Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 20.05.2019 at 10:26, Teresadd napisał:

Niewypał szparagowy wczoraj miałam.Nożesz .Za mało obrałam szparagi i włókna się ciągnęły.To chyba z oszczędności tak zrobiłam.Pdp nie chciała jeść .Jak białe szparagi mocno odbieracie?

Dzisiaj placki ziemniaczane.Bezpieczne danie.

@Teresadd Dzięki, że napisałaś o swoim niepowodzeniu przy szparagach:haha:Ja miałam to samo, o czym pisałam tu, więc prawie ziomalko:cześć: normalnie żółwik. 

No to się rozumiemy bo zostałam już przez @Blondi nazwana ^lalunia, co to chyba leży i pachnie a my nie z tych prawdaz?

I też popatrz pani dzisiaj placki ziemniaczane, które uwielbiam i zjem bez musu jablkowego żeby smaku nie profanowac.

Pozdr:cześć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Obieram do tzw.mokrego miąższu.Też mi się zdarzało obrać za delikatnie i ciągutki były:(

@foczka63 ale po tym doświadczeniu moim to straciłam odwagę:szydera: starając się zachować twarz. Wykorzystuję teraz wtorki na jedzenie szparagów bo w ten dzien przyjeżdża przyjaciel domu, przywozi już obrane, gotuje. I to mi przypasowalo:haha:tylko tej katenschinken nie toleruję, jakoś mi skarpetami podchodzi (hihihi jakbym kiedykolwiek skarpet próbowała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

Nie znam tego,tej nazwy:(

Wszędzie gdzie byłam do szparagów albo szynka Prosciuto albo Spargelschinken

@foczka63 Ta jest podobna do prosciutto, tylko chyba wędzona, z tych długo dojrzewajacych i być może ichniej receptury z rzezniczego sklepu ale smak wg mnie gorszy od prosciutto, bo tą jako tako toleruję. Najlepiej podpieczona, z jajkiem sadzonym i melonem surowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zupka wegańska :haha: I nie dlatego, że taka fanka jestem, tylko w domu nie było kawałka białka zwierzęcego :haha: Synowa robi zakupy, a że rodzina wegańsko-wegetariańska, to dziewczyna nie wpadła na pomysł, żeby dla babki i dla mnie zakupić "coś" >:( Ale zjadłyśmy :haha: A dzisiaj frykadelki i pieczarki z cebulką :tak2: Też zjadłyśmy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też prawie wegetariańsko @Mirelka1965 .Wczoraj szefin kupila nam kilogram białych szpargeli , przeciez nie bedziemy codziennie ich jeść z sosem holenderskim. 

Dzisiaj zaczęłam improwizowac .

Drobno pokrojoną cebulę i ząbek czosnku udusiłam  na maśle, dodałam cukinię, paprykę i pieczarki. 

Szparagi pokroilam na mniejsze kawałki i wszystko razem parę minut dusiłam. 

Na koniec doprawilam słodką śmietaną, przyprawami , natką pietruszki i odrobiną koperku. 

Osobno ugotowałam makaron i wszystko razem wymieszałam na patelni. 

Miałam jeszcze pospać parmezanem, ale zrezygnowałam.

Pychotka .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Barbara48 napisał:

Ja dzisiaj też prawie wegetariańsko @Mirelka1965 .Wczoraj szefin kupila nam kilogram białych szpargeli , przeciez nie bedziemy codziennie ich jeść z sosem holenderskim. 

Dzisiaj zaczęłam improwizowac .

Drobno pokrojoną cebulę i ząbek czosnku udusiłam  na maśle, dodałam cukinię, paprykę i pieczarki. 

Szparagi pokroilam na mniejsze kawałki i wszystko razem parę minut dusiłam. 

Na koniec doprawilam słodką śmietaną, przyprawami , natką pietruszki i odrobiną koperku. 

Osobno ugotowałam makaron i wszystko razem wymieszałam na patelni. 

Miałam jeszcze pospać parmezanem, ale zrezygnowałam.

Pychotka .

 

Jutro zrobię szpargały....ale z filetem rybki :haha: Lubię białe we wszystkich możliwych kombinacjach, ale....zupy ze skórek nie znoszę...fuj...błeeee....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Jutro zrobię szpargały....ale z filetem rybki :haha: Lubię białe we wszystkich możliwych kombinacjach, ale....zupy ze skórek nie znoszę...fuj...błeeee....

Ja tylko raz zrobiłam ze trzy lata temu. 

To był pierwszy i ostatni raz :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Mnie się też zdarzyło raz...i nigdy więcej :haha: To samo z sosem holenderskim....bleeee :tak2:

Sos nawet mi podchodzi , ale w małych ilościach, zreszta jak kazdy sos. 

Za to mój man to takie ilości leje na talerz ze szok :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zupkę z obierek bardzo lubię i zawsze robię po szparagach.Z grzankami i kostakami szynki.Bdb.

Sos holenderski to dla mnie ciepły majonez.Używam ,ale dosmaczam zieleniną i czosnkiem.

@Barbara48-to ci wyszło szparagowe leczo:)Trochę szkoda szparagów jako dodatku ,bo w tam leczo giną,ale  zawsze to coś innego.

Ja podaje klasycznie z tym nieszczęsnym sosem hol.,ale tez z bułeczką tartą ,albo z samym masłem w towarzystwie szynki i ziemniaków.Zielone najczęsciej zapiekane z plastrami boczku,posypane żółtym serem albo teżzbuł.tartą i wędzonym łososiem.Bdb:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

A ja zupkę z obierek bardzo lubię i zawsze robię po szparagach.Z grzankami i kostakami szynki.Bdb.

Sos holenderski to dla mnie ciepły majonez.Używam ,ale dosmaczam zieleniną i czosnkiem.

@Barbara48-to ci wyszło szparagowe leczo:)Trochę szkoda szparagów jako dodatku ,bo w tam leczo giną,ale  zawsze to coś innego.

Ja podaje klasycznie z tym nieszczęsnym sosem hol.,ale tez z bułeczką tartą ,albo z samym masłem w towarzystwie szynki i ziemniaków.Zielone najczęsciej zapiekane z plastrami boczku,posypane żółtym serem albo teżzbuł.tartą i wędzonym łososiem.Bdb:)

Kasiu reszte zrobię inaczej ale miałam ochotę na jakąś wariację, babciom też bardzo smakowało.

Z bułką tartą jeszcze nie jadłam. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Barbara48 napisał:

 

@foczka63 (kurde siebie zawołałam :haha:)

@Barbara48 Kasiu bo tak teraz spojrzałam na Twój wpis jeszcze raz, dałam tylko pol małej cukini ,pół papryki i dwie pieczarki, przewaga była szparagów. Smak był bobrze wyczuwalny. 

Ha ha ha .Matko co za "hurtowe" ilości:)Żołądek by się mnie zdenerwował,hi hi hi

Z innej beczki troszkę -gdzie Twoje mniamuśne foty potraw????Noooooo?Gdzieeeee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, foczka63 napisał:

Ha ha ha .Matko co za "hurtowe" ilości:)Żołądek by się mnie zdenerwował,hi hi hi

Z innej beczki troszkę -gdzie Twoje mniamuśne foty potraw????Noooooo?Gdzieeeee?

Taa, teraz nie robię fotek bo jakbyście zobyczyli wielkość naszych porcji to dopiero byłby ubaw :szydera:.

Moja zmienniczka zjadala wiecej niz my w trzy :haha:

Edytowane przez Barbara48
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Barbara48 napisał:

Taa, teraz nie robię fotek bo jakbyście zobyczyli wielkość naszych porcji to dopiero byłby ubaw :szydera:.

Moja zmienniczka zjadala wiecej niz my w trzy :haha:

Ale ja nie byłam Twoją zmienniczka przecież!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Zrób hurt do zdjęcia a potem rozdziel :szydera:

Można i tak, ale nie ma czym się chwalic:haha:trochę inaczej teraz jemy.

To sa wczorajsze zakupy warzywno -owocowe,wyjełam już z kosza :szparagi , pieczarki, pora, winogrona, nektaryny i mango. 

W drugim koszu art .spożywcze , nabiał ,wedliny i ryby.

Kosze wielkości tych na pranie.

Bazujemy głównie na warzywach i owocach. 

received_462916464517065.jpeg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Barbara48 napisał:

Ja dzisiaj też prawie wegetariańsko @Mirelka1965 .Wczoraj szefin kupila nam kilogram białych szpargeli , przeciez nie bedziemy codziennie ich jeść z sosem holenderskim. 

Dzisiaj zaczęłam improwizowac .

Drobno pokrojoną cebulę i ząbek czosnku udusiłam  na maśle, dodałam cukinię, paprykę i pieczarki. 

Szparagi pokroilam na mniejsze kawałki i wszystko razem parę minut dusiłam. 

Na koniec doprawilam słodką śmietaną, przyprawami , natką pietruszki i odrobiną koperku. 

Osobno ugotowałam makaron i wszystko razem wymieszałam na patelni. 

Miałam jeszcze pospać parmezanem, ale zrezygnowałam.

Pychotka .

 

Basiu, kiedyś robiłam wariację na temat tego przepisu (pominęłam cebulę, bo mi się nie komponowała ;)), danie wyszło bardzo dobre, polecam:

https://www.olgasmile.com/makaron-ze-szparagami.html

 

Edytowane przez salazar
:)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...