Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, hawana napisał:

Jakby ludzie palili w piecach dobrym węglem to by tego smrodu nie było. Dobry nasz węgiel idzie do Niemiec a my sprowadzamy byle jaki z Rosji.

Oczywiście zawsze najgorzej jest w miastach położonych w kotlinach. Trzy lata temu byłam zimą w Zakopanem, wieczorem nie można było oddychać tak nasmrodzone, jakby palili starymi kaloszomami. Jak wróciłam do domu, dużego miasta, odetchnełam pełną piersią. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LENA_57 napisał:

Jakby ludzie palili w piecach dobrym węglem to by tego smrodu nie było. Dobry nasz węgiel idzie do Niemiec a my sprowadzamy byle jaki z Rosji.

Oczywiście zawsze najgorzej jest w miastach położonych w kotlinach. Trzy lata temu byłam zimą w Zakopanem, wieczorem nie można było oddychać tak nasmrodzone, jakby palili starymi kaloszomami. Jak wróciłam do domu, dużego miasta, odetchnełam pełną piersią. 

To nie tak, że w Polsce nie ma dobrego węgla. Na składach leżą różne rodzaje  i klasy. Wybór należy kupującego. Dlaczego kupują tańszy? Właśnie dlatego, że tańszy. Śmierdzi kaloszami? Bo wrzucają do pieca wszystko, co się pod rękę nawinie. Brak kontroli ze strony władz powiduje zanieczyszczenie środowiska, a potem krzyk. A najgłośniej zawsze krzyczą ci, co mają nieczyste sumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

To nie tak, że w Polsce nie ma dobrego węgla. Na składach leżą różne rodzaje  i klasy. Wybór należy kupującego. Dlaczego kupują tańszy? Właśnie dlatego, że tańszy. Śmierdzi kaloszami? Bo wrzucają do pieca wszystko, co się pod rękę nawinie. Brak kontroli ze strony władz powiduje zanieczyszczenie środowiska, a potem krzyk. A najgłośniej zawsze krzyczą ci, co mają nieczyste sumienie.

W całej europie nie ma tak dobrego węgla jak w naszych kopalniach, które niestety zamykamy.  A ludzie w istocie palą byle czym, bo nie mają pieniędzy i tu jest pies pogrzebany. Wiatraki prądotwórcze nas nie uratują a raczej zdestabilizują gospodarkę cieplną. Powinniśmy wykorzystwać energię geotermalną. W Polsce co najmniej dwa województwa mają taką możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Brak kontroli ze strony władz powoduje zanieczyszczenie środowiska, a potem krzyk.

Jest kontrola i mają większe uprawnienia niż policja...>:(

http://www.wodr.poznan.pl/baza-informacyjna/srodowisko/ochrona-srodowiska/ochrona-srodowiska-w-gospodarstwie-rolnym/item/7037-kontrola-inspekcji-ochrony-srodowiska-z-zapowiedzia-czy-bez-zapowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

A gdzie ekolodzy. Dalej pilnują kornika drukarza? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kris napisał:

No i? Gdzie są te służby? W życiu żadnego przedstawiciela nie widziałam. Dla mnie jest oczywiste, że odpowiednie służby powinny regularnie wizytować użytkownikòw pieców na paliwa stałe. A tego nie robią. Sporadyczne wizytacje, to śmiech na pustej sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LENA_57 napisał:

W całej europie nie ma tak dobrego węgla jak w naszych kopalniach, które niestety zamykamy.  A ludzie w istocie palą byle czym, bo nie mają pieniędzy i tu jest pies pogrzebany. Wiatraki prądotwórcze nas nie uratują a raczej zdestabilizują gospodarkę cieplną. Powinniśmy wykorzystwać energię geotermalną. W Polsce co najmniej dwa województwa mają taką możliwość. 

Geotermalna energia jest jeszcze drozsza od tej z wegla.

Ponadto zasoby wegla pod ziemia wystarcza na 10-15 lat. Co potem?

Chyba PIS-u krzyczacego, ze Polska weglem stoi juz nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

Kornik drukarz był, jest i będzie. Nie wyżre wszystkich lasów. Wycinka puszczy pod pretekstem kornika to czyste kurewstwo.>:(

Niemcy wycieli puszczę na Bawarii, bo im się wdał kornik, a nasza puszcza tam gdzie kornik jest odrodzi się za 200 - 300 lat. Czasem lepiej wyciąć posadzić nowe. Za okupacji Hiler zbudował nawet kolej do puszczy by drewno wywozić i puszcza przetrwała. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Geotermalna energia jest jeszcze drozsza od tej z wegla.

Ponadto zasoby wegla pod ziemia wystarcza na 10-15 lat. Co potem?

Chyba PIS-u krzyczacego, ze Polska weglem stoi juz nie bedzie.

Węgla starczy na 15 lat? Skąd masz taką wiedzę, ja wiem, że na co najmniej 200 lat. A co do energii geotermalnej to jeszcze nikt tego nie obliczył. Odwiert tylko kosztuje, reszta za darmo. W Szwajcarii korzystają z tej energii i tam gdzie jest to wykorzystywane ludzie za ogrzewanie i ciepłą wode nic nie płacą. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 jak widzę zna się na wszystkim.

Ja wiem jedno. Obok mnie była piekarnia w której nie wiem co spalano ale szedł taki śmierdzący dym że wszyscy sąsiedzi interweniowali i latami się nic nie działo. Doszło do bojkotu piekarni i w końcu padła i mamy spokój. NIKT nie zareagował na nasze monity.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No i? Gdzie są te służby? W życiu żadnego przedstawiciela nie widziałam. Dla mnie jest oczywiste, że odpowiednie służby powinny regularnie wizytować użytkownikòw pieców na paliwa stałe. A tego nie robią. Sporadyczne wizytacje, to śmiech na pustej sali.

Mieszkam na peryferiach miasta. To taka dzielnica domkow i sa kontrole. U mnie nie bylo,ale  na ulicy mojego brata byla kontrola. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LENA_57 napisał:

A co za róznica kto jest administratorem naszego kraju, bo o rządzeniu to raczej mówić nie można. Prawie  wszysto już  sprzedane, kraj tonie w długach a do tego jeszcze mamy do zapłacenia ok. 1 biliona zł, organizacjom żydowskim za mienie bezspadkowe (act. 447 - tylko o tym cisza w mediach, tylko niezależne media o tym mowią). 

Chciałabyś żeby "Wyborcza" o tym napisała :szydera:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mycha napisał:

Chciałabyś żeby "Wyborcza" o tym napisała :szydera:

Kurski z TVP o tym nie napisze,ani jego brat rodzony  z ,,Wyborczej".

Ot to dwaj bracia Kurscy,jeden po prawej,drugi po lewej. Jestem ciekawa o czym w domu  braciszkowie rozmawiaja ;-)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andreaa napisał:

Kurski z TVP o tym nie napisze,ani jego brat rodzony  z ,,Wyborczej".

Ot to dwaj bracia Kurscy,jeden po prawej,drugi po lewej. Jestem ciekawa o czym w domu  braciszkowie rozmawiaja ;-)

Musi jakiś interes chłopcy mają :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LENA_57 napisał:

@ Andreaa moim skromnym zdaniem  oboje są po lewej. 

Nie trafisz za nimi. TVP ,to przypomina mi dawne lata ,jak sie do kina chodzilo i przed filmem  taka ,,kronika" byla i tam wszystko chwalili, i sieczke w glowach ludziom robili :) Dokladnie wiadomosci taka ,,kronike" mi przypominaja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...