Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Magdzie napisał:

Ja niestety jestem tak sierota, albo wygodnicka. Mam dwie lewe ręce do jakiejkolwiek naprawy. W domu wiadomo mąż wszystko naprawia, problem zaczyna się w De, jak mi się rączka od garnka poluzuje :(, ale to ostatnio opanowała :dnaumialam trzymać się śrubokręt?, ludzie idę z postępem, już nawet fachowo nazwami rzucam, a nie znam jeszcze obcegi :oklaski:

W moim domu prostymi  naprawami  zajmuję  się  ja.

Dolna szuflada w kuchni  zawiera  najbardziej  potrzebne  rzeczy  dla kobiety  w kuchni. 

Czyli  kombinerki,  śrubokręt,  zwykły  i gwiazdkowy,  gwoździe,  wkręty,  taśma  izolacyjna,  sekator,  uszczelki  wszelkiej  maści,  super  kleje,  i inne  pierdyliony rzeczy  ABSOLUTNIE niezbędnych.  ;)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Witam. spokojnego dnia życzę.Chciałabym siostrze pomóc, która była z Mamusia lata /język parę słówek/ ale ona i ja to dwa różne charaktery.Kiedy byłam w domu zawsze matczyłam Mamusi i Jej .wczoraj siedziałam godzinami i szukałam czegoś dla 2 osób.Wiem że sama kroku nie zrobi.Ogłosiłam na FB i znalazłam ogłoszenie na już do świąt /chłopiec po wypadku 14 lat w łózku -31 lat/ tylko mam dylemat .Firma widnieje od 5 lat o której nie słyszałam,/ KaMaCare/ i mam obawy. 

Te firmy  co parę  lat  zmieniają  nazwę..

Diabli  wiedzą. 

Zapytam  koleżanki  z tamtych stron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, beatrix+ napisał:

W moim domu prostymi  naprawami  zajmuję  się  ja.

Dolna szuflada w kuchni  zawiera  najbardziej  potrzebne  rzeczy  dla kobiety  w kuchni. 

Czyli  kombinerki,  śrubokręt,  zwykły  i gwiazdkowy,  gwoździe,  wkręty,  taśma  izolacyjna,  sekator,  uszczelki  wszelkiej  maści,  super  kleje,  i inne  pierdyliony rzeczy  ABSOLUTNIE niezbędnych.  ;)

:kopara::kopara:dużo tego 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Magdzie napisał:

Ja niestety jestem tak sierota, albo wygodnicka. Mam dwie lewe ręce do jakiejkolwiek naprawy. W domu wiadomo mąż wszystko naprawia, problem zaczyna się w De, jak mi się rączka od garnka poluzuje :(, ale to ostatnio opanowała :dnaumialam trzymać się śrubokręt?, ludzie idę z postępem, już nawet fachowo nazwami rzucam, a nie znam jeszcze obcegi :oklaski:

Ja tak idę z postępem, żem zapragnęła torby z narzędziami... :d Pokazały się w Aldiku po 19,99 w dwóch kolorach :haha:Chyba "se" to sprawię bo zgrabne ci to i nawet nieciężkie :haha:Dorzucę do torby parę babskich niezbędników, jak szydełko... niezbędne dla mnie bo od "szydełkowania" zaczynam uzdatnianie zatkanych brodzików i wanien :szydera: 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał845 napisał:

Pierwszego dnia na tym adresie gdzie teraz jestem musiałem podpisać kartkę z informacją, że potwierdzam, że pralka, lodówka, etc.  zastałem jako sprawne.  Pierwszy raz takie coś mi się zdarzyło. Zastanawiam się po co to?...  Że co?  Że jak pralka się zepsuje podczas mojego pobytu to moja wina?  Przecież sprzęty się psują.  Ale to chyba (i mam taką nadzieję) chodzi o to, żebym jak coś na początkach pobytu nie powiedział, że zmiennik zostawił zepsutą pralkę czy coś.

Pewnie chcą wiedzieć, że to ty zniszczyłeś!>:( Ciekawe, jak sfajczysz 20-letni odkurzacz to zechcą zapłaty w markach? Popytaj dokładnie...:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, beatrix+ napisał:

W moim domu prostymi  naprawami  zajmuję  się  ja.

Dolna szuflada w kuchni  zawiera  najbardziej  potrzebne  rzeczy  dla kobiety  w kuchni. 

Czyli  kombinerki,  śrubokręt,  zwykły  i gwiazdkowy,  gwoździe,  wkręty,  taśma  izolacyjna,  sekator,  uszczelki  wszelkiej  maści,  super  kleje,  i inne  pierdyliony rzeczy  ABSOLUTNIE niezbędnych.  ;)

Brawo :dobrze: Własnie chce się dokształcić, bo też już niezłą wiedzę mam :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, NNNdanuta napisał:

Ja tak idę z postępem, żem zapragnęła torby z narzędziami... :d Pokazały się w Aldiku po 19,99 w dwóch kolorach :haha:Chyba "se" to sprawię bo zgrabne ci to i nawet nieciężkie :haha:Dorzucę do torby parę babskich niezbędników, jak szydełko... niezbędne dla mnie bo od "szydełkowania" zaczynam uzdatnianie zatkanych brodzików i wanien :szydera: 

Dzięki za pomysła z szydełkiem ...ja nie szydełkuję , ale jakieś w domu mam ...ja tylko wyszywam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, beatrix+ napisał:

W moim domu prostymi  naprawami  zajmuję  się  ja.

Dolna szuflada w kuchni  zawiera  najbardziej  potrzebne  rzeczy  dla kobiety  w kuchni. 

Czyli  kombinerki,  śrubokręt,  zwykły  i gwiazdkowy,  gwoździe,  wkręty,  taśma  izolacyjna,  sekator,  uszczelki  wszelkiej  maści,  super  kleje,  i inne  pierdyliony rzeczy  ABSOLUTNIE niezbędnych.  ;)

I jeszcze jedno pytanko... xd Dajesz radę ze spłuczką ???xd Bo ja to mam tak O.o

Edytowane przez NNNdanuta
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, INEZ napisał:

Dzień dobry

@Michasia 1959 ja bym się nie zastanawiała takich bliżej nie znanych firm jest wiele .Zawsze można wrócić do Polski jak coś będzie nie tak .Chcesz jechać razem z siostrą?

tak chcę jej pomóc bo jest bez grosza , a tu gdzie mieszkamy nie ma szans na prace /wioska/ ani w obrębie.a oferty na dwie opiekunki tez się rzadko zdarzają - może tak miało być?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Wpisz sobie nazwę firmy -opinie,,Jest troche ,ale wg mnie sztucznie przesłodzone.Osobiście nie znam.A Twoja firma dla siostry nic nie znajdzie? 

Dla mnie nic nie mają do świąt, a ona jest prawie bez języka, wpisywałam , figurują w rejestrze od 5 lat i ogłaszają się na FB

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -Dzień Dobry-Czesc:cześć:  

@Michasia 1959 ja poszłam do agencji która widniała miesiac ,,wszystko było ok! płacili,,jedz i się nie zastanawiaj,,sama się przekonasz co i jak, są 5 lat to i jest dobrze, nie trzeba byc 10 czy 15 lay na rynku, nieraz takie nowe też są super,,,czym więcej czytasz opinii tym glowa Twoja staje się głupsza nieraz, piszemy często ,że jednemu pasuje a drugiemu nie, musisz na swojej skórze to sprawdzić,,a jesteś naprawdę bardzo sympatyczną kobietką , dasz radę,,do boju,,powodzenia ,,zabieraj siostrę ,,

jeszcze coś ,,piszesz ,że macie odmienne charaktery,, ja se swoją jedną sisotrą tez mamy ,,calkiem ale to całkiem inne ,,normalka ,,

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał845 napisał:

Pierwszego dnia na tym adresie gdzie teraz jestem musiałem podpisać kartkę z informacją, że potwierdzam, że pralka, lodówka, etc.  zastałem jako sprawne.  Pierwszy raz takie coś mi się zdarzyło. Zastanawiam się po co to?...  Że co?  Że jak pralka się zepsuje podczas mojego pobytu to moja wina?  Przecież sprzęty się psują.  Ale to chyba (i mam taką nadzieję) chodzi o to, żebym jak coś na początkach pobytu nie powiedział, że zmiennik zostawił zepsutą pralkę czy coś.

Też pierwsze słyszę,,ale może przed Toba jakieś pijaki były tam,, dziwne,,też bym nie ruszyła ,jak tutaj ktoś już pisał, za nic,,nie piorę bo jak się popsuje coś w starociu pralkowym to będe musiała nową praleczkę im fundnąc??? szok,, dziwna rodzina,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sayonara 52 napisał:

@Blondi, kurde blaszka, a nie mowilam,ze zawod zmieniasz?

Niedlugo sklep z antykami otworzysz!

I pomyslec, zes sie marnowala w opiece.:tak:

@sayonara 52 skarbie ,,mebluje sobie pokój,,mam dośc nowoczesnych mebli, chcę trochę tanich staroci teraz na stare lata,,odnowić sobie sama ,bo to lubię robic, malować kocham, a jeszcze mam innych full talentów ukrytych,, niedługo zacznę dziergać na drutach ,,zamiast kupić kota w worku to sama tego kota zrobię,piszę o sweterku,,ale czasu brak, :hura:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaraz tv wyłączę ! ...Po sniadaniu , jak zwykle , doktor podsypia w swoim fotelu a w tv ...bardzo mocno katolicka stacja -EWTN - jakaś sopranistka , czy tam mezzo ...tak wydziera japę ...tak rozwala pysiola , że aż wątrobę jej widać ...a ja biedny żuczek , że nie dość , że na pysk dzisiaj padam ( chyba przez pogodę...) to jeszcze muszę wysłuchiwać darcia ...No ...skończyła wydzieranki ...teraz jakaś symfonia Dvoraka w wykonaniu orkiestry leci ...tego mogę słuchać . A nie jakiejś drzymordy ...wk..denerwuje mnie coś wszystko ostatnio .

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Chyba zaraz tv wyłączę ! ...Po sniadaniu , jak zwykle , doktor podsypia w swoim fotelu a w tv ...bardzo mocno katolicka stacja -EWTN - jakaś sopranistka , czy tam mezzo ...tak wydziera japę ...tak rozwala pysiola , że aż wątrobę jej widać ...a ja biedny żuczek , że nie dość , że na pysk dzisiaj padam ( chyba przez pogodę...) to jeszcze muszę wysłuchiwać darcia ...No ...skończyła wydzieranki ...teraz jakaś symfonia Dvoraka w wykonaniu orkiestry leci ...tego mogę słuchać . A nie jakiejś drzymordy ...wk..denerwuje mnie coś wszy9istko ostatnio .

Oj mnie też wszystko wnerwia....czas najwyższy pakować manatki  :d

Chyba będę miała problem z zapakowaniem czemodanów...tyle rzeczy sobie kupiłam :oklaski:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, awe59 napisał:

Oj mnie też wszystko wnerwia....czas najwyższy pakować manatki  :d

Chyba będę miała problem z zapakowaniem czemodanów...tyle rzeczy sobie kupiłam :oklaski:

Ja tym razem luzik ...tylko kawy i kilka sztuk czegoś , co zajmie miejsce po sztangach papierosów i takich tam innych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...