Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Janina Włodarczyk napisał:

Tu nie, Pani sobie życzy i to ma być. Często mnie w kuchni pilnuje, czy robię wszystko tak jak ona chce. Do smażenia używa oleju kokosowego i lnianego, masakra.

Na lnianym nie wolno smażyć. Traci wszystkie właściwości. Jakaś niedouczona ta Twoja " Hrabini " :d ja olej lniany jadam na surowo np z białym serem lub maczam chleb w nim.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BabaJagusia napisał:

@awe59  Ewcia ,Ty tak nie ryp tego oleju za dużo.Po kiego "wlewać" w siebie ekstrakt -tłuszcz.Zdrowiej będzie jeść zmielone-świeżo ! -siemię lniane.Tak myślę.Natomiast wszelkie smażeniny robię na maśle klarowanym. Zwanym u nich...?

Butterschmalz.....:szydera: Ale do smażenia to ja preferuję olej ryżowy, niedostępny w DE :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BabaJagusia napisał:

@awe59  Ewcia ,Ty tak nie ryp tego oleju za dużo.Po kiego "wlewać" w siebie ekstrakt -tłuszcz.Zdrowiej będzie jeść zmielone-świeżo ! -siemię lniane.Tak myślę.Natomiast wszelkie smażeniny robię na maśle klarowanym. Zwanym u nich...?

Ja tez na maśle lub oleju rzepakowym. No chyba, że schaboszczaki to na smalcu :d

Natomiast oleju lnianego nigdy nie kupuje w markecie. I tylko na surowo spozywam. Lubię jego smak.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Afryka napisał:

Marchewka duszona, lustrzane jajco i nieśmiertelne kartoflane pure. :d

Nieśmiertelna , tradycyjna sobotnia  zupa z puszki dla doktora ....ja głośno odmówiłam , powiedziałam , że w końcu tabletek na wątrobę mi zabraknie jak te zupy z puszek będę jadła . Dziś wartę objęła Hildegard i zmartwiona , że mogę głodem być zamorzona przyniosła z piwnicy puszkę z białymi kiełbaskami . Też odmówiłam i powiedziałam , że w tej puszcze to tablica Mendelejewa jest . Nawet zrozumiała i przytaknęła patrząc na składniki . :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nieśmiertelna , tradycyjna sobotnia  zupa z puszki dla doktora ....ja głośno odmówiłam , powiedziałam , że w końcu tabletek na wątrobę mi zabraknie jak te zupy z puszek będę jadła . Dziś wartę objęła Hildegard i zmartwiona , że mogę głodem być zamorzona przyniosła z piwnicy puszkę z białymi kiełbaskami . Też odmówiłam i powiedziałam , że w tej puszcze to tablica Mendelejewa jest . Nawet zrozumiała i przytaknęła patrząc na składniki . :szydera:

Powiem Ci ze czasem nie mogę rozgryść  ich mentalności,czy to oszczędność czy to zwyczajne sknerstwo,byłam w bardzo bogatym domu,ona lekarz on dyr dużej elektrowni,już sporo lat na emeryturze ale zawsze firma na święta z prezentami przyjeżdzała,w salonie obrazy piękne na sztalugach,pewnie tyle warte co moja chałupa,ale tak, dla mnie był catering z restauracji,mogłam wybrać, a oni jadali na obiad  wszystko z puszek,i dania do mikrofali,takie w kartonach pakowane.Tego było w piwnicy moc na regałach.A co w tym było najśmieszniejsze że siedząc przy stole zastawa, srebro,ja jem pyszne danie z rastauracji a oni zupkę krem z puszki,i tak na przemian pytają mnie,ist lecker,a ja odpowiadałam seh lecker,czasem mało nie parsknęłam przy stole,ale jaka etykieta srebra serwetki materiałowe piękne,i zupka pomidorowa krem z puszki w tej cudnej porcelanie,i tacy niektórzy są

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Malina 1 napisał:

Powiem Ci ze czasem nie mogę rozgryść  ich mentalności,czy to oszczędność czy to zwyczajne sknerstwo,byłam w bardzo bogatym domu,ona lekarz on dyr dużej elektrowni,już sporo lat na emeryturze ale zawsze firma na święta z prezentami przyjeżdzała,w salonie obrazy piękne na sztalugach,pewnie tyle warte co moja chałupa,ale tak, dla mnie był catering z restauracji,mogłam wybrać, a oni jadali na obiad  wszystko z puszek,i dania do mikrofali,takie w kartonach pakowane.Tego było w piwnicy moc na regałach.A co w tym było najśmieszniejsze że siedząc przy stole zastawa, srebro,ja jem pyszne danie z rastauracji a oni zupkę krem z puszki,i tak na przemian pytają mnie,ist lecker,a ja odpowiadałam seh lecker,czasem mało nie parsknęłam przy stole,ale jaka etykieta srebra serwetki materiałowe piękne,i zupka pomidorowa krem z puszki w tej cudnej porcelanie,i tacy niektórzy są

No ja też nie mogę zrozumieć ...nawet już się nie staram . Śmieję się z tego ...Na ostatnim urlopie miałam tak sobie pitrasić , że hoo . Kuźwa ...nie potrafię jeszcze  sama jeść coś ze smakiem . Cieszę się na mój następny urlop , bo przyleci córka z rodziną . Będzie dla kogo gotować ...dogadzać ...to i sama będę pyszności nasze , polskie , najlepsze jadła . Tutaj mam już wszystko w doopie . Głodna nie chodzę i gitarra . Patrzę na ten majątek na ścianach , przy ścianach ( meble ) czy witrynach na widoku za szybą i też sobie myślę : i co wy , stare panny z tym majątkiem poczniecie . Starsza to chociaż podróżować lubi , ale Elka ani myśli ...już się napodróżowała i zadowolona z tego nie jest :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nieśmiertelna , tradycyjna sobotnia  zupa z puszki dla doktora ....ja głośno odmówiłam , powiedziałam , że w końcu tabletek na wątrobę mi zabraknie jak te zupy z puszek będę jadła . Dziś wartę objęła Hildegard i zmartwiona , że mogę głodem być zamorzona przyniosła z piwnicy puszkę z białymi kiełbaskami . Też odmówiłam i powiedziałam , że w tej puszcze to tablica Mendelejewa jest . Nawet zrozumiała i przytaknęła patrząc na składniki . :szydera:

Dziwię się,że siedzisz na takim miejscu gdzie nie ma co jeść? tzn świeżo ugotowane mam na myśli... Co w takim razie zjesz dziś na obiad ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusku ...nie ma co wydziwiać . Coś tam sobie zjem . Aniu ...ja nigdzie nie napisałam , że chodzę głodna ...raczej odwrotnie . Z kolei , mimo zdrowego wyglądu :szydera:aż taka żarta to ja nie jestem ....Przykład : teraz piję swojego drugiego szatana , bo tak lubię , tak przyzwyczajona jestem a po kawie i to mocnej ...apetyt mój idzie w pistuuuuu ...Oj ...ja już taka przesmrodna jestem ...sama nie wiem , czego chcę :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

Tu nie, Pani sobie życzy i to ma być. Często mnie w kuchni pilnuje, czy robię wszystko tak jak ona chce. Do smażenia używa oleju kokosowego i lnianego, masakra.

Olej kokosowy jest niezdrowy,ostatnio jak byłam w sanatorium to lekarz mówił że ten olej zawiera więcej tłuszczów nasyconych niż smalec czy masło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teresadd napisał:

Gołąbki zrobiłam.Będzie na dwa dni.

Z malutkiej włoskiej zrobiłam.Już tak za mną chodziły.Obżarstwo teraz będzie. @foczka63 to odpisuję tobie .Coś mi głupoty na tel .wychodzą.

 

Edytowane przez Teresadd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...