Skocz do zawartości

najgorsza zmienniczka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poopowiadajcie cos w tym temacie.....

ja ogolnie mialam zawsze szczescie do opiekunek/zmienniczek... jak zmienniczke przywozila agentura kolo 9-10 rano to pokazuje jej co i jak i dopiero kolo 18-nastej wyjezdam, bo tak mam busa... wiec zawsze jest troche czasu zeby sie poznac, pobyc ze soba, czasami jest ciezko jak zmienniczka nie mowi dobrze po niemiecku, bo tylko w ten sposob mozna sie porozumiec z innymi nacjami, wy najczesciej macie polskie zmienniczki... ja tez troche Polek i Polakow sciagnelam do pracy na swoich zmiennikow....

najbardziej nie lubie polskich opiekunek w stylu "dupowłazów".... jak im mowie, ze babka pol dnia przesypia, czy oglada tv i jest przywyczajona, ze robi to sama, a zmienniczka od razu deklaruje, ze bedzie i tak obok niej siedziec caly czas, bo nie ma nic do roboty.... i jednego nie trawie: jak przyjezda zmienniczka i pierwsze pytanie: gdzie jest najblizszy kosciol i kiedy i o ktorej sa msze... a co to ja kuzwa kuria jestem? nie wiem, przyjechalas tu do pracy, a nie latac po kosciolach z rozancem w reku... jedna ze zmienniczek posciagala babce w Wohnzimmer obrazki ze sciany, powiesila jej krzyz, dala jej rozaniec i kazala jej sie modlic i Boga przepraszac, ze grzeszy, a ona sama mowila jej, ze idzie na gore do siebie i bedzie sie za nią modlic.... jak przyjechalam, jak Maryska (mpja pdp) plakala, jak to opowiadala... wiec ja w te pędy zadzwonilam do agentury i zakonczylam wspolprace tejze opiekunki z nasza firmą.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fer taki temat zakładać na forum opiekunek. Nie wypada opisywać zmienniczek, nie my je zatrudniamy i nie my powinnyśmy przyczyniać się do ich zwolnień. Każda z nas przedstawia wartość samą w sobie.  Mnie się to nie podoba . Nie odpowiada mi dana osoba unikam jej . Ja też zapewne nie wszystkim odpowiadam . Nie dość, że podopieczni marudzą ich rodziny marudzą, agencje marudzą, to jeszcze same będziemy się obgadywać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Łukasz napisał:

aga1 nikt nikogo nie będzie obgadywać ani sypać nazwiskami :) kto się będzie chciał wypowiedzieć, to się wypowie...

Na forum wchodzą rózne osoby i czytają . Nie wiem czy to dobrze we własne gniazdo s........ :) . Mam cos do kogoś ,to załatwiam z dana osobą . Inaczej to plotkarstwo jest . Co to daje, że napiszę o pani  Izoldzie :) że brudas i leń smierdzący ? jej to nie zaszkodzi i nie pomoże a smród zostaje. Opiekunki to kulturalne osoby z sercem i szczere. Bywają w róznych domach i potrafia pokazać klasę . I niech tak zostanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aga1 napisał:

Na forum wchodzą rózne osoby i czytają . Nie wiem czy to dobrze we własne gniazdo s........ :) . Mam cos do kogoś ,to załatwiam z dana osobą . Inaczej to plotkarstwo jest . Co to daje, że napiszę o pani  Izoldzie :) że brudas i leń smierdzący ? jej to nie zaszkodzi i nie pomoże a smród zostaje. Opiekunki to kulturalne osoby z sercem i szczere. Bywają w róznych domach i potrafia pokazać klasę . I niech tak zostanie .

I dobrze, że wchodzą i czytają. Sama pisałaś o pozostawionych resztkach w zamrażarce. I nie było to obgadywanie. To była przestroga dla innych, że nie jest to mile widziane. Podobnie z opisem innej forumowiczki o wkładaniu brudnych ubrań za meble i chowaniu pampersów w miejscach nie będących śmietnikiem. Czy to było obgadywanie?  Raczej nie...to nasze opinie, ale i przestrogi dla tych, którzy to czytają. Może wyciągną wnioski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      No więc zmienniczki prawie nigdy nie były dla mnie  źródłem istotniejszych problemów i piszę to z całą  szczerością i nie jedynie  z uprzejmości. Bez wątpienia żadna zupełnie nie starala mi się jakoś zaszkodzić, a wiele okazało mi życzliwość i pomoc.

          Niemniej ...identycznie jak @Betty zauważyłam, że najtrudniej jest  współpracować z osobami nadgorliwymi, choć tą nadgorliwość tłumaczę raczej ...bezradnością i biernością opiekunki, która robi wszystko co jej każą i w ogóle nie wygospodarowywuje czasu dla siebie ( bo jej nie potrzeba i sama się nudzi jedynie...). Ciężko jest po takiej opiekunce przejmować sztelę, a już beznadziejnie gdy osoba pracująca na wezwanie jeszcze zamierza na taką sztelę wrócić.... W rozmowei telefonicznej łatwo rozpoznać taką opiekunkę i uniknąć trudnej współpracy. Choć oczywiście to jest MOJA ocena.

       Co ciekawe jednak właściwie nie zdarzyło mi się - poza jedynym przypadkiem, który opiszę - przekazywać nieco ogarniętej godzinowo szteli opiekunce , która by deklarowala, że chce siedzieć cały czas z Pdp i nie potrzebuje czasu dla siebie, a nawet wręcz przeciwnie moje następczynie były bardzo, ale to bardzo zadowolone, że jest jakiś koniec dnia pracy i np o 19 idę do siebie i zawsze mówiły, że będą się trzymać istniejącego planu. Tam gdzie wracałam nie zdarzyło się NIGDY, żeby zmienniczka np zaczęła siedzieć z Pdp do 23 przed TV. Żadna inna opiekunka nie popsuła mi szteli, ale ...

      raz jedyny  przyjechała zmienniczka, która stwierdziła, że ...ona nie będzie robić nikomu kłopotów i skoro Pdp chce, żeby z nią siedzieć do późna to ona ...posiedzi, a śniadanie zrobi też gdy Babcia jej każe... Cóż... ja już na tą sztelę nie wróciłam, bo niby po co ? A przyznam, że była to jednocześnie trudna  sztela na której ugrałam bardzo dużo, jeśli chodzi o organizację pracy,

choć generalnie było to miejsce typowe i nie było mi o co płakać. To więc to  byłaby moja zła zmienniczka, ale to wyjątek zupełny.

Dobra zmienniczka nie dokłada niepotrzebnych godzin pracy, czy tkwienie przy PDp,

ja tak to widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat niefortunnie zatytuowany nie za bardzo można ocenić osoby ,które widzi się przeważnie bardzo króciutko .Mogłabym napisać co mnie denerwuje jak zastaje to w domu podopiecznego ale o tych sprawach już pisaliśmy .Prawie ze wszystkimi osobami,które zmieniałam albo one mnie zmieniały mam nadal kontakt nigdy żadna zmienniczka nie miała zastrzeżeń co do tego co zastała po moim pobycie a jakby miała to pewnie by mi o tym powiedziała i wzięłabym to sobie do serca i wyciągnęłabym z tego wnioski .Spotkałam tylko wspaniałe ,kontaktowe serdeczne osoby ,które z tych czy innych powodów tak jak ja wyjeżdżają tam do pracy .Za wszystkimi stoję murem nigdy nawet  jakby było coś nie tak nawet słowa bym nie pisnęła ani do agencji ani da Niemców bo to moje koleżanki i rodaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. i @Maria Jolanta zgadzam się w 100%, że niedopuszczalne a nawet bezcelowe byłoby donoszenie rodzinie Pdp czy , a nawet zwłaszcza ! agencji. My opiekunki jedziemy wszystkie na jednym wózku i jesteśmy przeważnie wszystkie wykorzystywane mocne przez klientów i agencje, które o nikogo z nas nie dbają, a jedynie o zysk i to często kosztem słabszych spośród nas.

         Jest moją żelazną zasadą niekrytykowanie, nawet w najmniejszy sposób, przed klientami innych współ-opiekunek, a jeśli ktoś z nas postępuje inaczej to sobie wcale dobrej opinii u Niemców nie zyska, bo tu zasada solidarności narodowej jest bardzo silna.

          Faktem też jest, że nie czuję się w ogóle upoważniona do oceny pracy drugiej opiekunki przed kimkolwiek, bo przecież pracuję na równorzędnym a nie wyższym  stanowisku ( he he...stanowisko...), do takiej oceny upoważnieni są tylko klienci i ich rodziny, bo to ich rodzice, ich domy i ich pieniądze. Jeśli zatrudniliby nieodpowiednią osobę to sami muszą to widzieć.

Kontakt ze zmienniczkami jest też za krótki, żebym mogła cokolwiek sensownie ocenić.

           Donoszenie agencji ( gdybym miała co donosić ) to już zupełny absurd, bo agencje nie dbają o opinie opiekunek, a jedynie klientów. Raz zdarzyło mi się zmieniać opiekunkę po prostu poważnie  roztrzęsioną nerwowo, choć sztela była taka se i ona chyba jedynie siedziała tam za długo, ale  ja starałam się jedynie z nią rozmawiać, mówić o tym, że teraz sobie odpocznie w domu i choć serio uważałam, że w takim stanie trudno być dobrą opiekunką to w żadnym razie nie zadzwoniłabym do agencji, bo oni też sami powinni wiedzieć kogo zatrudniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas inaczej wychowany i każdy z nas widzi czystośc i wiele innych rzeczy innymi oczami,,kazdy z nas widzi problem albo go nie widzi,,,tak bylo i będzie,,tego sie nie zmieni,,nie zmienimy zmienniczek,,dlatego ja nigdy nie wracam spowrotem na stelle,,,koniec i kropka ,,fruwakiem zostałam ,,a jak będzie dalej? czy tym fruwakiem będe ? nie wiem,,ale wiem jedno,,lubię ludzi starych,,,mam z nimi wspolny język i doceniam wszystko,,,może nie na temat ,,ale coś opiszę krótko co usłyszałam wczoraj,,,jest tutaj cudowne małżeństwo ,,pani ma 72 lata -piekna pani i mąż ma 75 lat,,może nie piękny,,ale przemiły,,,byli od jakiegoś czasu ciągle w towarzystwie innych par,,,ale jedna z par pani 56 lat i mąz 67 lat-powiedzieli tym starszym ludziom,ze oni sa dla nich za starzy do towarzystwa,,,,smutne ,,bardzo i przemiła para starsza nie chce przebywać na imprezach z tą parą,co to uważają ,że oni są dla nich za starzy,,,a dla mnie oni są cudowni,,,spokojni i lubiący taniec i muzyke i imprezy,,,wszystko na temat,,,pa bo trochę zjechałam z tematu,,,sorry,,, 

Ale jedno mam zapisane w głowie,,nie dyskutowac i nie rozmawiac na temat zmienniczki,,,mnie nigdy to nie interesowało,,niech tak pozostanie u mnie,,,jak ja nie nawidze plotuchów,,jak ja kocham prawde powiedziec,,,bezpośrednio,,,nie jednego zrobilam buraka na gębuszce ,,mówiąc prawdę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...