Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość [email protected] napisał:

A w jakiej firmie pracujesz ? bo ja szukam pracy jako opiekunka, a język mam na wysokim poziomie 

Jak masz jeszcze serce do tej pracy to wez popatrz tutaj na forum po prawej stronie ,jest agencji do wyboru i koloru,,poczytaj sobie i wybierz jaka Ci będzie pasowała,albo masz obok oferty i jak oferta Ci pasuje to aplikuj ,,napewno znajdziesz pracę,,tylko trzeba chcieć-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.05.2017 at 23:19, jolantapl. napisał:

Ale i oferty za 950 euro mają;)

Ano racja, i taka oferta widzę, że jest podwieszona u nich na stronce. Ale to pewnie zakres obowiązków jest trochę mniejszy. Widzę też, że wynagrodzenie jest wyższe, jeśli lepiej zna się język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość mimii napisał:

Ano racja, i taka oferta widzę, że jest podwieszona u nich na stronce. Ale to pewnie zakres obowiązków jest trochę mniejszy. Widzę też, że wynagrodzenie jest wyższe, jeśli lepiej zna się język.

Chyba wszędzie tak jest że lepszy język to większe wynagrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

mogę polecić agencję Eurocare, dzięki której pracuje jako opiekunka w Niemczech http://www.eurocare.com.pl/ . Jest to agencja znajdują się we Wrocławiu, wszystkie formalności załatwia ona, nie trzeba się niczym martwić. Zapewniają krótki czas oczekiwania na ofertę, odprowadzanie składek ZUS, zwrot kosztów podróży, bezpłatne zakwaterowanie. Wypłatę zawsze dostaję na czas, taką, jaką mam podaną na umowie. Także, jeśli ktoś szuka profesjonalnej i wiarygodnej agencji to może być pewien, że jest to najlepszy wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość nikla napisał:

Witajcie, 

mogę polecić agencję Eurocare, dzięki której pracuje jako opiekunka w Niemczech http://www.eurocare.com.pl/ . Jest to agencja znajdują się we Wrocławiu, wszystkie formalności załatwia ona, nie trzeba się niczym martwić. Zapewniają krótki czas oczekiwania na ofertę, odprowadzanie składek ZUS, zwrot kosztów podróży, bezpłatne zakwaterowanie. Wypłatę zawsze dostaję na czas, taką, jaką mam podaną na umowie. Także, jeśli ktoś szuka profesjonalnej i wiarygodnej agencji to może być pewien, że jest to najlepszy wybór. 

Niklo teraz to tak jest w każdej agencji.Dlaczego to ma być najlepszy wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno,,czemu te agencje myślą,że my też jakieś półgłupki?:płacz: że przyszłam  do agencji aby sie zatrudnić jako opiekunka ,to nie znaczy ,że jestem tłumokiem i po skończonej podstawówce,,masakra,,:płacz: oni uważają,że my jesteśmy z gorszego chowu? Taka gówniara myśli ,że jak mi rozkaże to ja tak mam zrobic? o nie! trafiła nie na tą co trzeba,,ja chyba jestem za bardzo wyszczekana i za bardzo nie pozwolę sobie ,aby mi jakaś zza biurka dyrygowała,,dyrygować to ja sama sobie będe w tej pracy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blondi napisał:

Powiedzcie mi jedno,,czemu te agencje myślą,że my też jakieś półgłupki?:płacz: że przyszłam  do agencji aby sie zatrudnić jako opiekunka ,to nie znaczy ,że jestem tłumokiem i po skończonej podstawówce,,masakra,,:płacz: oni uważają,że my jesteśmy z gorszego chowu? Taka gówniara myśli ,że jak mi rozkaże to ja tak mam zrobic? o nie! trafiła nie na tą co trzeba,,ja chyba jestem za bardzo wyszczekana i za bardzo nie pozwolę sobie ,aby mi jakaś zza biurka dyrygowała,,dyrygować to ja sama sobie będe w tej pracy,,,

Bo oni by tak chcieli,żeby mogli robić z nami co chcą najgorsze jest,ze nasze prawo im na to pozwala:(

A i po podstawówce można nie być tłumokiem a życiu róznie się układa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, agryppina44 napisał:

witam serdecznie...

piszę z pytankiem, jutro jest święto, sklepy pozamykane, ale czy we wszystkich Landach?

@agryppina44 a gdzie chcesz skoczyc? na galerie? to zabierz mnie z sobą,,ale chyba wszystko pozamykane,,z tego co wiem,,:płacz: ale może gdzieś są otwarte? bo tutaj w de co land to inny obyczaj,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

@agryppina44 a gdzie chcesz skoczyc? na galerie? to zabierz mnie z sobą,,ale chyba wszystko pozamykane,,z tego co wiem,,:płacz: ale może gdzieś są otwarte? bo tutaj w de co land to inny obyczaj,,:hahaha:

No i to próbuję się dowiedzieć, wcześniej było tak, że jeśli były święta kościelne to dotyczyły one konkretnych wyznań... tak więc w katolickim mogło być wolne, a ewangelickich był dzień roboczy... chyba tak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, agryppina44 napisał:

No i to próbuję się dowiedzieć, wcześniej było tak, że jeśli były święta kościelne to dotyczyły one konkretnych wyznań... tak więc w katolickim mogło być wolne, a ewangelickich był dzień roboczy... chyba tak jest...

tak jest to prawda,,,wez teraz rozbierz gdzie kogo jest więcej,,bo ja nie wiem,,nigdy tym się nie interesowałam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karty nie mam do dziś dnia.A byłam 2 miesiace w de a teraz jestem prawie od miesiąca w domu najpierw się upominałam potem odpusciłam po powrocie do Polski usłyszałam,ze teraz to mi na razie nie potrzebna :( Jestem ciekawa czy przed wyjazdem mi wyrobią bo jak nie to zrobię im niespodziankę i w ostatniej chwili powiem,że bez karty ekuz nie wyjezdżam za granice ciekawe ile wtedy czasu będą potrzebowali na wyrobienie tej karty:).A agencje pieniądze za zlecenie muszą wypłacić zgodnie z umową a terminy wypłat mają przeróżne ,pełna dowolność chociaż podobno pracownik musi mieć wypłacone pieniądze za poprzedni miesiąc do 10 następnego miesiaca ale nikt za bardzo jakimiś głupimi przepisami się nie przejmuje eh jak zwykle mozna by pisać i pisać w tym temacie .Najlepiej to na priv bo wtedy można konkretniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle czytam o problemach z polskimi firmami. Niemieckie tez są takie same,ale nie wszystkie.jak ktoś młody i nie ma wypracowanych lat do emerytury to może pracować na ZUS.ale coraz więcej firm pracuje na zasadach niemieckich.odprowadzają wszystkie niemieckie ubezpieczenia.ważne również w Polsce kiedy opiekunka przebywa na urlopie.opłacają fundusz emerytalny.a wynagrodzenie płacą do 5 każdego miesiąca. A jak ktoś potrzebuje to nawet płacą zaliczki. Po przepracowania 5 lat ,miesiące się sumując 60 miesięcy nabywa się prawo do niemieckiej emerytury.prawo nie jest tożsame z przejściem na emeryturę mając 50 lat.tylko osiągając wiek emerytalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc mam w planach na przyszłość właśnie popracować dla agencji niemieckiej właśnie z niemieckim ubezpieczeniem. Tylko języka muszę się nauczyć bo na razie jestem za słaba.

To trochę na zasadzie dywersyfikacji, wolę mieć nawet dwie malutkie emerytury ale niezależne od siebie. Nigdy nie wiemy co przyniesie przyszłość. Można zadecydować że niemiecką emeryturę przejmie polski ZUS i będzie wypłacał jako jedno zwiększone świadczenie, albo wybrać niemiecką emeryturę.

Wiadomo że firmy czy to polskie czy niemieckie zatrudniają nas nie dlatego że mają dobre serduszka ale dlatego że na nas zarabiają. Trzeba tylko szukać takich które traktują nas jak ludzi a nie jak przedmioty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wallmarii napisał:

Pracuje w niemieckiej firmie gdzie czuje się dobrze.mogę wybrać sobie z kim chce pracowac.co prawda mam gewerbe

a przecież wtedy na gewerbe nie ma obowiązku płacenia w Niemczech na emeryturę ? I czy sprawdziłaś dokładnie ile Ci poprzednio wpłacono ? wtedy gdy miałaś umowę o pracę ? Ja mam znajomą której po paru latach pracy w Niemczech i osiągnięciu odpowiedniego wieku wypłacają 2o euro - dwadzieścia euro. Bo emerytura w Niemczech - po odliczeniu ichnich kosztów przesłania do Polski zależy wyłącznie od wysokości wpłaconych składek i nie ma tam emerytury minimalnej. Tak, można dostać po 5 latach, ale grosiki. W Niemczech tym ludziom dopłaca socjal, ale Polki mieszkającej w Polsce to nie obejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wallmarii napisał:

Dostałam dokumenty ze Niemcy będą comiesięczne wypłacać mi równowartość 325e.firma comiesięczne wpłacając za mię 700e na emeryturę. A zarobek brutto miałam 4900e.

4900 euro to znakomity zarobek i Ci gratuluję.

Niemniej 325 euro miesięcznie to kwota szacunkowa, bo ubezpieczyciele zawsze to podkreślają w podawanych wyliczeniach, tak w Polsce jak i w Niemczech, oczywiście.

       Mój ostatni Pdp po 40 latach pracy w Niemczech, w tym na stanowisku kierowniczym dostaje emerytury ...1700 euro. Ile może dostać opiekunka po 5 latach pracy ? proporcje nie są korzystne.

    Nam się nie opłaca dopłacać do niemieckich systemów, bo ich obsługa jest za droga ( koszty urzędnicze ) i same możemy na emeryturę wpłacać w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta to wszystko ruletka.

        Jak pożyjemy dłużej - powyżej 80 lat to lokaty już dawno przejemy, a emerytura zostanie, czyli lepszy Zus.  A jak krótko byśmy żyli  to nasze wkłady w Zus  przepadną, ale już tego nie będziemy wiedzieć...

      Ja uważam, że inwestować trzeba na różne sposoby. W zus też warto, ale w niemiecki się nam nie kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zbierac referencje ,,jak podałam jednej agencji to powiedzieli ,że takie super mam ,że wyszukują coś fajnego,bo szkoda mnie dawac np, do Berlina bo tam jest ,,małpa"-hahahhaha dobre,,co? chcieli zdjęcie,,to pytam się czy w bikini też chcą:hahaha: no na wesoło,,a jeszcze facet wszystko załatwia,,więc wysłałam fotki też,,to juz w ogóle,szykuje się mi pałac:hahaha::hahaha: ale jaja ,,:hahaha:zobaczymy jaki efekt będzie,,oj się dzieje,,,full,,,nie ogarniam dzisiejszego dnia,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...