Skocz do zawartości

Dr Sylwia Timm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Sylwia Timm udziela pomocy i porad osobom z Polski, które pracują w całych Niemczech w charakterze pomocy domowej lub opiekunek osób chorych i seniorów.  Porady można uzyskać pod numerem telefonu (+49) 030 – 21016437 lub mailem: [email protected]

Biuro Poradni Projektu „Uczciwe Zasady Mobilności” w Berlinie
Dr. Sylwia Timm
Keithstraße 1 – 3
10787 Berlin
Tel.: (+49) 030 - 21 01 64 37

Wywiad z dr Sylwią Timm oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Forumowiczów pytania znajdziecie na stronie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość SabinaBe

Pani Sylwio proszę napisać czy jak mam kontrakt do x dnia i agencja nie ma zmienniczki i mówi, że muszę poczekać to czy ja mogę wrócić w ustalonym terminie? sabina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Napisałam do @moderator z prośbą o wywiad, bo to świetny pomysł. Mnie interesuje to jak to jest z godzinami pracy i czy dyspozycyjność bez pracy jak to mówią agencje jest zgodna z przepisami polskimi i niemieckimi. Napisał mi, że ze względu na okres wakacyjny wrócimy do rozmowy pod koniec wakacji. Będę pilnowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokładnie!!! Ja bym się chciała dowiedzieć jakie umowy są zgodne z prawem, bo wszyscy mówią, że zlecenie jest ściemą agencji.

Jestem za.

Pozdrawiam. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość godniepracująca

Ostatnia moja stela to spuścizna po matce teresie, która piekła, opatrywała, pieliła ogródek, myła okna, obcinała paznokcie i włosy. Pdp nie mogła zrozumieć, że ja tego wszystkiego nie będę robić i po miesiącu podziękowali mówiąc mi że jestem leniem. A agencja co ściągnęła mnie i wysłała kogoś innego. Ja też poproszę o odpowiedź jaki jest zakres pracy opiekunki dozwolony w de a agencja musi to przyjąć do wiadomości (np. obcinanie paznokci) żebyśmy się nie dawały nabrać na te drobne dodatki do pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KlimczakBasia

Witam dziewczyny. Szukałam pani Sylwi w internecie i tu trafiłam. Ja też poproszę o wywiad z panią. Mnie agencja po zjeździe obcięła 200 euro bo rodzina ponoć nie była zadowolona z wydatków na moje jedzenie. To prawda, że nie oszczędzałam, ale ja tam nie pojechałam do obozu tylko do pracy i jadłam jak zawsze w pl. Nie mam siły się z nimi kłócić i zmieniam agencję, ale chciałabym wiedzieć co w przyszłości mogę zrobić, bo dla mnie to oszustwo po czasie.

Pozdrawiam wszystkie opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miło.

Ja mam do Pani Sylwii pytanie o sytuację, która spotkała moją koleżankę rok temu. Podopieczna wyrzuciła ją w nocy z domu i była agresywna. Koleżanka spędziła noc na dworze. A co by było, gdyby to była zima? Co w takiej sytuacji mamy robić, bo na agencję w nocy to liczyć nie można. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Malara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!!! Są takie praktyki zakazane w umowcxh i ja jestem ciekawa na co w umowach zwracać uwagę? Myślę, że to ciekawe nietylko dla mnie. Chciałabym jeszcze wiedzieć kiedy nam przysługuje emeytura niemiecka i jak ominąć agencje, by pracować w DE legalnie? Jestem ciekawa co odpowie Sylwia i czy nie będzie odpowiadała na korzyść agencji. Całuję dziewczyny!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram! Podpisuję się dwoma rękami, ale to chyba nie przypadek, że nigdzie takiego wywiadu nie ma, bo agencje blokują wszystko bylebyśmy nie wiedziały co i jak. Tutaj też są agencje i pewnie forum nie będzie chciało im zaszkodzić.

Pożyjemy zobaczymy. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witamy. Skontaktowaliśmy się z dr Sylwią Timm, która obiecała nam, że udzieli odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Prosimy wysyłać je do nas wewnętrzną pocztą lub poprzez formularz kontaktowy. Pod koniec sierpnia przekażemy je pani doktor. Niniejszy temat zamykamy, by nie rozgorzała tu dyskusja niezwiązana z tematem.

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...