Skocz do zawartości

Czarna lista opiekunek?


Gość niemogepodac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grazka5523

Dzien dobry jezeli to co piszesz jest prawda,moge sprobowac,ja jezdze od 12 lat,3,5 roku bylam w Szwajcarii,4,5 roku w Grecji,a teraz w Niemczech,planowany zjazd mam na 11 kwietnia,jezeli po tym terminie bedzie aktualne prosze o kontakt na forum Grazyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,jestem za stworzeniem tej czarnej listy rodzinek niemieckich,wydaje mi sie ze można obejść ochronę danych,wystarczy podać imie ,pierwszą litere nazwiska,miejscowość, może dołączyc nazwę  firemki która wysyła ludzi tam, nie oczekuje pełnych danych,czas najwyższy.Co do listy opiekunek zdania nie mam,jestem niepijaca, ale te dziewczyny potrzebuja raczej wsparcia nie pietnowania,to nie metoda.Jestem właśnie na wypowiedzeniu umowy firmie zeby wyjechać stąd,.jestem 21 opiekunką tu w ciagu 2 lat j wiecie co ,wyć się chce słuchając tych bredni rodzinki,jakie to wszystkie złe itd.pytam mama ma odleżyny,nie,waży ponad 80 kg to raczej dobrze karmiona,a co ty robic potrafisz przy mamie, ja nie pielęgniarka,Ale ja tak ,na robocie się znam,polecam terapię u psychologa.Odliczam dni żegnam pieprznięta familie,a babki mi szkoda.A pisze to z małego miasteczka ,centr.DE,nad renem,szukaja ciągle pielegniarek w to miejsce.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość gość napisał:

Witam wszystkich,jestem za stworzeniem tej czarnej listy rodzinek niemieckich,wydaje mi sie ze można obejść ochronę danych,wystarczy podać imie ,pierwszą litere nazwiska,miejscowość, może dołączyc nazwę  firemki która wysyła ludzi tam, nie oczekuje pełnych danych,czas najwyższy.Co do listy opiekunek zdania nie mam,jestem niepijaca, ale te dziewczyny potrzebuja raczej wsparcia nie pietnowania,to nie metoda.Jestem właśnie na wypowiedzeniu umowy firmie zeby wyjechać stąd,.jestem 21 opiekunką tu w ciagu 2 lat j wiecie co ,wyć się chce słuchając tych bredni rodzinki,jakie to wszystkie złe itd.pytam mama ma odleżyny,nie,waży ponad 80 kg to raczej dobrze karmiona,a co ty robic potrafisz przy mamie, ja nie pielęgniarka,Ale ja tak ,na robocie się znam,polecam terapię u psychologa.Odliczam dni żegnam pieprznięta familie,a babki mi szkoda.A pisze to z małego miasteczka ,centr.DE,nad renem,szukaja ciągle pielegniarek w to miejsce.Pozdrawiam

Trzeba wołać @Moderator. Jest nas więcej za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość gość napisał:

Witam wszystkich,jestem za stworzeniem tej czarnej listy rodzinek niemieckich,wydaje mi sie ze można obejść ochronę danych,wystarczy podać imie ,pierwszą litere nazwiska,miejscowość, może dołączyc nazwę  firemki która wysyła ludzi tam, nie oczekuje pełnych danych,czas najwyższy.Co do listy opiekunek zdania nie mam,jestem niepijaca, ale te dziewczyny potrzebuja raczej wsparcia nie pietnowania,to nie metoda.Jestem właśnie na wypowiedzeniu umowy firmie zeby wyjechać stąd,.jestem 21 opiekunką tu w ciagu 2 lat j wiecie co ,wyć się chce słuchając tych bredni rodzinki,jakie to wszystkie złe itd.pytam mama ma odleżyny,nie,waży ponad 80 kg to raczej dobrze karmiona,a co ty robic potrafisz przy mamie, ja nie pielęgniarka,Ale ja tak ,na robocie się znam,polecam terapię u psychologa.Odliczam dni żegnam pieprznięta familie,a babki mi szkoda.A pisze to z małego miasteczka ,centr.DE,nad renem,szukaja ciągle pielegniarek w to miejsce.Pozdrawiam

i takie są powalone rodzinki i ja taką pożegnałam ,,,a o stworzeniu takiej listy już ja zaczęłam wczesniej ale nasiadło na mnie trochę itd, dalam sobie spokój ,,,a niech się dzieje co chce ,ale powinna być taka strona aby innych uprzedzić chodz częsciowo przed trudnymi przypadkami ,,,jestem za i zawszę bedę za takimi danymi,,,rodzinka jest tragedia,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wspaniały pomysł z czarną listą rodzin .Kiedyś spotkałam się z przypadkiem absurdalnym jak by się wydawało.Zadzwoniła do mnie koleżanka ,że dostała z agncji X pracę i opisała gdzie i stan chorego.Okazało się ,że tą samą ofertę zaproponowano mnie w agencji Y dwa miesiące wcześniej więc przypuszczam ,że musiała być to fatalna sztela i po wysłaniu 1 opiekunki agencja Y zrezygnowała z tego zgłoszenia i rodzina znalazła następną agencję by ściągać do  pracy niczego nieświadome opiekunki.Tak ,jesteśmy jak marionetki w rękach pazernych agencji ale mamią nas zarobki ,o których w naszej kochanej ,rozdartej politycznie i rozgrabywanej bezpardonowo ojczyżnie możemy tylko pomarzyć.   l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ze zmianą agencji i już się naczytam i strach jechać ? Agencja będzie mówic nowe miejsce i nowa pierwsza opiekunka a co było wcześniej ? a ile tam opiekunek było?uciekły?

tego nikt nie powie przecież,a nie jesteśmy w stanie wszystkie ogłoszenia przeczytać różnych agencji ,zostaje nam ryzykfizyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna lista opiekunek nie istnieje ale o pijących opiekunach informacje są dyskretnie przekazywane chciałabyś mieć pijącego pracownika?tak na marginesie przytoczę historyjkę zasłyszaną w autobusie- Kasia xyz piła i wszystko szło dobrze do momentu feralnego poniedziałku a dziewuszka miała odjazd we wtorek piła to gruntownie z koleźanką po fachu wróciła do domu p odopiecznej i zasnęła starsza pani była osobą nie chodzącą a rodzina daleko rano pielęgniarka z czerwonego krzyźa sama otworzyła drzwi nie mogąc doczekać się opiekunki pacjentka wyturlała się z łóźka tyle zdołała umarła z dzwoneczkiem w ręku zapewne dzwoniła ale nikt nie słyszał niemiecka pielęgniarka teź nie mogła opiekunki obudzić dopiero policji to się udało nie przytoczę nazwy firmy gdzie nasza bohaterka pracowała ale wiem jedno nasze słabostki zostawić lepiej w polsce nie pij to jest twój zakład pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mariola1967 napisał:

Czarna lista opiekunek nie istnieje ale o pijących opiekunach informacje są dyskretnie przekazywane chciałabyś mieć pijącego pracownika?tak na marginesie przytoczę historyjkę zasłyszaną w autobusie- Kasia xyz piła i wszystko szło dobrze do momentu feralnego poniedziałku a dziewuszka miała odjazd we wtorek piła to gruntownie z koleźanką po fachu wróciła do domu p odopiecznej i zasnęła starsza pani była osobą nie chodzącą a rodzina daleko rano pielęgniarka z czerwonego krzyźa sama otworzyła drzwi nie mogąc doczekać się opiekunki pacjentka wyturlała się z łóźka tyle zdołała umarła z dzwoneczkiem w ręku zapewne dzwoniła ale nikt nie słyszał niemiecka pielęgniarka teź nie mogła opiekunki obudzić dopiero policji to się udało nie przytoczę nazwy firmy gdzie nasza bohaterka pracowała ale wiem jedno nasze słabostki zostawić lepiej w polsce nie pij to jest twój zakład pracy

przytoczyłaś tu drastyczny przykład ,takie sytuacje  mają miejsce ,to fakt.Zawsze podkreślam,jeżel ktoś nie ma głowy i przekracza granice ,nie powinien.Jeżeli ktoś ma warunki takie jak w domu ,dlaczego nie wypić wieczorem lampke wina ,czy sznapsa ,to wszystko zależy od okoliczności.Po prostu trzeba znać swoją sytuacje  a nie zrobić tak jak w opisanym przykładzie.Każdy jest tylko człowiekiem ,ale upijanie się  na takich stelach to jest karygodne.Miałem ciężkie stele i nie wypiłem nawet piwa.,ale obecnie warunki mam bardzo dobre ,PDP jest mobilny i dlaczego  miałbym nie wypić piwko? nawet z nim to robię.Tylko tak jak piszę ,wszystko z głową  a z tym nieraz różnie bywa u niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prawo  ....nie pijesz nie palisz a więc na co umrzesz?  ha ha( ja też nie palę) ja jestem Adam Ty Mariola a w dodatku kobieta i różnica zdań zawsze będzie.Zawsze tylko podkreślam ,że mamy być sobą a nie automatami ,przynajmniej  ja tak podchodzę do życia,co nie znaczy ,że zawsze mi się udaje jak chcę,ale jestem sobą.Nie jestem typu człowiek -pragmatyk -bo tak pisze prawo -tak ma być zrobione ,zrobił żle to zabić, na szafot itd.Nie  !   są okoliczności łagodzące ,chyba ,że uczynione coś z premedytacją ,z zimną krwią to nie ma litości!,tak podchodzę do życia. Pewnie ,są  zawody ,że nie ma ustępstw ,bo najmniejszy błąd może kosztować  pozbawieniem czyjegoś życia  a nawet swojego.Nie zanudzam-pozdrawiam.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 15.04.2016 at 00:17, grajka5 napisał:

Witam. W  agencjach istnieja tzw. "czarne listy", mam informacje potwierdzone od paru agencji.

niech mają Oni też święci nie są a opiekunowie mają też niektóre Agencje na czarnej liście  ha ha---gra w kotka i myszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamos1 napisał:

niech mają Oni też święci nie są a opiekunowie mają też niektóre Agencje na czarnej liście  ha ha---gra w kotka i myszkę.

 

9 godzin temu, Blondi napisał:

no tak 8 lat to poznałaś trochę ,a nie ja świeżynka przy Tobie,,,Grajka to tak jesteś blisko z agencją? 

 

10 godzin temu, Blondi napisał:

no tak 8 lat to poznałaś trochę ,a nie ja świeżynka przy Tobie,,,Grajka to tak jesteś blisko z agencją? 

Witam. Dwa razy miałam wyjazd na stelle ,gdzie byłam 25-a w przeciągu 5 lat, 26-a w okresie 3 lat. Prawdą jest ,ze rodziny to ukrywaja ,agencje czasami to wiedzą.W tych dwoch przypadkach rodzina i podopieczny to z jednego worka wyciągnieci. Dostając oferte do tzw. "dalszej obróbki" to los na loterii. Nigdy nie wiem co zastane. Nauczyłam sie jednego....informować agencje o sytuacji- i tak nic nie zmienią bo zależy im na  zleceniu..drugie to zrobić co mam do zrobienia  -"jednym uchem wpuscić a drugim wypuścić"- nauczyła mnie tego mądra dziewczyna z pflegedienst. Nie jestem  osobą nadgorliwą-typu ..wpadam i robie wietrzenie 100 letniego brudu w domu a rodzina patrzy sie co za oszołom tym razem pojawił sie. Przez 8 lat nauczyłam sie : opiekun  na stelle ma być zadowolony  a podopieczny  przy okazji i prosze mi wierzyć - to działą.Opinie mam dobrą choć nie zawsze ta "chemia" pasuje.Do pracy podchodze z dystansem, nie wczuwam sie w rodzine bo za chwile bede  gdzieś indziej.Staram sie nie brać tej złej energii na siebie bo jakimś czasie odbija sie to nam opiekunom na psychice. Wiem o "czarnych listach" od szefów agencji z którymi prowadziłam rozmowę- napewno znajduja sie tam osoby które piją- do nich nie należe wiec nie obawiam się. Zauważyłam za to coś innego... agencje jakoś nie chetnie chcą  dalszej wspołpracy ze sprawdzoną osoba bo za dużo bedzie wymagać ...chodzi  zawsze o pensje  netto. Najlepsze są te złapanki bo można je wtedy na maxa oskubać  i wcisnąc ciemnote. Panie agencjach 85 % nie maja pojęcia o pracy opiekuna w rodzinie...zawsze to wychodzi podczas rozmowy  ,kiedy dostaje opis podopiecznego. Ostanio miałam  taki opis-KARMIENIE PRZEZ STOME!- kiedy zwróciłam uwagę,że nie ma czegoś takiego to szybko została zakonczona ze mna rozmowa. Szanujacy sie opiekun to doinfomowany opiekun.Zawsze bede powtarzać ,że czasy niewolnictwa i Mikołaja skończyły sie. WOLONTARIATU nie mam zamiaru robić. Dla mnie to jest praca i wymagam dla siebie godnego traktowania, płacy -rodzina i agencja dobrze o tym wiedzą Jesteśmy partnerami a nie niewolnikami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grajka5--"zagrałaś " to bardzo dobrze ,nic dodać nic ująć ,każdy z nas jest tylko człowiekiem i potknięcia mogą się trafić ,ale jeżeli "te cos" jest notoryczne ,no to nie ma wybaczenia i tak podchodzę do wszystkich tematów.Spokojnej Niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele... grajka 5... szok... ale powinnam z Twojego wywodu wziac sobie cos do serca... ja wiem... wiem... ale czesto konczy sie na tym, ze za malo podchodze do tego jak do pracy, a za bardzo chce zbawiac swiat... naprawiac i godzic zwasnione czesci rodzin... no i to cholerne spratanie... ja potrafie przyjechac i zastawszy sam brud i syf sprzatac, po co? by mieszkac z czystym, robie to dla siebie, choc za to mi nie placa.... ale z tym karmieniem przez stomie to juz dowalili na maksa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grajka 5 ale mnie oświeciłaś.Pierwszy raz przyjechałam na obecną sztellę , jakie piękne przywitanie przez rodzinę ,jaki szacunek dla mne! Z tej radości ,że tak dobrze trafiłam to wzięłam się za robotę../bylam tu jako pierwsza/Odjeżdżając do domu ,żednej nagrody nie otrzymałam.No i dobrze sama sobie mówię!Moja zmiennicza mądrzejsza ,nawet kwiatków na tarasie nie posadziła,a prosiła ją o to Rodzina.Rodzina ją też chwali ,że dobrze pracuje :)Muszę się przyznać,że 6 lat nie jeździłam do opieki,a duzo się zmieniło..a przede wszystkim jest Internet i Forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam  hahaha sorki   ale  przeczytałam wszystkie  wpisy nawet  te  z  zapytaniem czarnej listy hahaha  przez 12  lat  pracy w  opiece  i z  większą połowów się  nie  zgodzę totalne bzdury  i fanaberie  hahaha  ale  tak to jest  jak się jest dwoma nóżkami w  Niemczech to  się  myśli kategoria  !,Jestem na Wakacjach Hura aa mało tego to jeszcze mi zaplaca" Porazka moi drodzy . Ja osobicie ubolewam nad nie półkami tylko nad tymi starszymi ludźmi którzy myślą że dostaną opiekunkę zetelna ,pracowita itd a  tu  Zoonk bo niedostępny  że dzieci ich mają w  nosie to jeszcze opiekunka daje  popalić .  A  oni biedni starzy schorobami  daje są  sami  ŻAL MOJE PANIE ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Gość. napisał:

Witam  hahaha sorki   ale  przeczytałam wszystkie  wpisy nawet  te  z  zapytaniem czarnej listy hahaha  przez 12  lat  pracy w  opiece  i z  większą połowów się  nie  zgodzę totalne bzdury  i fanaberie  hahaha  ale  tak to jest  jak się jest dwoma nóżkami w  Niemczech to  się  myśli kategoria  !,Jestem na Wakacjach Hura aa mało tego to jeszcze mi zaplaca" Porazka moi drodzy . Ja osobicie ubolewam nad nie półkami tylko nad tymi starszymi ludźmi którzy myślą że dostaną opiekunkę zetelna ,pracowita itd a  tu  Zoonk bo niedostępny  że dzieci ich mają w  nosie to jeszcze opiekunka daje  popalić .  A  oni biedni starzy schorobami  daje są  sami  ŻAL MOJE PANIE ! 

jak w filmie

,,przylecieli, poklekotali i polecieli,,:o:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...