Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, geronimo napisał:

A w GW masz prawde i tylko prawde jak i w innych polskojęzycznych mediachxd

Dzięki Bogu za opozycję, żebym mogła widzieć dwie strony medalu i wyrobić sobie swoje zdanie. Na tym polega demokracja. Dobrze,  że w Polsce jeszcze nie zginęła. 

Jedyną słuszną partię i władze już przerabialiśmy. 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Dzięki Bogu za opozycję, żebym mogła widzieć dwie strony medalu i wyrobić swoje zdanie. Na tym polega demokracja. Dobrze,  że w Polsce jeszcze nie zginęła. 

Jedyną słuszną partię i władze już przerabialiśmy. 

Hawana nie jestem za partią która rządzi ale jestem przeciwko takiej opozycji która pluje na własny kraj i skarży sie za granica, jednoczesnie nie majac żadnych konkretnych programów.ONI JUŻ BYLI i co?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hawana napisał:

Właśnie. To się ma nijak do optymizmu.

Obserwuje co się wokół mnie dzieje. A optymizmem powieje, gdy już będę w moim, polskim domu, z kochaną żoną, najdroższymi dziećmi, wiernym psem i jeszcze długo bym mógł teraz zanudzać ale przyjdzie jeszcze na to czas

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, geronimo napisał:

Owszem nie TVP i nie TVN istnieją media narodowe

Mógłbyś jaśniej jakie , bo ja do tej pory tylko Polsat i TVN ?
Sorki ...jeszcze Seriale a to chyba pod TVP podchodzi ....no , ale " Ojca Mateusza " powtórki musiałam oglądać :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LACH napisał:

Obserwuje co się wokół mnie dzieje. A optymizmem powieje, gdy już będę w moim, polskim domu, z kochaną żoną, najdroższymi dziećmi, wiernym psem i jeszcze długo bym mógł teraz zanudzać ale przyjdzie jeszcze na to czas

Tak trzymaj :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Podpowiesz kogo słuchać , kogo czytać ?

Mlodzieży Wszechpolskiej, kibiców i nacjonalistów, bo taką publiczność w większości mają Media Narodowe. A. I jeszcze katokatolików, antysemitów i homofobów. No i przeciwników UE. Dla każdego coś miłego ;)

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, geronimo napisał:

Hawana nie jestem za partią która rządzi ale jestem przeciwko takiej opozycji która pluje na własny kraj i skarży sie za granica, jednoczesnie nie majac żadnych konkretnych programów.ONI JUŻ BYLI i co?

Ok..oni już byli..A co robiła wówczas opozycja która ma becnie władzę??? Zachowywała się dokładnie tak samo...za to teraz...

W Aureoli chwały...w niby moim  imieniu A o to nie prosiłam bo głosu nie dałam robia 5da4498eb396c_o_large.jpg.17c47705de7bf72139d4be29eef38ed0.jpg tak

papier wszystko przyjmie A ludzie lykna wszystko...

Polityka to sciema...zawsze o jedno chodzi WŁADZA  I KASA bez względu na koszta i konsekwencje

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hawana napisał:

I może są dzisiaj testy, ale nie będzie.  I bada się tylko 3 tyś.próbek dziennie a Polaków są miliony.

Podliczyłem:
testy co 5 dni, ponieważ tyle wynosi okres wylęgania wirusa.
Zapotrzebowanie dla Polski(KAŻDEGO POLAKA), to 210 milionów testów MIESIĘCZNIE.
Proszę zaprzęgnij rozum do podróży w czasach niepoznanego do końca wirusa i trzymaj mocno lejce wyobraźni!

Popatrz na sytuację już nie Włoch ale kolejno: Hiszpanii, Szwajcarii, Anglii. Może to pozwoli racjonalnie myśleć i ponosić odpowiedzialnoś za słowa.

Czas na niepiergolenie!!!

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria ma już prawie 4 tys. wykrytych przypadków, czyli chory jest 1 na 2,1 tys. mieszkańców. To tak jakby w Polsce chorowało 18 tys. osób.

Brakuje już miejsc na intensywnej terapii. Brakuje też testów.

Szwajcarzy przebywający poza granicami są pozostawieni sami sobie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dobór słów w relacji z Hiszpanii, gdzie w szpitalach umierają pacjenci co 15 minut jest porażający: „potęga ognia zbliża się do mocy karabinu maszynowego”, „mięso armatnie” - mówi się o personelu medycznym. Już nie ma masek ani rękawiczek.  https://t.co/jRzheEKe4S

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze info

"6:32

Do tej pory w Niemczech potwierdzono 15 030 przypadków zakażenia koronawirusem; 44 osoby zmarły - podała w czwartek późnym wieczorem agencja dpa, uwzględniając aktualne dane z wszystkich niemieckich krajów związkowych."

Wczoraj to było 8 tys....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hawana napisał:

(...)

I może są dzisiaj testy, ale nie będzie.  I bada się tylko 3 tyś.próbek dziennie a Polaków są miliony.

Jak  testy nam Chińczycy dowioza, tylko kto zbada?

Ja przepraszam, że się wetnę, ale w Polsce NIE BADA się  3 tysięcy próbek dziennie. Byłoby cudownie wręcz, gdyby aż tylu Polaków było dziennie przebadanych.  To przepustowość laboratoriów wynosi 3 tysiące w ciągu dnia. Na dzień wczorajszy, jak podał minister Szumowski w telewizji TVP, przebadano 11 000 pacjentów, z czego 355 zostało zdiagnozowanych pozytywnie. Ile badań wykonuje się dziennie, łatwo policzyć.

Natomiast nie będę tworzyć równania z proporcji, gdybyśmy przebadali wszystkich Polaków,  bo dane przy nawet 50 % tolerancji błędu, byłyby przerażające. Dodam tylko tyle, że w ilości przeprowadzanych testów,  jesteśmy w Europie  na czwartym miejscu OD KOŃCA. Przykre to, ale niestety prawdziwe.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...