Skocz do zawartości

bozka

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

84 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  Ach! Napiszcie co zrobić z tą kartą Ekuz? Tylko nagłe leczenie? A Frauen arzt na przykład?
 2. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  Oszalałam na punkcie grzybów. Codziennie wracam z koszem. Mój pokój zamienił się w suszarnię. Kaloryfer na full, okno otwieram bo aromat za mocny. Ja kupuję kawę Lavazza i dilmah. Ekspres mielący, chyba dobry, bo synek babci pije zawsze, jak wpada, a on tylko dobre rzeczy....
 3. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  @jolantapl. Ja też piekąca opiekunka jestem. Piekę bo lubię Piec, robić coś konstruktywnego i jeść domowe wypieki. Babcia mi dziś brawo biła po cieście tzw. kręconym z dynią. Dodałam cukier pomarańczowy i sprawdził się. Mimo wszytko z niedowierzaniem spojrzałam na kalendarz, bo wynika z dat że od mojego powrotu minęło dopiero 2 tyg. a ja czuję jakbym w domu nie była wieki, a tu była tak długo, że hoho... Jakieś czasoprzestrzenne czary-mary. Ach!
 4. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  No coś Ty... Do odważnych świat należy! Każdy ma inaczej, jedni muszą w Himalajach zdobywać szczyty, inni ścigać się ze śmiercią... Spokój może też zabijać... powoli.... A jak rozpoznać teren jak nie połazić, pospacerować.... odkryć to, czego miejscowi - jeżdżąc tylko autami przeważnie - nie widzieli. U mnie słoneczko fajne! Może na grzybki....
 5. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  @jolantapl. Znam ten dreszczyk emocji, jak się człek gubi. Ja w Sigerland, gdzie pagórkowato i górkowato co i rusz zgubię się w lesie. Wczoraj pogubiłam się w Rewe ha ha bo pojechałam do sąsiedniej wsi ... a tam regały cosik inaczej. Co do protezy ... poszukaj w kieszeniach w szafie. Może w nocy postanowił schować. Moja dementunia śpi protezie.
 6. A co wy, kochani? Ćwiczycie tu niemiecki? Bis dann...:)
 7. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  @Blondi ! Ty to jesteś żywa reklama książki Sekret i teorii przyciągania. Pozdrawiam!
 8. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  @jolanta.pl ..... i sama się kodujesz, że na luksusy musisz pracować! Blondi myślała inaczej... że się trafią.... i się trafiły! @Blondi superrrrrrr! Pozytywnie zazdraszczam.... Wyswataj i mnie!
 9. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  Ja ostatni wieczór w PL. Jutro rano odpalam kiecę i lecę Wawa Chopina - Dusseldorf! :Postanowienie, że ostatni raz jadę do dotychczasowej demencyjnej pdp. Ale jak będzie???? Trochę się łamię, bo lepsze znane niż .... gołąb na dachu. Zwłaszcza, że kondycha tak sobie, bo chora przyjechałam i chora wyjeżdżam. Zatoki lubią nawracać :(. Plan spraw do załatwienia nie wykonany przez choróbsko... A jak w waszych planach sprawa świąt Bożego Narodzenia? Planujecie spędzać w pracy w DE, czy absolutnie tylko i wyłącznie w PL, z rodziną! Piszcie!
 10. @basica ! Ja też mam swoje zdanie na temat agencji, ale... współpracuję z nimi, bo w mojej sytuacji to optymalne wyjście. Rozumiem że nie pracujesz w pomocy 24h z zamieszkaniem u pacjenta i masz rodzinę w de. Ja też w umowie agencyjnej mam 8 h dzień pracy. Mam - ale pozostaje on na papierze.
 11. bozka

  Grzybica osób starszych .

  @gość aga fajnie, że założyłaś ten temat... Grzybica atakuje zwłaszcza osoby z cukrzycą, po antybiotykoterapii i chemioterapii. Wiele osób ma grzybicę układu pokarmowego... zwykle bezobjawowo. Jak nazywa się płyn do dezynfekcji sztućców? Napisz. I gdzie kupić? Myślę, że wiele zależy od naszej odporności. Moja córka alergiczka skórna łapie różne problemy (ostatnio łupież pstry)... nikt z rodziny od niej się nie zaraża, choć specjalnie nie uważamy.
 12. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  A ja dzisiaj mam 7-my dzień urlopu. Jestem po 2-giej kawie, bo leje deszcz. Właśnie rozkręciłam kibel i wyniosłam na zewnątrz. Tymi rękami (tu pokazuję swoje ręce!)!!! Zaraz jadę po nowy sraczyk!
 13. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  Rozumiem cię @Betty doskonale. Jak możesz to sprowadź lekarza. Twój spokój i poczucie, że zrobiłaś wszystko, jest ważne. Zabierzesz to z tej "szteli" w sobie, w swojej psychice. Wiele opiekunek nie rozumie podejścia niemieckich rodzin. My - mimo że biedniejsi jesteśmy - postępujemy inaczej wobec starych ludzi. Ale tu chyba system opieki medycznej inaczej reaguje na wiekowych pacjentów. Wspominał mi syn mojej pdp., który jest lekarzem.
 14. bozka

  Rozmowa przy kawie (1)

  Dołączam się do @Łukasz. Nic z tym nie zrobisz. Pozwolić odejść i towarzyszyć, być obok... Odmowa jedzenia i przyjmowania płynów to wyraźny znak...


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...