Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, geronimo napisał:

@Teresadd Kurde systematycznie korzystam z lekarza w de.nie mam żadnych problemów, dostaję recepty takie same jak Niemcy

W aptece płace tylko ryczałt, nie ważne czy lek kosztuje 100euro czy 25 euro ,płace 5euro od każdego leku, wszystko na kartę EKUZ

Praktycznie nie korzystam z lekarza w PL bo nie mam na to czsu

A tak .Lekarz spokojnie zaliczany jest.I tak jak piszesz bez komplikacji.Stomatolodzy kasę chcą.Jedni honorują Ekuz ,drudzy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Michał845 napisał:

@NNNdanuta-  Dziura w zębie była spora,  i nachodziła już na dziąsło. Na zębie mam dużo białej masy. Dentystka powiedziała, że zrobiła prowizorycznie i dalszy ciąg musze zrobić w Polsce.  Pewnie w Polsce będzie dentysta tą białą masę usuwał i robił coś dalej z zębem. Tak myślę

Na pewno dała tez lekarstwo, bo sama prowizoryczna plomba nie likwiduje bólu. W Polsce pewnie czeka Cię kanałowe leczenie O.o Ta prowizoryczna plomba wytrzymuje do ok miesiąca i sama potrafi odpaść. Mycie ząbków raczej delikatne w tym miejscu )))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał845 napisał:

znajmiłem twardo, że nie będę kłamać aby potem nie świecić oczami i tyle. 

:oklaski::cmok:Dlatego mój zmiennik lub zmienniczka nie będzie mogła się ze mną skontaktować przed przyjazdem  na 100% bo ja też należę do tej grupy opiekunów ,którzy mówią prawdę o sytuacji na zleceniu .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Teresadd napisał:

A ja też nic nie kupuję.Jadę sobie nad morze i żadnego gotowania,pieczenia.Pierwsz raz Boże Narodzenie na wyjazdowie.Cisza, spokój.Będzie chyba.I nawet wyrzutõw sumieńia nie mam.

Ja też wyjeżdżam, ale w góry :d Dzieci tak zdecydowały i poczyniły rezerwację , w sumie będzie nas chyba 8 osób :d Na wyjeździe, a jednak rodzinnie... Koty też jadą bo nie ma kto z nimi zostać :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Michał845 napisał:

50€ (200 zł z groszami) to nie jakiś wielki pieniądz.  jeśli mają mi z tego zwrócić 20% to nie wiem czy będzie mi się chciało dla 40 zł to wszystko załatwiać. Muszę wysyłać papiery do innego miasta, czekać na decyzje, itd.  czort z tym

Ja byłam w NFZ i mam inną informacje na temat zwrotu kosztów, mianowicie zwracają wszystko z odliczeniem tego co powinni dołożyć od siebie Niemcy w ramach współpracy. Oczywiście chodzi mi tu o zabiegi konieczne...))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekuni jak to ludzie.... są też różni.  Jedni się nie przejmują ewentualnymi pretensjamii mówią prawdę jak ktoś zadzwoni. A inni aby za wszelką cenę uniknąć ewentualnych problemów prawdy nie powiedzą.  Ostatnio znajomy zmiennik pojechał na sztelę bagno, a wcześniej opiekun będący na miejscu przez telefon mu powiedział, że wszystko OK. Chciał facet koniecznie aby ktoś go na bagnie szybko zmienił i fiuu do Polski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, INEZ napisał:

Niestety to nie jest wyjątek nawet nie zdajesz sobie sprawy w jakich warunkach opiekunowie pracują dlatego firmą tak zależy ,żebyśmy się nie kontaktowali  tu na miejscu :przekleństwa:

2 tyg.umowne  na wypowiedzenie i   odwracam się  na pięcie! 

I jadę  dalej. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ Tak przyczepiłem się tej " atmosfery" , to jest po prostu podła rodzina ,a pomóc to może sobie tylko ta dziewczyna sama , bo przecież nie Ty pójdziesz uświadamiać tę " wesołą familię" .Ma dwa wyjścia albo zrobi raban ,albo " wytrwa" te trzy tygodnie o głodzie i chłodzie,aby czasem nie popsuć sobie " świetnych kontaktów" z agencją i nie zamknąć powrotu na cudną sztelę . Wybór zależy zawsze od nas samych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bym chciała by o mnie ktoś pisał i rozbierał na czynniki pierwsze dlaczego ja to czy tamto. Nieważne że anonimowo ale jednak.

Lepiej już nie poruszać tego tematu bo nikt nic mądrego nie wymyśli a jednak "obgadywanie" nieobecnych jakoś mnie mierzi....

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Nie wiem czy bym chciała by o mnie ktoś pisał i rozbierał na czynniki pierwsze dlaczego ja to czy tamto. Nieważne że anonimowo ale jednak.

Lepiej już nie poruszać tego tematu bo nikt nic mądrego nie wymyśli a jednak "obgadywanie" nieobecnych jakoś mnie mierzi....

W sumie ,to nie mówimy o nikim konkretnym.Nikt nie zna tej osoby ,a często piszemy o różnych przypadkach,gdzie ktoś ,coś ma ,lub nie ma.Mi tam nie przeszkadza,a wirtualnie można poradzić bo i tak plotka daleko nie poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

W sumie ,to nie mówimy o nikim konkretnym.Nikt nie zna tej osoby ,a często piszemy o różnych przypadkach,gdzie ktoś ,coś ma ,lub nie ma.Mi tam nie przeszkadza,a wirtualnie można poradzić bo i tak plotka daleko nie poleci.

W tym przypadku naprawdę nie wiemy nic bo jedno przeczy drugiemu.

Zresztą, jak chcesz to możesz udzielać rad komuś o kim nic nie wiesz.

Sorki, ale tak myślę.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Maria Jolanta ...moja znajoma , którą bardzo lubię ma problem z wypróżnianiem się ...Proponowałam jej różniste środki , ale nie chce o nich słuchać . Jak jej mogę pomóc ?:szydera:

Poczęstuj gruszką i daj wodę ze studni do popicia...ruszy jak nic... :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...