Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja przyznam sie do porazki.

Zrobilam mielone

przedwczoraj

, hm frykadele,

Wstawilam  wczoraj  do mikroweli aby podgrzac

Po wyjeciu zrobily sie o polowe mniejsze i twarde :kopara::oops:

Myslalam,ze spale sie wstydu.

Na szczescie PDP nie skomentowala, ,ja przeprosilam,

Teraz zachodze w glowe dlaczego?

Moze cholera ktos  mi przestawil ,,obroty,, .

Nie jestem fanka mikrofalowki, nie wiem co mnie natchnelo, zeby wstawic kotlety do podgrzania.

Ale obciach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sayonara 52 napisał:

No to ja przyznam sie do porazki.

Zrobilam mielone

przedwczoraj

, hm frykadele,

Wstawilam  wczoraj  do mikroweli aby podgrzac

Po wyjeciu zrobily sie o polowe mniejsze i twarde :kopara::oops:

Myslalam,ze spale sie wstydu.

Na szczescie PDP nie skomentowala, ,ja przeprosilam,

Teraz zachodze w glowe dlaczego?

Moze cholera ktos  mi przestawil ,,obroty,, .

Nie jestem fanka mikrofalowki, nie wiem co mnie natchnelo, zeby wstawic kotlety do podgrzania.

Ale obciach!!!

Może za długo trzymałaś ?

U Gangreny były frykadelki odgrzewane w mikrofali ale były robione z dobrego mięska i fleischkäse, takie surowe, kremowe, na wagę. Nic się z nimi nie działo, były dobre.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sayonara 52 napisał:

No to ja przyznam sie do porazki.

Zrobilam mielone

Ważne jak były zrobione (i z czego). Ja bym położył na kotlet odrobinę masła, przykrył i podgrzewał na małej mocy. Dłużej, ale by się nie spiekło i było gorące.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 każdemu może się zdarzyć .Moja znajoma ,która była świetną kucharką i piekła najlepsze ciasta w okolicy zdradziła mi kiedyś w sekrecie ,że nie raz i nie dwa coś poszło dla kur czy dla świni :haha:oczywiście tak ,żeby nikt nie widział i co tam zrobiło czy upiekło się nowe ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, sayonara 52 napisał:

@foczka63 Ano pod przykryciem

Nie mam pojecia co sie stalo, moze faktycznie ktos mi ,,moc,, przestawil i sie podweglily.

Alez sie wsydzilam!

Zrób kolejne żeby zatrzeć tamto wrażenie :) Nie używam w ogóle mikrofalówki, tutaj nawet nie mam. W niedzielę tez robiłam kotlety mielone, takie "na skróty" :haha:Czyli bratwurst (paczkę) pozbawiam flaka, dodaję ze dwie łyżki namoczonej bułki tartej, jedno jajko i trę cebulę. Formuję 4 kotlety mielone, a resztę na pulpety... Nie używam już soli, ani pieprzu  bo nie potrzeba ... Mam dwa obiady :) w jeden dzień kotlety, w inny pulpety w sosie :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta Taz wlasnie tak zrobilam ,ale z mielonego

Machnelam pulpety i mielone.

Pulpety zachwycily PDP, takie leciutke.

mielone byly dobre.

Tylko te 2 dzien wczesniej zrobily sie jak by je czarna dziura wciagnela,:$

Wczoraj byla znow na obiad

, bo zrobilam duzo

tym razemi podalam odgrzane na patelni 

Ale z kielbasek nie wiedzialam.

super rada .

sprobuje,

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NNNdanuta napisał:

Zrób kolejne żeby zatrzeć tamto wrażenie :) Nie używam w ogóle mikrofalówki, tutaj nawet nie mam. W niedzielę tez robiłam kotlety mielone, takie "na skróty" :haha:Czyli bratwurst (paczkę) pozbawiam flaka, dodaję ze dwie łyżki namoczonej bułki tartej, jedno jajko i trę cebulę. Formuję 4 kotlety mielone, a resztę na pulpety... Nie używam już soli, ani pieprzu  bo nie potrzeba ... Mam dwa obiady :) w jeden dzień kotlety, w inny pulpety w sosie :)

Oooo,super pomysł:)Zrobię tak:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na gotowcach xd Przynajmniej nie w 100 %... Dzisiaj był już czas na wcześniej podszykowane pulpety w sosie, do tego szpecle, ale właśnie gotowe. Kalarepka na ciepło i miska zielonej sałaty ze świeżym ogóreczkiem i koktajlowymi pomidorami w sosie winegret :d Jutro ide na skróty i będzie kurczak z rożna z całymi małymi kartofelkami z rozmarynem i oprócz sałaty z winegret może tarta marchewka z czosnkiem w śmietanie ???O.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Nic na gotowcach xd Przynajmniej nie w 100 %... Dzisiaj był już czas na wcześniej podszykowane pulpety w sosie, do tego szpecle, ale właśnie gotowe. Kalarepka na ciepło i miska zielonej sałaty ze świeżym ogóreczkiem i koktajlowymi pomidorami w sosie winegret :d Jutro ide na skróty i będzie kurczak z rożna z całymi małymi kartofelkami z rozmarynem i oprócz sałaty z winegret może tarta marchewka z czosnkiem w śmietanie ???O.o

Ja pierdziu...że ci się tak chce harować w kuchni...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ja pierdziu...że ci się tak chce harować w kuchni...:haha:

Tu lubię gotować :d W kuchni mogę spędzać dowolną ilość czasu, a moja pdp grzecznie czeka za zamkniętymi drzwiami (żeby zapachy się nie roznosiły po mieszkaniu) na to co upitraszę. A później siada i podziwia talerz :d Obiad jemy wspólnie i wspólna jest kawka o 16-tej. Nie jadam tu śniadań i kolacji, bo jak ziem śniadanie (tu o 8,30) to nie jestem w stanie zjeść obiadu o 12,30..  Kolacje o 19,30 to dla mnie za późno. Zresztą te dwa posiłki opędzam jakimś jogurtem. Dla mnie podstawą wyżywienia tu jest obiad, więc staram się żeby był na poziomie :d , a w mojej pdp widzę zadowolenie czasami pomieszane z poczuciem wdzięczności, które daje mi do myślenia O.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołąbki pożarte w dwa dni ,trzeba dziś coś świeżego zaserwować klasie pracującej:)

Schabowy,ziemniaki i surówka z sałaty lodowe,ogórka i jabłka.Kompot z jabłek a na deser placuszki jabłkowe.Akcja rozpieszczania pana męża trwa:):):)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...