Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za paprykę. Na pewno kupię choć nie każda mi smakuje bo sama kiedyś robiłam, a miałam taki fajny przepis na zalewę , że te kupne nie chcą tamtej dorównać. xd I z ręką na sercu .., od kiedy wpadłam na to puree seler + ziemniaki to innego nie robię. Od lutego zacznę liczyć ile ja selerów tu miesięcznie kupuję ... Sama jestem ciekawa xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NNNdanuta napisał:

Dzięki za paprykę. Na pewno kupię choć nie każda mi smakuje bo sama kiedyś robiłam, a miałam taki fajny przepis na zalewę , że te kupne nie chcą tamtej dorównać. xd I z ręką na sercu .., od kiedy wpadłam na to puree seler + ziemniaki to innego nie robię. Od lutego zacznę liczyć ile ja selerów tu miesięcznie kupuję ... Sama jestem ciekawa xd

Danusia _5 szkl wody,1 szkl octu,1 szkl cukru łyżka soli. Wg mnie jest idealna ,może wypróbuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiem co gotować to robię kombinacje alpejskie. xd I pierwszy raz miałam przed posiłkiem, po podaniu na stół: - fantastisch ! (nie wiem jak poprawnie napisać).  A ugotowałam na twardo ziemniaki w łupkach , po czym je obrałam, pokroiłam na grube plastry i dobrze przysmażyłam na patelni. Ja już je miałam w miarę dobrze przysmażone to dodałam do tego kiedyś upieczone kawałki pociętej piersi z kurczaka wraz z tłuszczem, w którym się piekły.   Dla koloru ugotowałam kilka cienkich marchewek pokrojonych na kawałki 3 cm, a podałam z mizerią, ale ogórek i czerwona cebulka i 3 liscie rzymskiej sałaty pokrojone w cieńkie paski. Moja pdp pasjami lubi niezbyt zdrowe jedzenie xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak z rożna ,,taki podpieczony i dobrze doprawiony,,pycha ,,ale ja nie z tych co na kurczaku skończą jedzenie,,więc zrobiłam na kolację gołąbki podpiekane i mam sos od wczoraj pomidorowy,,,ale to nie koniec, za dużo mialam fajnego wywaru z warzyw wszystkich i na tym wywarze upichciłam zupę meksykańską,,jutro zaproszę pół Campingu aby pomogli ten gar zjesc,,,:hura: ostra trochę,,a potem niech piją co chcą,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Teresadd napisał:

@NNNdanuta a co robisz z tym selerem?

Puree :d Gotuję pokrojony w kawałki z ziemniakami. Seler jest miękki i dość wodnisty po ugotowaniu i to mi daje inną konsystencję  puree bez dolewania mleka, czy cholera wie czego. Wystarczy czubata łyżka kwaśnej śmietany. Kartofle z selerem się świetnie komponują, a ja nie muszę robić jakiejś, dla mnie niezjadliwej, papki na niemiecką modłę :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joy napisał:

Danusia _5 szkl wody,1 szkl octu,1 szkl cukru łyżka soli. Wg mnie jest idealna ,może wypróbuj?

Właśnie taka zalewa jest dla mnie do papryki za słaba :d  Robiłam 4 szklanki wody na 1 szklankę octu i dodawała trochę suchych, pokrojonych łodyg kopru i po pare ząbków czosnku . Pycha była :d Od paru lat nie dotykam się przetworów, ale może jak osiądę już to do tego wrócę :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta, Danusiu, jeśli lubisz, żeby było dużo octu, to ta papryka Cię nie zachwyci, bo w smaku jest dość łagodna. Zdjęcie było przykładowe, bo kupuję różne, w Lidlu i Penny też i generalnie wszystkie mi smakują :).

Puree robię sama z własnej nieprzymuszonej woli i tylko dla siebie, bo szef ziemniaków nie lubi (jedynie sałatka ziemniaczana dobrze wchodzi ;)), a ja puree uwielbiam. Gorące mleko, masło, sól, pieprz, pycha!

Jeśli znudzi Ci się seler, dodaj do puree żółtego sera, bardzo pyszne to jest i dość niezdrowe też :) ;).

Edytowane przez salazar
O gałce nie zapomniałam, ale nie bardzo się kochamy ;)
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Jak nie wiem co gotować to robię kombinacje alpejskie. xd I pierwszy raz miałam przed posiłkiem, po podaniu na stół: - fantastisch ! (nie wiem jak poprawnie napisać).  A ugotowałam na twardo ziemniaki w łupkach , po czym je obrałam, pokroiłam na grube plastry i dobrze przysmażyłam na patelni. Ja już je miałam w miarę dobrze przysmażone to dodałam do tego kiedyś upieczone kawałki pociętej piersi z kurczaka wraz z tłuszczem, w którym się piekły.   Dla koloru ugotowałam kilka cienkich marchewek pokrojonych na kawałki 3 cm, a podałam z mizerią, ale ogórek i czerwona cebulka i 3 liscie rzymskiej sałaty pokrojone w cieńkie paski. Moja pdp pasjami lubi niezbyt zdrowe jedzenie xd

Danusiu jestes fantastyczna. Czytalam "ugotowalam na twardo...ziemniaki w lupkach". 

Tylko trzy kropki Ci zabraklo do tytulu mistrzyni suspensu:haha:

Rozumiem, ze puree to ziemniaki na miekko:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hawana napisał:

Danusiu jestes fantastyczna. Czytalam "ugotowalam na twardo...ziemniaki w lupkach". 

Tylko trzy kropki Ci zabraklo do tytulu mistrzyni suspensu:haha:

Rozumiem, ze puree to ziemniaki na miekko:haha:

Oczywiście xd Puree to ziemniaki na miękko i to mocno miękko :haha:Na twardo tzn, że nie dogotowałam w sposób zamierzony ... Chodziło mi o to, żeby mi się nie rozwalały po pokrojeniu na talarki xd

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NNNdanuta napisał:

Oczywiście xd Puree to ziemniaki na miękko i to mocno miękko :haha:Na twardo tzn, że nie dogotowałam w sposób zamierzony ... Chodziło mi o to, żeby mi się nie rozwalały po pokrojeniu na talarki xd

Domyslilam sie, ale skojarzenia poszly w ta bardziej seksowna strone:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, salazar napisał:

@NNNdanuta, Danusiu, jeśli lubisz, żeby było dużo octu, to ta papryka Cię nie zachwyci, bo w smaku jest dość łagodna. Zdjęcie było przykładowe, bo kupuję różne, w Lidlu i Penny też i generalnie wszystkie mi smakują :).

Puree robię sama z własnej nieprzymuszonej woli i tylko dla siebie, bo szef ziemniaków nie lubi (jedynie sałatka ziemniaczana dobrze wchodzi ;)), a ja puree uwielbiam. Gorące mleko, masło, sól, pieprz, pycha!

Jeśli znudzi Ci się seler, dodaj do puree żółtego sera, bardzo pyszne to jest i dość niezdrowe też :) ;).

Papryka ma oprócz walorów smakowych sporo walorów dekoracyjnych. Ja dużo używam tu surowej, ale całkiem zapomniałam o konserwowej.., a to taki gotowiec: prosto ze słoika i na talerz :d Pdp jest wzrokowcem i dziś do tych ziemniaków bardziej by mi pasowała papryka niż gotowana marchew. Musze kupić, jak będzie za bardzo łagodna to dodam do zalewy łyżeczkę musztardy i niech sobie trochę postoi.., zobaczę co wyjdzie :szydera: Ser wykluczony... pdp ma uczulenie na laktozę xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, NNNdanuta napisał:

Papryka ma oprócz walorów smakowych sporo walorów dekoracyjnych. Ja dużo używam tu surowej, ale całkiem zapomniałam o konserwowej.., a to taki gotowiec: prosto ze słoika i na talerz :d Pdp jest wzrokowcem i dziś do tych ziemniaków bardziej by mi pasowała papryka niż gotowana marchew. Musze kupić, jak będzie za bardzo łagodna to dodam do zalewy łyżeczkę musztardy i niech sobie trochę postoi.., zobaczę co wyjdzie :szydera: Ser wykluczony... pdp ma uczulenie na laktozę xd

Ale wiesz, że są sery bez laktozy :)?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salazar napisał:

Ale wiesz, że są sery bez laktozy :)?

Wiem, ale nie wiem czy moja pdp o tym jest poinformowana  xd ma demencję, wiec staram się lecieć  jej standardami żeby jej nie zaburzać. Ona w swoich ramach bardzo dobrze funkcjonuje, więc staram się w nich zmieścić. Bardzo urozmaicone posiłki dla niej są  drogie (w jej głowie), a dobrze zaopatrzona lodówka pewnie przyprawia ją o duże zmartwienie O.o Dlatego zakupy robię codziennie, a w lodówce standard xd Ser jest z poza standardu: ja nie jadam bo nie przepadam i ona tez nie. Ale kombinuję coraz lepiej bo coraz więcej wydaję tygodniowo. :haha:. To dla dobra moich zmienniczek .., żeby ode mnie nie odstawały :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa z zielonego groszku wg włoskiego przepisu,pod koniec dorzucę połamane spaghetti dla zagęszczenia mojej smacznej gęstej zupy...około 14 senior jedzie do dziennego domu opieki na około 4 godz a ja brykam do miasta autobusem . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...