Skocz do zawartości

wallmarii

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka

Ostatnie wizyty

404 wyświetleń profilu
 1. Jolanta.p pisałaś kiedyś do mię i nie byłaś zainteresowana oferta.napisałam ze moje stawki zaczynają się od 1400 w górę. Pisze wyraźnie ze firma przyjmuje tylko z polecenia.bo są takie firmy.i tam panie pracują długie lata i nie ma niespodzianek w postaci ze opiekunka odmawia w ostatniej chwili.lub ze na szteli za dużo wypiła i na gwałt trzeba zmieniać opiekunki. Skoro zazucacie mi kręcenie to dlaczego same nie podejmiecie pracy w niemieckich firmach gdzie nikt nie mówi po polsku z kordynatorek .
 2. Kiedyś podałam namiary na firmę nieznajomego kobiecie i miałam z tego powodu problemy.prawie straciłam intratne zajęcie. Bo okazała się nie ta osoba za którą się podawała. Co to ona nie umie i jakie ma doświadczenie w opiece
 3. Nie mogę reklamować firmy niemieckiej.w dobrych niemieckich firmach nie biorą nikogo z łapanie tej akurat z polecenia.
 4. Na wstępie w tej firmie zaproponowali mi 900e nie pytając czy znam język chcieli tylko złapać naiwna.a kiedy powiedziałam ze moje stawki zaczynają się od kwoty 1400 do 1 osoby.to chcieli mię egzaminów abym tylko podjęła pracę .polsk a i niemiecka firma miały ta sama sztele w ofercie.i wybrałam niemiecka firmie .a język znam bardzo dobrze.polskie firmy zanizaja znajomość języka niemieckiego aby miej płacić. W czasie wakacji można się załapać z słaba znajomością języka i potem już można zostać
 5. Danzige Pflege oferował mi 900e a niemiecka firma 1900.na ta sama sztele.
 6. Z gewerbe nie będzie emerytury.firma tylko opłaca ubezpieczenie zdrowotne.ale wynagrodzenie jest adekwatnie wyższe niż umowa zlecenie.oraz kwota wolna od podatku to za 2017 rok będzie 8820e dla 1 osoby na pierwszej grupie podatkowej.a dla mężatki kwota podwójna.
 7. Na ta niemiecka emeryturę pracowałam w latach 2008-2013.a teraz mam gewerbe i jestem zadowolona.bo mam bardzo dobre zarobki Płacąc firmie 140e.za co.poszukaj sobie kobieto firmie która założy Ci gewerbe za darmo i nie będziesz niczego płaciła comiesięczne. Tylko 1x w roku zapłacisz za rozliczenia z finansami em 50 e do firmy.
 8. Dostałam dokumenty ze Niemcy będą comiesięczne wypłacać mi równowartość 325e.firma comiesięczne wpłacając za mię 700e na emeryturę. A zarobek brutto miałam 4900e.
 9. Pracuje w niemieckiej firmie gdzie czuje się dobrze.mogę wybrać sobie z kim chce pracowac.co prawda mam gewerbe .ale pracowałam na niemiecka umowę o pracę i kiedy skończę 65 lat to moja wypracowane miesiące dolicza do polskiej emerytury.
 10. Mam nowa sztele jestem tu od tygodnia.na wyżywienie i opłaty dostaje 500e na tydzień. Musze z tego opłacić fizykoterapeute, aptekę i ogrodnika,a reszta na życie. Niczego nam nie brakuje.
 11. Ciągle czytam o problemach z polskimi firmami. Niemieckie tez są takie same,ale nie wszystkie.jak ktoś młody i nie ma wypracowanych lat do emerytury to może pracować na ZUS.ale coraz więcej firm pracuje na zasadach niemieckich.odprowadzają wszystkie niemieckie ubezpieczenia.ważne również w Polsce kiedy opiekunka przebywa na urlopie.opłacają fundusz emerytalny.a wynagrodzenie płacą do 5 każdego miesiąca. A jak ktoś potrzebuje to nawet płacą zaliczki. Po przepracowania 5 lat ,miesiące się sumując 60 miesięcy nabywa się prawo do niemieckiej emerytury.prawo nie jest tożsame z przejściem na emeryturę mając 50 lat.tylko osiągając wiek emerytalny.
 12. Ja nie biorę sztel gdzie trzeba dźwigać tylko pomagać przy wstawania.
 13. Bo my opiekunki znamy język lepiej niż panie z agencji.koleżanka szukała pracy przez polskie agencje i zadzwoniła do jednej z wiodących na polskim rynku.i tam po sprawdzeniu pani z agencji powiedziała ze no pani znajomość języka jest na słaby komunikatywny możemy zaproponować 1050e.a koleżanka jest germanistka uczyła niemieckiego do samej emerytury. Zrezygnowała z pracy w opiece i dostała etat w niemieckiej szkole w Dreźnie. I potem zadzwoniła do tej agencji mówiąc gdzie pracuje to agencja wyłączył tel.koleżanka zaproponowała aby firma wysłała swoich pracowników z biura na kurs niemieckiego
 14. to idzcie do pracy w niemieckich firmach tam na poczatek dostanie pani 1300e.tylko nikt nie zaplaci ZUS .a sama bedzie pani odkladala comiesiac pewna kwote to przez lata uzbiera sie duza kwota .wszystko mozna rozwiazac,


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...