Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Daj mi z nim spokój . Teraz właśnie najgorszą pora ...od 19. płacze , że chce spać . Nie może wcześniej jak ok.21.    I kuźwa uzeram się z nim codziennie . :(

A czemu nie możesz? bo moja jak chce spać to nie ma że nie moze nawet o 7 chodzi ! chyba że glupia opiekunka (ja!)da jej ciekawą ksiązke i musi potem na siłe odciągać zeby poszła spać już:tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, beatrix+ napisał:

Pytanko. 

Nigdy jeszcze nie placilam w sklepie kartą. 

Ktoś wie jakie są prowizje?

ja nie mam w ogóle za placenie kartą tylko jak geld bym chciala wyciągnąć .Wydaje mi się ze własnie za płacenie kartą nie ma nigdzie prowizji

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Moni.r napisał:

A czemu nie możesz? bo moja jak chce spać to nie ma że nie moze nawet o 7 chodzi ! chyba że glupia opiekunka (ja!)da jej ciekawą ksiązke i musi potem na siłe odciągać zeby poszła spać już:tak2:

Moni...ja to bym go kładła o której on by tylko sobie zażyczył , ale córka schodzi do nas przed 21 i obie pomagamy mu się położyć do łóżka . Tak sobie umyśliła , że jak wcześniej to on nie będzie spał , tylko szalał po nocach . To jest guzik prawda , bo jak ma nie spać to choćby o 23 poszedł do łóżka to i tak by nie spał dobrze . Ja tu tylko służba jestem ...chociaż w sumie na pomoc Elki narzekać nie powinnam , bo ważna jest ta jej pomoc . Inna miałaby w głębokim poważaniu układanie ojca do snu , bo zwaliłaby wszystko na opiekunkę . Po ułożeniu go w łóżku mogę od razu iśc do siebie , bo dalej działa Elka , ale oglądania  takich cyrków, jakie odchodzą  to ja sobie  odpuścić nie mogę ...muszę się przed nocą pośmiać . Ustawianie zegarka z wyświetlaczem na stojącej sztycy ..."centymetr w tą ...nie , nie ...za daleko ...za blisko " radio : " nie , nie ten program , bo ja nie lubię muzyki pop ...klasyczna ma być ...nie ...tutaj za bardzo skrzypce piszczą , lepiej już ten pop " ....Ja rżę ze śmiechu ...Elka go opitala ...on niewyraźną mową pyskuje ...Elka mówi , że gdyby nie ja , że ja wesołością to biorę to ona by go chyba zamordowała... i sama też się z tego nauczyła śmiać . Wyszłyśmy z sypialni wszystko już cacy a Elka do mnie " do 10 nie doliczę ...i ...raz , dwa , trzy "a doktor już woła " Elizabethhhhh ...zmień jednak program w radio " ....Dalszy ciąg już odsłuchałam w " niani " ....I tak co wieczór :szydera:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+ Dokonałam zakupu na 18 euro, z konta sciagnieto 79,74 zł, + za przewalutowanie 2,23 zł. Santander Bank Polska. Oczywiscie konto złotowkowe. W moim banku prowizja za przewalutowanie wynosi 2,8 % .

Edytowane przez Dodzisława
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie.

Na kłopoty ze snem nie narzekam choć z niewyjaśnionych powodów okresowo sypiam bardzo mało. Teraz na szczęście sypiam dużo. :haha:

Wszystkim życzę dobrych snów ale teraz pora wstać.

obraz.png.59b4c1db03f299142d6a94c8b467f5a6.png

 

Edytowane przez Maria Jolanta
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałam...a japa się drze dalej :haha: Ale tak to jest, jak przegapi porę układania do snu, żeby obejrzeć film i brakuje minutek odpoczynku dla organizmu :haha: Mrozik trzyma, biało i ciemno...czyli jak co dzień, zimą o poranku :szydera: A podobno dnie są już dłuższe :haha: No dobra...nie będę już marudzić, tylko poszukam pozytywów :haha: Mam cały dzień na to :oklaski: 1937873163_dziedobryzimno.jpg.de108065ba3968a5414a66f459f72e6e.jpg I tego humorku wszystkim życzę :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :d... jak to miło, że ktoś już "w piecu napalił", kawę zrobił :haha:

Spałam 9 godzin, tylko z jednym krótkim przebudzeniem :d, ale jaka się dalej drze, i jeszcze jedna nowość, śniegiem sypnęło w Dortmundzie... choć tak po prawdzie to "sypnęło", to za szumnie powiedziane :haha:, ale niemieckie ciecie już "odśnieżają" i czymś sypią, ordnung musi sein :szydera:

Dobrego dnia Mordecki. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Wstałam i ja ...nawet kawę już sobie popijam . Papieros w łazience już wypalony , następny już na tarasowym lodowisku ...

Elka z szuflą pobiegała i stwierdziła , że tylko z musu odśnieżała , bo śniegu niewiele ...Dziś święto duszowania i podczas przygotowywania kawy doktor mnie zawezwał , żeby upewnić się , czy dzisiaj środa , jeśli tak to ...." wiesz , że dzisiaj duszowanie ? " odpowiedziałam :" tak , ale to dopiero po 8 " ...Dobrze , że dba o moją pamięć , bo nie wiedziałabym w co mam ręce włożyć :szydera:...A teraz czas na wyjście na taras , bo palić się chce .

Miłego dnia :cmok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Śnieg spadł.Zapomniałabym już jak wygląda.W Polsce było go mało ,jak byłam.Zresztącnie tęsknię.Tu jest górka z której muszę zejść,więc nie wiem ,czy da rady.A innej opcji nie ma ,żeby stąd się wydostać.

Miłego dnia życzę wam kochani.

@salazar ja nie palę papierosów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  :d

U mnie też trochę posypało.....szufle w ruch poszły.....Z jednej strony sąsiad a z drugiej synowa......:oklaski: na szczęście nie muszę tu machac lopatą.....chociaż ruch to zdrowie.....no ale te Mniemce o moje zdrowie nie dbają.....:d

Miłego dnia  :cmok:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

W końcu przyszedł sen po godzinie trzeciej. Zazwyczaj to problemów ze spaniem tu nie mam, śpię po 10godzin,tylko wczoraj miałam zaś plucie do ucha z pół godziny swojej zmienniczki. No i sosna. Dzban wodę nosił, ale ucho się zerwało i koniec. Oj zgarnie ode mnie, dostanie na plecy i skończy się babci biegunka. 

Miłego dnia ludziska. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...