Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam porównanie, bo długi czas jeździłam dużym autokarem, a od kilku lat małym busem.

Trudno mi wybrać, co lepiej.

Za małym busem przemawia to, że spod drzwi pod drzwi. Praktycznie nie dźwigam bagażu, co przy dojściu z dwiema torbami do domu jest ważne.

Wygoda- niektóre firmy mają większe busy z rozkładanymi fotelami.

Minus- mam wrażenie, że kierowców biorą jak leci. Kto się zgłosi do pracy, byle kolejny bus mógł ruszyć w trasę.

Minus- krótki czas odpoczynku kierowcy zwłaszcza na powrót do Pl, co jest bez różnicy, czy kierowca dojeżdza tylko do granicy, czy jedzie dalej.

 

A co do słowności firmy- jedna z większych, chwalona wszędzie zrobiła mnie w bambuko, nawet dwa razy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, foczka63 napisał:

@salazar Nooo,bardzo niewiele.No ,ale co zrobisz ,jak nic nie zrobisz:Gdzieś mi się o uszy obiło,że busiarnie też będą miał obowiązek mieć tachografy,ale czy i kiedy to nie wiem dokładnie.Jesli tak ,to znów podrożeją bilety :(

@foczka63 Poważnie? Nie wiedzialam, że nie mają tacho. Przecież oni podlegają chyba bardziej restrykcyjnym przepisom, które działają w trosce o ludzi bardziej niż o towar. Jeszcze innymi są przepisy dot. przewożenia materiałów niebezpiecznych ale ludzie, to najbardziej bezcenne co się wozi i taka ignorancja? Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, foczka63 napisał:

Bilet w obie strony jest droższy niż np.Sindbad a wypadki zdarzają się także dużym autokarom,Statystycznie nawet częściej.Osobiście wolę jeździć busem

Skąd te statystyki?

 

2 godziny temu, Tomas1965 napisał:

Nie chodziło mi o to, żeby atakować firmy przewozowe. Raczej, żeby uświadomić sobie, że ryzyko podróżowania małymi busikami jest dużo większe niż innymi środkami. Tacho nie jest wymysłem idioty. 10h jazdy i koniec. A tu? 15-17h w jedną stronę, w najlepszym razie 5-6h na kanapie w samochodzie i powrót też kilkanaście godzin. Ryzykujemy świadomie, więc nie ma się co dziwić, że tragedie są i będą.

Dyskusja czym jeździć przypomina dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętem Wielkanocy. :)

A to pozwoli jeździć trochę bezpieczniej:

https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/tachografy-w-busach-rewolucja-w-przewozach-miedzynarodowych-nie-wszyscy-sie-uciesza,63208.html

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Krista napisał:

@foczka63 Poważnie? Nie wiedzialam, że nie mają tacho. Przecież oni podlegają chyba bardziej restrykcyjnym przepisom, które działają w trosce o ludzi bardziej niż o towar. Jeszcze innymi są przepisy dot. przewożenia materiałów niebezpiecznych ale ludzie, to najbardziej bezcenne co się wozi i taka ignorancja? Szok.

Busy nie podlegają prawu o czasie jazdy i czasie pracy. Kierowców nie obowiązuje ani dobowy, ani tygodniowy, ani dwutygodniowy limit godzin za kierownicą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krista napisał:

@foczka63 Poważnie? Nie wiedzialam, że nie mają tacho. Przecież oni podlegają chyba bardziej restrykcyjnym przepisom, które działają w trosce o ludzi bardziej niż o towar. Jeszcze innymi są przepisy dot. przewożenia materiałów niebezpiecznych ale ludzie, to najbardziej bezcenne co się wozi i taka ignorancja? Szok.

No nie mają  bo te do 9 osób i poniżej 3,5 tony  to są traktowane jako samochód osobowy,więc miec nie mogą.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kris napisał:

Skąd te statystyki?

 

Dyskusja czym jeździć przypomina dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętem Wielkanocy. :)

A to pozwoli jeździć trochę bezpieczniej:

https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/tachografy-w-busach-rewolucja-w-przewozach-miedzynarodowych-nie-wszyscy-sie-uciesza,63208.html

No to porównaj artykuł i dane techniczne z linka: https://samochody.mojeauto.pl/opel/wymiary-masy/opel_movano.html

Chodzi mi konkretnie o pierwsze zdanie z artykułu. Masa.

Poza tym mamy nowy parlament unijny. Zanim chłopaki i dziewczyny zdążą się poznać trochę czasu minie. Potem zaczną się "prace" od początku. Polska, Litwa, Łotwa, Rumunia, Bułgaria będą przeciw.

Tak się składa, że zanim uciekłem od ludzi zajmowałem się transportem. Problem tacho w busach chodzi już od jakichś 10 lat. Pewnie już jest bliżej, ale... jeszcze daleko.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris nie wiesz jak to jest ? Każda pliszka swój ogonek chwali :haha:@awe59samoloty , bo przeważnie nimi podróżuje , @Krista Sindbada , bo nawet jak z kibelka zalatuje to idzie wytrzymać , @foczka63 , @Basiaim i ja chwalimy sobie podróże małymi busami , bo tak nam wygodniej ...Z tego co czytam wybiorę chyba dotarcie na adres z buta ...za  taką niby pątniczkę będę popitalać ...a i tak jakiś debil może mnie na poboczu potrącić i napiszą " powiększyła grono aniołków " :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomas1965 napisał:

Busy nie podlegają prawu o czasie jazdy i czasie pracy. Kierowców nie obowiązuje ani dobowy, ani tygodniowy, ani dwutygodniowy limit godzin za kierownicą.

Jeszcze nie. Ale na pewno będą!

https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/tachografy-w-busach-rewolucja-w-przewozach-miedzynarodowych-nie-wszyscy-sie-uciesza,63208.html

To co, będą produkować lżejsze busy?:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

@Baśka powtarzająca się Tam zaraz "potrącić" A może wykorzysta,zmolestuje-pamiętaj!Nie broń się ,bo wykorzysta i zamorduje a tak to będziesz miała co opisywać:):):)

Gdzie bym tam się broniła . Życie mi miłe ...jeszcze :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tomas1965 napisał:

Busy nie podlegają prawu o czasie jazdy i czasie pracy. Kierowców nie obowiązuje ani dobowy, ani tygodniowy, ani dwutygodniowy limit godzin za kierownicą.

 

25 minut temu, foczka63 napisał:

No nie mają  bo te do 9 osób i poniżej 3,5 tony  to są traktowane jako samochód osobowy,więc miec nie mogą.

Ot i nastała jasność i na mnie wstąpiła:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.06.2019 at 21:30, Baśka powtarzająca się napisał:

@kris nie wiesz jak to jest ? Każda pliszka swój ogonek chwali :haha:@awe59samoloty , bo przeważnie nimi podróżuje , @Krista Sindbada , bo nawet jak z kibelka zalatuje to idzie wytrzymać , @foczka63 , @Basiaim i ja chwalimy sobie podróże małymi busami , bo tak nam wygodniej ...Z tego co czytam wybiorę chyba dotarcie na adres z buta ...za  taką niby pątniczkę będę popitalać ...a i tak jakiś debil może mnie na poboczu potrącić i napiszą " powiększyła grono aniołków " :szydera:

a o mnie zapomniałaś? :o ja zachwalam i będę.... wygodę i niezależność dojazdu do pracy własnym autkiem :476_red_car: :szydera:

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...