Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, erika napisał:

:hahaha::rozpacz:  Jolki :hahaha: ja nie mam w domu pampersów .  @jolantapl. Derce to musisz w tłumacza Google wpisać :p   :hahaha:  

Jak mogłaś mnie tak podpuścić Ty po prostu konkurencje chciałaś wyeliminować ha ha a co do pampersów to teraz juz wiesz co z de masz sobie przywieżć ha ha

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i pampersy na obiad? litości ,,,pampersy w sosie bezszamelowym-no nie wytrzymiem,,wiem,ze sama zbaczam z tematu i to nieraz ,więc:hahaha: sama lubię takie zbaczanki-hahha ale proszę Państwa tutaj piszemy o ulubionych daniach na obiad,,,więc moje np, danie ulubione to ,,wszystko co jest zjadliwe na stelli,,,zawsze przetrzymam bo zjadliwe,,nie mam wymagań ,,bo znam bidę i bogactwo wszędzie się szybko odnajdę i nowe jadłospisy rodziny typu marchewka z zmiemniakami w sosie tez się da polubieć:hahaha:a jak zdrowo,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiad mam typowo niemiecki :hahaha: , bo wczorajszy . Tylko ziemniaki zrobie smazone , bo nie chce mi sie nic innego z wczorajszych tworzyć.  Bedzie smakował , bo wczoraj smakował też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ankka napisał:

Chciała bym zrobić  na obiad jakieś z kurkami, myślałam o schabie duszonym w sosie kurkowymi. Czy wy macie jakieś sprawdzone pomysły ?

 

Ja bym zrobiła schab osobno,,np, kotlet i do tego sam sos z kurkami w śmietanie,,,czyli  usmażone kurki z cebulką i zalane śmietaną,, ale tez lubie mięso razem z grzybkami razem duśic,,ale kurki to sa takie grzybki ,gdzie najlepiej smakują usmażone na masełku np.  ale narobiłas mi smaka na te kurki,,,odpowiednie przyprawy ,,a raczej sól i pieprz bo inne zatraca smak tych kurek,,,ja jestem grzybiarka też,,,kocham grzybki,,uwielbiam je,,kocham las,,teraz zaraz się wybiorę do lasu-hahahah po nocach,,,:hahaha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, svieta napisał:

dla mnie bardzo pomocne są urządzenia typu  termomix, bo tak naprawdę jedzenie robi się 'samo' ;)

slyszałam o tym i widziałam i może to i dobre ,,a w domu mam takie urządzenia i nie na jednym gotowalam zupę i wychodziło super,,albo kurczaka wsadziłam i po godzinie z miasta ,,kurczak gotowy do jedzenia -upieczony jak z grilla,,bo to grill był,,ale to były czasy jak robiłam rewolucję w swoim dużym domu,,,nie bylo kuchni ale sprzęt był na wszystko,,aby normalnie funkcjonować,,,:hahaha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem staroświecki model :) lubie pokrywke podnieść , zamieszać i popatrzeć. Mam to co jest niezbędne z urządzeń kuchennych, ale i tak często nie używam . Bo mnie w domu nie ma:hahaha::hahaha:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blondi napisał:

Ja bym zrobiła schab osobno,,np, kotlet i do tego sam sos z kurkami w śmietanie,,,czyli  usmażone kurki z cebulką i zalane śmietaną,, ale tez lubie mięso razem z grzybkami razem duśic,,ale kurki to sa takie grzybki ,gdzie najlepiej smakują usmażone na masełku np.  ale narobiłas mi smaka na te kurki,,,odpowiednie przyprawy ,,a raczej sól i pieprz bo inne zatraca smak tych kurek,,,ja jestem grzybiarka też,,,kocham grzybki,,uwielbiam je,,kocham las,,teraz zaraz się wybiorę do lasu-hahahah po nocach,,,:hahaha:

ale mi smaka narobilas na te kurki, ale narobilas... u mnie, czy tez u nas dzis kurczak w sosie slodko-kwasnym, moje popisowe danie,mniam, do tego ryz i 2 suroweczki. uwielbiam gotowac dla tej rodziny dziadka, zwlaszcza dla Manfreda, jego siostrzenca.... kocham patrzec jak on na koniec wylizuje talerz, salaterki po salakach, czy surowkach i taki caly umorusany zachwala jakie pyszne jedzenie, az sie chce dla niego cos wymyslac i robic!!!!! najgorzej zawsze gotuje sie dla takich, co to im nigdy nic nie smakuje, ze oni sami kiedys najlepiej gotowali i nikt im nib nie dorowna.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Blondi napisał:

Ja bym zrobiła schab osobno,,np, kotlet i do tego sam sos z kurkami w śmietanie,,,czyli  usmażone kurki z cebulką i zalane śmietaną,, ale tez lubie mięso razem z grzybkami razem duśic,,ale kurki to sa takie grzybki ,gdzie najlepiej smakują usmażone na masełku np.  ale narobiłas mi smaka na te kurki,,,odpowiednie przyprawy ,,a raczej sól i pieprz bo inne zatraca smak tych kurek,,,ja jestem grzybiarka też,,,kocham grzybki,,uwielbiam je,,kocham las,,teraz zaraz się wybiorę do lasu-hahahah po nocach,,,:hahaha:

Właśnie dziś tak zrobiłam - oddzielnie, jak polecałaś - wyszło SUPER pyszne!!! 

Do tego surówka z kapusty pekińskiej, ogórka i pora - moja porcja poniżej bez ziemniaków (bo się odchudzam... tzn. chcę...)

zdj.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj na obiadek rolady niestety nie wołowe bo za długo by się smażyły a w środku mielone mięso tak po śląsku ja za takimi nie przepadam ziemniaki i sałatka z pomidorów i konserwowych ogórków .Obiad na 12 punkt :hahaha: dobrze,że w tym domu jeszcze ktoś pracuje oprócz mnie.Jedną ręką w garnkach mieszam ,drugą w kuchni sprzątam a jak ja jeszcze daje radę na forum pisać?:płacz::hahaha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

U mnie dzisiaj na obiadek rolady niestety nie wołowe bo za długo by się smażyły a w środku mielone mięso tak po śląsku ja za takimi nie przepadam ziemniaki i sałatka z pomidorów i konserwowych ogórków .Obiad na 12 punkt :hahaha: dobrze,że w tym domu jeszcze ktoś pracuje oprócz mnie.Jedną ręką w garnkach mieszam ,drugą w kuchni sprzątam a jak ja jeszcze daje radę na forum pisać?:płacz::hahaha:

Joleńko :serce: Ja też z urodzenia jestem Ślązaczką :) Tym bardziej, jest mi bardzo miło być z Tobą w pozytywnych relacjach, za które Ci bardzo dziekuje :) Jesteś Wielka Joluś :serce: i dasz ze wszystkim radę, bo Ślązaczki tak mają :) Moc serdeczności dla Wspaniałej Ślązaczki Jolci :serce: Od Ślązaczki mieszkającej na Pomorzu :) Miłego popołudnia Joluś :serce: Na jakiś czas-znikam... :) ale zapewniam, że jak najszybciej do Was Wszystkich w Opiekunkowie :serce: Wrucę... :) 

Edytowane przez Hal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...