Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, awe59 napisał:

@LACH jakie to sa ciemne pyzy ? 

A obrazowo, to wygląda tak:

po pierwszym- ho!!!

po drugim-puff! :hura:

trzeci- dla orłów powyżej stukilogramowych(z uwzględnieniem miejsca na doskonałego, zimnego, klarownego i złocistego Märzena z Oktoberfest(u). Parę sztuk i deser niepotrzebny! :szydera:

Sześć godzin badziuch ma zajęcie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.01.2019 at 20:41, hawana napisał:

@fioletowa.mysz zamiescila przepis w poradniku, poszukaj.

Potrzebny jest seler, jablko , czerwona papryka i cebulka . Miesza sie z sosem z jogurtu, oleju, musztardy i miodu. Ja wrzucilam jeszcze pietruszke, bo mam natke.

Dzięki ,poszukam sobie,ale nigdy jogurtu nie łączyłam z olejem,,chyba nie! :szok: ale ciekawe połączenie,,,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim! U mnie dzisiaj papryka słodka ,nadziewana mięsem z ryżem,,do tego zrobilam sosik pomidorowy,,pycha i tyle...codziennie jak coś ugotuję to potem pół dnia dziękowanie za pyszne jedzenie,,aż do pożygania są te podziękowania:szydera: wiem ,że dobrze gotuję, bo wiem jak musi smakować ,lybię dobre rzeczy gotować, ale nieraz z niczego przecież  można zrobić cudo i miód w gębie:p

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Dzięki ,poszukam sobie,ale nigdy jogurtu nie łączyłam z olejem,,chyba nie! :szok: ale ciekawe połączenie,,,

Z pekinki robię sałatkę z marchewką startą, jabłkiem ,porem ,doprawiamy wg .smaku i ciut oleju  i ciut jogurtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Teresadd napisał:

Z pekinki robię sałatkę z marchewką startą, jabłkiem ,porem ,doprawiamy wg .smaku i ciut oleju  i ciut jogurtu.

W tym zestawie daje jeszcze sok z cytryny i natke pietruszki, bez jogurtu,

ale robie sos czosnkowy na bazie jogurtu i oleju i on sie nadaje do wszystkiego, czyli salat, pekinki i mlodej kapusty bialej.

Jest rewelacyjny po prostu na grilla, do mlodych ziemniaczkow w lupinkach i mlodej kapustki.

Do ziemniaczkow zageszczam twarozkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną dzisiaj chodzi głód jakiś, więc zrobiłam Tapas sama,,,tutaj modne są bardzo te Tapasy,,ale większosć nie do jedzenia,,,więc postanowiłam zrobić i zrobiłam,,śliweczki suszone owinęłam w plaster boczku i spięłam wykałaczką i nadziałam pomidorka koktajlowego i na patelnię,,podsmażyłam te cudeńka ,podpiekłam,,zrobilam salatkę z selera marynowanego z szynką pokrojoną w paseczki, kukurydzy troszkę z puszki i trochę majonezu i śmietanki,,gotowe,,do tego gorące chrupiące  bułeczki , siedzę jak bąk najedzona,,no i zachwyt ,,jakie było pyszne :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy dzień bezmięsny to było puree + 2 jajka sadzone dla pdp, dla mnie paluszki z mozzarelli (gotowe). Czerwona kapusta na ciepło zasmażana i oczywiście miska sałaty zielonej (lodowa z rzymską) w sosie winegret z pomidorkami. Puree oczywiście ziemniaczano-selerowe xd Rzadko robię cokolwiek z czerwonej kapusty bo nie przepadam, a i w moim domu się też jej nie jadło, ale w de to standard xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Dzisiaj mamy dzień bezmięsny to było puree + 2 jajka sadzone dla pdp, dla mnie paluszki z mozzarelli (gotowe). Czerwona kapusta na ciepło zasmażana i oczywiście miska sałaty zielonej (lodowa z rzymską) w sosie winegret z pomidorkami. Puree oczywiście ziemniaczano-selerowe xd Rzadko robię cokolwiek z czerwonej kapusty bo nie przepadam, a i w moim domu się też jej nie jadło, ale w de to standard xd

Danusiu, w życiu nie przyszłoby mi do głowy podać czerwoną kapustę do jajka sadzonego, brawo za kreatywność :)!

Jak się komponowało?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...