Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mycha napisał:

O kurcze, to się dowiedziałam dużo o przymierzu LGBT z Bogiem. 

Nie wiem czy środowiska LGBT zawarły takowe przymierze, ale owszem powiedzmy, że zawłaszczyły ten symbol w latach siedemdziesiątych, i teraz kojarzy się wyłącznie z tym środowiskiem, zatracając swoje pierwotne znaczenie, myślę, że pokazanie Matki Boskiej w takim anturażu wcale jej nie uwłacza, bo jest to symbol jak najbardziej chrześcijański i katolicki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

Nie wiem czy środowiska LGBT zawarły takowe przymierze, ale owszem powiedzmy, że zawłaszczyły ten symbol w latach siedemdziesiątych, i teraz kojarzy się wyłącznie z tym środowiskiem, zatracając swoje pierwotne znaczenie, myślę, że pokazanie Matki Boskiej w takim anturażu wcale jej nie uwłacza, bo jest to symbol jak najbardziej chrześcijański i katolicki. 

A ja myślę, że to pomieszanie pojęć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, foczka63 napisał:

ONR to ciągle robi,z symbolami żydowskimi,z unijnymi a policja tylko się przygląda lub ochrania biednych faszystów,żeby im się krzywda nie stała.Czemu nikomu nie przeszkadzają poczty sztandarowe i hajlowanie przed wizerunkiem Matki Boskiej  przez faszystowskie organizacje na Jasnej Górze czy w białostockiej katedrze a tęcza już tak???Bo tak się "wodzu| podoba?Jestem ateistką ,ale na takie coś to się mnie nóż w kieszeni otwiera.

A wieszanie na szubienicach portretów polityków????To jest ok?A niewpuszczenie weteranki Powstania warszawskiego do Sejmu,ok?

Generalnie wszystko to,co nie jest po myśli i wg poleceń jedynej słusznej  jest be i brzydkie.Byli już Żydzi,byli uchodźcy,była unijna szmata teraz LGTB.....czekam co będzie następne w kolejce nagonkowej

Trudna jest rozmowa z zawziętymi miłośnikami zarówno Po jak i PiS. Obie strony mają "moherowe berety". 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się przywitam. A przy okazji napiszę, że zarówno symbole jak i granice, dla każdego znaczą co innego. Czyli człowieka nie dręczą symbole ale własne spojrzenie jakie na nie mają. A tak całkiem na marginesie dodam, że nie jestem zawziętą miłośniczką czegokolwiek ( wyjątek potwierdzający regułę to papierosy), i nie chadzam w żadnym nakryciu głowy. Ale gdybym chodziła w tej przysłowiowej beretce, musiałabym się poczuć urażona, gdyż moher jest dla mnie symbolem zabetonowania się we własnych poglądach, bez względu na to, czy jest przekrzywiony na lewo czy prawo. 

P.s. Lubię tęczę. Każdą. Tą kontrowersyjną najbardziej. Uważam, że jako symbol przypominający o łamaniu praw środowiska LGBT ma prawo pojawiać się w różnych miejscach. Mnie, zatwardziałą ateistkę, bardziej mierzi krzyż (symbol grupy wyznaniowej), umieszczony na szczycie Giewontu, albo posąg Jezusa ze Świebodzic, bo zupełnie nie rozumiem czemu mają służyć takie obiekty? Chyba (szczególnie ten ostatni) stały się symbolem przerostu formy nad treścią nie mając w sumie żadnego znaczenia. Ale są. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Tutaj się przywitam. A przy okazji napiszę, że zarówno symbole jak i granice, dla każdego znaczą co innego. Czyli człowieka nie dręczą symbole ale własne spojrzenie jakie na nie mają. A tak całkiem na marginesie dodam, że nie jestem zawziętą miłośniczką czegokolwiek ( wyjątek potwierdzający regułę to papierosy), i nie chadzam w żadnym nakryciu głowy. Ale gdybym chodziła w tej przysłowiowej beretce, musiałabym się poczuć urażona, gdyż moher jest dla mnie symbolem zabetonowania się we własnych poglądach, bez względu na to, czy jest przekrzywiony na lewo czy prawo. 

P.s. Lubię tęczę. Każdą. Tą kontrowersyjną najbardziej. Uważam, że jako symbol przypominający o łamaniu praw środowiska LGBT ma prawo pojawiać się w różnych miejscach. Mnie, zatwardziałą ateistkę, bardziej mierzi krzyż (symbol grupy wyznaniowej), umieszczony na szczycie Giewontu, albo posąg Jezusa ze Świebodzic, bo zupełnie nie rozumiem czemu mają służyć takie obiekty? Chyba (szczególnie ten ostatni) stały się symbolem przerostu formy nad treścią nie mając w sumie żadnego znaczenia. Ale są. 

Świebodzin :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

. . Uważam, że jako symbol przypominający o łamaniu praw środowiska LGBT ma prawo pojawiać się w różnych miejscach. 

Mozesz podac pare przykladow lamania praw lesbijek ,gejow, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez alina0610
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, alina0610 napisał:

Mozesz podac pare przykladow lamania praw lesbijek ,gejow, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy przykład z brzegu. Dyskryminacja z powodu tożsamości płciowej. Homofobia. Transfobia. Przemoc fizyczna. Przemoc psychiczna. Brak prawa do zawierania związków. Brak praw do adopcji dzieci czyli ograniczone prawa społeczne.

Edytowane przez fioletowa.mysz
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Pierwszy przykład z brzegu. Dyskryminacja z powodu tożsamości płciowej. Homofobia. Transfobia. Przemoc fizyczna. Przemoc psychiczna. Brak prawa do zawierania związków. Brak praw do adopcji dzieci czyli ograniczone prawa społeczne.

Chodzi mi o konkrety .

Co do adopcji dzieci przez lesbijki czy gejow jestem przeciwna.

Edytowane przez alina0610
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, alina0610 napisał:

Chodzi mi o konkrety nie definicje.

Co do adopcji dzieci przez lesbijki czy gejow jestem przeciwna.

Szanuje Twoje zdanie. Uważam jednak, że wszyscy ludzie są równi. I prawo powinno stać na straży przestrzegania tegoż, a nie pilnować czyjegoś stylu życia.

A przykłady łamania prawa LGBT można w internecie wyszukać. Te o znęcaniu się nad homoseksualnymi dzieciakami w szkole np. też, albo te o gnębieniu gejów i lesbijek w wojsku. W raportach za to są cyferki. Te podejrzewam, można znaleźć u cioteczki Wiki.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alina0610 napisał:

@fioletowa.mysz nad niehomoseksualnymi dziecmi tez sie znecaja, jak do wojska idzie ktos hetero i sobie nie radzi tez ma przerabane!

Biedron jest prezydentem miasta.Grodzka poslem.

Biedroń był prezydentem,teraz jest jego zastępczyni Krystyna Danilecka-Wojewódzka,a pani Grodzka w tej kadencji nie jest posłem.

Homofobia-konkrety:

Nasilające się pobicia osób mówiących innym językiem niż język polski,na ulicy,w środkach komunikacji,pobicia osób o innym kolorze skóry,wyrażane publicznie poglądy przedstawicieli partii rządzącej,że np.dzieci z in vitro nie mają duszy lub mają bruzdę.....Przykłady konkretów można mnożyć .

Adopcja przez pary jednopłciowe- dom dziecka lepszy,?Albo zwichnięci emocjonalnie zatępczy rodzice ,którzy zostają taką rodziną wyłacznie dla kasy i dręczą dzieci latami a MOPS udaje ,że nie widzi:(

Dlaczego dwóch ojców czy dwie matki mają być gorsze.?Bo są tej samej płci???Oczywiście w naszym średniowiecznym ,zacofanym kraju jeszcze długo nie będzie to "dobrze " widziane,dla dobra dzieci,rzecz jasna:(

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alina0610 napisał:

@fioletowa.mysz nad niehomoseksualnymi dziecmi tez sie znecaja, jak do wojska idzie ktos hetero i sobie nie radzi tez ma przerabane!

Biedron jest prezydentem miasta.Grodzka poslem.

Jeszcze nie słyszałam, żeby przy znęcaniu się nad niehomoseksualnymi ludźmi, padały słowa " ty heterusie" czy cos na podrób. Ale w drugą stronę jak najbardziej padają wyrazy cudnej urody, brzmiące dźwięcznie i bogato, " ty pedale, ty zboku, ty lesbo", etc. Dlatego znajduję różnicę w znęcaniu się a znęcaniu z powodu tożsamości płciowej. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

@Mycha

Jeśli tak uważasz tzn.że przez te lata znajomości na forum w ogóle mnie nie poznałaś.Gdyby tak było,wiedziałabyś,że ograniczenia to ostatnia rzecz jaką lubię.

Sama napisałaś, że wolisz mieć beret niż nic. A dla mnie beret to ograniczenie. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...