Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, asna napisał:

@Baśka powtarzająca się to zrobimy taki zakład. Ja pójdę na wybory, specjalnie wstanę fest wcześnie, zagłosuję na coś innego niż PiS i zobaczysz, że nic się nie zmieni. A na Hajduckiej jak autem szelonta tak dalej będzie szelontać. A za parę lat zrobi się safari. Zgoda?

Na PSL tez nie głosuj. Ja to nie rozumiem, jak mozna nie wiedzieć, kto w miescie czy gminie od lat przy korycie się trzyma i co zrobił, bądź czego nie zrobił. Jak zrobił to głosuje na niego, jak nic nie zrobił, to weg. Niech inny dostanie szanse zrobienia czegoś dobrego. Zobacz w Łodzi, Pani Prezydent ubiega się o kolejną 3 juz kadencję i wygra na 100% chociaz Pisdzielce robią wszystko, żeby tak się nie stało. Łódź się rozwija i kwitnie i ludzie to widzą i głosują na nią, bo ma dokonania i kocha to miasto. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awe59 napisał:

A pamiętasz jak było za komuny ? Nie poszłaś na wybory to paszportu nie dostałaś....no prawie jak Australia :d

Kary finansowe powinny być w Polsce....frekwencja na wyborach byłaby 100 %

Pamiętam i chodzilam na wybory. Własnie po to, żeby paszport dostać, ale wówczas przekreslałam karty i głos był niewazny :d :d :d Taki mały sabotaz :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dodzisława napisał:

Na PSL tez nie głosuj. Ja to nie rozumiem, jak mozna nie wiedzieć, kto w miescie czy gminie od lat przy korycie się trzyma i co zrobił, bądź czego nie zrobił. Jak zrobił to głosuje na niego, jak nic nie zrobił, to weg. Niech inny dostanie szanse zrobienia czegoś dobrego. Zobacz w Łodzi, Pani Prezydent ubiega się o kolejną 3 juz kadencję i wygra na 100% chociaz Pisdzielce robią wszystko, żeby tak się nie stało. Łódź się rozwija i kwitnie i ludzie to widzą i głosują na nią, bo ma dokonania i kocha to miasto. 

Prawda ...i Haneczkę to bym na rękach nosiła . A kłody pod nogi bez przerwy rzucali i rzucają.... ale w Łodzi ludzie mądrzy i myślący i wiedzą kto dla miasta lepszy .

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dodzisława napisał:

Na PSL tez nie głosuj. Ja to nie rozumiem, jak mozna nie wiedzieć, kto w miescie czy gminie od lat przy korycie się trzyma i co zrobił, bądź czego nie zrobił. Jak zrobił to głosuje na niego, jak nic nie zrobił, to weg. Niech inny dostanie szanse zrobienia czegoś dobrego. Zobacz w Łodzi, Pani Prezydent ubiega się o kolejną 3 juz kadencję i wygra na 100% chociaz Pisdzielce robią wszystko, żeby tak się nie stało. Łódź się rozwija i kwitnie i ludzie to widzą i głosują na nią, bo ma dokonania i kocha to miasto. 

U nas prezydent jest z PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, asna napisał:

@Baśka powtarzająca się to zrobimy taki zakład. Ja pójdę na wybory, specjalnie wstanę fest wcześnie, zagłosuję na coś innego niż PiS i zobaczysz, że nic się nie zmieni. A na Hajduckiej jak autem szelonta tak dalej będzie szelontać. A za parę lat zrobi się safari. Zgoda?

Idź i zagłosuj mądrze,kiedys będziesz może dzieci miał,dobrze by było gdybyś bez wstydu w twarz im mógł spojrzeć.

I jeszcze pytanko mam innej marki-to pisanie po śląsku to konieczność?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, awe59 napisał:

A pamiętasz jak było za komuny ? Nie poszłaś na wybory to paszportu nie dostałaś....no prawie jak Australia :d

Kary finansowe powinny być w Polsce....frekwencja na wyborach byłaby 100 %

Czy Holandia nie ma obowiązkowych wyborów.Bobrze nie idą ,a potem narzekają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

I jeszcze pytanko mam innej marki-to pisanie po śląsku to konieczność? 

Jak wam przeszkadza, to mogę nie pisać. W rajchu jak siedziałem, to jakoś lepiej się czułem, że mogę sobie tak popisać. Po powrocie do kraju mi zostało ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asna napisał:

Jak wam przeszkadza, to mogę nie pisać. W rajchu jak siedziałem, to jakoś lepiej się czułem, że mogę sobie tak popisać. Po powrocie do kraju mi zostało ;)

Pisz ,ale miej świadomość ,że nie każdy rozumie co piszesz,hi hi hi:)Ja nie wszystko np.Będziesz musiał słowniczek prowadzić dla tych z innych regionów:):):):)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie..moze lepiej z tlumaczem usiasc do czytania  forum zeby zrozumiec co autorzy  maja  na mysli...O.o

gwara gwara ale ja chyba malointeligetna jestem i nie rozumiem...przynajmniej nie wszystko

przyznam ze troche nie rozumie ciebie asna...ciskasz sie ze musisz pracowac za ojro itd wypowiadasz sie niecenzuralnie (jakos ostatnio coraz wiecej slowek wpada ...jakby sie jakas cenzura zepsula na forum) na temat de a jednak to w de zarabiasz..nie zrozum mnie zle ale to troche dla mnie nie zgrywa sie ze soba....jezeli juz powiedziales sobie ze bedziesz tu jezdzil to moze troche inaczej powinno sie na temat tego niewatpliwie dziwnego landu mowic...? mnie troche to traca...hipoktrytyka...?to oni ci placa a nie ty im...obojetnie jak na to spojrzysz...ale przeciez nikt nie kaze jaezdzic do de...mozna zawsze na kasie w biedronce usiasc..albo rowy kopac na budowie..nikomu nie chce umniejszac...zadna praca nie hanbi..ale my jako nacja nie jestesmy krysztalowi w swoim kraju a co dopiero za granica..

odnosnie wyborow...nie bede sie wypowiadc...mnie tam nie ma...osobiscie sie znaczy ...a polityka to zly temat zwlaszcza na sobotnie ziiiiimne rano

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a teraz moge krotkie dzien doberek powiedziec nowym starym czyli tym co po urlopach na lono forum wrocili 

az 1 na plusie z rana dzisiaj wiec chyba jednak z gaciami trzeba sie przeprosic..guggy.gif

moze kogos aromat obudzi....

za dwa dni bedzie 5 na stelomierzu..z przodu i tego sie trzymam

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka bloga cisza...

Wyborcza cisza. ;)

 

Ranek chlodny,  jego mać!  Okna miałam myć...

 

@Heidi Wykwintnych dań nie robię,  raczej dla zwykłych ludzi. 

Jeżeli na gorąco,  to polecam wołowinę w sosie słodkokwaśnym. Może  być  drób,  jednak wolowina ma swój kleik..

 

Mięso kroimy na kostkę 2x2cymy. Oprószamy mąką i smażymy do zarumienienia. 

Na osobnej patelni dusimy cebulę w półtalarki. A że 2 szt.Razem z czosnkiem.

Dodajemy cebulkę do mięsa,  podlewamy wodą na równo. 

Dusimy do miękkości mięsa.przyprawiasz solą i pieprzem, papryką słodka,  ostra, jak też swoimi ulubionymi ziołami. 

 

Puszkę  ananasów- sok wlewasz do gulaszu,  ananasa kuoisz w kostkę. 

Koncentrat pomidorowy wymieszać z łyżką wywaru i do gara. 

Potem ananasa i garść pietruchy. 

Jeszcze z 10 min. I gotowe. 

Podawać z belecym. ;)

Z nalewką ananasową świetnie smakuje. :)

spokojnej soboty Robaczki!

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry .....

Jeżu....jak ta @lucyna.beata...hałasuje po nocach ....Sama nie wiem , czy doktor mnie obudził , czy Lucy spać nie pozwala ?...Teraz to już obojętne ...i tak już oka nie zmrużę ...Trudno ...kawę trzeba dopić ..cugasa jeszcze jednego zaliczyć i do roboty ...ok. 8.30 ...W sumie to mogłabym się dzisiaj spakować i na chatę jechać , bo Elka mi wczoraj wypłaciła kasę należną ....do końca turnusu :szydera:...Niee...tak nie zrobię ...sie wzięło ...się zapitala do końca ...

Miłego , spokojnego dnia ...:cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Już wstnięta jestem.Śniadanie tak za godzinę ,to jeszcze fura czasu.Niby mam na ósmą szykować ,ale Pdp kręci się już od siódmej.Jak te  wszystkie babcie w tyłkach zegarki mają.A potem śpią w fotelach.

Miłego dnia życzę wam kochani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.10.2018 at 13:33, Michał845 napisał:

Ja to zawsze zabieram pełną walichę, że ledwo zapinam. A w DE zawsze znajdą się ciekawe rzeczy do kupienia. No i potem przykry problem.... co by tu zostawić?   A wiadomo jak z Sinbadami, bo czasem tylko taka opcja istnieje. do 25 kilo bagażu i często gęsto ważą. Sam kupiłem wagę bagażową aby nie było zonka.

Limit bagażu jest 25 kg na 1 sztukę, a można mieć 2 sztuki, razem 30 kg. Możesz się starać o Kartę stałego klienta i wtedy limit jest 40 kg, ale trzeba uważać, limit na jeden bagaż dalej nie więcej jak 25 kg.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez już na nogach :cześć2:Swój ulepek (mocno słodką kawę) piję i z góry chwalę sobotę xd Piątek też nie był zły, tylko zwyczajnie najpracowitszy dzień na tej stelli. A teraz już tylko, sobota, niedziela, sobota, niedziela i tak do piątku xd Weekendu udanego życzę i buziaki wysyłam :cmok:

P.S. Sama chwalę ustrój, który dał mi prawo wyboru głosować czy nie ... W swoim życiu głosowałam tylko raz i to też na usilne błagania swojej rodzicielki ... Cieszę się, że nie muszę deklarować się po którejkolwiek ze stron i udawać, że znam się na tym za czym (oddając głos) się opowiadam ... Żyjemy w dobie specjalistów, więc niech każdy robi to co umie ... :d

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa.....niech każdy robi co chce ...niech czeka aż manna z nieba zacznie spadać ...niech nic oprócz własnego czubka nosa nie widzi ...a ja tak z tyłu sobie stanę ...niech inni za mnie załatwiają ...Po kiego się przemęczać ?Tak tylko zapytam ....kochasz li swój kraj ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...