Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, erika napisał:

Moje ulubione to kotleciki schabowe z filetu drobiowego, ale musi być dużo czosnku- pycha.      oraz  zapiekany filet z indyka ale w całości, pycha . Nie lubię niemieckich wędlin:p

Witaj w klubie ja nie cierpię niemieckich wędlin ha ha a co ciekawe sami Niemcy wychwalają zawsze polskie wyroby wędliniarskie;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obiad ? ziemniaki ,warzywa typu groszek zielony kukurydza i marchewka ,,,,

dzisiaj ziemniaki i kapusta kiszona ,,,kapusta bez niczego ,,sama kapusta na ciepło

rarytasy jakich mało,,ale nie narzekam,,będzie linia ,płaskobrzuszna,,,dam radę i przeżyję te obiadki,,hahahha ale tak jem dzisiaj te ziemniaki i tą kiszonkę i tak pomyślałam,w  Pl to by było nie do przyjęcia ,,takie obiady,,,nigdy w życiu,,,:płacz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się ze mną zamieni na obiad:płacz:

U mnie makaron,dzięki bogu że biały a nie ten ciemny i sos zimny z butelkijak dobrze ,że po super śniadaniu nie jestem głodna,że nie lubie się obzerac,,,a fujj takie obiady,,paskudne ,nie wyobrażam sobie takie coś jesc w domu na obiad,katastrofa,, a tak jedzą ludzie bogaci,  mam porównanie,,ludzie skromni lepiej jedzą od bogatych:o

 

Nic nowego tym razem nie wniosę z obiadów,,,a szkoda:hahaha: jeszcze zapomnę jak się rarytasy przyrządza

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi ja się z Tobą podzielę:serce: a może jeszcze ktoś chętny? Serwuję dzisiaj na obiadek: sos  koperkowy z indyka, fasolka szparagowa i do tego kupiłam  klöße :)  a więc po naszemu pyzy ziemniaczane .Sporo tego zrobiłam ,dla mnie samej to za dużo , ale jutro chętni się znajdą :p to  usmażę jeszcze filety z indyka . Bigos też ugotowałam :cool: @BlondiU mnie trochę skromnie z kasą  ale mam na bogato jedzonko:hahaha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię kombinować z tego co mam, wtedy czasem wychodzą naprawdę fajne i oryginalne potrawy. :)

W domu z kasą, mięskiem od rzeźnika i pieczywem z piekarni jadłam żarełko z mrożonki albo z proszku. A jak dysponowałam tym co córka kupiła raz na tydzień ( na moje oko sporo poniżej 50 EUR i tylko z Lidla ) to jedzonko było pierwsza klasa. :) Musiałam się nagimnastykować ale mięsa zostawiłam w zamrażarce jakieś 1-1,5 kg i sporo wędlinki. Tylko wiecznie jajek było mi za mało bo tylko 10/tydzień.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Ja lubię kombinować z tego co mam, wtedy czasem wychodzą naprawdę fajne i oryginalne potrawy. :)

W domu z kasą, mięskiem od rzeźnika i pieczywem z piekarni jadłam żarełko z mrożonki albo z proszku. A jak dysponowałam tym co córka kupiła raz na tydzień ( na moje oko sporo poniżej 50 EUR i tylko z Lidla ) to jedzonko było pierwsza klasa. :) Musiałam się nagimnastykować ale mięsa zostawiłam w zamrażarce jakieś 1-1,5 kg i sporo wędlinki. Tylko wiecznie jajek było mi za mało bo tylko 10/tydzień.

 

Miej nadzieje ,że teraz będziesz miała wszystkiego pod dostatkiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ,,ja nie decyduję o obiadach i mam jeden problem z głowy ,, co tutaj chcą jeśc to babcia rządzi,,miała ustalone od wczoraj bogaty obiad na dziisaj to i jest ten makaron,,,powiem Wam ,,dla mnie to z jednej strony dobrze,,bo co musiałam zrobić? makaron tylko ugotowac i koniec,,a co mi tam,,podjadę do  @erika na tego indyka ,,dzięki za zaproszenie,,:hahaha:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie było mięsko od rzeźnika jajka musiały być koniecznie niemieckie i od "szczęśliwych kurek". :hahaha: Nie wiedziałam i kupiłam  holenderskie i sama musiałam zjeść. :d Tak samo twarożek ze szczypiorkiem nie tej marki co trzeba musiałam sama zjeść. :d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Kto się ze mną zamieni na obiad:płacz:

U mnie makaron,dzięki bogu że biały a nie ten ciemny i sos zimny z butelkijak dobrze ,że po super śniadaniu nie jestem głodna,że nie lubie się obzerac,,,a fujj takie obiady,,paskudne ,nie wyobrażam sobie takie coś jesc w domu na obiad,katastrofa,, a tak jedzą ludzie bogaci,  mam porównanie,,ludzie skromni lepiej jedzą od bogatych:o

 

Nic nowego tym razem nie wniosę z obiadów,,,a szkoda:hahaha: jeszcze zapomnę jak się rarytasy przyrządza

@Blondi  zapewne schudniesz z 5 kg :p Ja byłam kiedy na pewnej szteli, Agencja mi dała szczegółowy opis pdp i jego żony. Było zaznaczone ,że zona pdp oczywiście zdrowa, nie je mięsa i tak nalezy przyrządzać posiłki. Pasowało mi to !  Zona pdp  była bardzo zadowolona . Pracowałam tam 2 m-ce. Wracając Busem jedna z opiekunek mówi: ale schudłaś! .. przyjechałam do domu 7 kg mniej:) W domu upiekłam sobie 2 duże ćwiartki z kurczaka :hahaha: nie mogłam się najeść mięsa:hahaha:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie rybka pieczona z krokietami ziemniaczanymi i surówką. Plusem tej szteli jest, że ja decyduję co gotuję i kasa nie do przerobienia. Syn tylko pyta, czy mam 200 euro w portfelu. Efekt? Przytyłam, bo kupuje łakocie i obciążona psychicznie babcią - jem za dużo wieczorami! Papieros na Freiabend mi nie wystarcza, więc poprawiam czekoladką, orzeszkami....

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika to samo ja zrobię jak wrócę do domu, mięso i jeszcze raz mięso,,powiem Wam ,ja wytrzymuje lekko takie jedzenie,,dobrze się czuję,,ale za jakie grzechy ja nie mogę mięsa zjesc????? pytam się do jasnej ciasnej ? dobrze ,że mam mięsne śniadania i śniadania mam full wypas ,,bo inaczej to bym nie jedną rewolucje tu przeprowadzila ,,bym nie pozwoliła aby mnie karmiono takim badziewiem,,masakra jakaś,,hahahhaha napewno w takie bogactwo nigdy nie wrócę ,,chodzby przez takie durne obiady ,,,bez wartosci ,,bez płciowe ,,ogólnie syf ,,bezdomny ma chyba lepsze niż ja tutaj w tym krolestwie-hahahah piszę jak jest,,nie zawsze jesteśmy na salonach  a szkoda :płacz:

Ale nie schudnę chyba ,,może trochę? a już nie mam nawet z czego chudnąc,,zaraz mnie nie będzie widac:cool:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

Ja już się nie mogę połapać u @Blondi je się z talerzy za 2000 euro ale jedzenie pod psem a @erika kombinuje jak koń pod górę bo z kasą licho a je na bogato.O co tu chodzi?:hahaha:

@jolanta.pl tego nie wie nikt ....

:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika nigdy nie zwracałam uwagi na cenę jaka tutaj może być za wyzywienie,ale bym się nie zdziwiła,że śniadanie tutaj kosztuje 50,,,euro-jedno:hahaha: widziałam inne ceny,to szok,dlatego tak oceniam to co widzę i co jest na sniadanie,,,może przejadam 50euro na jeden raz,,,no teraz się sama przerazilam,jeszcze mi rachunek wystawią na koniec mojej pracy:płacz:

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi teraz bierz woreczek i do woreczka jak nie zjesz śniadanka:hahaha: a co? ja jak idziemy z kogutkiem do restauracji ,to takie duże porcję dają:o niestety nie dam rady zjeść. Ostatnio powiedziałam ,że chciałabym połowę porcji :p dostałam całą a resztę kelner mi elegancko zapakował :)   ale może nie wszędzie tak jest ? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj na obiad wyczarowałam sałatkę z cykorii pierwszy raz robiłam a pyszna mi wyszła do tego ryż i rybka niestety jakaś gotowa ,muszę zużyć te gotowe dziadostwo jak pojadę na zakupy to kupię swieżą ha ha.Firma zadowolona ,że ogarnęłam sytuację ha ha może premię mi dają.Moja zmienniczka hm jak jaj napomknęłam ,że jak jedzie dopiero wieczorem to moze wspólnie zrobimy obiad? to powiedziała mi ,że zmęczona jest i poszła spać ha ha i co ja teraz mam zrobić obiadem ją nie poczęstować? ha ha

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Moja zmienniczka hm jak jaj napomknęłam ,że jak jedzie dopiero wieczorem to moze wspólnie zrobimy obiad? to powiedziała mi ,że zmęczona jest i poszła spać ha ha i co ja teraz mam zrobić obiadem ją nie poczęstować? ha ha

oj takich nie lubie i to baaardzo!!!! ja we wczesniejszej agenturze mialam zmiane zawsze okolo 10 rano, ale zmienniczki przyjezdzaly w noc poprzedzajacą zmiane. i ja zawsze robilam tak, ze zmienniczce dawalam sie wyspac, sama ogarnialam pdp i robilam obiad, ona przychodzila na obiad i bylo super. zawsze mnie po kilku tyg pobytu niby z automatu jest lepiej ogarnac wszystko niz jej od razu zmeczonej podrozą brac sie za pdp i jego toalete poranna. 

a ostatnioi jak sie zmienialam z naszym Adamosem, czyli Adamem z forum to on przyjezdzal autem, wiec powiedzialam mu wprost: nie przyjezdzaj wczesniej niz na godz 11-nasta, bo tu beda corki dziadkow, dwoch dziadkow i jeszcze Fusspflege ma byc od 10-tej, wiec ja sobie to wszytsko ogarne sama, a Ty przyjedz z żonką pozniej juz na obiad.... powiem tak: w kazdej kwestii mozna sie dogadac, ale trzeba chciec byc normalnym!!!! ja tylko o jedno zawsze prosze zmienniczki: nie chciejcie mi robic dobrze zaopatrujac na full lodowke, plissss..... bo kazdy lubi co innego... ja pije mleko bez laktozy i co mi da to, ze ktos sie nataszczy jak glupi i przyniesie 3 litry zwyklego mleka... podstawowe rzeczy zeby tylko byly, zero zapasow.....alez sie rozgadalam....

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.08.2017 at 18:19, Blondi napisał:

@erika nigdy nie zwracałam uwagi na cenę jaka tutaj może być za wyzywienie,ale bym się nie zdziwiła,że śniadanie tutaj kosztuje 50,,,euro-jedno:hahaha: widziałam inne ceny,to szok,dlatego tak oceniam to co widzę i co jest na sniadanie,,,może przejadam 50euro na jeden raz,,,no teraz się sama przerazilam,jeszcze mi rachunek wystawią na koniec mojej pracy:płacz:

 

ha ha i jeszcze Ty rodzinie będziesz musiała zapłacić ha ha

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obiad taki ,coś nowego dzisiaj wymyśliłam,,,wszyscy najedzeni wczorajszą jeszcze kolacją ,,to pusciłam hasło ,,Owoce na obiad" i nakroiłam dwa talerze owoców i nie daliśmy rady ich zjesc i koniec obiadu,,,fajnie co? zero stania przy garach i ja mialam 45 min, wczesniej przerwę,,ładnie wykombinowalam ,,a co! a gorąco tak ,że nie idzie nic jesc gorącego,,może te owocki pogonią te miesa i sery wczorajsze,,dziadek już lata clop i clop,,i zły jak cholera,,ale on wczoraj by konia z kopytami zjadł,,,,:hahaha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś nie gotuję,obiad w restauracji chińskiej ..zupa z bambusem,ryż i surówka z kaczką i po dwie sajgonki...brzuch pęka...wszystko byłoby fajnie,gdyby nie to,że w tv poleciała reklama o środkach na erekcję...i jak tu udowodnić partnerce,że jeszcze nie mam z tym problemu? :płacz::hahaha: no,ale kochane Bieszczady blisko,coraz bliżej...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...