Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, awe59 napisał:

Za bardzo....:szydera:

Mówisz , żeby nie wychodzić przed szereg ? :szydera:

Aweniu ...gdybyś widziała błysk zadowolenia w Elki oczach , że pomyślałam o obraniu kartofelków ...No mówię Ci ...ten błysk zadowolenia to jakbym premię załapała....znaczy , że czasem swoją rozczochraną wstrząsnąć nie zawadzi  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalam sledzie byly kupne,ale bardzo dobre. Juz chyba ze ..100" lat nie jadlam sledzi z ziemniakami. 

Dzis ,to taki smak z rodzinnego domu mialam. Moja mama sledzie takie robila i wlasnie z takimi ziemniakami sie jadlo. ja nigdy takich nie robilam,nie umiem. Pamietam ,ze kupowala sledzie z beczki bardzo slone z jakims mleczem, moczyla i potem jakos doprawiala. Ale to dobre bylo. miam...mniam....

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Andreaa napisał:

Jak pisalam sledzie byly kupne,ale bardzo dobre. Juz chyba ze ..100" lat nie jadlam sledzi z ziemniakami. 

Dzis ,to taki smak z rodzinnego domu mialam. Moja mama sledzie takie robila i wlasnie z takimi ziemniakami sie jadlo. ja nigdy takich nie robilam,nie umiem. Pamietam ,ze kupowala sledzie z beczki bardzo slone z jakims mleczem, moczyla i potem jakos doprawiala. Ale to dobre bylo. miam...mniam....

I potrafiła jednym pociągnięcie wszystkie ości wyjąć:tak2:

U nas mówimy na nie "katoliki":szydera:

Edytowane przez LACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.02.2019 at 10:36, Baśka powtarzająca się napisał:

Ha ! ...U mnie dzisiaj śledź z jabłkiem  w śmietanie ....od przedwczoraj pudełko w lodówce oczekuje na piątkową konsumpcję . Wyszłam przed szereg ....Elka zapomniała wyłożyć na blat ziemniaków ...coś tam mruknęła do siebie pod nosem podczas wyjścia , że zapomniała . Udałam , że nie słyszę a po jej wyjściu ...sruuu...do piwnicy i kartofelki już przygotowane do obiadu ....Czy aby nie za bardzo się podlizałam ?:szydera:

Ale z ciebie włazidoopa :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ze zdjęcia nie wygląda na taką :szydera:

Mówię Ci ...menda , włazidupa i leń , ale ogólnie ....zajebiaszcza :szydera:

W temacie :

Sobota ...zupa z puszki . Elka zapytała , czy będę jadła ....podziękowałam , że nie . Niby lekuchno zaczerwieniła się , ale tylko lekuchno . Powiedziałam , że jak wrócę z oblotów to se kiełbaski na ciepło zrobię ...takie w miarę smaczne , na podobieństwo naszych ... Powiedziała , że ależ tak , naturalnie ...i gitarra ...albo nawet @LACHowa mandollina :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielbaski, pieczone ziemniaczki, brokul, surowka z marchwi i jablka. Wszystko podane na listeczkach salaty.

Babcia sprobowala brokula i powiedziala, ze za ostry. Jaki ostry? Tylko soli dalam. Kit. Kazalam jej jesc salate, tego ostrego zostawic.

A babcia i tak brokul zjadla z marchewka i kielbaska a ziemniaki zostawila.

Kurka smaki jej sie zmienily czy co?. Orim mowil, ze jemu nie chciala jesc marchwi wcale, Fioletka natomiast karmila ja ziemniakami, bo zauwazyla, ze je lubi.

U mnie babcia dokazuje.Hm...

A brokul przesolony byl, bo tylko mala ilosc gotowalam a soli mnie sie sypnelo.:$

Zatem ja swojej porcji tego ostrego(wg babci ) nie zjadlam.

Ale bede zyc:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nagotowałam zupy grzybowej na prawdziwych polskich suszonych grzybkach, grzybki pycha, zupa na mięsie  i z ziemniakami, cały garnek zjedzony łącznie z mięsem,,:szydera: ale to nie wszystko, bo najpierw obgotowałam sobie warzywa na sałatkę warzywną, ale czy ona warzywna to chyba nie, bo dodałam szynki do niej ,,aby było bogaciej:oklaski: 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś karczek pieczony :d Upiekę ze trzy plastry, zebym miała na jutro, czy pojutrze,  bo znowu mam zamówienie na racuchy (:(), a ja tak nie lubię słodkiego na obiad...

Do tego będzie puree i miska sałaty w sosie winegret i pewnie coś jeszcze, ale to pewnie w trakcie przygotowywania przyjdzie mi do głowy xd Wiadomo co też na deser o 16-tej.., mam czwartą część wczorajszego tortu w lodówce, a tort duży był jak koło młyńskie :haha:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Pdp wymyśliła wczoraj ,że dzisiaj apfelstrudel na obiad + sos waniliowy i lody.Rano mówię jej ,że ja to rosołek z kurczaczka gotuję dla siebie,a dla pani to ciasto na ciepło.Bo dla mnie to nie obiad ,tylko deser.W te pędy babcia zaczęła się tłumaczyć ,że ona mnie chciała odciążyć żebym nie gotowała ,bo to niedziela.I że ona też mój rosół zje.A strudel na deser.

Co te niemce z tymi ciastami na obiad .Już od kilku osób słyszałem,o ciastowych obiadach.brrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Teresadd napisał:

Moja Pdp wymyśliła wczoraj ,że dzisiaj apfelstrudel na obiad + sos waniliowy i lody.Rano mówię jej ,że ja to rosołek z kurczaczka gotuję dla siebie,a dla pani to ciasto na ciepło.Bo dla mnie to nie obiad ,tylko deser.W te pędy babcia zaczęła się tłumaczyć ,że ona mnie chciała odciążyć żebym nie gotowała ,bo to niedziela.I że ona też mój rosół zje.A strudel na deser.

Co te niemce z tymi ciastami na obiad .Już od kilku osób słyszałem,o ciastowych obiadach.brrrr.

Obowiązkowo ciasto ....dziś znów niespodzianka .

Na kolację szefowa będzie robiła makaron rurki , te duże .nadziewane ....podejrzałam w kuchni .

Ja sobie wczoraj kupiłam paczkę  w której są dwie szt. parówek serowych . Ciasto wszamię na deser :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...