Skocz do zawartości

bozka

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

82 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy
 1. [...] Rozmowa przy kawie

  Ach! Napiszcie co zrobić z tą kartą Ekuz? Tylko nagłe leczenie? A Frauen arzt na przykład?
 2. [...] Rozmowa przy kawie

  Oszalałam na punkcie grzybów. Codziennie wracam z koszem. Mój pokój zamienił się w suszarnię. Kaloryfer na full, okno otwieram bo aromat za mocny. Ja kupuję kawę Lavazza i dilmah. Ekspres mielący, chyba dobry, bo synek babci pije zawsze, jak wpada, a on tylko dobre rzeczy....
 3. [...] Rozmowa przy kawie

  @jolantapl. Ja też piekąca opiekunka jestem. Piekę bo lubię Piec, robić coś konstruktywnego i jeść domowe wypieki. Babcia mi dziś brawo biła po cieście tzw. kręconym z dynią. Dodałam cukier pomarańczowy i sprawdził się. Mimo wszytko z niedowierzaniem spojrzałam na kalendarz, bo wynika z dat że od mojego powrotu minęło dopiero 2 tyg. a ja czuję jakbym w domu nie była wieki, a tu była tak długo, że hoho... Jakieś czasoprzestrzenne czary-mary. Ach!
 4. [...] Rozmowa przy kawie

  No coś Ty... Do odważnych świat należy! Każdy ma inaczej, jedni muszą w Himalajach zdobywać szczyty, inni ścigać się ze śmiercią... Spokój może też zabijać... powoli.... A jak rozpoznać teren jak nie połazić, pospacerować.... odkryć to, czego miejscowi - jeżdżąc tylko autami przeważnie - nie widzieli. U mnie słoneczko fajne! Może na grzybki....
 5. [...] Rozmowa przy kawie

  @jolantapl. Znam ten dreszczyk emocji, jak się człek gubi. Ja w Sigerland, gdzie pagórkowato i górkowato co i rusz zgubię się w lesie. Wczoraj pogubiłam się w Rewe ha ha bo pojechałam do sąsiedniej wsi ... a tam regały cosik inaczej. Co do protezy ... poszukaj w kieszeniach w szafie. Może w nocy postanowił schować. Moja dementunia śpi protezie.
 6. Jaka agencja pracy?

  A co wy, kochani? Ćwiczycie tu niemiecki? Bis dann...:)
 7. [...] Rozmowa przy kawie

  @Blondi ! Ty to jesteś żywa reklama książki Sekret i teorii przyciągania. Pozdrawiam!
 8. [...] Rozmowa przy kawie

  @jolanta.pl ..... i sama się kodujesz, że na luksusy musisz pracować! Blondi myślała inaczej... że się trafią.... i się trafiły! @Blondi superrrrrrr! Pozytywnie zazdraszczam.... Wyswataj i mnie!
 9. [...] Rozmowa przy kawie

  Ja ostatni wieczór w PL. Jutro rano odpalam kiecę i lecę Wawa Chopina - Dusseldorf! :Postanowienie, że ostatni raz jadę do dotychczasowej demencyjnej pdp. Ale jak będzie???? Trochę się łamię, bo lepsze znane niż .... gołąb na dachu. Zwłaszcza, że kondycha tak sobie, bo chora przyjechałam i chora wyjeżdżam. Zatoki lubią nawracać :(. Plan spraw do załatwienia nie wykonany przez choróbsko... A jak w waszych planach sprawa świąt Bożego Narodzenia? Planujecie spędzać w pracy w DE, czy absolutnie tylko i wyłącznie w PL, z rodziną! Piszcie!
 10. Jaka agencja pracy?

  @basica ! Ja też mam swoje zdanie na temat agencji, ale... współpracuję z nimi, bo w mojej sytuacji to optymalne wyjście. Rozumiem że nie pracujesz w pomocy 24h z zamieszkaniem u pacjenta i masz rodzinę w de. Ja też w umowie agencyjnej mam 8 h dzień pracy. Mam - ale pozostaje on na papierze.
 11. Grzybica osób starszych .

  @gość aga fajnie, że założyłaś ten temat... Grzybica atakuje zwłaszcza osoby z cukrzycą, po antybiotykoterapii i chemioterapii. Wiele osób ma grzybicę układu pokarmowego... zwykle bezobjawowo. Jak nazywa się płyn do dezynfekcji sztućców? Napisz. I gdzie kupić? Myślę, że wiele zależy od naszej odporności. Moja córka alergiczka skórna łapie różne problemy (ostatnio łupież pstry)... nikt z rodziny od niej się nie zaraża, choć specjalnie nie uważamy.
 12. [...] Rozmowa przy kawie

  A ja dzisiaj mam 7-my dzień urlopu. Jestem po 2-giej kawie, bo leje deszcz. Właśnie rozkręciłam kibel i wyniosłam na zewnątrz. Tymi rękami (tu pokazuję swoje ręce!)!!! Zaraz jadę po nowy sraczyk!
 13. [...] Rozmowa przy kawie

  Rozumiem cię @Betty doskonale. Jak możesz to sprowadź lekarza. Twój spokój i poczucie, że zrobiłaś wszystko, jest ważne. Zabierzesz to z tej "szteli" w sobie, w swojej psychice. Wiele opiekunek nie rozumie podejścia niemieckich rodzin. My - mimo że biedniejsi jesteśmy - postępujemy inaczej wobec starych ludzi. Ale tu chyba system opieki medycznej inaczej reaguje na wiekowych pacjentów. Wspominał mi syn mojej pdp., który jest lekarzem.
 14. [...] Rozmowa przy kawie

  Dołączam się do @Łukasz. Nic z tym nie zrobisz. Pozwolić odejść i towarzyszyć, być obok... Odmowa jedzenia i przyjmowania płynów to wyraźny znak...
×

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się