Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Krista napisał:

@Mirelka1965 Nie będę już gitary zawracać, wszak jesteś na urlopie:d ale tylko z lekka się wytłumaczę co sklania mnie do wegetarianizmu. Otóż moja córka zarazila mnie niemozebnie miłością do zwierząt. Na nic tłumaczenia, że hodowlane zwierzęta są ludziom niezbędne do przeżycia. Teraz gdy spożywam mięso to chciał nie chciał włącza mi się myślenie qwamac o tym zwierzęciu. Nie, nie zarazila mnie tylko zakazila! Nie moda i nie snobizm mną kieruje tylko zakażenie. Nie jest łatwo bo trzeba się znać na tych zamiennikach białkowych, proporcjach itp itd a nie chce mi się już uczyć. Droga otwarta, właściwie furteczka do wegetarianizmu ale co to zmieni, jak już przez życie zarlam zwierzątka? Jestem zafiksowana na zdrowe jedzenie, przez co zarzewie konfliktu tli się z niejedną osobą a ja taka przepraszająca:haha:

Wiesz co? Dla mnie jest to nieszczere.

Robić coś na siłę?

Lepiej odpuść.

Organizm sam ci podpowie czego potrzebujesz. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Barbara48 napisał:

Wiesz co? Dla mnie jest to nieszczere.

Robić coś na siłę?

Lepiej odpuść.

Organizm sam ci podpowie czego potrzebujesz. 

@Barbara48 Wiesz co Basiu, to nie jest tak żebym ja się zmuszała. Od zawsze bylam roslinozerna, bez warzyw nie ugotuje, bez warzyw nie zjem zwyklej kanapki. Surówki, sałatki wchłaniam bez znudzenia. Mięso jadłam tylko najchudsze, żadnej habaliny / nie wiem jak to się pisze/ z podrobow tylko wątróbka z dużą ilością cebuli i jabłka bo tak mnie karmiono od dzieciństwa, kiedy nikt nie myślał o ochronie zwierząt. Stąd przyzwyczajenia żywieniowe. Mogę żyć na warzywach z ochotą tylko zeby nie robić sobie krzywdy trzeba mieć wiedzę żywieniowa, dietetyka wiedzę a ja jej nie mam w stopniu wystarczającym. Z neta uczyć się nie będę, to jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mienia dziś po niemiecku....Pellkartoffeln z zielonym sosem frankfurckim i jajo na twardo dazu. :d

Synowa przyniosła sos i powiedziała, żeby ugotować kartofle w mundurkach i fertig....to mi sie podoba a nie stanie przy kuchni i wydziwianie....te Niemki to mądre kobity są.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa jarzynowa . Jeśli o mnie biega to doopy nie urywała / możliwe , że będzie / , bo taka zwyczajna ....a zresztą ja niezupowa jestem :szydera: Jadziuli smakowała , tak mówiła i chyba mówiła prawdę , bo poprosiła o dokładkę . Może z grzeczności ? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym...chciała...krokiety z farszem ruskim zjeść :szydera: Ale...no właśnie...za dużo kapustki zrobiłam, moje Mercedesy za mało zjadły i dzisiaj będziemy "dokańczać" :haha: Ale..no własnie...nasmażymy naleśników pikantnych, przygotujemy farsz, a jutro...niebo w gębuni :oklaski: Pozostanie pozawijać (nie...nie sreberka :haha:) krokieciki, zapanierować i na...patelnię :oklaski: Bo zapragnęłam niezdrowego jedzonka :szydera: Amen...ale to jutro i pisać drugi raz nie będę :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...