Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No quźwa....nie wiem co będę jadła :haha: To jest dom pełen niespodzianek :haha: Mam rybkę...mam mielone...w szafkach i zamrażarce dobra wszelakiego pod dostatkiem, ale rozpierducha taka, że nie ma kiedy zrobić :haha: Zatem płynę z nurtem i zobaczymy co dzień przyniesie, tfu...co ugotuję, albo i nie ugotuję :szydera: Płakać nie będę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ania39 napisał:

Mielone mięso z sosem myśliwskim z makaronem i zielona sałata.

Witaj Aniu :d i żeby było w temacie to robiłam krojoną pierś, tu zwaną kurzęcą, w czymś co można by nazwać "po grecku", ale przede wszystkim była w różnych warzywach xd + do tego kartofle nie puree xd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ktorys dzien z rzedu lajtowo.:oklaski:

Pop chce jogurcik, ,mial byc sznycel i frytki z piekarnika.

Ja wrabie ulubiona ,,trocken futter,, czyli kanapke.

Moze jestem dziwna, ale ja baardzo lubie kanapki oblozone zielonym, serem, i co tam jeszcze wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spaghetti było :oklaski: Ale wrażenia z wrażeń współbiesiadnika...bezcenne :szydera: Moja Diva wiele, wiele lat mieszkała we Włoszech i stwierdziła, że tak dobrego włoskiego jedzenia tam nie jadła :haha: Serwetkę na szyi zawiesiłam, obłożyłam pół pomieszczenia ręcznikami kuchennymi i.....musiała nawlekać makaron na widelec :szydera: A zjadła tyle, że chłop od kłonicy by się nie powstydził :szydera: Jestem kontenta :oklaski: I pochwalę się, że uczyniłam byłam w dniu wczorajszym tort cytrynowy, z kremem na bazie białej czekolady i bitej śmietany :oklaski: I będę się nim obżerać bezkarnie i do wypęku...a co...należy mi się :oklaski:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

@sayonara 52 Jesteś dziwna:)Kanapka?Na obiad?Jesteś b.b. dziwna,a PDP jeszcze dziwniejsza...

Jedyny obiad, który baaardzo chętnie zjem w kanapce to kotlet mielony, domowej roboty i najlepiej jeszcze gorący... mniam, mniam:love: Schabowy też może być xd

Edytowane przez NNNdanuta
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, foczka63 napisał:

@sayonara 52 Jesteś dziwna:)Kanapka?Na obiad?Jesteś b.b. dziwna,a PDP jeszcze dziwniejsza...

@foczka63 no jestem.

taki dziwolag.

Raz na jakis czas moge zjesc ,,normalny,, obiad.

Natomiast kanapki, tosty uwielbiam!

pop twierdzi,ze jak jest cieplo, nie chce jej sie jesc, wiec prosi o jogurt z musli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cukrzyka typu 2.

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim tym którzy udzielili mi cennych rad na temat żywienia.:cmok:

U mnie dziś na obiad były kurki duszone z cebulką, makaron z pełnoziarnistej mąki, pierś z indyka gotowana w bulionie i warzywa (kalafior, brokuły i marchewka). Wszystko gotowane oddzielnie i potem zmieszane razem. Nawet smaczne wyszło. Co prawda mogę sobie gotować oddzielnie, ale za leniwy jestem...:p

3 razy dziennie przed posiłkami przychodzą pielęgniarki i mierzą mu cukier. Graniczna wartość to jest 180 i wszystko co powyżej kwalifikuje się do zastrzyku z insuliną. Górna, alarmowa to 350. Po dzisiejszym obiedzie miał cukru 147. Bardzo dobrze, zastrzyku nie było. Bardzo istotny wpływ na poziom cukru ma stres. Kąpię go raz w tygodniu przed śniadaniem, i co by nie jadł cukier ma zawsze wysoki (ale nie za bardzo). Mój rekord na plus to 133, na minus 338. Pojechaliśmy po południu do centrum na kawę i lody. A co mu będę żałował. Zjedliśmy po dużym pucharze lodów. 3 gałki + bita śmietana + poprószone czekoladą + brzoskwinie w syropie + jakiś alkohol czułem. Pielęgniarka się tylko uśmiechnęła, dała większą dawkę insuliny i było normalnie. Ale następnym razem chyba nie będziemy tak szaleć...

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kris napisał:

Mam cukrzyka typu 2.

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim tym którzy udzielili mi cennych rad na temat żywienia.:cmok:

U mnie dziś na obiad były kurki duszone z cebulką, makaron z pełnoziarnistej mąki, pierś z indyka gotowana w bulionie i warzywa (kalafior, brokuły i marchewka). Wszystko gotowane oddzielnie i potem zmieszane razem. Nawet smaczne wyszło. Co prawda mogę sobie gotować oddzielnie, ale za leniwy jestem...:p

3 razy dziennie przed posiłkami przychodzą pielęgniarki i mierzą mu cukier. Graniczna wartość to jest 180 i wszystko co powyżej kwalifikuje się do zastrzyku z insuliną. Górna, alarmowa to 350. Po dzisiejszym obiedzie miał cukru 147. Bardzo dobrze, zastrzyku nie było. Bardzo istotny wpływ na poziom cukru ma stres. Kąpię go raz w tygodniu przed śniadaniem, i co by nie jadł cukier ma zawsze wysoki (ale nie za bardzo). Mój rekord na plus to 133, na minus 338. Pojechaliśmy po południu do centrum na kawę i lody. A co mu będę żałował. Zjedliśmy po dużym pucharze lodów. 3 gałki + bita śmietana + poprószone czekoladą + brzoskwinie w syropie + jakiś alkohol czułem. Pielęgniarka się tylko uśmiechnęła, dała większą dawkę insuliny i było normalnie. Ale następnym razem chyba nie będziemy tak szaleć...

Moja Grafini miała cukier dobrze powyżej 400...i to ponad 20 lat trwał ten cyrk :haha: Dopóki się za nią nie wzięłam :szydera: Ustabilizował się, zostały zmniejszone dawki insuliny, ale bez przesady, i mogła jeść wiele rzeczy, które dla diabetyków są zakazane :tak2:  Ale rodzina przez pierwsze dwa tygodnie chciała mnie zamordować :haha: Gratuluję ci sukcesu :zwyciezca: I nie odmawiaj mu przyjemności, bo co mu z życia pozostało? :tak2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...