Skocz do zawartości
Reklama:

bozka

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  68
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

61 Zauważony

1 obserwujący

O bozka

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy
 1. [...] Rozmowa przy kawie

  @Blondi ! Ty to jesteś żywa reklama książki Sekret i teorii przyciągania. Pozdrawiam!
 2. [...] Rozmowa przy kawie

  @jolanta.pl ..... i sama się kodujesz, że na luksusy musisz pracować! Blondi myślała inaczej... że się trafią.... i się trafiły! @Blondi superrrrrrr! Pozytywnie zazdraszczam.... Wyswataj i mnie!
 3. [...] Rozmowa przy kawie

  Ja ostatni wieczór w PL. Jutro rano odpalam kiecę i lecę Wawa Chopina - Dusseldorf! :Postanowienie, że ostatni raz jadę do dotychczasowej demencyjnej pdp. Ale jak będzie???? Trochę się łamię, bo lepsze znane niż .... gołąb na dachu. Zwłaszcza, że kondycha tak sobie, bo chora przyjechałam i chora wyjeżdżam. Zatoki lubią nawracać :(. Plan spraw do załatwienia nie wykonany przez choróbsko... A jak w waszych planach sprawa świąt Bożego Narodzenia? Planujecie spędzać w pracy w DE, czy absolutnie tylko i wyłącznie w PL, z rodziną! Piszcie!
 4. Jaka agencja pracy?

  @basica ! Ja też mam swoje zdanie na temat agencji, ale... współpracuję z nimi, bo w mojej sytuacji to optymalne wyjście. Rozumiem że nie pracujesz w pomocy 24h z zamieszkaniem u pacjenta i masz rodzinę w de. Ja też w umowie agencyjnej mam 8 h dzień pracy. Mam - ale pozostaje on na papierze.
 5. Grzybica osób starszych .

  @gość aga fajnie, że założyłaś ten temat... Grzybica atakuje zwłaszcza osoby z cukrzycą, po antybiotykoterapii i chemioterapii. Wiele osób ma grzybicę układu pokarmowego... zwykle bezobjawowo. Jak nazywa się płyn do dezynfekcji sztućców? Napisz. I gdzie kupić? Myślę, że wiele zależy od naszej odporności. Moja córka alergiczka skórna łapie różne problemy (ostatnio łupież pstry)... nikt z rodziny od niej się nie zaraża, choć specjalnie nie uważamy.
 6. [...] Rozmowa przy kawie

  A ja dzisiaj mam 7-my dzień urlopu. Jestem po 2-giej kawie, bo leje deszcz. Właśnie rozkręciłam kibel i wyniosłam na zewnątrz. Tymi rękami (tu pokazuję swoje ręce!)!!! Zaraz jadę po nowy sraczyk!
 7. [...] Rozmowa przy kawie

  Rozumiem cię @Betty doskonale. Jak możesz to sprowadź lekarza. Twój spokój i poczucie, że zrobiłaś wszystko, jest ważne. Zabierzesz to z tej "szteli" w sobie, w swojej psychice. Wiele opiekunek nie rozumie podejścia niemieckich rodzin. My - mimo że biedniejsi jesteśmy - postępujemy inaczej wobec starych ludzi. Ale tu chyba system opieki medycznej inaczej reaguje na wiekowych pacjentów. Wspominał mi syn mojej pdp., który jest lekarzem.
 8. [...] Rozmowa przy kawie

  Dołączam się do @Łukasz. Nic z tym nie zrobisz. Pozwolić odejść i towarzyszyć, być obok... Odmowa jedzenia i przyjmowania płynów to wyraźny znak...
 9. [...] Rozmowa przy kawie

  @emma znam ten dylemat - wracać, nie wracać... zwłaszcza jak podopieczna zżyła się z nami, ale miejsce coraz cięższe... Też tkwię w takim dylemacie. Teraz jestem w PL, ale zaznaczyłam agencji, że wrócę raczej na 4-5 tygodni. W głowie jednak nie przestaje się tłuc: może jednak zostać??? @Łukasz Tarnica? Kiedyś zdobyta... Ach Bieszczady .... jeszcze tam wrócę. Póki co tłukę kijkami trekingowymi po niemieckich szlakach
 10. [...] Rozmowa przy kawie

  A' ropos pedantycznych, perfekcyjnych, niemieckich staruszek.... Też opiekuję się taką! Frendzle czesze rękami, bo ja niechluja, jak przejdę, to .... pomechrane! Naczynia w zmywarce nie mogą się stykać, codziennie wszystkie ściereczki kuchenne do prania (nawet te czyste). Demencja sprawia, że wiele schodzi z jej zaburzonego planu uwagi. Uczę ją innego podejścia bardziej "egal" i"opala", a że mam u niej autorytet to mnie słucha i .... odpuszcza. Dziewczyny czym się te umywalki wyciera? W sklepie w de widziałam specjalne poduszeczki
 11. [...] Rozmowa przy kawie

  @Maria Jolanta jakich ja grzybów nazbierałam w niemieckim lesie! Ani jeden nie był robaczywy! I to przy szlaku turystycznym... bo w dużą pauzę wybrałam się nad jeziorko w kraterze nieczynnego wulkanu.
 12. [...] Rozmowa przy kawie

  Oj wy dziewczyny w lesie.... z tymi dziadkami! Niemieckie opiekunki nie w lesie.... rozkochują dziadka, doprowadzają do ślubu i mają po nim "gute Rente". Tak było z teściem sąsiadki mojej podopiecznej. Bulwers był na całą ulicę, a synowa trzęsła się jak galareta, bo pewnie i majątek po dziadku opiekunce - żonie przypadł. Dziadek po 90-tce miał dobrą rentę, bo był kombatantem z II WŚ. Oślepł w wyniku obrażeń na froncie w Polsce. Życie zawdzięczał dwóm polski dziewczynom, które znalazły go gdzieś w polu i wezwały ratunek do ciężko rannego. Kurcze w ramach rekompensat to by się mógł taki dziadek z Polką hajtnąć. Ha.. ha...ha....
 13. Wyżywienie

  Klopsy na różne sposoby. Z warzywami duszonymi w białym sosie, w sosie musztardowym...
 14. Teraz moda w Niemczech na prowadzenie demencji bez leków. Po latach faszerowania neuroleptykami odwala im w drugą stronę. Jestem u babci, męczącej i upierdliwej, umęczyła każdą opiekunkę, ale i jej źle było, męczyła się w stanie niepokoju, lęku, napięcia wewnętrznego. Syn - lekarz wpadał na chwilę i matki z nikim nie konsultował. Eine Polin miała załatwiać temat. Musiałam zadziałać przez agencję, postawić się, to leki się znalazły.
 15. Ja dziennikarką, której się w życiu prywatnym ostro sypnęło. Ogarnęłam co się dało, odsapnęłam i wyjechałam do opieki.
×

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się