnie słoneczko i świergot ptaszków, jak to na wsi, dobrze że nie kogut jak to drzewiej bywało.

Na szczęście szefin szybko się z cholernikiem rozprawiła bo przy okazji budził pół wsi. 

Jeszcze zimno tylko 4 stopnie ,ale nie pada i to jest najważniejsze. 

Papierosek wypalony w łazience bo nie chce mi sie jeszcze ubierać. 

Słoneczka wszystkim życzę. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meldunek składam....żyję jeszcze :haha: Ale lenia mam straszliwego :haha: Odgruzowuję chałupkę, czyli czynię ją na swój obraz...czyli dzień świstaka po polsku odprawiam :haha: I już prawie, prawie....koniec widzę tej harówki :haha: A od jutra biorę się za ogród i szukanie roboty :tak2:  Dzisiaj kolejny "gościnny" dzień :haha: Też tak macie, że wszyscy chcą was przywitać, zobaczyć, wyściskać, wycałować po powrocie? :haha: Normalnie czuję się jak celebrytka :haha: A z tematów prozaicznych powiem, że nie widziałam jeszcze filmu Sekielskiego, nie wieje, nie pada i nie było komu zrobić niedzielnej jajecznicy :haha: Idę więc uczynić takową :haha: Ale mam dylemat...1800130717_dziedobryniedzielajeyk.jpg.39cba713cdd841dd588ee54eb47df176.jpg...no może troszkę :haha:Oddalę się zatem w czeluście zamczyska mego, a wam życzę przecudnej i przemiłej niedzieli :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

Ciepełka jak nie było tak nie ma, ale liczę, że po ogrodnikach i zimnej Zośce coś w końcu drgnie na termometrze,bo do czego to podobne, żeby maj był taki zimny!? O.o 

Odnosząc się do słów @Dodzisława... kropla drąży skałę, Kościół w Irlandii też był nie zatapialny, ja nie mówię, że to nastąpi jutro, ale nastąpi. Wczoraj podobno padła strona episkopatu ( info z sieci), podobno nie były to słowa wsparcia, a wpisy ofiar,bo Kościół to wierni, a zabetonowana strona nie będzie żyć wiecznie. 

Miłej, leniwej niedzieli Ludeczkowie :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Dziś dziadek śpi krocej, bo do 9tej,musi szybko że śniadaniem się uwijac, bo o 9,30"przychodzi "do niego pastor w tv. Dziś też idziemy na kolacje cała rodzina (12osob),fundatorem tego jest dziadek:haha:, oj musi wziąć gruby portfel. Miłego dnia ludziska. 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry ....

Podpadnę miłośniczkom kotów , ale trudno , przyznam się bez bicia , że miałam ochotę ukatrupić  Jadzinego kota .Skuriel jeden od 5.30 miauczał , zawodził pod moimi drzwiami , żeby go wypuścić na żeniaczkę . Pogoniłam dziada kilka razy , zbiegł na dół i znów pod moje drzwi ...i tak dookoła Wojtek . 

Pamiętasz" mojego" pawia z bawarskiego zadupia? Tamten skuriel nawet nie był Tereski, ino sąsiadów, ale dziób od czwartej rano pod moim oknem darł, Tereska głucha była to jej było rybka, a ja myślałam, że jak dziada dorwię, to mu wszystkie pióra z dupy powyrywam. Także, nie ma to tamto, każda z nas kiedyś na skuriel - stalkera w tej robocie kiedyś trafi. :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

Pamiętasz" mojego" pawia z bawarskiego zadupia? Tamten skuriel nawet nie był Tereski, ino sąsiadów, ale dziób od czwartej rano pod moim oknem darł, Tereska głucha była to jej było rybka, a ja myślałam, że jak dziada dorwię, to mu wszystkie pióra z dupy powyrywam. Także, nie ma to tamto, każda z nas kiedyś na skuriel - stalkera w tej robocie kiedyś trafi. :szydera:

Hehehehe...doskonale pamiętam pawia ...toż to był przebój :szydera:

Wnuczka Jadzi - Michalinka też ma kotka , ale ona mieszka w przybudówce ...jakby ...i jej kot wcale tutaj nie włazi . Na dolinach Hela ma psa , który regularnie nas odwiedza i przekupuję go jego psimi smakołykami . Zje ze dwa , trzy swoje ciasteczka i spada do siebie , ale już gorzej ze szczekaniem i wyciem jak Hela gdzieś wyjdzie . W ciągu dnia , kiedy Hela na robotach to psa jakby nie było , ale jak już jego pani wróci to wystarczy , że ktoś obok drzwi przechodzi ( wejście od ruchliwej ulicy ) i gadzina szczeka , wyje , zawodzi . Dobrze , że działa na niego ostry , podniesiony głos , bo by człowiek ( no ! ja też człowiek ! ) oczipiał  :szydera: Jadziny kotek to menda jakich mało . Dbam o gada , miskę zawsze uzupełniam ...smakołyków , zakupionych w Rewe dwa pudła stoją , ale spróbuj gnidę pogłaskać to z zębami atakuje....szerściuch mendowaty  ! Nooo...ale żeby się udać na żeniaczkę to wie komu truć doopę :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława  mnie nie dziwi, że film wstrząsnął naszymi emocjami bowiem ofiary po wielu latach zdecydowały się mówić o traumie jaką przeszły w dzieciństwie. Widać było gołym okiem ich strach, poruszenie, skrępowanie i płaczliwośc. Wybacz, ale tylko człowiekiem pozbawionym uczuć mógł ten dokument nie wstrząsnąc.

Ksiądz despota, sadysta, mitoman, erotoman i zboczeniec to statystyczna pomyłka. W każdym zawodzie ktoś tego typu się trafia. Przykre tylko, że taki ktoś się trafia w zawodzie, który jest powołaniem a nie zawodem.

Nie uważam, że KK w Polsce to samo zło. Czy nauki i doktryny, które głosi KK są złe ? Uważam, że nie.

I do kościoła chodzę sporadycznie. Zeby nie było.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dodzisława napisał:

 Zadziwiły mnie natomiast deklarowane wstrząsy wypowiadających się tutaj w tym temacie koleżanek. Czy Wy żyjecie w Pl czy na Spitsbergenie? Zyjecie oderwane od polskiej rzeczywistosci, czy zasadniczo nie jesteście zainteresowane? 
 

Co innego wiedzieć o tym, jak prowadzą się księża, a co innego słyszeć  bezpośrednio z ust ofiar takie wyznania.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry słonecznie i ciepło:)

Film mną może nie wstrząsnął aż tak,bo przecież pokazał to, o czym od dawna się mówi  i nic nie robi.Większe wrażenie zrobiła na mnie odwaga dorosłych dziś ofiar.Trzeba być bardzo silnym ,żeby ujawnić swoje dane,twarz,żeby stanąć oko w oko z oprawcą.

Moim zdaniem zbrodnie pedofilii nigdy nie powinny się przedawniać ani nie podlegać wyrokom w zawieszeniu! Ale do tego trzeba zmienić prawo.

Reakcja episkopatu też mnie nie zdziwiła-uznali widać ,że nie moga udawać ,że nic się nie stało, więc dla świętego spokoju przeproszą publicznie i będą cicho siedzieć i czekać aż temat ucichnie.A ucichnie ,przynajmniej dopóki są chronieni przez jedyną słuszną,a są, bo są im potrzebni. 

Czy to początek polskiej Irlandii w KK to się dopiero okaże.Ale obawiam się,niestety,że kto by nie przyszedł po jesiennych wyborach tematu nie udźwignie a może nawet nie ruszy wcale ,żeby się wierzącej części społeczeństwa nie narazić.

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59 Otóż to.. Tak się jakoś dziwnie porobiło, że w polskim kościele, Boga jest najmniej... bywam także sporadycznie. Jakże odmiennie wyglądały msze na Bawarii, gdzie chodziłam z Tereską w miarę regularnie. Okazało się, że msza może zostać odprawiona bez zadęcia, radośnie, bez krztyny polityki, bez umoralniającego wykładu, ot słowo Boże w czystej postaci, na zasadzie partnerstwa ze wspólnotą parafialną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awe59 napisał:

Czy nauki i doktryny, które głosi KK są złe ? Uważam, że nie.

Poważnie?!

Nauka o tym,że dzieci z in vitro mają bruzdę i są nienormalne nie jest zła???

Nauka o tym,że prezerwatywa to morderstwo nienarodzonych nie jest zła???

Nauka o tym,że żona ma rozkładać nogi kiedy tylko mąż sobie zażyczy nie jest zła???

Jest tych "nauk" cała długa, lista....Szkoda ,że KK siebie nie naucza:(

Chyba żartujesz pisząc taką opinię.I zwróć uwagę,że większość tych "nauk" dotyczy sfery intymnej-jakoś dziwnie się pogrążony w celibacie, biedny KK na ten temat zafiksował,prawda?

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, foczka63 napisał:

Poważnie?!

Nauka o tym,że dzieci z in vitro mają bruzdę i są nienormalne nie jest zła???

Nauka o tym,że prezerwatywa to morderstwo nienarodzonych nie jest zła???

Nauka o tym,że żona ma rozkładać nogi kiedy tylko mąż sobie zażyczy nie jest zła???

Jest tych "nauk" cała długa, lista....Szkoda ,że KK siebie nie naucza:(

Chyba żartujesz pisząc taką opinię.I zwróć uwagę,że większość tych "nauk" dotyczy sfery intymnej-jakoś dziwnie się pogrążony w celibacie, biedny KK na ten temat zafiksował,prawda?

W kwestiach moralnych kompromis ze światem i dostosowanie nauk kościoła do wspólczesnego swiata to poważna bolączka....a ingerencja w życie intymne niestosowna i niewłasciwa. Tu sie zgadzam.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, foczka63 napisał:

Poważnie?!

Nauka o tym,że dzieci z in vitro mają bruzdę i są nienormalne nie jest zła???

Nauka o tym,że prezerwatywa to morderstwo nienarodzonych nie jest zła???

Nauka o tym,że żona ma rozkładać nogi kiedy tylko mąż sobie zażyczy nie jest zła???

Jest tych "nauk" cała długa, lista....Szkoda ,że KK siebie nie naucza:(

Chyba żartujesz pisząc taką opinię.I zwróć uwagę,że większość tych "nauk" dotyczy sfery intymnej-jakoś dziwnie się pogrążony w celibacie, biedny KK na ten temat zafiksował,prawda?

Kasia, gdyby się skupić wyłącznie na Dekalogu, to nie jest zły, bo każdy dobry, myślący człowiek, obojętnie czy wierzący czy nie, stosuje się do tych zasad. Problem polega na tym, że Kościół "zatrzymał" się na poziomie medycyny sprzed 2000 tysięcy lat. Dlaczego piszę zatrzymał w cudzysłowie, bo sami korzystają z tych dobrodziejstw nowoczesnej medycyny pełnymi garściami i członkowie ich rodzin, a ty szary katolika masz się bać ognia piekielnego, po prostu zarządzanie poprzez strach, a później się dziwią, że 80 % z deklarowanych katolików wierzy wybiórczo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczne przywitanki dobrzy i mądrzy ludzie.

Gorący temat nie mógł zostać przemilczany i tu na forum a to oznacza, że godzi w nas wszystkich, tych z deklaracjami wiary mającej ujście w KK jak i tych o chlodniejszych i rewizjonistycznych głowach.

Obłuda, koniunkturalizm, parasol bezpieczeństwa i niestety MY pozwalalismy na trwanie procederu. O takich zachowaniach księży w stosunku do bezbronnych dzieci wiem od niedawna. Od dawna wszyscy wiemy o rozpasaniu, o dzieciach, o gosposiach. Pokatnie wszyscy mówili, była to też tzw. zmowa milczenia. Kto śmiałby nagłaśniać poza maglem? Bezkarność i milczenie pomagały. 

KK najmniej wciela i przekazuje biblię, boskie przykazania a najwięcej te kościelne, nie pochodzące z biblii. Trzeba było pisać przykazania podporządkowujace i manipulujace ciemnemu ludowi. Z czasem lud juz taki ciemny przestawał być a skostnienie KK pozostawało. To juz niejako wina też naszego wykształconego pokolenia, nie naszych mam i babć. Były rewolucje na świecie to teraz czas na rewolucję bezpardonowa w KK. zwłaszcza w PL dla deklarujacych 90%poparcie dla tej instytucji. Bo wiarę utożsamiają z KK o losie!

Oj za dużo do powiedzenia. 

Bardzo wiele mądrych wypowiedzi, czuj duch:cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry.

Szkoda ,że elektorat partii słusznie wybranej tego dokumentu nie zobaczy.W większości.Kościoły dalej będą pełne ,bo pokolenie lub dwa potrwa uświadomienie narodu.W szczególności na wschód od Wisły.Teraz zacznie się bicie piany w mediach i KK.Było ,jest i będzie.Odkąd świat istnieje.

Miłego dnia życzę wam kochani.

Dzień dobry Wszystkim

Wczoraj specjalnie oglądałam wiadomości w TVP1, żeby wiedzieć czy się chociaż zajakna:haha:

Zastosowali inny manewr, pokazali wszystkich SKAZANYCH pedofili związanych z ...oczywiscie z Koalicja:szydera:

A jakby co, to księża skazani nie są, a babcie i tak nie uwierzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Dzień dobry Wszystkim

Wczoraj specjalnie oglądałam wiadomości w TVP1, żeby wiedzieć czy się chociaż zajakna:haha:

Zastosowali inny manewr, pokazali wszystkich SKAZANYCH pedofili związanych z ...oczywiscie z Koalicja:szydera:

A jakby co, to księża skazani nie są, a babcie i tak nie uwierzą. 

@hawana a o naiwność nie posadzalabym Cię, tylko pewnie ta nadzieja, c'nie?:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Afryka napisał:

Pamiętasz" mojego" pawia z bawarskiego zadupia? Tamten skuriel nawet nie był Tereski, ino sąsiadów, ale dziób od czwartej rano pod moim oknem darł, Tereska głucha była to jej było rybka, a ja myślałam, że jak dziada dorwię, to mu wszystkie pióra z dupy powyrywam. Także, nie ma to tamto, każda z nas kiedyś na skuriel - stalkera w tej robocie kiedyś trafi. :szydera:

Stalker- struś!! Quniec świata! ;)

Odszkodowanie od Angeli się jak nic należy!

 

Zaś pogoda doopna,  po śniadaniu dziadek śpi,  ja serwetkuję czekając na jego fleżkę. Ryż na obiad utajony do wczorajszego sosu z pulpetami. 

A się dziwią,  że mało ludzi w kościołach..;(

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...