Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrz ,a ta tutaj nie chce jeść maultaschy.Trochę muszę tu kombinować z obiadami,ale powoli ukierunkowuję Pdp na swoje gusta .Dwa tygodnie ,więc badam teren kulinarny. @foczka63 to do ciebie.

Edytowane przez Teresadd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd W zamrażarce były tylko te małe,zupne,doopy nie urywały nawet po obgotowaniu,na patelce poddusiłam z cebulą ,jajami zalałam i jakoś zjadliwsze były.Ryba miała być ,ale ziemniaków niet:(Kulka mówi :dobrze, jemy co mamy,ha ha ha.W sumie dobrze się stało,bo już nie dopuści ,zeby nie było tego ,co ona chce i lubi.Skończyły się jabłka ,banany,jutro skończy się jogurt dla niej.....Ja sobie poradzę/mam swoje polskie zapasiczki/,ale Kulce nie w smak ,że takie braki i chyba trochę wstyd ,bo się dziś tłumaczyć zaczęła:) Oj,dostanie się córci za wyjmowanie z koszyka,dostanie:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, awe59 napisał:

Sos boloński i makaron. 

Zupa z puszki . Jeszcze nie wiem jaka , bo dziś szefowa z piwnicznej półki ją sięgnie . Wiem tylko , że na pewno bardzo wiatropędna będzie ....wszystkie takie tutaj są ...wiatropędne i czasem nawet doopę urywają . Takie smaczne zarazy   :szydera:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2019‎-‎01‎-‎15 at 21:36, awe59 napisał:

Ja te duze, kwadratowe mialam. Na opakowaniu bylo schwabische Maultaschen i narysowany talerz z rosolem, w srodku pierogi i wszystko posypane szczypiorkiem  :szydera:

Tak jedzą Szwabi ... rosół z drobno pokrojonym cienkim szczypiorkiem :)  powiem szczerze, że mi to smakuje. Być może, że był to dla mnie nowy smak, ale smakował mi ten rosół bardziej niż z pietruszką zieloną :d Maultaschen zaś niekoniecznie, choć były "własnej roboty"  xd

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kotlety mielone z bratwurst . Oczywiście z cebulką i bułką tartą , wcześniej namoczoną i jajko, trochę czarnego pieprzu. Do tego kartofelki, ćwikła (trochę za ostra mi wyszła) i miska zielonej sałaty z pomidorkami w sosie winegret. Od razu przygotowałam sobie pulpety z tego mięsa na jutro. Zrobię je w sosie własnym i podam je z puree. Co na zieleninę to tego nie jestem jeszcze pewna xd Ale i tak jutro będę się obijac do bólu :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Teresadd napisał:

 @foczka63 moja Pdp domagała się do wołowego rosołu mięsnych kuleczek.Kiedy je robisz,bo chyba nie ztego mięsa ,co na nim rosół się gotował?

Nie.Kuleczki robię z mielonego mięsa i nie do rosołu,tylko do zwykłej jarzynowej.Do rosołu to myślę,że mielone wołowe raczej trzeba dać.Wieprzowe czy mieszane zepsuje smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, foczka63 napisał:

Nie.Kuleczki robię z mielonego mięsa i nie do rosołu,tylko do zwykłej jarzynowej.Do rosołu to myślę,że mielone wołowe raczej trzeba dać.Wieprzowe czy mieszane zepsuje smak.

To chyba wołowe mielone kupię zrobię i zamrożę.Będzie na zaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, awe59 napisał:

Pierś w sosie śmietanowo - ziołowym, pieczone kartofle z tymiankiem, surówka z marchewki z jablkiem.

Ojejciu ....ale sie chwali :trele:...Za równą godzinkę będę miała wolne do wieczora ...nałożę sobie na talerzyk przydziałowy , niedzielno-obiadowy  kawałek ciasta i też sobie wszamię . Na razie bawię się w królika i chrupię maciupkie marcheweczki ....sama se zakupiłam wczoraj . Obiadowe ciasto zjem na deser a wcześniej będę sobie zgryzała kabanosy firmy Tarczyński ...też sobie w Rewe wczoraj zakupiłam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ojejciu ....ale sie chwali :trele:...Za równą godzinkę będę miała wolne do wieczora ...nałożę sobie na talerzyk przydziałowy , niedzielno-obiadowy  kawałek ciasta i też sobie wszamię . Na razie bawię się w królika i chrupię maciupkie marcheweczki ....sama se zakupiłam wczoraj . Obiadowe ciasto zjem na deser a wcześniej będę sobie zgryzała kabanosy firmy Tarczyński ...też sobie w Rewe wczoraj zakupiłam :szydera:

Ale wypasik :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...