Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W środę po pobycie u kuzynów, zostałam obdarowana słodkimi soczystymi pomidorami.

Cukinią skąpaną w słońcu i leniwie leżącą na grządce, oraz maleńkimi ogóreczkami, nieśmiało pnącymi się po krzakach...

Nie wspomnę o małosolnych na wynos, winach z truskawek, rabarbaru....

Ale do rzeczy. ..

Zrobiłam pyszne leczo, dla mana z raczkami, dla mnie warzywne. 

received_1929413423771799.jpeg

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja podeszwa , znaczy podeszwica sie udala...sie znaczy smakowala...szogun nie zachwycal sie wprawdzie ryba tak jak chrupiacym bekon ale...zjadl te swoje gramy bialka poprawil brokulem i to nie w tlustym sosie serowym...oczywiscie kartofelek z wody musial byc...byl niepocieszony takim znikomym otluszczeniem potraw:szydera:

nie mam planu na dzisiaj i nie poderzewam ze cokolwiek mi sie dostanie...nowe wyzwania i  nowy czlowiek...mam resztki z wczoraj wiec przezyje

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucyna.beata napisał:

moja podeszwa , znaczy podeszwica sie udala...sie znaczy smakowala...szogun nie zachwycal sie wprawdzie ryba tak jak chrupiacym bekon ale...zjadl te swoje gramy bialka poprawil brokulem i to nie w tlustym sosie serowym...oczywiscie kartofelek z wody musial byc...byl niepocieszony takim znikomym otluszczeniem potraw:szydera:

nie mam planu na dzisiaj i nie poderzewam ze cokolwiek mi sie dostanie...nowe wyzwania i  nowy czlowiek...mam resztki z wczoraj wiec przezyje

 

Obyś w łeb nie dostała, to będzie dobrze...:haha: A na chlebie i wodzie przeżyjesz, jakoś, do urlopu...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Obyś w łeb nie dostała, to będzie dobrze...:haha: A na chlebie i wodzie przeżyjesz, jakoś, do urlopu...:oklaski:

no to bedzie dieta oczyszczajaca....

a serio...sama sobie tez co zrobie...szoguna nie ma wiec wiecej czasu...teoretycznie na ogarniecie babki i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Barbara48 napisał:

Kaszanka, kiełbasa, karczek z grilla. Jedziemy do siostry na działkę.

A najwazniejsze ze basen też tam jest :oklaski:.

Och Bobrze.U mnie w Polsce podwójne urodziny maluchów ,grill, piwo i torty.Zazdraszczam Basiu basenu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były dzisiaj pierogi po litewsku...:tak2: Uwielbiam pierogi, ale nie skakałam z radości...:haha: Ano...bo....za dużo przypraw, za dużo ciasta no i do tego były polane sosem z gorgonzoli gotowanej ze śmietaną 30 %....:szok: Dla pdp, cukrzyca insulinozależna, żarełko prima sort...:sos:  A Litwinka narzeka, że utyła...:szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołąbki zrobiłam zgodnie z planem .Mięso wczoraj wyciągnęłam z zamrażarki dzisiaj patrzę co ono takie zielonkawe?:szok: a ono nie dość ,że zmielone ślicznie to jeszcze przyprawione ,zieloną pietruszką :szok: .Nigdy do mięsa na gołąbki nie dawałam zielonej pietruszki a dzisiaj z takiego zrobiłam :) .Ugotowane w wywarze warzywnym nawet dobre były .Połowa czyli 6 zjedliśmy dzisiaj .Myśliwi po 2 a kobiety po 1 :).Tyle samo zostało na jutro więc mam obiad jutrzejszy z głowy .Jak zwykle w niedzielę  błogie lenistwo i jeszcze na dodatek bez gotowania ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

U mnie były dzisiaj pierogi po litewsku...:tak2: Uwielbiam pierogi, ale nie skakałam z radości...:haha: Ano...bo....za dużo przypraw, za dużo ciasta no i do tego były polane sosem z gorgonzoli gotowanej ze śmietaną 30 %....:szok: Dla pdp, cukrzyca insulinozależna, żarełko prima sort...:sos:  A Litwinka narzeka, że utyła...:szydera: 

czyli pojadalas ze hej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zapowiada sie 9 DNI!!!!!!SLOWNIE DZIEWIEC DNI slodkiego lenistwa...kazdy sobie itd..mam troche zieleniny w lodowce cos wymodze...dziewcze jest miesozerne ..dzisiaj spedza dzien .....na parowkach i kabanosach z netto zagryzanych pomidorem...ja pozarlam moja podeszwe od wczoraj u chunczyka zakupilam pojemniczki z owocami..moj swiat

siemobzarlam

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Zdradź mi tajemnicę.....jak ty to robisz, że twojej pdp takie jedzenie nie przeszkadza w życiu diabetyka...:haha:

Nie przeszkadza !? Oczywiście,że przeszkadza :szydera:.Generalnie jej cukier oscyluje przeciętnie w granicach średnich 150 ,jak spada poniżej 100 ,ona się kiepsko czuje ...organizm przyzwyczaił się do wyższych wartości.Czasem przekroczy 200 . Gdy byłam tu w lutym, miałam okazję być z nią na wizycie w Centrum Diabetologicznym i rozmawiać z lekarką , między innymi o diecie i pani doktor orzekła , żeby gotować to co lubi ,a cukier regulować insuliną . Dostała rozpiskę i wytyczne i finito .:haha:.Nie moje małpy, nie mój cyrk . Jedyne,co na niej wymusiłam,to zjadanie małego deseru ,tuż po obiedzie,a nie później ,o 16 ,bo cukier windował się mocno w górę .Ona całe życie tak jadła i konia z rzędem,temu kto to zmieni .:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...