Skocz do zawartości

Czy lubicie swoich podopiecznych?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Glupie, nie?:))))

Wcale nie,jesteśmy ludźmi nie robotami.Trudno oczekiwać ,że wyłaczymy uczucia i emocje na 100%.Ale masz rację ,pilnować siętrzeba ,czasem bardz,żeby dystans zachować .Jakby okrutnie to nie zabrzmiało to wyłącznie praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrew napisał:

Też mam odmienny światopogląd od członków partii rządzącej ale mnie to absolutnie nie razi. Widocznie jestem bardziej tolerancyjny. A nie razi do czasu jak mnie nikt nie krytykuje za moje ( zdrowe) podejście do życia.

Tolerancyjnym sie jest lub nie. Nie da sie nim byc mocniej lub mniej. Tak jak powiedzialam. Na wszystko jest czas i miejsce. Gdy bede chciala sie pomodlic to pojde do kosciola. Gdy bede chciala porozmawiac o swojej wierze to zrobie to w grupie mnie podobnych. Niekoniecznie w miejscu publicznym bo uwazam to za brak kultury osobistej. Dlaczego? A dlatego, ze w gronie ludzi sa tez takie z innym swiatopogladem. I czuja sie tym zwyczajnie zazenowane.

Chcialbys jechac pociagiem, w ktorym ktos klepie pacierze? Ja nie. Czulabym sie niezrecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Wcale nie,jesteśmy ludźmi nie robotami.Trudno oczekiwać ,że wyłaczymy uczucia i emocje na 100%.Ale masz rację ,pilnować siętrzeba ,czasem bardz,żeby dystans zachować .Jakby okrutnie to nie zabrzmiało to wyłącznie praca.

To nie jest okrutne Kasiu. To jest prawdziwe. To jest wylacznie praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Andrew napisał:

To racja albo jak inni wolą oczywista oczywistość. Pytanie jednak brzmi czy to tak łatwo przychodzi i czy stanowcza asertywność nie wpływa na dalsze relacje. Może Marysia z kochanej będzie beeee ?

Każda odmowa nie przychodzi łatwo , tego trzeba się nauczyć tak samo jak negocjowania stawki za pracę   . Podstawa to uwierzyć w siebie .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Tolerancyjnym sie jest lub nie. Nie da sie nim byc mocniej lub mniej. Tak jak powiedzialam. Na wszystko jest czas i miejsce. Gdy bede chciala sie pomodlic to pojde do kosciola. Gdy bede chciala porozmawiac o swojej wierze to zrobie to w grupie mnie podobnych. Niekoniecznie w miejscu publicznym bo uwazam to za brak kultury osobistej. Dlaczego? A dlatego, ze w gronie ludzi sa tez takie z innym swiatopogladem. I czuja sie tym zwyczajnie zazenowane.

Chcialbys jechac pociagiem, w ktorym ktos klepie pacierze? Ja nie. Czulabym sie niezrecznie.

Oczywiście, że nie chciałbym ale wyobraź sobie, że tak kiedyś miałem. Jechałem nocnym pociągiem z klerykiem, który najpierw się modlił , a później wdał się ze mną w dyskusje o wierze. I co z tego wynikło ? Pozostaliśmy na swoich, z góry upatrzonych pozycjach ale czas podróży minął niezauważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Chcialbys jechac pociagiem, w ktorym ktos klepie pacierze? Ja nie. Czulabym sie niezrecznie.

Ludzie podróżujący pociągiem gadają  przez telefon w przedziale całymi godzinami,słuchają głosno muzyki ,więc czemu mieliby pacierzy nie klepać? 

W prywatnym domu podopiecznego takie zachowanie byłby bardzo nie na miejscu,ale w miejscach publicznych panuje wolna amerykanka,co również jest nie miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Każda odmowa nie przychodzi łatwo , tego trzeba się nauczyć tak samo jak negocjowania stawki za pracę   . Podstawa to uwierzyć w siebie .  

Czyli jednak wiara jest potrzebna ! Nawet jeśli to jedynie wiara w siebie. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrew napisał:

Oczywiście, że nie chciałbym ale wyobraź sobie, że tak kiedyś miałem. Jechałem nocnym pociągiem z klerykiem, który najpierw się modlił , a później wdał się ze mną w dyskusje o wierze. I co z tego wynikło ? Pozostaliśmy na swoich, z góry upatrzonych pozycjach ale czas podróży minął niezauważenie.

Nie udało ci się go przekonaćdo swoich racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrew napisał:

Oczywiście, że nie chciałbym ale wyobraź sobie, że tak kiedyś miałem. Jechałem nocnym pociągiem z klerykiem, który najpierw się modlił , a później wdał się ze mną w dyskusje o wierze. I co z tego wynikło ? Pozostaliśmy na swoich, z góry upatrzonych pozycjach ale czas podróży minął niezauważenie.

Na temat wiary i polityki , można miło pogadać z inteligentnym i kulturalnym  człowiekiem , nawet jak mamy skrajnie różne poglądy , bo zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ivanilia40 napisał:

Ludzie podróżujący pociągiem gadają  przez telefon w przedziale całymi godzinami,słuchają głosno muzyki ,więc czemu mieliby pacierzy nie klepać? 

W prywatnym domu podopiecznego takie zachowanie byłby bardzo nie na miejscu,ale w miejscach publicznych panuje wolna amerykanka,co również jest nie miejscu.

To jest obrzydliwe. Ale na takie zachowanie jest ciche przyzwolenie i stad ta cala amerykanka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ivanilia40 napisał:

Nie udało ci się go przekonaćdo swoich racji?

Tak do końca to nie wiem. Może i przekonałem go choć częściowo ale nie wypadało mu się do tego przyznać. A może jako facet mam mniejszą zdolność do perswazji . Kobiecie byłoby chyba znacznie łatwiej, a jeszcze jeśli atrakcyjną by sie okazała, to tym bardziej. :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andrew napisał:

Tak do końca to nie wiem. Może i przekonałem go choć częściowo ale nie wypadało mu się do tego przyznać. A może jako facet mam mniejszą zdolność do perswazji . Kobiecie byłoby chyba znacznie łatwiej, a jeszcze jeśli atrakcyjną by sie okazała, to tym bardziej. :$

Faktycznie,kobieta ma zawsze rację,ale jeśli chodzi o kleryka to z tą atrakcyjnością bym tak nie generalizowała.

Żeby nie odbiegać od tematu,zawsze trzeba trzymać się umowy,nawet jeśli rodzina spoufali się za bardzo z opiekunką,ktora wraca n-ty raz. Starać się trzymać dystans i nie myśleć o pdp jak o kimś bliskim,bez względu na staż. Ja narazie się wymądrzam,ale sama nie wiem jak to będzie,kiedy mój pdp odejdzie,póki co staram się go nie lubić ,choćby za to że wciąż grzebie w lodówce.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Na temat wiary i polityki , można miło pogadać z inteligentnym i kulturalnym  człowiekiem , nawet jak mamy skrajnie różne poglądy , bo zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego 

To chyba sedno możliwości dyskusji na każdy temat. Ale jeśli jedna ze stron  wpada w histeryczny ton i nie znajdując argumentów potrafi jedynie negować (czasami obrażać) , to wszystko bierze w łeb i niezależnie od ukończonych uniwersytetów wychodzi  prawdziwy charakter albo przysłowiowa słoma i dyskusja się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrew napisał:

To chyba sedno możliwości dyskusji na każdy temat. Ale jeśli jedna ze stron  wpada w histeryczny ton i nie znajdując argumentów potrafi jedynie negować (czasami obrażać) , to wszystko bierze w łeb i niezależnie od ukończonych uniwersytetów wychodzi  prawdziwy charakter albo przysłowiowa słoma i dyskusja się kończy.

Dlatego zaznaczyłam , że kompanem w takiej dyskusji może być tylko osoba inteligentna i kulturalna :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ivanilia40 napisał:

Nie,od kiedy przekroczył krytyczną wagę. Ma zakaz zaglądania do niej po kolacji.>:(

Tylko nie opowiadaj, że  za nieprzestrzeganie zakazu grożą mu jakieś kary. A jeśli tak, to ponformuj nas łaskawie jakie. Może masz jakąś tabelę punktów karnych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...