Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry .....

Wczoraj wróciłam do domu . Po naradzie /grzecznej / z majstrami wylądowałam na nocleg u siostry . Koło południa przyjedzie mój najstarszy i ...znów jadę na ziemię mazowiecką . Na dobre wracam w niedzielę i jest to termin ostateczny , tego się trzymam . Możliwe , że bez pomocy psychiatry nie obejdzie się , bo ....śmieję się do rozpuku . To jakiś znak :szydera:

Miłego dnia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry .....

Wczoraj wróciłam do domu . Po naradzie /grzecznej / z majstrami wylądowałam na nocleg u siostry . Koło południa przyjedzie mój najstarszy i ...znów jadę na ziemię mazowiecką . Na dobre wracam w niedzielę i jest to termin ostateczny , tego się trzymam . Możliwe , że bez pomocy psychiatry nie obejdzie się , bo ....śmieję się do rozpuku . To jakiś znak :szydera:

Miłego dnia :cmok:

Miłego

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

 Możliwe , że bez pomocy psychiatry nie obejdzie się , bo ....śmieję się do rozpuku . To jakiś znak :szydera:

Miłego dnia :cmok:

Oj tak! To znak..

Ja też na stresy reaguję najpierw histerycznym śmiechem,  a potem mam nieodpartą chęć złapać Tatowego Sierpa i wszystko wyrżnąć!

xd

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz B dodałabym do tego co koleżanki napisały: uwaga na żółte sery oraz połączenie jajko+ mąka+ cukier czyli wszelkiego rodzaju ciasta,ciasteczka czy naleśniki.
Przy wysokim cholesterolu ważne też jest czy próby wątrobowe są ok. Do tego duża porcja ruchu. Jest bardzo ważny w walce z cholesterolem nie tylko dietą się go ubija.
Bardzo dobre efekty można osiągnąć przy spożywaniu ostropestu plamistego. 1 łyżeczka zmielonych nasion popić wodą. Nawet nie trzeba parzyć i efekty są. Te zmielone nasionka ostropestu można też dodawać do wszelkiego rodzaju sałat.Do menu można dodać również grzyby m.in. boczniaki, które zawierają naturalne statyny.


@lucyna.beatanie ma takich szczegółowych badań które stwierdzą od czego ten cholesterol urósł. Jedynie to można jeszcze sprawdzić czy wątroba dobrze pracuje. Przy dobrych próbach wątrobowych można nie przejmować się zbyt wysokim cholesterolem.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko się witam,kawusia,lektura forum i lecę.Wiem,wiem-mam uważać na druty wysokiego napięcia.Milego dnia i słońca w serduchach.

@Baśka powtarzająca się -przyszło mi do głowy-na nocleg zaokrętuj u wykonawcy!

@1bozka -pozdrów moje Sheffield

@Grzegorz B -czy podopieczny/i,a/ zgodzą się na zmianę diety

                                                                                                          :cmok:

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry dla Państwa  :cmok:

Wstałam dziś wcześnie ok 6.30 i od razu zajęłam lazienke....patrzę, nie ma ręczników to po schodach na dół....ręczniki sa ale szampon do włosów sie skończył....znowu po schodach na dół....no i tak kursowalam ze 4 razy a teraz dostałam opiernicz od córki, że od 5.00 rano latam w drewniakach po schodach i wszystkich obudziłam....I polecenie służbowe....mam zmienić obuwie....:szydera: :szydera:

Miłego dnia kochani  :d

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć2:

Piszę......znaczy internet jest. Jak długo, tego najstarsi górale nie wiedzą. Dzisiaj Renia ma zgłosić do operatora, że coś się pofajdało. Zobaczę czy zgłoszenie odniesie odpowiedni skutek.

Spokojnego, miłego dnia Wszystkim życzę.:cześć:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, awe59 napisał:

Dzień dobry dla Państwa  :cmok:

Wstałam dziś wcześnie ok 6.30 i od razu zajęłam lazienke....patrzę, nie ma ręczników to po schodach na dół....ręczniki sa ale szampon do włosów sie skończył....znowu po schodach na dół....no i tak kursowalam ze 4 razy a teraz dostałam opiernicz od córki, że od 5.00 rano latam w drewniakach po schodach i wszystkich obudziłam....I polecenie służbowe....mam zmienić obuwie....:szydera: :szydera:

Miłego dnia kochani  :d

Jak faktycznie latasz po schodach w drewniakach to... to ... śpij dłużej :haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz B napisał:

Dziękuję wołowina u nas była często, to fakt. I wieprzowina. Elka ma problem z tarczycą, z lewym płatem. Już dwa razy miała biopsję cienkoigłową robioną - pierwszym razem coś nie pykło, dużo krwi, patomorfolog niczego pod mikroskopem nie wypatrzył, napisał, że materiał pobrany jest niediagnostyczny. Natomiast scyntografia jednoznacznie mówi, że coś się zaczyna dziać. Zielonego jemy bardzo dużo. Surowego, robię sałaty. Rzadko gotuję warzywa, chyba że brokuł, kalarepa, marchewka. Muszę poczytać o tym co najlepiej jeść przy wielkim cholesterolu. Elka po za tym wszystkim, żyje w permanentnym stresie i pali jak ciuchcia

fajki nie pomagaja ale sama pale i mam tez tendencje do wysokiego cholesterolu ale statyny dzieki kolezance po fachu odlozylam kupilam sobie kardiochol zmienilam diete i czekam az mi sie zechce bardziej szczegolwe badania robic zwaszcza trojglicerydy ..moja mama walczyla cale zycie z cholesterolem ale poki co...dieta mozna sporo zrobic

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MeryKy napisał:

@Grzegorz B dodałabym do tego co koleżanki napisały: uwaga na żółte sery oraz połączenie jajko+ mąka+ cukier czyli wszelkiego rodzaju ciasta,ciasteczka czy naleśniki.
Przy wysokim cholesterolu ważne też jest czy próby wątrobowe są ok. Do tego duża porcja ruchu. Jest bardzo ważny w walce z cholesterolem nie tylko dietą się go ubija.
Bardzo dobre efekty można osiągnąć przy spożywaniu ostropestu plamistego. 1 łyżeczka zmielonych nasion popić wodą. Nawet nie trzeba parzyć i efekty są. Te zmielone nasionka ostropestu można też dodawać do wszelkiego rodzaju sałat.Do menu można dodać również grzyby m.in. boczniaki, które zawierają naturalne statyny.


@lucyna.beatanie ma takich szczegółowych badań które stwierdzą od czego ten cholesterol urósł. Jedynie to można jeszcze sprawdzić czy wątroba dobrze pracuje. Przy dobrych próbach wątrobowych można nie przejmować się zbyt wysokim cholesterolem.

piszac szczegolowe badania mam na mysli wszystkie proby watrobowe a nie skupianie na ogolnym badaniu poziomu jak z reguly sie to robi ...no chyba ze pacjent kumaty i dopyta o te proby itd...sam od siebie z czego lekarze niestety nie sa zadowoleni...bo pacjent obcykany to problem...musza sie przylozyc do badan

w kazdym razie sposob jest duzo i sporo mozliwosci wiec mysle ze grzes stanie na wysokosci zadania i dzidzia sie zajmie  i elke podbuduje

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...