Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Teresadd napisał:

Kassler wiadomo.Tak jest ,jak edytor podsyła gotowe wyrazy,a potem głupoty piszemy.

Dobra jak już tu jestem,to kto samodzielnie robił rösti.Nie wiem jak scalić to do kupy ,żeby usmażyć jeden ,duży placek i jeszcze wbić w to jajko sadzone na koniec.Kombinuję ,że może podobnie jak placki ziemniaczane ,ale może ktoś już ma patent i podpowie.

Pamiętam, że stosunkowo niedawno ktoś sam robił, ale raczej sobie nie przypomne kto :(.

Pozostaje czekać na odzew.

Takie zamówienie dostałaś, czy sama się wyrywasz :)? Ja kupuję gotowce w Penny, są ok, ale na kilometr widać, że gotowiec :D.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robiłam po jej słowach :oklaski:tylko tak po cichutku ...w kąciku :szydera:...Żeby było zabawniej to było danie zaproponowane / czyt. wymuszone przez Juttę / na pierwszy dzień Nowego Roku i do tego pieczeń wołowa . Pieczeń była pyszna i Pusia nie mogła odżałować , że normalne , zwyczajne kartoszki do niej podane nie były .Ja też nie mogłam sobie darować , że posłuszna byłam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, salazar napisał:

Pamiętam, że stosunkowo niedawno ktoś sam robił, ale raczej sobie nie przypomne kto :(.

Pozostaje czekać na odzew.

Takie zamówienie dostałaś, czy sama się wyrywasz :)? Ja kupuję gotowce w Penny, są ok, ale na kilometr widać, że gotowiec :D.

 

Zamówienie dostałam i to jeszcze z gazety wycięty przepis z pięknym daniem.Też kupowałam gotowce.Coś do poniedziałku wymyślę.Myśle ,że tak jak placki tarte na grubych oczkach z mąką i  jajkiem.Nic polskiej gospodyni nie zaskoczy.:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd  kiedyś robiłam z przepisu sąsiadki Pdp. Bardzo łatwo a wyszły super chrupiące....

1. Ziemniaki zetrzeć na dużych oczkach

2. Odrobinę posolić, poczekać 10-15 min, odcisnąć, doprawić pieprzem i trochę solą.

3. Smażyć.

Ja wtedy zrobiłam bez mąki i jajka i sie nie rozlatywaly przy przewracaniu. Smazylam male placki ale mysle, ze na malej patelni jeden duzy tez by sie nie rozlecial.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Teresadd napisał:

@awe59 dobra zrobię po twojemu bez jajka i mąki.Jeden duży placek i na to ma być jajko sadzone.Coś myślę ,że wyjdzie.

mi takie placki do patelni przywierały,nie bardzo mi to smakowało,ale placka można przewròcić,używając talerza bądź pokrywki szklanej i już na drugiej stronie wbić jajko i zakryć patelnię,dojdzie pod wpływem ciepła,na to troszkę szczypiorku i będzie rewelacyjnie

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ania39 napisał:

mi takie placki do patelni przywierały,nie bardzo mi to smakowało,ale placka można przewròcić,używając talerza bądź pokrywki szklanej i już na drugiej stronie wbić jajko i zakryć patelnię,dojdzie pod wpływem ciepła,na to troszkę szczypiorku i będzie rewelacyjnie

Kupiłam tu nową patelnię bo już miałam dość starej >:(:mur:. To już druga, bo taką miniaturową do smażenia jajek to kupiłam już dawno. Na razie się z nią ukrywam :haha:żeby pdp serce nie pękło na takie wydatki, ale jak wreszcie przyuważy to powiem, że kupiłam w promocji za 5 euro, a nie 12. xd Córce pdp powiem prawdę i tylko prawdę :d

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

@NNNdanuta boże jaki Ty masz stres w tym domu,,,no tylko patelnia, aby było zdrowo nawet jesc smażone kotleciki:p ale polka poradzi sobie ,,:tak: lepiej trzymać gębę na kłódkę,,a jak pozna PDP to od razu mów, to stara patelnia ,,kupiona rok temu:szydera:

Może bym i tak skłamała (że sprzed roku), ale demencja mojej pdp nie na takim poziomie xd Dobrze, że jej córka daje mi wolną rękę na zakup tego co uznam za niezbędne :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Teresadd napisał:

@awe59 dobra zrobię po twojemu bez jajka i mąki.Jeden duży placek i na to ma być jajko sadzone.Coś myślę ,że wyjdzie.

Szwajcarzy wkrawają szynkę i dodają tartego sera. Nawet boczek może być częścią składową. To kwestia upodobań smakowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...