Skocz do zawartości

Jak nie pracować 24 h ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej poszukuje opiekunki do wloch .  Do 45 roku życia ponieważ jesteśmy we dwie młode i szukamy trzeciej na podmiany. tzn pracujemy we dwie półki zawsze ponieważ jest to praca przy osobie niepełnosprawnej .  proszę odpiszcie zainteresowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość Ania napisał:

Hej poszukuje opiekunki do wloch .  Do 45 roku życia ponieważ jesteśmy we dwie młode i szukamy trzeciej na podmiany. tzn pracujemy we dwie półki zawsze ponieważ jest to praca przy osobie niepełnosprawnej .  proszę odpiszcie zainteresowane.

Ania zarejestruj się tutaj to dziewczynom będzie łatwiej się z Tobą skontaktowac przez priv.a na pewno znajdą się chętne-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katarynka Nie ma co żałować twojej Pdp, bo ona jest po prostu nieprzystosowana do starości, a czasu miała na to dosyć. Mówi, że zamiast płacić za opiekunkę chciałaby dać dzieciom ? to niech daje ...o ile wezmą. Ona chce rządzić, ale do rządzenia to już głowy nie ma - to jej gruby błąd.

     Oczywiście, z każdej szteli czegoś się uczymy - najczęściej tego, że trzeba mieć dystans DYSTANS do wszelkich braków naszych Pdp i ich rodzin i głównie to musimy zadbać sami o siebie i o swój czas pracy.

Nie możemy żyć 24h problemami stworzonymi sobie przez naszych Pdp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Serenity napisał:

@katarynka Nie ma co żałować twojej Pdp, bo ona jest po prostu nieprzystosowana do starości, a czasu miała na to dosyć. Mówi, że zamiast płacić za opiekunkę chciałaby dać dzieciom ? to niech daje ...o ile wezmą. Ona chce rządzić, ale do rządzenia to już głowy nie ma - to jej gruby błąd.

     Oczywiście, z każdej szteli czegoś się uczymy - najczęściej tego, że trzeba mieć dystans DYSTANS do wszelkich braków naszych Pdp i ich rodzin i głównie to musimy zadbać sami o siebie i o swój czas pracy.

Nie możemy żyć 24h problemami stworzonymi sobie przez naszych Pdp.

Ja mam lepszą radę dla@katarynki na koniec bym im powiedziała to teraz proszę bardzo zaopiekować się mamusią kochaną i niech mamusia wam daje te pieniadze,które musi płacic opiekunce i posredniką a opiekunką proszę dupy nie zawracac:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja mam lepszą radę dla@katarynki na koniec bym im powiedziała to teraz proszę bardzo zaopiekować się mamusią kochaną i niech mamusia wam daje te pieniadze,które musi płacic opiekunce i posredniką a opiekunką proszę dupy nie zawracac:hahaha:

haha @jolantapl. dobra rada haha, ale tutaj akurat rodzina jest w porządku i widzi potrzebę zatrudniania pomocy :) Ciekawa jestem jak będzie z kolejną opiekunką, może babcia już się podda jak zobaczy, że jej bunt i tak nic nie daje.

@Serenity masz rację potrzebny mi dystans i jeszcze raz dystans, ja chyba za bardzo się wczuwam, chyba można mnie zaliczyć do tych trzęsących się ze strachu haha, bo czasem jak schodzę rano to trochę drżę dopóki nie zobaczę jaki babcia ma humor  :hahaha: Wrócę do domu i zobaczę co dalej... miałam chęć pojechać jeszcze raz, żeby sprawdzić czy ja w ogóle się do tej pracy nadaję, ale dziś zaczęłam oglądać oferty pracy z innych branż i zaczęłam się poważnie zastanawiać.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, katarynka napisał:

haha @jolantapl. dobra rada haha, ale tutaj akurat rodzina jest w porządku i widzi potrzebę zatrudniania pomocy :) Ciekawa jestem jak będzie z kolejną opiekunką, może babcia już się podda jak zobaczy, że jej bunt i tak nic nie daje.

@Serenity masz rację potrzebny mi dystans i jeszcze raz dystans, ja chyba za bardzo się wczuwam, chyba można mnie zaliczyć do tych trzęsących się ze strachu haha, bo czasem jak schodzę rano to trochę drżę dopóki nie zobaczę jaki babcia ma humor  :hahaha: Wrócę do domu i zobaczę co dalej... miałam chęć pojechać jeszcze raz, żeby sprawdzić czy ja w ogóle się do tej pracy nadaję, ale dziś zaczęłam oglądać oferty pracy z innych branż i zaczęłam się poważnie zastanawiać.... 

Nie rezygnuj przez jedną skąpą babę jak nie rozumie,że rodzina nie może się nią opiekować a opiekunce trzeba zapłacić a pomocy potrzebuje bo sama sobie nie radzi spróbuj jeszcze raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katarynka nie możesz się trząsc,,kochana to wprowadza w stres Ciebie,,musisz czuć się na luzie,,ale to trzeba umiec ,tak! Ty jesteś przestraszona ,boisz się ,co Ciebie może spotkac od rana,,to nie praca dla Ciebie,,a może nie to miejsce,,a może inne miejsce będzie dużo luzniejsze, musisz przelamac w sobie strach i zawsze schodzić odważnie,,myśląc ,że dam radę,,jestem tutaj opiekunką dziadka ,,omijać zołze,,nie przejmować się nawet gadaniem babci,,wiem jak musi być takim osobom ciężko,,to jest właśnie to oczym pisałam gdzieś,,moja poprzedniczka wyjechala w takim stresie ,,strasznym!!! nie bać się ,,jesteśmy babkami z siłą,,energią,nie poddawać się jakimś babkom,,co babka Ci zrobi? wyluzuj ,odpręż się, pogoń dołki,bo to wszystko odbije Ci się na zdrowiu,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem @Blondi codziennie to sobie powtarzam i staram się odprężać. Są takie dni kiedy babcia jest naprawdę w porządku i jestem wtedy odprężona i już nawet myślę, że wszystko będzie ok hihi, ale jak krzyknie to mam dość....i zastanawiam się po co ja tu przyjechałam haha:hahaha:

.....idę sobie coś wyprać, zobaczymy czy babci to się spodoba haha :hahaha: później do Was zajrzę dodajcie coś fajnego na rozweselenie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, katarynka napisał:

Tak wiem @Blondi codziennie to sobie powtarzam i staram się odprężać. Są takie dni kiedy babcia jest naprawdę w porządku i jestem wtedy odprężona i już nawet myślę, że wszystko będzie ok hihi, ale jak krzyknie to mam dość....i zastanawiam się po co ja tu przyjechałam haha:hahaha:

To też na nią krzyknij żeby się zamknęła bo sobie pójdziesz i przez pół dnia cię nie zobaczy to może się uspokoi.

A w ogóle to z jakiego powodu ona na ciebie krzyczy? Nie było mnie na forum i nie jestem w temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katarynka, właśnie, nie poddawaj się , nie rezygnuj czasami, akurat następnym razem może trafisz na przyjemniejszą babcię  czy przyjemniejszego dziafka. A rano już przestań się stresować,zawsze możesz walnąć pięścią w stół, w przenośni.Może to coś da babci do przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pranie w rękach zakończone, babcia mnie nie widziała, bo była zajęta wciskaniem dziadkowi ciastek, na leżąco, bo dziadzio już w łóżku, zobaczyła mnie dopiero jak wracałam :(

Na pytanie jak nie pracować 24 h na dobę?...odpowiadam..przyjechać na moją stelle, tutaj babcia dba o to by dniówka szybko się zakończyła. :p

@jolantapl. babcia ogólnie jest zła na sam fakt, że jest tu opiekunka, na poprzednią też krzyczała, ona uważa, że sama jest w stanie wszystko zrobić i nikogo nie potrzebuje...żeby nie powtarzać opisów sytuacji, podam nowy przykład. Przed chwilą babcia zauważyła mnie jak wracałam z łazienki do pokoju. Ledwie zamknęłam drzwi i usłyszałam, "furchbar"  a później coś wykrzyczała ale nie bardzo zrozumiałam, po czym dodała "falsche"  i że mam "weg" bo ona nikogo nie potrzebuje. Najbardziej krzyczy jak się oddalę, w oczy tylko jak ma konkretnie do czego się przyczepić, jak np. zamykanie drzwi na klucz i parę innych drobiazgów (np.zakaz pomocy dziadkowi przy ubieraniu). Ja na szczęście wszystkiego nie rozumiem, nie czekam też pod drzwiami aż skończy krzyczeć, bo bez sensu jest to wysłuchiwać, ale mimo wszystko mam dość.

Dzięki @Łukasz dzięki Wam chyba jednak spróbuję jeszcze raz gdzieś pojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

@katarynka a to Twój pierwszy wyjazd?Kiedy wracasz do domu? ile tam byłaś? rozmawiałaś ze zmienniczką,która ma przyjechać po Tobie?ostrzegłaś ją przed tym miejscem?Sorry,ze tak dużo pytań ale nie było mnie tu 2 miesiace i jestem wszystkiego ciekawa:)

Kiedyś już byłam 3 razy u jednej rodziny, też małżeństwo ale dużo młodsze, zmieniałam tam stałą opiekunkę. Tam żona była bardzo pomocna dlatego myślałam, że zdrowa żona to atut takiej stelli....wracam na początku przyszłego tygodnia, będę tu w sumie 6 tyg, bo na szczęście nie zgodziłam się na dwa miesiące.

W ubiegłym tygodniu rozmawiałam z niemiecką P. koordynator, to jeszcze nie mieli dla mnie zmienniczki, więc nie uprzedziłam nowej pani, ale zgłaszałam agencji problem z żoną podopiecznego dwa razy. Nie chciałabym tez zmienniczki straszyć, bo może okaże się, że przyjedzie taka osoba, która sobie tutaj świetnie poradzi i babcia ją zaakceptuje...w sumie to nie wiem, w każdym razie jeśli do mnie zadzwoni to jej opowiem jaka babcia jest względem mnie i jaka była dla poprzedniej opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty w ogóle wiesz co ona do ciebie mówi bo ja sobie jeszcze raz sprawdziłam te słowa w słowniki bo domyślałam się co znaczą ale ich nie znałam bo do mnie nikt tak nie mówił:(

@katarynka po tym co napisałaś jak się babcia do ciebie odnosi to przede wszystkim dobrze,że już stamtąd jedziesz .Twoje zachowanie świadczy o tym,że koniecznie musisz trochę odpocząć po tym wyjeżdzie i właściwie to się zastanawiam czy dobrze ci doradziłam,żebyś wyjezdżała dalej przemyśl to sobie na spokojnie nie teraz ale już w domu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałam "furchtbar" - okropnie, piekielnie, strasznie, to jest dość często powtarzane słowo przez babcię, również w sytuacjach nie związanych ze mną.

"falsche" fałszywy, są też inne znaczenia ale w tym kontekście na pewno chodzi o to.

 

"geh weg" odejdź, 

"weg" używa się również jako wynocha

@jolantapl.dodam jeszcze, że największy problem z tymi krzykami jest taki, że dziadzio reaguje na to dezorientacją  i zagubieniem, czasem wstaje i próbuje wyjść, muszę często mu tłumaczyć, że wszystko jest w porządku i nie ma czego się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, katarynka napisał:

sprawdzałam "furchtbar" - okropnie, piekielnie, strasznie, to jest dość często powtarzane słowo przez babcię, również w sytuacjach nie związanych ze mną.

"falsche" fałszywy, są też inne znaczenia ale w tym kontekście na pewno chodzi o to.

 

tak ogólnie to" babcia' była z Ciebie @katarynka nie zadowolona,Furchtbar- znaczy to ,co napisałaś, falsche to  fałszywy,-a,-e, ale też zły,-a,e, wek - wyjdź, opuśc pomieszczenie, dom....oceniła Ciebie, albo to co robisz, jako straszne, okropne....furchtbar...to także taki przerywnik, często przez seniorów używany....straszne,,,straszne,cos zrobiłam nie tak ,źle ,nieprawidłowo i kazała Ci/ niezbyt grzecznie, lekceważąco/ wyjść..wyjechać....to tak w skrocie bez pełnego zdania:całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lama napisał:

tak ogólnie to" babcia' była z Ciebie @katarynka nie zadowolona,Furchtbar- znaczy to ,co napisałaś, falsche to  fałszywy,-a,-e, ale też zły,-a,e, wek - wyjdź, opuśc pomieszczenie, dom....oceniła Ciebie, albo to co robisz, jako straszne, okropne....furchtbar...to także taki przerywnik, często przez seniorów używany....straszne,,,straszne,cos zrobiłam nie tak ,źle ,nieprawidłowo i kazała Ci/ niezbyt grzecznie, lekceważąco/ wyjść..wyjechać....to tak w skrocie bez pełnego zdania:całus:

Tak to prawda oceniła to, że pojawiłam się na dole, ona często tak reaguje, nawet jak zajrzę do dziadzia i zapytam czy wszystko w porządku. Jak schodzę na dół to muszę się do niego odezwać, bo on mnie słyszy i pyta kto idzie.

haha @Blondi dzięki :hahaha: Ty to wiesz jak człowiekowi dogodzić hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Może teraz spadnie na mnie fala krytyki ale ja na takim miejscu byłabym nie dłuzej niż wynosi okres wypowiedzenia czyli max 2 tygodnie a w tym czasie też dałabym babci ostro popalić a brzydkich i powszechnie obrazliwych słów bym jej nie szczedziła.:(

Chwilami miałam na to chęć ale mimo wszystko robi mi się jej szkoda, bo odbieram to jako rozpaczliwą próbę udowodnienia, że ona jest w pełni samodzielna. Niestety moim kosztem, no i mojej poprzedniczki, bo tez nie miała tu lekko.

Zaproponowałam kiedyś rodzinie, że może lepiej będzie jak ktoś inny przyjedzie, bo może babcia akurat mnie nie znosi ale powiedzieli, że problem leży po stronie babci, bo ona nie toleruje nikogo w swoim domu :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aż 3 razy wróciłam do domu z niczym bo nic nie zarobiłam a tłukłam się po 20 godzin w jedną stronę i też mi było szkoda bo jechałam tam,żeby zarobić ale ja na puncie swojej godności jestem bardzo wrażliwa nawet jak ktos mówi,żle o Polsce czy o polakach to jestem bardzo ale to bardzo niezadowolona.

@katarynka to może rodzina powinna rozważyć umieszczenie dziadków w domu starców myslę,że było by to jedyne rozsadne wyjście z tej sytuacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, katarynka napisał:

Chwilami miałam na to chęć ale mimo wszystko robi mi się jej szkoda, bo odbieram to jako rozpaczliwą próbę udowodnienia, że ona jest w pełni samodzielna. Niestety moim kosztem, no i mojej poprzedniczki, bo tez nie miała tu lekko.

Coś ci powiem  @katarynka ,,tam powinna przyjechac taka wyszczekana jak ja,,albo  @jolantapl. albo  @sayonara 52 i babce by się odechciało raz na zawsze walki i poniżania,,,jej potrzebna jest waleczna baba opiekunka,,która stanowczo postawi sprawę na ławę,,także niech przyjezdza a Ty ogólnie przekaż zmienniczce co i jak,,aby tylko była z gębą ta zmienniczka,,tego jej życze, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylabys pewnie jeszcze krocej z natychmiastowym wypowiedzeniem , bo slow powszechnie obrazliwych i brzydkich  czy dac popalic to mozna do kogos w swoim otoczeniu jesli na to pozwoli T a nie do podopiecznej u niej w domu.  Tak jak sie ta babka zachowuje to jeszcze nie powod aby  tak reagowac. Nie  wyzywa jej przeciez jak gdzies na forum czytalam od polnische Schweine i ta opiekunka wtedy stanowczo babke upomniala, zjechala szybko  stamtad.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...