Skocz do zawartości

Czarna lista opiekunek?


Gość niemogepodac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie juz dawno to bardzo śmierdzi i dlatego jak się przejechałam na agencji juz dawno nie korzystam z ich uslug.Tam się liczy tylko niemiecka rodzina i niemiecki naganiacz zwany koordynatorem ,którego notabene rola ogranicza się do znalezienia rodziny.I taki pan czy pani zgarnia 400 euro miesięcznie,w sumie za nic.Rodzinę znajduje raz a kasa leci co miesiąc.W ostatnim miejscu gdzie pracowałam nawet rodzina byla oburzona bo pana widzieli tylko przy podpisywaniu umowy.A opiekunka odwala całą robotę i dostaje nędzny ochłap.Jak slyszę nieraz w busie że dziewczyna jedzie za 800 euro to mi sie nóż w kieszeni otwiera.Takie pieniądze to ja zarabiałam osiem lat temu.Dziewczyny szanujcie się ,wiecej odwagi,szukajcie pracy same a nie nabijajacie kabze agencyjkom.

Szukam pracy mam dość dobrą praktyke.Mogę jechać i na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak pracy w Polsce jest dużo tylko za ile!!!a kapitaliści  się bogacą  to wolę juz Niemców wzbogacać!!!!

Adamie zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem, że wolisz Niemców bogacić. Czy na pewno ?

Ja cieszę się, że swój zarobek przywożę do Polski. Nie chciałabym też  mieszkać na stałe w Niemczech.

Bo jak wszyscy będziemy bogacić Niemców i Anglików - żeby nam się więcej skapnęło -  to zostaniemy - jako kraj i naród -  ostatnimi pariasami Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam powodów do zadowolenia z kraju, którego rządy zmusiły mnie i nadal wymuszają takie zachowania na innych ludziach do życia  "w rozkroku". Wracam do Polski, bo tutaj mieszkam, ale muszę za jakiś czas ponownie wyjechać, żeby móc się utrzymać, pomóc mamie i z tego powodu powinnam się cieszyć?! Z jakich powodów powinnam wzbogacać Polskę a nie Niemcy czy Wielką Brytanię?!

 

Z naszej pracy za granicą wzbogacają się agencje, którym trzeba płacić comiesięczny, wysoki "haracz". Agencje, które wymuszają na wielu opiekunkach podpisanie niekorzystnej umowy, oszukują, okradają, przywłaszczając sobie  pieniądze z opłacania składek na ubezpieczenie. Wzbogacają się przewoźnicy, którzy okłamują podczas kontroli w Niemczech, mówiąc, że wiozą wycieczkę a nie osoby do pracy. I te powody mają wywołać radość z wydawania pieniędzy w kraju, którego rząd nie dostrzega takiego postępującego bezprawia i wyzysku?!

 

Wystarczy przypatrzeć się swojemu otoczeniu, żeby stwierdzić, że pariasami Europy, niestety już jesteśmy. Jedynie wyjeżdżając do pracy możemy naszemu życiu nadać lepszą a najczęściej jego podstawową jakość i z tego powodu, bez jakiegokolwiek uszczerbku na dobrze pojętym patriotyzmie, możemy bogacić każdy kraj pracodawców.

 

Dla zainteresowanych Zapytanie poselskie nr 7555 i odpowiedź w sprawie pracy opiekunek:

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=ZAP&nr=7555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam powodów do zadowolenia z kraju, którego rządy zmusiły mnie i nadal wymuszają takie zachowania na innych ludziach do życia  "w rozkroku". Wracam do Polski, bo tutaj mieszkam, ale muszę za jakiś czas ponownie wyjechać, żeby móc się utrzymać, pomóc mamie i z tego powodu powinnam się cieszyć?! Z jakich powodów powinnam wzbogacać Polskę a nie Niemcy czy Wielką Brytanię?!

 

Z naszej pracy za granicą wzbogacają się agencje, którym trzeba płacić comiesięczny, wysoki "haracz". Agencje, które wymuszają na wielu opiekunkach podpisanie niekorzystnej umowy, oszukują, okradają, przywłaszczając sobie  pieniądze z opłacania składek na ubezpieczenie. Wzbogacają się przewoźnicy, którzy okłamują podczas kontroli w Niemczech, mówiąc, że wiozą wycieczkę a nie osoby do pracy. I te powody mają wywołać radość z wydawania pieniędzy w kraju, którego rząd nie dostrzega takiego postępującego bezprawia i wyzysku?!

 

Wystarczy przypatrzeć się swojemu otoczeniu, żeby stwierdzić, że pariasami Europy, niestety już jesteśmy. Jedynie wyjeżdżając do pracy możemy naszemu życiu nadać lepszą a najczęściej jego podstawową jakość i z tego powodu, bez jakiegokolwiek uszczerbku na dobrze pojętym patriotyzmie, możemy bogacić każdy kraj pracodawców.

 

Dla zainteresowanych Zapytanie poselskie nr 7555 i odpowiedź w sprawie pracy opiekunek:

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=ZAP&nr=7555

   Florcia ukłon po pas  ,podzielam tą opinię   ,dodam jeszcze moja ojczyzna -matka jest tam gdzie jest chleb,komu mam być wdzięczny ,że ja oraz milony osób tuła się za chlebem ?,miałem małe dzieci i żyło mi się lepiej jak teraz  ,teraz nie pamętam kiedy byłem na wczasach a kiedy były małe dzieci co rok wyjeżdzaliśmy to na Węgry ,to Bułgaria  itd.teraz mamy tylko wolność i wiecej nic   ,czy wolność też pojęcie względne ,osobistą  na pewno ,ale nie jako kraj,kiedyś pod dyktando ZSRR teraz USA.Tym bardziej teraz nie zamierzam bogacić tego rządu  -całkiem mi obce klimaty.Rozważam myśl ,czy w ogóle tu nie zostać już na stałe.Próbowałem wcześniej a to małe dzieci itd.teraz z żoną jestem wolny i chyba tak zrobię.Wolę patrzeć na Merkel jak na nasz pogłupawy Rząd .Fanatyków nie znosze a oni takimi są.

Adamie zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem, że wolisz Niemców bogacić. Czy na pewno ?

Ja cieszę się, że swój zarobek przywożę do Polski. Nie chciałabym też  mieszkać na stałe w Niemczech.

Bo jak wszyscy będziemy bogacić Niemców i Anglików - żeby nam się więcej skapnęło -  to zostaniemy - jako kraj i naród -  ostatnimi pariasami Europy.

    Serenity--przeczytaj powyższy  mój komentarz  ,bo nie chcę się powtarzać .Florci zdanie jest moim  i je nie zmienię.Przez ten pogłupawy Rząd straciłem młodość na emigracji zarobkowej.,zresztą nie tylko ja.Wiem to mój wybór,ale miałem dwa wyjscia ,albo żebrać za pare złoty w Socjalu ,albo pracować za granicą by rodzina żyła godziwie,wybrałem to drugie,ale to nie był mój kaprys!  ,tylko wina mafijnych rządów w Polsce.Sprzedali ,rozkradli ,zniszyli wszystko co powstało za Socjalizmu  a ludzi wysłali na poniewierke bo myśleli ,że im USA pomoże ,tak pomogli ,że do dzisiaj Polacy żebrzą  o wizy!Wybaczcie za błędy ,ale lata emigracji zarobkowej robią swoje.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Florcia ukłon po pas  ,podzielam tą opinię   ,dodam jeszcze moja ojczyzna -matka jest tam gdzie jest chleb,komu mam być wdzięczny ,że ja oraz milony osób tuła się za chlebem ?,miałem małe dzieci i żyło mi się lepiej jak teraz  ,teraz nie pamętam kiedy byłem na wczasach a kiedy były małe dzieci co rok wyjeżdzaliśmy to na Węgry ,to Bułgaria  itd.teraz mamy tylko wolność i wiecej nic   ,czy wolność też pojęcie względne ,osobistą  na pewno ,ale nie jako kraj,kiedyś pod dyktando ZSRR teraz USA.Tym bardziej teraz nie zamierzam bogacić tego rządu  -całkiem mi obce klimaty.Rozważam myśl ,czy w ogóle tu nie zostać już na stałe.Próbowałem wcześniej a to małe dzieci itd.teraz z żoną jestem wolny i chyba tak zrobię.Wolę patrzeć na Merkel jak na nasz pogłupawy Rząd .Fanatyków nie znosze a oni takimi są.

    Serenity--przeczytaj powyższy  mój komentarz  ,bo nie chcę się powtarzać .Florci zdanie jest moim  i je nie zmienię.Przez ten pogłupawy Rząd straciłem młodość na emigracji zarobkowej.,zresztą nie tylko ja.Wiem to mój wybór,ale miałem dwa wyjscia ,albo żebrać za pare złoty w Socjalu ,albo pracować za granicą by rodzina żyła godziwie,wybrałem to drugie,ale to nie był mój kaprys!  ,tylko wina mafijnych rządów w Polsce.Sprzedali ,rozkradli ,zniszyli wszystko co powstało za Socjalizmu  a ludzi wysłali na poniewierke bo myśleli ,że im USA pomoże ,tak pomogli ,że do dzisiaj Polacy żebrzą  o wizy!Wybaczcie za błędy ,ale lata emigracji zarobkowej robią swoje.Pozdrawiam:)

W pełni rozumiem rozgoryczenie, moje też nie jest małe, ale...

rząd wybraliśmy sobie  sami, my Polacy. Prawda, nie bardzo było z czegow ybrać, bo iNiemcy i Sowieci tępili jak szczury polską inteligencję i każdą wartościowszą jednostkę a dobrzy politycy nie biorą się z powietrza. Na dobrych rządców naszego kraju trzeba zaczekać jeszcze ze dwa pokolenia. System polityczny też potrzebuje długich lat spokoju i dostatku, żeby okrzepnąć, a nam to jeszcze nie było dane.

        Możemy wyemigrować, ale nigdzie nie będziemy u siebie. Nie możemy przestać być Polakami.

swoją pracą nie chcę bogacić  polskiego rządu, ale cieszę się, że kupuję polskie jajka od gospodarzy, gazetę w kiosku Ruchu, płacę rzemieślnikom, którzy remontują mój dom. I cieszę ię, że wydaję moje pieniądze tu, a nie w jakimś landzie.

 

I nie tylko taki czy inny rząd odpowiada za sytuację w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobimy czarną listę niemieckich rodzin. Będzie o czym pisać i czytać...

Popieram i czarną listę agencji co nie płacą składek na ubezpieczenie emerytalne - przesadziłam? To by chyba było ok. 90 %. 

Jeśli masz rodzinę to nie warto, bo to przeważnie się psuje. Szkoda byłoby stracić tak dobrą pracę jak twoja ( 2500zł, legalnie). Nie polecam!

Na opiece w Niemczech więcej się nie zarobi. 2500 x 12 miesięcy = 30 000 zł. W Niemczech możesz zarobić w ciągu roku bez znajomości języka ok. 26 000 zł. W Niemczech nie pracujesz co miesiąc, tylko przeciętnie 6 m-cy w roku. Tylko szczęśliwcom udaje się przetrwać dłużej (trzeba trafić na dobrą rodzinę i takiego podopiecznego, że po 2 - miesiącach "nie padasz na nos"). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni rozumiem rozgoryczenie, moje też nie jest małe, ale...

rząd wybraliśmy sobie  sami, my Polacy. Prawda, nie bardzo było z czegow ybrać, bo iNiemcy i Sowieci tępili jak szczury polską inteligencję i każdą wartościowszą jednostkę a dobrzy politycy nie biorą się z powietrza. Na dobrych rządców naszego kraju trzeba zaczekać jeszcze ze dwa pokolenia. System polityczny też potrzebuje długich lat spokoju i dostatku, żeby okrzepnąć, a nam to jeszcze nie było dane.

        Możemy wyemigrować, ale nigdzie nie będziemy u siebie. Nie możemy przestać być Polakami.

swoją pracą nie chcę bogacić  polskiego rządu, ale cieszę się, że kupuję polskie jajka od gospodarzy, gazetę w kiosku Ruchu, płacę rzemieślnikom, którzy remontują mój dom. I cieszę ię, że wydaję moje pieniądze tu, a nie w jakimś landzie.

 

I nie tylko taki czy inny rząd odpowiada za sytuację w kraju.

       masz trochę racji ,ale ja mam spojrzenie na niektóre sprawy inne i nic na to nie poradzę...staram się zawsze patrzeć na wszystko obiektywnie ,ale nie na to co wyprawia w Polsce Rząd a jezeli chodzi wybor tego rządu nie brałem i nie bede brał udziału.Teraz Rząd jest wybrany przez 1|4 polaków  a więc nie pisz ,że  Polacy go wybrali ,wybrała go ograniczona "kasta"  i jest jak jest!Owszem mam tylko sentyment do tych stron gdzie się urodziłem i to wszystko.Patriotami tylko są Ci co mają po kilka tysiecy dochodu i fanatycy ,ale nie normalni ludzie!Miło pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz racje te dane są różne zależy kto je podaje ?jak Watykan to wyższy procent ha ha -pozdrawiam:)

Nie głosując też się głosuje przecież na silniejszą partię, a to jest już  najgrubszym błędem ( lepiej gdy siły w Sejmie są jakoś równoważone i patrzą sobie na ręce)I  I kto broni nam głosować?

 

ale odbiegamy bardzo od tematu w tytule naszej dyskusji, bo nie chodzi to o czarną listę wad narodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie głosując też się głosuje przecież na silniejszą partię, a to jest już  najgrubszym błędem ( lepiej gdy siły w Sejmie są jakoś równoważone i patrzą sobie na ręce)I  I kto broni nam głosować?

 

ale odbiegamy bardzo od tematu w tytule naszej dyskusji, bo nie chodzi to o czarną listę wad narodowych.

Powinna być,, czarna lista  PDP" i wszystkie zołzy wpisane ,ktore nie nadają się do życia w rodzinie tylko do życia w psychiatryku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.11.2015, 16:46:45, Blondi napisał:

Powinna być,, czarna lista  PDP" i wszystkie zołzy wpisane ,ktore nie nadają się do życia w rodzinie tylko do życia w psychiatryku.

To może poprośmy Moderatorów o taki wątek tylko nie wiem jak  danymi ale np. mogłybyśmy wpisywać imię i miejscowość z kodem pocztowym. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
O 2.05.2015 at 12:43, Gość jolankaxx napisał:

WLASNIE CZARNA LISTE RODZIN Z DANYCH MIAST ,GDZIE OPIEKUNKI SA GLODZONE ,PRZYDALOBY SIE SPORO BY SIĘ ICH UZBIERALO 50 EUR NA TYDZIEN ,I WYZYWIC 3 LUB 4 OSOBOWA RODZINKE WLASNIE

50 Euro na tydzień  mam na trzy osoby. Nie przesadzajcie, bo   uważam ,że to wystarcza.  Na 4 osoby jak dużo jedzą  może być za mało. Trzeba umieć sie gospodarzyć,żeby nie  marnować jedzenia.  Nie głoduję , jedzenie urozmaicone. Są i owoce,  piekę  ciasto a sobotę .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość Ela napisał:

50 Euro na tydzień  mam na trzy osoby. Nie przesadzajcie, bo   uważam ,że to wystarcza.  Na 4 osoby jak dużo jedzą  może być za mało. Trzeba umieć sie gospodarzyć,żeby nie  marnować jedzenia.  Nie głoduję , jedzenie urozmaicone. Są i owoce,  piekę  ciasto a sobotę .  

jezeli tylko na jedzenie to nie ma tragizmu  ja mam 200 na 2 tyg.  ale wszystko kupuje  (srodki chemiczne itd)tak jak piszesz jezeli jest się oszczednym , nie wyrzuca  się jedzenia to starczy ale to też zależy od PDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

takie popijające w pracy opiekunki powinny byc na czarnej liscie w każdej agencji-jedna pochleje a potem idzie opinia ,że Polki to lubia sobie wypić.Wstyd!!!!Mnie tam takich nie szkoda,jak potem roboty znaleźć nie mogą-ani trochę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość napisał:

takie popijające w pracy opiekunki powinny byc na czarnej liscie w każdej agencji-jedna pochleje a potem idzie opinia ,że Polki to lubia sobie wypić.Wstyd!!!!Mnie tam takich nie szkoda,jak potem roboty znaleźć nie mogą-ani trochę!

kochana nie rób się świętą -wystarczy ,że mamy ich w Parlamencie   ha ha   ...rzecz jasna nie popieram takiego zachowania ,ale  my też jesteśmy tylko ludzmi co mają swoje potrzeby.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc

 Mnie tez straszono czarna listą w która nie wierzyłam. A jednak coś takiego istnieje. o nie wyobrażam sobie tego aby ktoś moje dane osobowe dalej gdzieś przesłał. przecież na 100 % bym wiedziała ze to ta firma moje dane podała dalej. Pierwszy krok jaki bym zrobia to prokurator i sąd przecież obowiązuje ochrona danych osobowych a potem następny krok jaki bym zrobiła to dała  bym prokuratorowi do przeczytania umowę przygotowana przez firmę  opiekunce . Tak naprawdę to oni powinni się nas bardziej bać jak my ich. Firmy wiedza jakie zapisy tam robią a te zapisy nie są zgodne z przepisami. Oni żerują na tym ze to jest tylko umowa- zlecenie i nikt by tym się nie chciał zająć ale tez to działa w druga stronę wiec drogie opiekunki nie pijcie alkoholu ale tez nie bójcie się firm na nich tez są haczyki . A to ze łamią przepisy to każdy kto jeździ do opieki wie doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.12.2015 at 14:45, Gość Ela napisał:

50 Euro na tydzień  mam na trzy osoby. Nie przesadzajcie, bo   uważam ,że to wystarcza.  Na 4 osoby jak dużo jedzą  może być za mało. Trzeba umieć sie gospodarzyć,żeby nie  marnować jedzenia.  Nie głoduję , jedzenie urozmaicone. Są i owoce,  piekę  ciasto a sobotę .  

50 euro wydam w jeden dzień ale tylko na wędlinę i warzywa i owoce i trochę nabiału i paczkę mięsa np, 4 kotlety duże schabowe i koniec i po kasie i nie przesadzam i jest nas 2 osoby i niech PDP nie myśli ,że będę głodowac -o nie, jedzenie musi być i dobrze się gospodarzę ale gówna jesc nie będę -co taniej kupie bo promocja to ok! ale wędlina ma być dobra .100 euro na tydzień ok! 

no, ale jakbym musiała za 50 euro przeżyć w tydzień to też bym sobie poradziła -poszła do Lidla i bułki tanio i inne jedzenie tanio i jakoś by się przebidowało ten tydzień.Ale nie przyjechałam do DE aby kombinować jak przetrwać tydzień za 50 euro -tylko pożyć normalnie.

12 minut temu, Gość napisał:

gość

Ja proponuje załóżmy czarna listę i piszmy w niej o firmach jak oni postępują z opiekunkami jak kłamią i oszukują

gośc można pisac w innym dziale -opinie o firmach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...