Skocz do zawartości

AMA: Ile zarabia na opiekunce agencja?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Gość marzena napisał:

A my dla siebie też nie jesteśmy zbyt przyjażni, każdy chciałby być naj naj. Wchodzą w D..... tym podopiecznym lub ich rodzinie ,nie są szczerzy ,zakłamani po prostu słów brak.

Też prawda ,sama trafiłam na taką włazidupę i niech dalej włazi wszystkim ,zostawiłam jej pole do popisu,,,,niech myje lustra wieczorami aby rodzinka widziała i niech zagląda babci w zęby ile zjadła i czy się nie udławiła,,,,też powiem ,,brak słów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość marzena napisał:

A my dla siebie też nie jesteśmy zbyt przyjażni, każdy chciałby być naj naj. Wchodzą w D..... tym podopiecznym lub ich rodzinie ,nie są szczerzy ,zakłamani po prostu słów brak.

masz racje,zbyt wiele agresji jest ,tylko dlaczego  jesteśmy aż tak nietykalni? kogoś opluwamy , wyśmiewamy ,ale tylko "wara" ode mnie,tak to teraz wygląda ,ja rozumię każdy ma inne zdanie ,ale te zdanie można ładnie "ubrać" a nie zaraz z grubej "rury" i kogoś zgnoić.Opiekujemy się ludzmi i te pozytywne cechy są raczej wskazane,szczególnie w naszym środowisku ,ale jak sama zauważyłaś jest nieraz inaczej-szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było, tak jest i tak będzie. Tacy są ludzie wszędzie, to jasne, że jest przykro, że Polki-opiekunki nie są tak solidarne jak np. Słowaczki. Moim zdaniem, takie zachowanie czasem wynika z kompleksów, czasem z chęci zysku lub pozyskania nowego miejsca kosztem...poprzedniej opiekunki. Ważne, żeby dostrzec w porę taką sytuację i nie dać się zwieść pozorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Aga na Stelli

niestety taka jest prawda, że agencje zdzierają strasznie- od tego, ile płaci rodzina niemiecka muszą jeszcze odliczyć swoją działkę 2 agencje pośrednictwa, a składki do ZUSu są odprowadzane oczywiście od najniższej krajowej. Mam teraz umowę taką, że od niecałych trzystu mi odprowadza ;P

ale co zroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Aga na Stelli napisał:

niestety taka jest prawda, że agencje zdzierają strasznie- od tego, ile płaci rodzina niemiecka muszą jeszcze odliczyć swoją działkę 2 agencje pośrednictwa, a składki do ZUSu są odprowadzane oczywiście od najniższej krajowej. Mam teraz umowę taką, że od niecałych trzystu mi odprowadza ;P

ale co zroić.

Boże dziewczyno jak nie sprawdziłaś od ilu odprowadzają to do kogo masz pretensje? Jest mnóstwo agencji płacących zus od średniej krajowej więc nie narzekaj tylko przejdź tam gdzie ci się bardziej opłaca. Zus od małych kwot dla wielu z nas jest lepszym rozwiązaniem niż ten od średniej, ale to już inna bajka. A jeżeli obiecywali, że od średniej a płacą od najniższej i jest to w umowie to oddaj sprawę do sądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem, nie dociekam. Mnie interesuje moja kwota stawki wynikająca z umowy, terminowe zasilenie mojego konta w banku i wszystko. Żeby coś jeszcze dopisać w temacie, to ... Raz miałem okazję zobaczyć miesięczny wyciąg z konta podopiecznego, dokonał tylko jednego przelewu z tytułu opieki, do polskiej agencji. Przelał 2000, ja miałem jeszcze stawkę 1150, więc resztą podzieliły się agencje, polska i niemiecka. Ale jak zaznaczyłem, nie dociekam, w jakich proporcjach, to ich sprawa. I tak by nigdy nie powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co do zysków....właśnie mamvprzed oczyma rachunek agencji, z której wyjechałem jako opiekun. Jezyk bardzo dobry, doświadczenie także (mimo młodego stosunkowo wieku).....przez co chcę już z góry uciąć wszelkie dywagacje odnośnie ustania stawek. Na tej ofercie otrzymałem najmniejszy Lohn dotychczas, nawet nie ledwo co 1170€. Rachunek za mnie opiewa na ponad 2200+300€zwrot kosztów podróży. Owszem, agencja ponosi koszty zwiazane z prowadzeniem działalności, bo to oczywiste. Opłacenie pośrednika w DE oscyluje wokół 150-200€,naklady za podróż ma zwracane...innymi słowy, zarabia każdorazowo min 80%,a nierzadko 100%...z tą kartą EKUZ to też różne historie bywają....Śmieszą mnie zatem te usprawiedliwienia, że agencje to nie organizacje charytatywne...owszem nie....to organizacje nastawione na reine zyski.....i na ogół za nic mają to, jak się powodzi na miejscu wysylanym przez nich madowo opiekunkom/bzw. opiekunom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 5.11.2016 at 11:39, Łukasz napisał:

Nie wiem, nie dociekam. Mnie interesuje moja kwota stawki wynikająca z umowy, terminowe zasilenie mojego konta w banku i wszystko.

Żona mojego podopiecznego płaci polskiej agencji 1960€ + 250€ niemieckiemu pośrednikowi. Z tych 1960€ polska agencja płaci niemieckiemu pośrednikowi 250€ miesięcznie, mi 1200€ i jej zostaje 510€. Szału nie ma! :p I tyle w tym temacie dla wszystkowiedzących i wykorzystywanych. Popieram @łukasza. Na co się godzisz, tak masz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kris napisał:

Żona mojego podopiecznego płaci polskiej agencji 1960€ + 250€ niemieckiemu pośrednikowi. Z tych 1960€ polska agencja płaci niemieckiemu pośrednikowi 250€ miesięcznie, mi 1200€ i jej zostaje 510€. Szału nie ma! :p I tyle w tym temacie dla wszystkowiedzących i wykorzystywanych. Popieram @łukasza. Na co się godzisz, tak masz!

Z tego wynika ze polska i niemiecka agencja ma po 500 euro. Niemcy po 250 od zony i agencji. To przyznam że polskie agencje mają dużo więcej roboty bo niemcy nie muszą szukać nas i mieć z nami umów. Złoty interes. polskie agentem same powinny szukać klientów to może byłoby lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość Fijas napisał:

Z tych 1960€ polska agencja płaci niemieckiemu pośrednikowi 250€ miesięcznie, mi 1200€ i jej zostaje 510€.

z tego wynika ,że nie odprowadza ZUS, podatku i zwrot kosztów za podróż dla opiekuna ! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość Fijas napisał:

Z tego wynika ze polska i niemiecka agencja ma po 500 euro. Niemcy po 250 od zony i agencji

Tak, ale akurat nic nam do tego! Mnie akurat w tym wypadku te 1200€ zadowala! :p Nie wnikam w model biznesowy polskich agencji, bo mnie to nie interesuje do momentu zapłaty za moje usługi!:d

2 minuty temu, Gość kuba napisał:

z tego wynika ,że nie odprowadza ZUS, podatku i zwrot kosztów za podróż dla opiekuna ! ?

Oczywiście mam zwrot kosztów podróży (płaci rodzina) odprowadza ZUS (od czego to oddzielny temat) podatki też. Dlatego piszę - szału dla polskiej agencji nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też po ostatnich rozmowach z agencją ,,szału nie mają,,zostaje im w moim przypadku 200 euro,,mi też koło d...y lata już ,kto i za ile i dlaczego a po co!!! aby mi się zgadzało,,a reszta wolnośc Tomku w swoim domku,,nie mamy papierkologi ,nic nas nie interesuje ,po co sobie głowę jeszcze finansami zawracać,,wszystko zrobi za nas agencja,,też nie jestem z tych co za parę złotych włosy sobie wyrywa,,niech każdy będzie zadowolony,,i my opiekunowie i agencja,,nieraz rachunek od rodziny dla agencji zwala z nóg,,ale w moim przypadku  jak zobaczyłam rachunek  PDP ,to ja miałam super wynagrodzenie ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kris napisał:

Żona mojego podopiecznego płaci polskiej agencji 1960€ + 250€ niemieckiemu pośrednikowi. Z tych 1960€ polska agencja płaci niemieckiemu pośrednikowi 250€ miesięcznie, mi 1200€ i jej zostaje 510€. Szału nie ma! :p I tyle w tym temacie dla wszystkowiedzących i wykorzystywanych. Popieram @łukasza. Na co się godzisz, tak masz!

No ok ale są oferty na których pdp płaci nawet 2500 i wtedy zostaje dużo więcej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris dla nas jest też ważne ile agencje biorą od klientów, bo jeśli to wyższa stawka niż gdzieś  u konkurencji to opiekun za to musi "beknąć " gdy klienci się zorientują . I beka się bardzo często. Zwłaszcza gdy agencja podnosi stawkę to klient się wyżywa nieraz  ile wlezie. Oczywiście, najlepiej gdy Pdp nie wie ile rodzina płaci.

       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Serenity napisał:

 

@kris dla nas jest też ważne ile agencje biorą od klientów, bo jeśli to wyższa stawka niż gdzieś  u konkurencji to opiekun za to musi "beknąć " gdy klienci się zorientują . I beka się bardzo często. Zwłaszcza gdy agencja podnosi stawkę to klient się wyżywa nieraz  ile wlezie. Oczywiście, najlepiej gdy Pdp nie wie ile rodzina płaci.

 

Nie, jeszcze raz nie! Ja wiem jaka jest stawka, jakie choroby i co trzeba robić przy pdp Podpisuję świadomie cyrograf na 2 miesiące i reszta mi wisi. Co gada rodzina i pdp. Od gadania nikt jeszcze nie umarł! :p Nie pasuje im, to adieu! Oni mają mózgi i podpisują co chcą! Ja za nikogo nie bekam!>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LENA_57 napisał:

to też kosztuje i to sporo, o ile agencja płaci składki od średniej krajowej. 

@LENA_57 od średniej krajowej to około 800 zł , każdy może sam sobie sprawdzić na stronie:www.ZUS.pl ale wcześniej musi się zalogować ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kuba, po co się stresować? a niech i biorą ile chcą...poczytaj moje poprzednie posty...będzie mało z agencji, to pomyślę o innych formach zatrudnienia...czujesz, że agencja za dużo Ci nie dopłaca do tego,co daje pdp albo jego rodzina, to przejdź na Gewerbe albo privat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość kuba napisał:

@LENA_57 od średniej krajowej to około 800 zł , każdy może sam sobie sprawdzić na stronie:www.ZUS.pl ale wcześniej musi się zalogować ..

To tylko to co jest pobierane  z pensji, drugie tyle płaci agencja z własnej kieszeni. Tylko połowa składek ZUS jest pobierana z wynagrodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...