Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Pierwszy link się nie otwiera-Error:(

Powinien otworzyć się bez problemu. Albo inaczej. Wbij do googla frazę "podatek kościelny w Niemczech" i z wyników wyszukiwania otwórz stronę www.skarbowcy.pl

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

1/dlaczego prawosławni i muzułmanie nieposiadają statusu prwnego i nie moga korzystać z podatku?

Bo może nie spełniają wszystkich wymogów prawnych? O ile mi wiadomo kościoły prawosławne są kościołami narodowymi. I tak jest polski Kościół Prawosławny, rumuński, bułgarski, ukraiński i itp W Niemczech pewnie nie ma? Patriarcha Konstantynopola w odróżnieniu od papieża pełni tylko funkcję tytularną.

 

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

3/wystąpienie z kościoła-było niedawno głośno o tym  w odniesieniu do Polaków.Masowo występują z niemeickiego koscioła ,żeby podatku nie płacić.Potem chcą ślub,chrzciny,pogrzeb itp a tu zonk-w Polsce też są usunięci z kościoła i zdziwienie wielkie..Brak znajomości prawa nie zwalnia od konsekwencji.

Czytałem o tym.:) I tak by było w Polsce jakby występowali z kościoła bo nie chcieliby płacić tego podatku.:p Kościół dobrze zabezpiecza swoje interesy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

muzułmanie nieposiadają statusu prwnego i nie moga korzystać z podatku

Bo jest, nawet kilkanaście odłamów islamu szyici, sunnici, wahhabizm, salafici i inni. I komu przekazywać pieniądze?:d Jak tam nawet z beczką wódki tego nie rozbierzesz.:) A u Niemca "ordnung muss sein";)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.05.2019 at 12:48, Magdzie napisał:

No Pan Dariusz złożył rezygnację podobno z pełnienia posługi, i przeniesienia w stan świecki. Dobre sobie. Gdyby nie film, pewnie nigdy by do tego nie doszło. 

Nie miałam dla ciebie czasu , gdyż zajęta byłam pisemną rozmową z przyjacielem . Bardzo poważną rozmową ,na poważne tematy i dlatego za jego zgodą pozwolę sobie kawałeczek tej rozmowy  tutaj wklepać :

"A'propos głośnego ostatnio dokumentu . Jak wezmą się za dupska żywe i umarłe - wszystkich , którzy to tolerowali i dawali milczące pozwolenie na istnienie pedofilii w światowym i polskim kościele to runą autorytety a druga część filmu braci Sekielskich będzie miała tytuł  " Och Karol 2 "  " ....Paolo

Tak my se dzisiaj fajnie gadali :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie miałam dla ciebie czasu , gdyż zajęta byłam pisemną rozmową z przyjacielem . Bardzo poważną rozmową ,na poważne tematy i dlatego za jego zgodą pozwolę sobie kawałeczek tej rozmowy  tutaj wklepać :

"A'propos głośnego ostatnio dokumentu . Jak wezmą się za dupska żywe i umarłe - wszystkich , którzy to tolerowali i dawali milczące pozwolenie na istnienie pedofilii w światowym i polskim kościele to runą autorytety a druga część filmu braci Sekielskich będzie miała tytuł  " Och Karol 2 "  " ....Paolo

Tak my se dzisiaj fajnie gadali :d

Fundamenty tych autorytetów już są mocno nadgryzione, ale"ząb czasu" zrobi swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Afryka napisał:

Fundamenty tych autorytetów już są mocno nadgryzione, ale"ząb czasu" zrobi swoje. 

Jakie autorytety????Nie ma już autorytetów ani w kościele ,ani w świecie świeckim.W Polsce????Nie ma już nikogo żyjącego, kogo mogłabym nazwać autorytetem:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

Jakie autorytety????Nie ma już autorytetów ani w kościele ,ani w świecie świeckim.W Polsce????Nie ma już nikogo żyjącego, kogo mogłabym nazwać autorytetem:(

A  Pan F. ....to sosna ?! :haha:

Na serio : też nie mam kogo nazywać autorytetem . I to nie w związku z filmem , bo już od czasu jak Franciszek parę puścił . Zniesmaczona to za maleńkie słowo ...gorsze cisną się na usta :(

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A  Pan F. ....to sosna ?!

No,wiesz......raczej jest odwrotnie,hi hi hi:)

Obejrzałam rozmowę z p.Milewskim.Nie spotkało mnie nic podobnego ,ale jestem pewna ,że nie umiałabym a nawet może nie chciała wybaczyć.Czego takiego nie da się wybaczyć.Po prostu.

I tak sobie pomyslałam-ofiary pokazane dotychczas to zaledwie wierzchołek góry lodowej.Bagno,o którym mówił p. Milewski zaczęło na dobre polski KK wciągać.To dopiero początek.A słuchając i czytając jak wypowiadają się w temacie kościelni hierarchowie i jedyna słuszna wyraźnie widac ,że wg nich  nic się właściwie takiego nie stało.Niby przeprosili ,ale w szczerść tych przeprosin i intencje ujawnienia i ukarania sprawców nie wierze zagrosz.Tak samo jak w tę pseudokomisję powołaną przez Ziobrę.

I nie o wiarę tu wcale chodzi a o do najgorszej ohydy zdemoralizowany polski KK .Powtarzam od dawna i powtarzać będę-kościół ciężko pracuje od wielu lat na to,żeby społeczeństwo odwróciło się od niego.Nie chcą się ukorzyć przed wiernymi,przyznać do win popełnionych ,rozliczyć.I zapłącą za to prędzej czy później.

Jeśli ktoś jest naprawdę wierzący ,zdemoralizowany ksiądz  i jego bizantyjski kościół potrafiący tylko wyciągać łapska po kasę,do tego ,żeby wierzyć nie jest mu  potrzebny.

Szkoda tylko tych księży /bardzo, niestety nielicznych/,którzy usiłują  żyć zgodnie z tym czego ich uczono,z wiernymi i dla wiernych.Są tacy jeszcze,ale niczym dinozaury,na wyginięciu.

Wobec tego co się dzieje w KK cieszę się,że jestem ateistką.Bo być może miałabym spory dylemat jak się teraz zachować.Myślę,że są ludzie z takim problemem.Nie dociera do nich jeszcze co się naprawdę wydarzyło.

I napisze jeszcze to,co napisałam na FB.

Wg mnie każda osoba broniąca pedofila, czy to w sułtannie czy bez ,albo ma podobne skłonności ,albo jest chora psychicznie! Żaden normalnie myslący człowiek nie staje w obronie zbrodniarza krzywdzącego dzieci!!!

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Jakie autorytety????Nie ma już autorytetów ani w kościele ,ani w świecie świeckim.W Polsce????Nie ma już nikogo żyjącego, kogo mogłabym nazwać autorytetem:(

Odniosłam się konkretnie do tego autorytetu, który w zakamuflowany sposób pojawił się w poście Baśki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 1bozka napisał:

Właśnie  teraz telewizja WP nadaje "Tylko nie mów nikomu". Jako pierwsza, i oby nie jedyna

W czasie najmniejszej oglądalności:(

Inne się boją chyba utraty koncesji albo kar wymyślonych po nocach przez obrońców pedofilii w KK.

Sekielski udostępnia film za darmo,bez reklam i opłąt ,na których mógłby nieźle zarobić a jednak nie ma chętnych.

Mało tego!Policja dostała prikaz:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tylko-nie-mow-nikomu-policja-ma-monitorowac-wyswietlanie-filmu-sekielskich,936084.html

Oj trzęsą się sułtanny księżom,trzęsą aż miło

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , że się trzęsą . Wczoraj , nie wiem na którym z programów i czy to były wiadomości , czy jakieś ichnie inne , ale usłyszałam znajomy temat i wpadłam do Jadzinego pokoju ...zobaczyłam tylko już urywek : panią , która jako pierwsza w filmie opowiadała - pani z odsłoniętą twarzą , bo pani nie ma co ukrywać ...księdza Jana z twarzą zamazaną i dobrze , bo dla mnie ten człowiek (?)nie ma już żadnej twarzy :(Czyli nie tylko w Polsce film jest pokazywany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie gówno się wylało,jeśli chodzi o kler,przecież od wieków wiadomo było że w klasztorach i kościołach ukrywali się chłopcy z problemami,obecnie świat się zmienił są związki homoseksualne.Nie znaczy to że wszyscy księża i zakonnicy to pedofile,są tacy co mają kobiety i dzieci,osobiście znam dziewczynę co ma dwoje dzieci z księdzem,a on dalej jest księdzem,kupił jej mieszkanie utrzymuje i jest cacy,powiem tak,ze nieżle się ustawiła.:dPierwsze przestępstwa o pedofilii w kościele trafiły do policji w latach 80-tych,tak to było ukrywane.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tak na zdf w wiadomosciach popoludniowych poczyniono wzmiankę o ^^rewelacji w Pl, tak jako suchy fakt. Żeby pokazać film poza granicami Polski musieliby zakupić prawa ale na YT każdy może znaleźć. Problemy napotkają z językiem. Podobno czynione są postępy w tłumaczeniach, ba nawet jest na to zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jeszcze mial watpliwości.........kolejny gówniany kwiatek do koscielnego szamba. Swoją drogą, jak wielka jest ciemnota ludzi i jak wielkie wplywy ma kosciól........., oraz majątek, bo to, ze rodzice wycofali skargi po rozmowie z biskupem, swiadczy o tym, że chyba im zapłacili. Jak się z tym czują? Jak czują się moelstowane wówczas dzieci?

https://10przykazan.wordpress.com/2014/04/12/wakacje-pedofila/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Malina 1 napisał:

Wreszcie gówno się wylało,jeśli chodzi o kler,przecież od wieków wiadomo było że w klasztorach i kościołach ukrywali się chłopcy z problemami,obecnie świat się zmienił są związki homoseksualne.Nie znaczy to że wszyscy księża i zakonnicy to pedofile,są tacy co mają kobiety i dzieci,osobiście znam dziewczynę co ma dwoje dzieci z księdzem,a on dalej jest księdzem,kupił jej mieszkanie utrzymuje i jest cacy,powiem tak,ze nieżle się ustawiła.:dPierwsze przestępstwa o pedofilii w kościele trafiły do policji w latach 80-tych,tak to było ukrywane.

@Malina 1 Ja też znam osobiście panią z dzieckiem, ktorego tata był i jest księdzem, no może teraz na emeryturze. To była też tajemnica poliszynela. To akurat jest to kwestia obłudy i łamania przepisów kościelnych a ^krzywdy hihihi tu nikt nie zaznaje. Nawet jeśli homoseksualizuja się w swoim gronie to też "pies z tym" ale pedofilia nie powinna być kryta, usprawiedliwiana a tym bardziej bezkarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dodzisława napisał:

Gdyby ktoś jeszcze mial watpliwości.........kolejny gówniany kwiatek do koscielnego szamba. Swoją drogą, jak wielka jest ciemnota ludzi i jak wielkie wplywy ma kosciól........., oraz majątek, bo to, ze rodzice wycofali skargi po rozmowie z biskupem, swiadczy o tym, że chyba im zapłacili. Jak się z tym czują? Jak czują się moelstowane wówczas dzieci?

https://10przykazan.wordpress.com/2014/04/12/wakacje-pedofila/

Bez komentarza...nóż w kieszeni sam się otwiera >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...