Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I cyk - bigosik gotowy. 

Do przywiezionego z Polski bigosu z wieeeelkim żeberkiem, kupiłem Spitzkohl, dodałem kawałek boczku i całe pętko zwyczajnej z tutejszego polskiego sklepu. Się doprawiło różnościami, z grzybkiem suszonym na czele i gotowe :p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Teresadd napisał:

Kto robił szparagi z szynką surową i zawijane w naleśniki?

Pomocy.

Tereniu, miałaś to robić na dzisiejszy obiad? 

Sorry, nie zajrzałam tu wcześniej :(. Sama nie robiłam, ale tak to może wyglądać, jest mnóstwo przepisów: 

https://www.springlane.de/magazin/rezeptideen/ueberbackene-spargel-pfannkuchen/

https://www.kochbar.de/rezept/319623/Spargel-eingewickelt-in-Pfannkuchen-und-Schinken.html

Mam nadzieję, że wpadłaś na to, żeby w necie szukać ratunku ;)?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam bitki wołowe w sosie, ogóreczki korniszone i papryczki ostre nadziewane serem fettą i kartofelsalat gotowiec ,ale dobra ,, A mój S podniecony Bofrostem i nazamawiał u nich 7 paczek róznosci, :przekleństwa: , nie da rady go powstrzymać ,dobrze ,że te warzywa są dobre ,ale mam na bogato, co dusza zapragnie w razie wojny:szydera:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

U mnie też sos pieczarkowy z pulpetami i puree ziemniaczanym. Wnuczek dzisiaj z nami je a on tylko puree uznaje. I parówki. :haha:

Ja bym z makaronem zjadła ale nie chce mi się oddzielnie gotować ,ryż też ok:)Za klasycznym niemeickim purre z masłem i mlekiem w hurtowych ilosciach nie przepadam za bardzo:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni było

bezmięsnych . Zapas w zamrażarce jest ...a  co ma nie być , żeby ludzie gadali , że bida ?! Tylko tak jakoś wychodziło ...a to naleśniki z jabłkiem ...a to zupa ...a to jaja wsadzane , ale na patelnię ..bez skojarzeń :szydera:

Dzisiaj karkówka w sosie , ziemniaki i kalarepa :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś wasze doświadczenie podpowie mi czy da się jakoś zagospodarować puree ziemn. ktore to zostało z poniedziałku, leżakuje w lodówce i czeka na swój los. Nie wiem czy z tego da się kopytka uzyskać, albo jakieś kulki upiec? Mogę też wyrzucić konspiracyjnie. Z ziemniaków tylko ugotowanych robię zawsze kopytka ale puree jest rzadsze, z dodatkiem mleka i kucharka od siedmiu boleści nie wie czy coś z tego wyjdzie czy darować sobie robotę. Nie mam jajka teraz bo dodalabym cebulki i zrobiła kotleciki ziemn. Czy bez jajka sklei sie to jakoś? Ktoś cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krista napisał:

Może jakieś wasze doświadczenie podpowie mi czy da się jakoś zagospodarować puree ziemn. ktore to zostało z poniedziałku, leżakuje w lodówce i czeka na swój los. Nie wiem czy z tego da się kopytka uzyskać, albo jakieś kulki upiec? Mogę też wyrzucić konspiracyjnie. Z ziemniaków tylko ugotowanych robię zawsze kopytka ale puree jest rzadsze, z dodatkiem mleka i kucharka od siedmiu boleści nie wie czy coś z tego wyjdzie czy darować sobie robotę. Nie mam jajka teraz bo dodalabym cebulki i zrobiła kotleciki ziemn. Czy bez jajka sklei sie to jakoś? Ktoś cos?

Albo dodać surowe, utarte ziemniaki, odrobinę mąki i jaja....i też usmażyć...wyjdą takie placki ziemniaczane "inaczej" :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...