Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Łukasz napisał:

dziś nie gotuję,obiad w restauracji chińskiej ..zupa z bambusem,ryż i surówka z kaczką i po dwie sajgonki...brzuch pęka...wszystko byłoby fajnie,gdyby nie to,że w tv poleciała reklama o środkach na erekcję...i jak tu udowodnić partnerce,że jeszcze nie mam z tym problemu? :płacz::hahaha: no,ale kochane Bieszczady blisko,coraz bliżej...

o kurcze... nie zazdroszcze... ale ogolnie to inne reklamy (sama sie zastanawialam wieeeele razy jak je dobierają) ze w porze obiadu zawsze lecą takie o trawieniu, wzdeciach i tym podobne, az sie jesc odechciewa.... 

a jak udowodnic partnerce, ze nie ma sie z "tym" problemu...... hm... zademonstrowac w caaaalej okazalosci :) bawcie sie boooosko!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.08.2017 at 08:36, jolantapl. napisał:

Witaj w klubie ja nie cierpię niemieckich wędlin ha ha a co ciekawe sami Niemcy wychwalają zawsze polskie wyroby wędliniarskie;)

kochane moje! tego G...a nie da sie jesc. i austriackie i niemieckie smakuja jak plastik... obrzydliwe to! w Austrii jest jeszcze Kaeseleberkaese to na goraco zapiekane i sprzedawane w bulce, tutaj jest tylko Leberkaese, ale smakuje obrzydliwie... a to moja milosc!!! moge jesc chyba 3 razy dziennie, mniam! 

sushi.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bozka napisał:

Kurcze! A mnie ostatnio świeże wędliny z Rewe smakowały. Szczególnie przednie salami i boczuś.

moze trafilas na jakies normalniejsze :) a wiesz co mi posmakowalo? w tutejszych Metzgerei, tych sklepiczkach miesnych sa na wage salatki, kurcze, taka z kurczakiem i ananasem i taka, gdzie sa wymieszane 3 rodzaje malenkich grzybkow i do tego pokrojony por, mniam, tylko ceny,.... to wieksze pudeleczko kosztuje 5-6 euro w zaleznosci od wagi.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam ja dzisiaj mialam na obiad kalarepę ugotowaną w sosie i ziemniaki,,hahahha a figura moja nic się nie zmieniła i waga też,, jem takie wspaniałości tuczące:hahaha: ale głodna nie jestem,,najważniejsze ,że mam fajki,,,jestem bardzo mało wymagająca ,,sushi jadłam w restauracji azjatyckiej tutaj-było pyszne,,smaczne,,gotowych nie kupuję sushi w marketach ,bo nie idzie ich jesc,,,mi bardzo tutak smakuje pasztet grubo mielony,,taki w swojskim flaku i metka grubo mielona,,świeże mięsko dobrze doprawione,,,:p

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj podopieczny jakos ostatnio wymazał z jadłospisu wszelkie mięsiwa i oboje stajemy sie jaroszami :) . Więc dzisiaj na obiad ziemniaczki tłuczone z masełkiem i sos pieczarkowy . Troche pokombinowałam z warzywami i zanosi sie na rewelacyjny. Na deser robię jabłka w cieście z cynamonem i gożdzikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obiad militarny. Wczorej kupiłam matiasy w Aldi .Zrobiłam z cebulką i rodzynkami , pokropiłam octem i zalałam olejem. Na kolację zjedliśmy po cząstce . Podopiecznemu bardzo smakowały, więc życzył sobie na dzisiaj - śledzika i kartofle w mundurkach . I problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz mam rosół,,cały gar rosołu,prawdziwego i aromatycznego ,,pachnie w całym mieszkaniu rosołem,,,i jeszcze grilowana kiszka jaglana-pycha z mięsem i kaszą jaglaną,,przypieczona i zarumieniona ,,,w smaku? to miodzicho,,,nic specjalnego nie gotuję dzisiaj ,,za dużo nie jem,,aby w spodnie wejsc te mniejsze rozmiarem:hahaha: a po drugie aby utrzymac figurę,,hahhaha 

Jak Ty ladnie piszesz po niemiecku-brawo!!!!:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

A u mnie dzisiaj szpecle ( nie wiem jak się to pisze ) od razu z wędlinką. Pierwszy raz robię ale chyba dam radę. :d

 

Dasz radę @Maria Jolanta ,,ja spatzle robiłam w De tak,,,ciasto na deseczkę i łopatką plastikową ciach ciach cieniutkie paseczki do wody,,tak babcia robiła ,,,więc nauka byla i ja tez zrobilam i smakowało bardzo,,potem wszystkim opowiadała o moich pysznych kluskach:hahaha: ale po tej stelli mialam dośc serdecznie kluchów,,naleśników i gofrów,,dosc,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, erika napisał:

a mnie jak pyta agencja to zawsze mówię że gotuję Blumenkohlsuppe:hahaha: albo derce :p

ha ha dzięki za podpowiedz teraz będe mogła zabłysnąć jak mnie jakaś rekruterka spyta bo ja zawsze mówiłam to co gotuje w danym dniu w domu ha ha a u mnie takich specjałów się nie jada ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...