Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Dodzisława napisał:

@Krista Domyślam sie :d :d :d , ale.....ze mnie to żadna potencjalna żona dla Australijczyka, choc.......wspomniany Australijczyk to spełnienie marzeń każdej kobiety :d . Niestety ,perspektywa  26 godzin lotu w jedną stronę, osłabiło chęć i chuć :d. Pozostały cudowne wspomnienia :d . 

@Dodzisława A ić:o zestawić po przeciwnych stronach ciacho australijskie i być może żaden farmer z...jakąś ciut powyżej doby podróżą. A poza tym wszyscy zdrowi?:szydera::haha::cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista Skarbie, ja się na emigrację nie nadaję, a juz na pewno nie na drugi koniec świata. Gdybym się nadawała, to juz dawno, bo w latach 80-tych mogłam dokonać tego czynu :d i zostać w De. Cóż mi po australijskim Ciachu, jak bym umarła z tęsknoty za domem, za dzieckiem, za mamą, za przyjaciółmi. To nie mój świat! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodzisława napisał:

@Krista Skarbie, ja się na emigrację nie nadaję, a juz na pewno nie na drugi koniec świata. Gdybym się nadawała, to juz dawno, bo w latach 80-tych mogłam dokonać tego czynu :d i zostać w De. Cóż mi po australijskim Ciachu, jak bym umarła z tęsknoty za domem, za dzieckiem, za mamą, za przyjaciółmi. To nie mój świat! 

@Dodzisława Szanuję:cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dodzisława napisał:

@Krista Nie farmer to był , ino strażak ogniowy :d :d :d . Wiem, nie mówi się ,,ino" ino ,,tylko" :d :d :d 

@Dodzisława Ależ ja rozumiem zargon, też często używam:tak2:

Już tylko szybko jedno napiszę i śmigam stąd boc to przeca obiadowy topik.

Otóż rozumiem Cię bo ja choć podowczas zupełnie bez zobowiązań, jako i teraz z powrotem, jak dzikus przed cudzoziemcami czmycham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista Australijczyk to Polak z krwi i kosci, oraz charakteru :d . Wyjechał w wieku 5 lat, więc w sumie to juz prawdziwy Australijczyk, ale..........no co ja poradzę, że kocham mój dom , moją rodzinę i moje środowisko? Wiesz, mam przyjaciela z liceum w Kaliforni. Odwiedził mnie jakis rok temu, po wielu wielu latach. Na moje pytanie, jak poradził sobie z tęsknota, zabił mnie śmiechem po prostu. On nie wie co to znaczy :d . No coż, ja tak nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dodzisława napisał:

@Krista Australijczyk to Polak z krwi i kosci, oraz charakteru :d . Wyjechał w wieku 5 lat, więc w sumie to juz prawdziwy Australijczyk, ale..........no co ja poradzę, że kocham mój dom , moją rodzinę i moje środowisko? Wiesz, mam przyjaciela z liceum w Kaliforni. Odwiedził mnie jakis rok temu, po wielu wielu latach. Na moje pytanie, jak poradził sobie z tęsknota, zabił mnie śmiechem po prostu. On nie wie co to znaczy :d . No coż, ja tak nie umiem.

@Dodzisława Wypieprza nas stąd zaraz za nadawanie poza tematem topiku ale jakoś tak sie rozwija i rozwija:) 

Moja siostra od 35 lat mieszka w USA, przyznaje, że dom jej jest tylko tam ale tęsknoty nie utuliła do tej pory. Wizytujemy się wzajemnie i to ciut łagodzi ale tylko ciut. Szkoda mi jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dodzisława napisał:

@Krista Skarbie, ja się na emigrację nie nadaję, a juz na pewno nie na drugi koniec świata. Gdybym się nadawała, to juz dawno, bo w latach 80-tych mogłam dokonać tego czynu :d i zostać w De. Cóż mi po australijskim Ciachu, jak bym umarła z tęsknoty za domem, za dzieckiem, za mamą, za przyjaciółmi. To nie mój świat! 

Ja też nie, za daleko ,pojadę tam 3 miesiące się urlopuje i nacieszę rodziną ale do domu wracam, ale kto wie, gdyby było można zostać tam to może i bym została, bo podoba mi się tam bardzo bardzo ,przepięknie jest , kangury jadłam -chude mięso , full owoca morza, ,ale co bym tam robiła sama bez faceta? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nic nie gotowałam,,bo czysciłam zawiasy zardzewiałe:szydera: pojechaliśmy do Real na jedzienie, zamówiłam pieczoną karkówkę i kartofelsalat ,pani kroi tą karkówkę a ona sie cała rozsypała pod nożem i pani mi pół talerza nałożyla tego mięsa,,bo nie mogła się ogarnąc,z tym wszystkim, cena 4 euro ,połowę zjadłam a resztę zabrałam do domu, pyszna była, a kartofelsalat z majonezem,też smaczna,z ogórkiem i jajkiem, :p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja we wtorek zużyłam ostatnią porcję mrożonych grzybów z ubiegłego roku, szef sos z knedlem bułczanym, ja z roesti.

Marynowanych mam jeszcze dwa lub trzy słoiczki, a wygląda na to, że trzeba będzie gumiaki naciągnąć i udać się do lasu na rekonesans, skoro już coś tam rośnie ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dodzisława napisał:

@Krista Australijczyk to Polak z krwi i kosci, oraz charakteru :d . Wyjechał w wieku 5 lat, więc w sumie to juz prawdziwy Australijczyk, ale..........no co ja poradzę, że kocham mój dom , moją rodzinę i moje środowisko? Wiesz, mam przyjaciela z liceum w Kaliforni. Odwiedził mnie jakis rok temu, po wielu wielu latach. Na moje pytanie, jak poradził sobie z tęsknota, zabił mnie śmiechem po prostu. On nie wie co to znaczy :d . No coż, ja tak nie umiem.

kolega z liceum wyjechal do nowej zelandii.....ogarnal sie ma stadnine i pewnie do pierwszego mu styka ale....nie ma zony partnerki itd...co dwa trzy lata jezdzi do kraju za zona jak do tej pory jeszcze nie trafil na gotowa i chetna do wyjazdow...spotykamy sie regularnie pijemy kawe widze jendak ze to juz nie jest jego swiat

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Mirelka1965 napisał:

W miasto idziemy :oklaski: Czyli coś niezdrowego będzie i to obcymi "ryncami" przygotowane :haha: A niech tam :szydera:

@Mirelka1965 A gdyby tak: w Polskę idzieeeemy drooooodzy panowie, w Pooooolskę idzieeeeemy..." byłoby weselej, ale..."przyjdzie na to czas, przyjdzie czas, przyjdzie czas..." no to popifkuj trochę i marzenia sobie spraw ^dazu:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krista napisał:

@Mirelka1965 A gdyby tak: w Polskę idzieeeemy drooooodzy panowie, w Pooooolskę idzieeeeemy..." byłoby weselej, ale..."przyjdzie na to czas, przyjdzie czas, przyjdzie czas..." no to popifkuj trochę i marzenia sobie spraw ^dazu:tak2:

W pracy jestem...pifffko nie wchodzi w rachubę :smutek: :haha: Ale...przyjdzie na to czas...przyjdzie czas :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broniłam się ponad 5 lat przed currywurstem....i poległam :smutek: Zjadłam....i wcale mi nie smakowało :haha: Czym Niemiaszki się tak zachwycają? :szok: Ochydztwo :tak2: Za to frytki i lody były dobre :oklaski: Czyli...niezdrowo, wysoko kalorycznie i mega sycąco :haha:A teraz będę ze trzy dni trawić :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szogun dzien niemalze bezmiesny przezyl ale dzisiaj slizgania nie ma trzeba wiec te hambucos zrobic ...chyba na balkon go wysle bedzie machal szczypkami mlaskal i przewracal miesko na boki..a niechchlopzajeciema. piwko se pochlepta przy okazji...taka metoda co niemcy coachingiem nazywaja...dla mnie to...ergoterapia, albo terapia psychodynamiczna no ale co kraj to inna...niewiedza lub..wiedza

milego i smacznego ewentualnie jak matka ksiedza z serii nad rozlewiskiem mawiala:szydera: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Broniłam się ponad 5 lat przed currywurstem....i poległam :smutek: Zjadłam....i wcale mi nie smakowało :haha: Czym Niemiaszki się tak zachwycają? :szok: Ochydztwo :tak2: Za to frytki i lody były dobre :oklaski: Czyli...niezdrowo, wysoko kalorycznie i mega sycąco :haha:A teraz będę ze trzy dni trawić :haha:

trawienie przebieglo prawidlowo wiec melduje ze znow moge na  lody do tego urokliwego wlocha jechac...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...